Lubica H
11.06.10,14:05
dobrý deň, chcem sa spýtať, ako dostanem von preplatok zo salda?
účtovne mi to je jasné, len mi ide vyslovene o technickú stránku - program mi v internom doklade pri výbere variabilného symbolu neukazuje preplatené doklady z minulých rokov, preto sa mi nedá zaúčtovanie napárovať. aj keď účtovne si to vysporiadam, v salde preplatok ostáva.
Tara1
11.06.10,19:22
odporúčam ti to vypárovať cez spojovací účet 395,každý zápis má svoj VS
Lubica H
14.06.10,05:12
odporúčam ti to vypárovať cez spojovací účet 395,každý zápis má svoj VS

keďže je to preplatok z minulých rokov, nenapáruje sa mi - neobjaví sa mi ani v ponuke cez VS. účtovne mi to je jasné - nemám problém to účtovne vyrovnať. ide o to, že síce účtovne to budem mať správne, ale cez saldo mi bude stále svietiť záväzok-preplatok
Zuzana210
17.06.10,10:11
Ja som to riešila takto: urobila som len ID bez väzby na faktúru, len som zadala VS. Tým pádom to z tlačovej zostavy "saldo" vypadne. Aby to vypadlo aj zo zostavy "Stav pohľadávok..." tak som vstúpila do príslušného minulého roku a vyrobila som tam taký istý ID s väzbou na zoznam faktúr. Nie je to celkom korektné ale čo už. Už si nikdy nenechávam na faktúrach preplatky. Buď ich zlikvidujem do konca roka, alebo účtujem na iný AÚ, ktorý je saldokontný, ale neviažem to cez zoznam dokladov.
Tara1
17.06.10,20:36
tak ešte taký malý trik....skús odstrániť VS a potom ti to do salda už nepotiahne, prípadne upraviť v archíve nespárovaných zápisov
Lubica H
22.06.10,07:42
Ja som to riešila takto: urobila som len ID bez väzby na faktúru, len som zadala VS. Tým pádom to z tlačovej zostavy "saldo" vypadne. Aby to vypadlo aj zo zostavy "Stav pohľadávok..." tak som vstúpila do príslušného minulého roku a vyrobila som tam taký istý ID s väzbou na zoznam faktúr. Nie je to celkom korektné ale čo už. Už si nikdy nenechávam na faktúrach preplatky. Buď ich zlikvidujem do konca roka, alebo účtujem na iný AÚ, ktorý je saldokontný, ale neviažem to cez zoznam dokladov.

vstup do minulého roku - práve toho sa bojím. ak tu urobím nejaký zásah a následne budem potrebovať vytlačiť nejakú zostavu, ktorá s tým bude súvisieť, už to nebude správne. tomuto by som sa chcela vyhnúť.
presne, som poučená a budem sa snažiť preplatky "likvidovať" okamžite, prípadne na konci účtovného obdobia, aby sa mi nikam neprenášali.
Lubica H
22.06.10,07:45
tak ešte taký malý trik....skús odstrániť VS a potom ti to do salda už nepotiahne, prípadne upraviť v archíve nespárovaných zápisov

ja práveže potrebujem, aby mi ho ťahalo do salda - potrebujem sa zbaviť preplatkov z minulých rokov, ktoré mi v salde zobrazuje. teraz, keď to zaúčtujem - či už s VS alebo bez neho, neťahá mi ho do salda, t. j. účtovne mám stav nula, ale v salde rozdiel ostáva.
archív nespárovaných zápisov? to kde nájdem? ešte som s tým nerobila.
ewita888
22.06.10,07:50
zo salda by ti to malo vypadnúť až po uzávierke mesiaca...
hena22
22.06.10,08:02
Najlepšie je párovať to cez ponuku z knihy faktúr (vytiahneš cez 3 bodky vedľa VS :-).
Dáš si príslušný rok a potom úplne vpravo hore zvolíš voľbu "len uhradené ". Samozrejme Ti ponúkne na úhradu 0, prepíšeš si to na svoj mínus a máš to dobre aj v salde aj v minuloročnej knihe faktúr.
Inak zo salda to vypadne aj bez tohoto párovania na knihu, som si na 100% istá, iba musíš dať dobrý párovací symbol.
hena22
22.06.10,08:05
tak ešte taký malý trik....skús odstrániť VS a potom ti to do salda už nepotiahne, prípadne upraviť v archíve nespárovaných zápisov

