Sarah
25.10.05,11:22
Prosím o radu.

1.Faktúrujú nám licencie. Niektoré sú naše a niektoré ďalej prefakturújeme. Z tých, ktoré sú faktúrované nám ako konečnému odberateľovi odvádzam zrážkovú daň. Čo ale s tými, ktoré ďalej prefaktúrujeme????? Odviesť zrážkovú daň máme my, alebo konečný odberateľ. Dodávateľmi sú zahraničné spoločnosti.
2. Treba odviesť zrážkovú daň aj v prípade, že dodávateľom licencie je slovenská spoločnosť????

ďakujem
Monika1
25.10.05,11:47
Zrážkovú daň platíš len pri licenciách zo zahraničia nakúpených od zahraničných FO alebo PO so sídlom podnikania mimo územia SR /tretie krajiny a EÚ,/ a len pri tých, ktoré budeš používať ty. Ak tie licencie nakupuješ a ďalej predávaš, daň z predaja /zisku/ konečnému spotrebiteľovi budeš odvádzať ty, na území SR v riadnom daňovom priznaní. Nemusíš platiť zrážkovú daň.
Ak nakupuješ licencie na Slovensku od tuzemskej FO alebo PO a aj tu ich predávaš neplatíš zrážkovú daň.
Sarah
25.10.05,12:03
Monika 1,

veľmi si mi pomohla, mam hlavu v smútku, lebo sme doteraz neodvádzali zrážkovú daň a musím to dodatočne uhradiť. Mala som v tom dosť hokej, ale už mi je to jasnejšie. Totižto babenka na DÚ (podotýkam kontrolórka) mi odporučila si prečítať postupy účtovania.

Ďakujem
JAJA11
05.12.05,09:44
Ja mám tiež tento problém, nakupujeme software z Čiech a ďalej ho predávame. Zrážkovú daň neplatíme, podľa predchádzajúcej odpovede ani netreba, ale chcela by som vedieť, z čoho to vyplýva? Rada by som sa vyhla prekvapeniam pri daňovej kontrole.