bobor333
10.06.10,18:21
Ahojte,vie mi niekto poradiť,mám rozsudok na platenie výzivného na bývalú manželku,keďže deti boli ešte maloleté.No syn je už plnoletý,ukoncil strednu školu,je evidovaný na úrade práce a zároveň pracuje na dohodu,ako mu umožňuje zákon.Syn má 20 rokov a ja od septembra na neho neprispievam výživným a on si ho teraz nárokuje exekúciou.Moja otázka znie,je vôbec návrh na exekúciu zákonný,kedže rozsudok je na bývalú a syn na jeho základe podal návrh exekúcie.Nemala byť,ako oprávnená bývala manželka a nie syn,alebo prešiel rozsudok po dosiahnutí plnoletosti automaticky na syna?Nema mat on nový rozsudok a na jeho základe si prípadne vymáhať výzivne?Dakujem,
iriska
10.06.10,16:51
výživné si platil na dieťa k rukám matky, keď dieťa sa stane plnoletým môže chcieť - na základe toho istého rozsudku - výživné k svojim rukám

na to, aby si sa výživného zbavil musíš podať návrh na zrušenie vyživovacej povinnosti priamo k tomu konaniu, ktorým bolo výživné určené z dôvodu, že dieťa je schopné sa samo živiť, sám taký návrh asi nepodá

syn má právo si vymáhať výživné exekučne, nakoľko má v rukách právoplatný rozsudok a nemá zaplatené výživné

