Lancica
11.06.10,17:50
Dobry den, mili Poraďáci...objednala som si z internetu mini notebook, ale som z neho strasne sklamana, je neskutocne pomaly...chcela by som ho teda vratit spat, viem, ze je to zo zakona mozne do 7 dni...ta spolocnost ma vsak v obchodnych podmienkach napisane, ze vratit tovar do 7 dni bez udania dovodu moze len spotrebitel, konkretne "Toto právo sa vzťahuje iba na spotrebiteľa, spotrebiteľom je osoba, ktorá pri uzatvorení a plnení zmluvy nekoná v rámci svojej obchodnej alebo inej podnikateľskej činnosti" a my sme ho kupili na firmu...Co robit? za odpoved velmi pekne dakujem
arizona
11.06.10,18:57
Mgr.Shrek
12.06.10,16:28
Dobry den, mili Poraďáci...objednala som si z internetu mini notebook, ale som z neho strasne sklamana, je neskutocne pomaly...chcela by som ho teda vratit spat, viem, ze je to zo zakona mozne do 7 dni...ta spolocnost ma vsak v obchodnych podmienkach napisane, ze vratit tovar do 7 dni bez udania dovodu moze len spotrebitel, konkretne "Toto právo sa vzťahuje iba na spotrebiteľa, spotrebiteľom je osoba, ktorá pri uzatvorení a plnení zmluvy nekoná v rámci svojej obchodnej alebo inej podnikateľskej činnosti" a my sme ho kupili na firmu...Co robit? za odpoved velmi pekne dakujem

V zmysle § 1 zákona č. 108/2000 Z.z. o ochrane spotrebiteľa pri podomovom predaji a zásielkovom predaji sa tento zákon vzťahuje na spotrebiteľa, ktorým je výslovne fyzická osoba a predmet kúpi jej neslúži na na výkon zamestnania, povolania alebo podnikania.

§ 1 z.č 108/2000 Z.z.Tento zákon upravuje ochranu spotrebiteľa pri podomovom predaji tovaru alebo pri poskytovaní služieb a pri zásielkovom predaji tovaru alebo pri poskytovaní služieb, ak tovar alebo vecné plnenia a výkony z poskytnutej služby kupuje fyzická osoba a tie jej neslúžia na výkon zamestnania, povolania alebo podnikania (ďalej len "spotrebiteľ").

Keďže len tento zákon dáva spotrebiteľovi právo vrátiť tovar do 7 pracovných dní od prevzatia tovaru, predávajúci, od ktorého ste tovar nekúpili, nemá povinnosť prijať Vami zakúpený tovar, resp. keďže bol notebook kupovaný na firmu, nemáte právo ho do 7 pracovných dní od prevzatia vrátiť.