Aďka S
10.06.10,07:30
Dobrý deň,
prosím o radu. Neviem v exceli nastaviť, aby mi otváralo súbory v nových oknách. Ak ich otváram postupne, otvára ich v nových oknách. Ale ak pri funkcii "otvoriť" selektívnym výberom otváram niekoľko súborov naraz, vidím na lište len jeden súbor.
Vopred ďakujem.
ivka70
10.06.10,05:58
1. aku verziu Excelu mas? 2007?

2. to, co popisujes, je podla mna standard - pri otvarani kazdeho suboru zvlast sa ti otvori "novy" Excel
ak otvoris naraz viac suborov alebo pri uz otvorenom subore v danom okne otvoris dalsi subor, tak si bud zobrazis viac suborov cez view, arrange ....
alebo ked tuknes na liste na ten subor, zobrazi sa ti aj zoznam dalsich otvorenych v danom Exceli ...
Aďka S
10.06.10,06:16
1. aku verziu Excelu mas? 2007? 2003 slovenčina

2. to, co popisujes, je podla mna standard -
pri otvarani kazdeho suboru zvlast sa ti otvori "novy" Excel áno
ak otvoris naraz viac suborov áno
alebo pri uz otvorenom subore v danom okne otvoris dalsi subor, tu nie, tu sa mi na lište otvoria 2 okná
tak si bud zobrazis viac suborov cez view, arrange .... ako
alebo ked tuknes na liste na ten subor, zobrazi sa ti aj zoznam dalsich otvorenych v danom Exceli ...práve že nezobrazí. onosa to tvári, akoby som mala otvorený len 1 súbor. Iba v "okno" vidím zoznam súborov, ktoré mám otvorené.

vo Worde mám nastavené, aby sa mi súbory otvárali v novom okne a nezlučovali sa. Ale v Exceli to nastaviť neviem. :(
Chobot
11.06.10,13:31
vo Worde mám nastavené, aby sa mi súbory otvárali v novom okne a nezlučovali sa. Ale v Exceli to nastaviť neviem. :(

V exceli 2007 je to možné nastaviť v Možnosti programu Excel > Rozšírené > časť Zobraziť > zaškrtnúť políčko Zobraziť všetky okná na paneli úloh. Doma musím pozrieť ,či je také niečo aj v Exceli 2003, tu ho nemám.
Chobot
15.06.10,21:21
vo Worde mám nastavené, aby sa mi súbory otvárali v novom okne a nezlučovali sa. Ale v Exceli to nastaviť neviem. :(

Neviem, či je to pre teba ešte aktuálne, ale je to možné nastaviť aj v Exceli 2003. Treba ísť cez menu Nástroje > Možnosti > záložka Zobrazenie a tam v prvom okne treba zašktrnúť okienko s textom Okná na paneli úloh. Potom sa ti budú všetky súbory zobrazovať osobitne na paneli úloh. Ak to neodškrtneš, tak bude na paneli úloh len jeden odkaz.
Aďka S
24.06.10,11:12
Ďakujem Chobot, je to stále aktuálne. Pozerala som to, ale toto políčko začiarknuté mám a súbory sa mi aj zobrazujú vo viacerých oknách. Jedinou výnimkou je, keď otváram viac súrobov súčasne prvýkrát po otvorení excelu. Už pri druhom použití funkcie "otvorit" mi ich otvorí každé v inom okne. Tak neviem, prečo je to tak.
Elbereth
26.08.10,09:47
ja zase neviem, kde treba nastavit, ze ked sa mi workbooky pootvaraju vo viacerych oknach, aby som ich mohla zatvorit tym velkym cervenym krizikom Close - kazdy zvlast, nie vsetky naraz. Totiz, aby to bolo zrozumitelne, ono to vyzera, akoby sa mi otvoril "jeden Excel" a v ramci neho si pootvaram workbooky (na liste ich je teda viac). Ked kazdy workbook zatvorim malym krizikom Close, vzdy sa zatvori jeden wokbook a nakoniec, ked ich vsetky pozatvaram, mi ostane len "holy :D excel", ktory potom mozem zatvorit velkym cervenym Close. No a ja neviem dojst na to, co mam kde nastavit, aby sa mi otvoril "novy Excel" s kazdym workbookom.
Ak ma niekto tip, tak mu dakujem
Chobot
26.08.10,23:22
ja zase neviem, kde treba nastavit, ze ked sa mi workbooky pootvaraju vo viacerych oknach, aby som ich mohla zatvorit tym velkym cervenym krizikom Close - kazdy zvlast, nie vsetky naraz. Totiz, aby to bolo zrozumitelne, ono to vyzera, akoby sa mi otvoril "jeden Excel" a v ramci neho si pootvaram workbooky (na liste ich je teda viac). Ked kazdy workbook zatvorim malym krizikom Close, vzdy sa zatvori jeden wokbook a nakoniec, ked ich vsetky pozatvaram, mi ostane len "holy :D excel", ktory potom mozem zatvorit velkym cervenym Close. No a ja neviem dojst na to, co mam kde nastavit, aby sa mi otvoril "novy Excel" s kazdym workbookom.
Ak ma niekto tip, tak mu dakujem

Najprv napíš, ktorú verziu Excelu máš - 2003 alebo 2007?

V 2003 sa to nastavuje v menu Nástroje > Možnosti > záložka Zobrazenie a tam treba zaškrtnúť okienko "Okná na paneli úloh".

Ak máš verziu 2007, tak postup je v príspevku č. 4.
Elbereth
30.08.10,04:53
Dakujem, Chobot, zobrazovanie okien na paneli uloh mam zakrknutu, ale moj problem to neriesi. Mozno ze to, co chcem, ani nejde nakonfigurovat v tom balicku, co mam. :o
Miro Namesny
04.11.11,09:29
Keď to chceš mať ako vo worde, tak každý ďalší súbor otváraj cez ponuku štart všetky programy>microsoft office>excel