výživné, ktoré zaplatíš nad rámec (predpokladám, že exekútor vymôže) si môžeš vymáhať späť, ale len na okraj dodám, že ak by s tebou žil v domácnosti tak by si mu prispeval aj bez rozsudku
iriska
10.06.10,17:51
možno to bol len skrat v jeho hlave, mladícka nerozvážnosť :)
a možno bolo vhodné sa s ním nejako kontaktovať pred prerušením platenia - asi to bol ten podnet na exekúciu, že z ničoho nič prestali chodiť peniaze
bobor333
10.06.10,19:22
DAKUJEM TI,TEDA EXEKUCIA JE OPRAVNENA..TEN NAVRH NA SUD O ZRUSENIE VYZIVNEHO SOM PODAL,ALE AZ PO DORUCENI EXEKUCIE,TA JE TERAZ POZASTAVENA .SUD MAM BUDUCI TYZDEN SO SYNOM A DOVOD PRECO SOM NEDAL NAVRH NA SUD NA ZRUSENIE SKOR,BO TEN,ZE MI BOLO HLUPE SA SUDIT S VLSTNYM DIETATOM..NO ON MA DAL ROVNO NA EXEKUCIU..LEN DODAVAM,ZE NIKDY SOM NEBOL DLZNY VYZIVNE A DALEJ PLATIM NA DCERU..
Flinstone
11.06.10,04:12
DAKUJEM TI,TEDA EXEKUCIA JE OPRAVNENA..TEN NAVRH NA SUD O ZRUSENIE VYZIVNEHO SOM PODAL,ALE AZ PO DORUCENI EXEKUCIE,TA JE TERAZ POZASTAVENA .SUD MAM BUDUCI TYZDEN SO SYNOM A DOVOD PRECO SOM NEDAL NAVRH NA SUD NA ZRUSENIE SKOR,BO TEN,ZE MI BOLO HLUPE SA SUDIT S VLSTNYM DIETATOM..NO ON MA DAL ROVNO NA EXEKUCIU..LEN DODAVAM,ZE NIKDY SOM NEBOL DLZNY VYZIVNE A DALEJ PLATIM NA DCERU..
zbytočne sa paprčíš... mal v ruke právoplatný rozsudok... exekútor to neskúma či náhodou vyživovacia povinnosť nepominula... jednoducho začne vo veci konať a ak je exekúcia neoprávnená, veď dotknutý podá námietku a súd predsa rozhodne. Ak súd exekúciu zruší, svoje poplatky bude vymáhať od tvojho syna, takže exekútor tak, či tak zarobil.
Zachoval sa nepekne, ale poznáš syna a bývalú... nedalo sa to predpokladať?
bobor333
11.06.10,06:48
ALE KYM SUD ROZHODNE O PLATNOSTI EXEKUCIE.JA MAM ZABLOKOVANY UCETY AJ NEHNUTELNY MAJETOK..KAZDOPADNE SUCASNY SYSTEM NENUTI MLADYCH LUDI PRACOVAT,KEDZE AZ DO 25 ICH MAME NA KRKU MY..JA V JEHO ROKOCH SOM PRACOVAL,MAL RODINU A CHCEL NIECO DOSIAHNUT VLASTNOU PRACOU..ALE DAKUJEM ZA RADY
Flinstone
11.06.10,07:10
vyživovacia povinnosť nekončí v 25 ale schopnosťou sa živiť. Či to urobí alebo nie je jeho problém. Ty požiadaj exekútora o odblokovanie účtu. Najlepšie ak ho navštíviš osobne a situáciu vysvetlíš. Snaž sa do neho nevyskakovať. Exekútor len robí svoju robotu a nemôže za to že ľudia sú, akí sú...
stanislavkoros
11.06.10,07:11
bobor333,môžeš mi napísať koľko si platil za podanie návrhu na súd,riešim ten istý problém,vďaka.
veronikasad
11.06.10,07:15
DAKUJEM TI,TEDA EXEKUCIA JE OPRAVNENA..TEN NAVRH NA SUD O ZRUSENIE VYZIVNEHO SOM PODAL,ALE AZ PO DORUCENI EXEKUCIE,TA JE TERAZ POZASTAVENA .SUD MAM BUDUCI TYZDEN SO SYNOM A DOVOD PRECO SOM NEDAL NAVRH NA SUD NA ZRUSENIE SKOR,BO TEN,ZE MI BOLO HLUPE SA SUDIT S VLSTNYM DIETATOM..NO ON MA DAL ROVNO NA EXEKUCIU..LEN DODAVAM,ZE NIKDY SOM NEBOL DLZNY VYZIVNE A DALEJ PLATIM NA DCERU..
Z akého dôvodu si prestal platiť výživné na syna ? Ukončil štúdium ? Je evidovaný na úrade práce ?
Flinstone
11.06.10,07:15
66 €, ak sa nemýlim
bobor333
11.06.10,08:19
prestal platit,lebo ukonciil studium a mal som vedomostt,ze pracuje..no,ako som zistil neskor,syn robi iba na dohodu a je evidovany na UP. a za navrh na sud som zatiasl neplatil nic,lebo poziadal exekutora o pozastavenie exekucie,nakolko prebieha sudne konanie na zrusenie vyzivneho..a syn bohozial pred maturou,min.rok,prestal so mnou komuniukovat a o zrusenie blokacie uctu som poziadal,exekutor to posunul synovi a ten mi nedal suhlas..a po telefonickej otazke preco,odpovedal,ze:ZE MAS ZABLOKOVANY UCET A ROZCULUJE TA TO,TAK TO CHAPEM..ALE PRECO SA ROZCULUJES,ZE MAS NA KATASTRI BLOMBU NA DOM,TOMU NEROZUMIEM,VED V NOM(dome) MOZES STALE BYVAT!!!Tak taketo mame deti..bohuzial..ved v stredu na sude sa to dufam niekam pohne..
BXLmiami
11.06.10,08:51
ALE KYM SUD ROZHODNE O PLATNOSTI EXEKUCIE.JA MAM ZABLOKOVANY UCETY AJ NEHNUTELNY MAJETOK..KAZDOPADNE SUCASNY SYSTEM NENUTI MLADYCH LUDI PRACOVAT,KEDZE AZ DO 25 ICH MAME NA KRKU MY..JA V JEHO ROKOCH SOM PRACOVAL,MAL RODINU A CHCEL NIECO DOSIAHNUT VLASTNOU PRACOU..ALE DAKUJEM ZA RADY

mimotemyNo to vieš,možno ťa rodičia-mama aj otec-lepšie vychovali:)