ajustkukucka
11.06.10,16:04
Dobry den, chcela by som sa spytat na danu situaciu. Moja teta je uz dlhsiu dobu nezamestnana, kedze nema nijaky prijem tak pobera davku v hmotnej nudzi a asi aj prispevok na byvanie. Ma svoj byt, v ktorom byva a teraz jej sestra darovala byt, ktory, ale teta nemieni prenajimat, ani s nim nic robit, lebo jej sestra tam ma moznost nadalej byvat. To darovanie je len formalita z osobnych dovodov. Takze na katastri su na nu napisane dve nehnutelnosti. Moze na zaklade toho, ze vlastni dva byty, prist o horeuvedene davky? Za odpoved vopred dakujem.
Xanti
11.06.10,17:00
Ano môže,
nakoľko si môže svoju finančnú situáciu zlepšiť práve prenajímaním alebo aj predajom bytu.
Sestra čo jej darovala byt, nemá v byte právo doživotného bývania? Ak by mala tak by to mohlo stačiť ako argument, že z toho majetku si nemôže zlepšiť svoju situáciu finančnú nakoľko byt nie je voľný a s vecným bremenom ho predať nemôže, a ani prenajímať.
ajustkukucka
13.06.10,11:49
Dakujem za odpoved a chcela by som sa spytat, ci ma moja teta nejaku nahlasovaciu povinnost. Od novembra by mala uz ist do dochodku, takze sa tu jedna naozaj iba o par mesiacov. A da sa na ten byt zriadit este aj teraz vecne braemeno?Lebo ta sestra tam naozaj bude byvat. Ten byt jej nedarovala, ale moja teta sa namiesto svojej sestry stala clenkou druzstva a ten byt si mohla odkupit ale uz zan nic neplatila. Bytove druzstvo ho uz iba na nu previedlo.