DominikaDominika
10.06.10,15:23
Zakladám novú tému, pretože mám dojem, že sa nevtesnám do žiadnej zadanej so svojim rozsahom otázok. :o
Som zamestnaná, t. č. na rodičovskej dovolenke, ktorá o pár týždňov skončí dosiahnutím 3 rokov veku dieťaťa.
Súčasne som tehotná, predpokladaný termín pôrodu je začiatok budúceho roka. Pretože mám nejaké zdravotné komplikácie, pravdepodobne od ukončenia RD do nástupu na MD budem PN.
Otázky:

stačí, ak v posledný deň RD (deň 3. narodenín dieťaťa) prinesiem môjmu zamestnávateľovi potvrdenie o tehotenstve a doklad o PN?
ak prejdem priamo z RD na PN, bude táto PN počítaná s predpokladaného platu, ktorý by som dosiahla, t. z., že cca. z hrubej mzdy zo zamestnania?
som v tomto čase chránená pred výpoveďou, resp. ak som dobre pochopila rady na porade, tak zamestnávateľ mi môže dať výpoveď len v tom prípade, ak sa zruší celá prevádzka...
alebo môže aj vtedy, ak bolo zrušené oddelenie, ktorého som bola súčasťou?


aj keby mi dal výpoveď, tak je to aj tak asi jedno, lebo nástup na MD (ak bude všetko O.K.) by mal byť do 6 mesiacov po skončení RD.
bude sa následné materské /zo zamestnania/ počítať z môjho platu, alebo len z nejakého minima?
mám aj DNP. 2 mesiace som si platila v minulom roku a teraz si platím už cca. mesiac. Lenže 270 dní bude splnených nie v čase predpokladaného nástupu na MD, ale až cca. 2 týždne pred pôrodom. Má to zmysel v takomto prípade platiť?
Ak áno, platí to, že ak by som bola na PN, tak platiť nemusím a čas poistenia sa bude aj tak počítať? Ja to mám aj tak len z minima, ako „doplnok“ k platu.
Ako sa v tomto prípade postupuje? O materské zo zamestnania požiadam skôr a z DNP neskôr? Dá sa to vôbec takto?

Ďakujem za Vaše rady:). Viem, že záber mojich otázok je širší a preto ĎAKUJEM VOPRED aj za odpovede na čiastkové otázky.

DominikaDominika
15.06.10,18:32
Prosím, vedel by mi niekto poradiť...?