Hovoríš o Money S3?
Mne v pohode do salda berie aj zápisy bez VS, akurát sú niekde na začiatku nespárované.
Najlepšie sa mi osvedčilo (pokiaľ sa nedalo párovať cez knihu) urobiť si saldo za vybrané IČO a presne odpísať zúčtovacie dáta. Problém môže byť v zmenenej adrese alebo v tom, že párovací symbol je nadradený nad VS.
hena22
22.06.10,08:09
ja práveže potrebujem, aby mi ho ťahalo do salda - potrebujem sa zbaviť preplatkov z minulých rokov, ktoré mi v salde zobrazuje. teraz, keď to zaúčtujem - či už s VS alebo bez neho, neťahá mi ho do salda, t. j. účtovne mám stav nula, ale v salde rozdiel ostáva.
archív nespárovaných zápisov? to kde nájdem? ešte som s tým nerobila.

Skontroluj si ešte nastavenie v účtovnej osnove, pokiaľ dávaš dobrý účet a ten má nastavené saldo - áno, bude ti to do salda brať aj bez adresy a aj bez VS.
Lubica H
22.06.10,09:49
Najlepšie je párovať to cez ponuku z knihy faktúr (vytiahneš cez 3 bodky vedľa VS :-).
Dáš si príslušný rok a potom úplne vpravo hore zvolíš voľbu "len uhradené ". Samozrejme Ti ponúkne na úhradu 0, prepíšeš si to na svoj mínus a máš to dobre aj v salde aj v minuloročnej knihe faktúr.
Inak zo salda to vypadne aj bez tohoto párovania na knihu, som si na 100% istá, iba musíš dať dobrý párovací symbol.

.... veľmi rada by som napárovala cez ponuku "tri bodky", keby mi táto možnosť bola ponúknutá. ale keďže keďže pôvodná pohľadávka bola nižšia ako prijatá úhrada, v ponuke "tri bodky" sa mi takáto preplatená pohľadávka z minulosti nezobrazuje - neviem, dá sa toto niekde nastaviť? aby sa mi cez VS ukazovali aj položky, ktoré sú preplatené?
v účtovnej osnove mám nastavené sledovanie salda.
v doklade mám správne uvedený aj párovací symbol, aj ičo odberateľa
hena22
22.06.10,10:00
.... veľmi rada by som napárovala cez ponuku "tri bodky", keby mi táto možnosť bola ponúknutá. ale keďže keďže pôvodná pohľadávka bola nižšia ako prijatá úhrada, v ponuke "tri bodky" sa mi takáto preplatená pohľadávka z minulosti nezobrazuje - neviem, dá sa toto niekde nastaviť? aby sa mi cez VS ukazovali aj položky, ktoré sú preplatené?
v účtovnej osnove mám nastavené sledovanie salda.
v doklade mám správne uvedený aj párovací symbol, aj ičo odberateľa

Skúsila si tú voľbu "len uhradené"?

AK máš všetko nastavené ako píšeš, v zostave tlačovej - saldo by Ti to rozhodne malo vypadnúť. Ostalo by Ti to v starom roku len v knihe faktúr.
Lubica H
23.02.11,12:26
Skúsila si tú voľbu "len uhradené"?

AK máš všetko nastavené ako píšeš, v zostave tlačovej - saldo by Ti to rozhodne malo vypadnúť. Ostalo by Ti to v starom roku len v knihe faktúr.

s odstupom času som sa k tomuto vrátila - a čas pomohol, opravila som to tak, ako si popisovala, pomocou voľby "len uhradené". veľká vďaka :-)