matulio
10.06.10,06:11
Chcel by som poprosiť poraďákov ak mi vedia poradiť ohľadom miesta dodania fotografických služieb do iného štátu EU.
Išlo o fotografovanie výrobných priestorov na Slovensku pre zákazníka zo Švédska, ktorý je platiteľom DPH vo Švédsku.
Nie je mi jasné či ide o dodanie podľa § 15 ods. 1 a teda miesto dodania by bolo v zahraničí a oni by so to samozdanili (reverse charge) sami vo Švédsku alebo ide o §16 ods. 3 - umeleckú službu a dodanie by bolo v tuzemsku.

Základná otázka je teda či je fotografovanie umelecká služba podľa DPH alebo tým mali na mysli len vystúpenia spevákov, hercov a podobne. Pri fotografovaní ide ešte aj o následné spracovanie v PC.
Ďakujem a prajem pekný deň.
IvoM
10.06.10,06:04
Prikláňal by som sa k §15.1 pretože tu určite nejde o §16.3, odfotenie výrobných priestorov ťažko považovať za umeleckú fotografiu, skôr to je podľa definície v §18c) kedže píšeš že fotky boli spracované na PC tak aj predpokladám že boli dodané elektronicky ale keďže ten sa viaže v našom prípade k §14 alebo §17 a ten k §16 a tam je len nezdaniteľná osoba tak to neprichádza do úvahy.
Vladimír Ozimý
10.06.10,07:44
Chcel by som poprosiť poraďákov ak mi vedia poradiť ohľadom miesta dodania fotografických služieb do iného štátu EU.
Išlo o fotografovanie výrobných priestorov na Slovensku pre zákazníka zo Švédska, ktorý je platiteľom DPH vo Švédsku.
Nie je mi jasné či ide o dodanie podľa § 15 ods. 1 a teda miesto dodania by bolo v zahraničí a oni by so to samozdanili (reverse charge) sami vo Švédsku alebo ide o §16 ods. 3 - umeleckú službu a dodanie by bolo v tuzemsku.

Základná otázka je teda či je fotografovanie umelecká služba podľa DPH alebo tým mali na mysli len vystúpenia spevákov, hercov a podobne. Pri fotografovaní ide ešte aj o následné spracovanie v PC.
Ďakujem a prajem pekný deň.

fotografická činnosť je podľa mňa čisnnosť ktorú by som v tomto prípade jednoznačne posúdil podľa § 15 ods. 1 zákona o DPH. Umeleckou činnosťou by som to nazval len ak by ste fotili umelecké fotky...akty :) alebo niečo podobné...ak ide o všeobecné fotografovanie, ktorého cielom nie je presadenie umeleckej hodnoty potom nevidím dôvod prečo § 16 ods. 3
matulio
10.06.10,08:01
Ďakujem za odpovede :-)