tereza5
10.06.10,15:05
Dobrý den, chcela by som sa opýtat.SZČO si chce kupit motorku a dat si ju do nákladov.Dočítala som sa, že sa neplatí dan z MV, a PHM, náklady, servis sa možu dat do nákladov a može sa odčitat aj DPH.
Problem /aspon pre mna/ je v tom, že klient má v živnosti sprostredkovanie služieb v oblasti MO,VO,predaj a nájom nehnutelností.Do nákladov si dáva os. automobil.Dá sa motocykel obhájit na DU.Klient mi tvrdí, že to nie je problém, že si vraj može dat aj bicykel.
Neviem, čo mu mám povedat.Dakujem
vikinka
10.06.10,13:10
Áno,ak si dokáže obhájiť,že ho používa na dosiahnutie príjmov,dá sa argumentovať napr.nižšou spotrebou po meste ako autom,samozrejme treba dať pozor aby v tom istom čase nemal jazdy na auto a aj na motorku.
Mária.K.
11.06.10,13:49
Dobrý den, chcela by som sa opýtat.SZČO si chce kupit motorku a dat si ju do nákladov.Dočítala som sa, že sa neplatí dan z MV, a PHM, náklady, servis sa možu dat do nákladov a može sa odčitat aj DPH.
Problem /aspon pre mna/ je v tom, že klient má v živnosti sprostredkovanie služieb v oblasti MO,VO,predaj a nájom nehnutelností.Do nákladov si dáva os. automobil.Dá sa motocykel obhájit na DU.Klient mi tvrdí, že to nie je problém, že si vraj može dat aj bicykel.
Neviem, čo mu mám povedat.Dakujem
Nevidím v tom problém, pokiaľ preukáže používanie motorky za účelom dosahovania príjmov z podnikania. Ak má predaj a prenájom nehnuteľností, motorka sa dá využiť aj v teréne, ktorý je osobným automobilom neprejazdný.