ucetni_fantozzi
25.10.05,11:01
Ahoj Poradaci!
Ako by ste postupovali v pripade SZCO, ktory prestal vykonavat cinnost vo svojom vlastnom mene, a to z dovodu, ze vstupil do zdruzenia fyzickych osob, za ktore vystupuje jedna z osob tohto zdruzenia (nie tento SZCO). Tato osoba totizto stale ma nejake "dobiehajuce" rezijne naklady a najma ma leasing, cerpa phm a je platitel DPH.

Moj nazor je, ze kedze nevykonava uz ziadnu cinnost, tak:
1/ nemoze odpocitavat DPH so vstupov
2/ nemal by si zahrnat do vydavkov vydavky (leasing, phm, ina rezia)

Su tu este ine mozne dosledky, ktore momentalne nevidim? Alebo mate na toto iny nazor?
Zita5
25.10.05,09:15
Ahoj Poradaci!
Ako by ste postupovali v pripade SZCO, ktory prestal vykonavat cinnost vo svojom vlastnom mene, a to z dovodu, ze vstupil do zdruzenia fyzickych osob, za ktore vystupuje jedna z osob tohto zdruzenia (nie tento SZCO). Tato osoba totizto stale ma nejake "dobiehajuce" rezijne naklady a najma ma leasing, cerpa phm a je platitel DPH.

Moj nazor je, ze kedze nevykonava uz ziadnu cinnost, tak:
1/ nemoze odpocitavat DPH so vstupov
2/ nemal by si zahrnat do vydavkov vydavky (leasing, phm, ina rezia)

Su tu este ine mozne dosledky, ktore momentalne nevidim? Alebo mate na toto iny nazor?
Zmluvou o združení - určená osoba na ktorú združenie vedie účtovníctvo a taktiež aj vysporiadava DPH ... pokiaľ nemá žiadnu vedlajšiu podnikateľskú aktivitu mimo združenia , by nemala vykazovať už žiadne odpočty DPH a ani výdavky na leasing a PHM . Len a len čo sa týka združenia . Pokiaľ to tak robí , je to na jeho zdôvodnení , prečo vykazuje uvedené výdavky a aj odpočty DPH . Ak nemá žiadne príjmy okrem združenia podľa môjho názoru je to neakceptovateľné . Oprávnený je len v prípade , že vykonáva inú činnosť ako je činnosť v združení , a z toho mu plynú aj patričné príjmy .

Pokiaľ predmet lízingu vnesie do združenia , /čo musí byť uvedené aj v Zmluve o združení:) / a spoločne by využívali vnesený predmet na ich podnikateľské účely , tým pádom sa musia patrične podľa ich podielu deliť s výdavkami , ktoré plynú z ich spoločného podnikania . Tu by to potom vstupovalo aj do DPH .