headshrinker
10.06.10,22:04
Dobrý deň,

chcel by som Vás poprosiť o radu. S partnerkou sa chystáme kúpiť byt - nehnuteľnosť, v ktorom má podielové spoluvlastníctvo jej otec (1/2), jej brat (1/4) a partnerka (1/4). Medzi predávajúcich teda stačí uviesť iba otca a brata, a ku kupujúcim partnerku a mňa ?

Na kúpu bytu berieme hypotekárny úver, za ktorý budeme ručiť jednak kupovanou nehnuteľnosťou, a jednak ešte ďalšou nehnuteľnosťou (druhým bytom), v ktorý je vlastníctvom jednej osoby - mojej matky. Je potrebné túto skutočnosť zahrnúť do KZ ?
Mária27
10.06.10,20:36
Treba uviesť aj podiely, v akých nehnuteľnosť nadobúdate (a výsledné podiely). Pokiaľ nie ste manželia, nebudete to nadobúdať do bezpodielového spoluvlastníctva, ale do podielového spoluvlastníctva. Tak si napíšte aj úhradu ceny za byt.
headshrinker
16.06.10,10:41
to v podstate viem. Mne ide len to, že ten bratov podiel sa na nás prevedie ďalšou zmluvou o prevode nehnuteľností. Takže v KPZ bude ako predávajúci uvedený iba otec, a ja s partnerkou ako kupujúci ? Bratov podiel získame potom spísaním ďalšej zmluvy o prevode nehnuteľnosti, takže jej brat nebude musieť na KPZ figurovať.. ?
Mária27
16.06.10,19:42
ide len to, že ten bratov podiel sa na nás prevedie ďalšou zmluvou o prevode nehnuteľností. Takže v KPZ bude ako predávajúci uvedený iba otec, a ja s partnerkou ako kupujúci ?

[QUOTE=headshrinker;1425493]
S partnerkou sa chystáme kúpiť byt - nehnuteľnosť, v ktorom má podielové spoluvlastníctvo jej otec (1/2), jej brat (1/4) a partnerka (1/4). Medzi predávajúcich teda stačí uviesť iba otca a brata, a ku kupujúcim partnerku a mňa ?
QUOTE]

Tak kto bude predávajúci? Ujasni si to a toho tam daj.
Čo sa týka platby, v KZ uvedieť koľko a dokedy. Môžeš však uviesť, že to bude zaplatené z úveru - hlavne potom zaplať!