tibor.
10.06.10,19:54
potreboval by som poradit ako opravit toto cepradlo:

http://www.ebara.sk/index.php?stranka=produkt&kat=zavlazovanie&id=jesx

problem je ze tecie voda z okolia osky cerpadla. skual som to jednoducho odstranit tym ze som dal pred cerpadlo, a aj za cerpadlo spatne klapky.
voda tiec prestala, ale spatna klapka neudrzi vodu v potrubi a cez osku nasava vzduch. samozrejme ze voda po case spadne a kedze cerpadlo nasava "radsej" vzduch z osky ako z rury tak uz nie je samonasavacie..

mal som to rozobrane, a na rotore cerpadla je poistna matica a tu sa bojim odtocit. skusal som to, ale nesla. potreboval by som niecim podrzat rotor, aby som odtocil len matku na oske. bojim sa ze to zlomim lebo to ani pri vacsej sile neslo.

otazne je este ze aj ked to rozoberiem tak co potom. na takychto cerpadlach pisu ze su tam rozne keramicke tesnenia a ja neviem ci sa to da nejako vymenit.
karol.za
10.06.10,18:03
a nebolo by lepšie sa obrátiť na servis ?????
Laco-monter
10.06.10,18:48
Toto nie sú čerpadlá SIGMA , ktoré sa dali dobre opravovať

To su "jednorázovky" .

A vobec , pri tej cene čerpadla oplatí sa ho vobec opravovať ?
PotPalo
10.06.10,19:47
Kedysi som mal podobné čerpadlo rozobrané. Bolo tam utesnenie okolo osky keramickými krúžkami, ktoré sú tiež utesnené gumenými tesneniami. Keď sú zlé len tie gumené tesnenia, to sa dá nahradiť podobnými. Ale keď je zlá tá keramika, to neviem či sa dá niekde kúpiť.

Tá matica, čo nejde povoliť. Nemá náhodou opačný závit? Na motoroch/rotoroch je to bežné. Skús si to pozrieť podľa závitu (ak je vidieť).

Tiež môže byť porušená gumená tlaková membrána (alebo ako sa tomu hovorí), ktorá je v tej kovovej časti (neviem či aj u tohoto modelu).
misoft
11.06.10,15:52
Pretože el. motory ako také sa z väčšiny točia doprava (v smere hodinových ručičiek), tak sa používa ľavotočivý závit (rotáciou je samosvorný - uťahuje sa = ako správne poznamenal PotPalo). Keramika v nich je dištančná výplň gumeného tesnenia (gufera). Skúsiť povoliť maticu doprava, pozrieť, či nie je poškodené gumené tesnenie (gufero) a vymeniť. V prípade poškodenia keramiky zostáva zohnať už len celý komplet.
tibor.
12.06.10,10:02
A vobec , pri tej cene čerpadla oplatí sa ho vobec opravovať ?
Podla mna sa to oplati opravovat... Ja som "chlapec z dediny", a radsej to bude robit cely den, a dam tam tesnenie za 20centov, ako by som mal kupovat nove cerpadlo za 200€
Ved ked sa to o par rokov stane s tym novym musel by som kupovat dalsie, ale ked sa to o par rokov stane s tym opravovanym uz mi to nepotrva cely den, ale len hodinu...
To cerpadlo vo vnutri po 4 rokoch vyzera ako nove.

A dakujem zatial za rady, nejako to odtocit este skusim..

Neviete preco tam davaju keramiku a gumu ked na sigmu staci aj lojova snura..
misoft
12.06.10,12:48
Nedostatok loja :-D
wagner
22.07.10,18:25
Mám čerpadlo Sigma a mám problém. Vymenili mi lojovú šnúru a oska sa veľmi prehrieva, hoci šnúra bola namazaná vazelínou.Vazelíny tam bolo toľko, až ju vytláčalo poza osku. Doteraz mi to nerobilo. Oska je tak prehriata, že cítim ako zapácha. To asi zapácha lojová šnúra, ale ako je možné, že za tri dni sa z nej vytlačila všetka vazelína? Poraďte mi prosím, čo stým.
wagner
23.07.10,10:34
Posúvam, kto mi vie poradiť?
PotPalo
23.07.10,13:00
Neodpovedám, lebo vážne neviem. Iba ak sa obrátiť na toho, kto robil tú výmenu, mala by na to byť záruka 6 mesiacov (si myslím).
peterkos2
23.07.10,15:06
Povoliť matice na prírube upchávky,bude to menej tlačiť na šnúru,tým pádom sa teplota zníži Povoliť najlepšie tak,aby aspoň občas kvaplo z upchávky-vtedy je tá lojová šnúra mazaná vodou
wagner
23.07.10,15:34
Povoliť matice na prírube upchávky,bude to menej tlačiť na šnúru,tým pádom sa teplota zníži Povoliť najlepšie tak,aby aspoň občas kvaplo z upchávky-vtedy je tá lojová šnúra mazaná vodou

Ďakujem, presne tak som to spravila a myslím si, že je už problém vyriešený.
canbo
23.07.10,18:42
Tesnenie je možné objednať (Mechanická upchávka z uhlík/keramika/NBR)
a na zaistenie rotora je na strane ventilátora otvor pre skrutkovač, lepšie kus plocháča.
cerpadla
10.09.10,10:47
ta upchavka sa dodava komplet so vsetkymi tesneniami..cena neni vysoka..