mambi
11.06.10,15:33
Dobrý deň,

prosím poraďte mi v jednej veci.: kúpili sme pozemok,- kde sme si postavili dom. Popri príjazdovej ceste je pozemok o výmere 1m po celej dlžke prístupovej cesty, - je to nejakých 60 m2. Tento pozemok má 5 vlastníkov, kde má kazdy určený svoj podiel. Ako je to s kupou takéhoto pozemku? Musia s predajom suhlasit vsetci vlastníci pozemku? Kto rozhoduje o cene.
Pretože máme takýto problém. Za tento kusok pozemku si jeden vlastnik, ktory ma najvacsi podiel pýta velmi vysoku sumu. Neda sa s nim rozumne dohodnut... On ten pozemok ani nepotrebuje, a chce na nom poriadne zaryžovat....Pritom by to ani nikomu nepredal, pretože je pozemok situovaný medzi domami, - našim domom a susedovým, ktorý má tiež nejaký podiel v tom...Poradte prosim.
Dufam, ze som sa vyjadrila suvisle :-D
Velmi prekne dakujem za kazdu radu.
arizona
11.06.10,14:35
v tejto téme je niečo, čo by mohlo pomôcť... : http://www.porada.sk/t140280-vydrzanie-pozemku.html
Mária27
11.06.10,15:42
Dajú sa odkúpiť podiely aj niektorých spoluvlastníkov, potom by ste boli spoluvlastníci s tými, čo to predať nechcú. Pozemok by ste mohli používať celý, to isté aj ostatní spoluvlastníci. Prípadne by ste sa dohodli na oddelenom užívaní určitých častí.

Ak vám budú chcieť niektorí spoluvlastníci pozemku svoj podiel predať, musia ho najskôr ponúknuť ostatným spoluvlstníkom. Ak by podiely nekúpili, vám to potom nemôžu predať za nižšiu cenu ako ponúkli im.
mambi
12.06.10,06:02
Dajú sa odkúpiť podiely aj niektorých spoluvlastníkov, potom by ste boli spoluvlastníci s tými, čo to predať nechcú. Pozemok by ste mohli používať celý, to isté aj ostatní spoluvlastníci. Prípadne by ste sa dohodli na oddelenom užívaní určitých častí.

Ak vám budú chcieť niektorí spoluvlastníci pozemku svoj podiel predať, musia ho najskôr ponúknuť ostatným spoluvlstníkom. Ak by podiely nekúpili, vám to potom nemôžu predať za nižšiu cenu ako ponúkli im.

Ďakujem
a ako by mali tí spoluvlastníci ho osloviť? Písomne? A potom aby sa písomne aj vyjadril? Musí to byť aj pred notárom???
Velmi mi tvojou radou pomôžeš.
Ďakujem
doktor23
13.06.10,11:34
Všetko písomne. Ako inak by si to v prípade sporu chcel dokazovať?