Suejang
11.06.10,18:28
Dobry den,
chcem Vas poprosit o radu. Kupili sme novu nerezovu chladnicku, ktora mala na dverach lepidlo z lepiacej pasky. Chcela som ho vycistit, ale co bola chyba cistila som to drsnejsou stranou hubky na riad. No a vysledok bol taky ze mam teraz na dverach dost velky kruh zosuchany "doskrianbany" od tej hubky. Som zufala kedze je to nova chladnicka. Poradte mi prosim ci sa to neda nieako odstranit aby to nebolo vydiet. Ci existuje nieaky pripravok alebo pasta ktorou by sa to dalo opet vyhladit. Pripadne ci to nerobi nieaka firma. Dakujem za radu
zdenka131
12.06.10,04:31
Skúste škrabance vyleštiť hubkou a leštiacou pastou na antikor.
arizona
12.06.10,05:32
Tých škrabancov sa celkom nezbavíš, ale ako píše aj Zdenka, dajú sa zjemniť leštiacou pastou na nerez.
Kupujte radšej v špecializovanej predajni aj ked tieto pasty sú drahšie -do 10€ -malá fľaštička.( napr. aj tam, kde predávajú nerez. chladničky a pod.). Vyskúšajte najskôr na malej ploche. Píšem to preto, lebo ja som si akýmsi šmejdom z drogérie zničila nový digestor. Namiesto vyleštenia zostali čmuhy, ktorých sa nejde zbaviť :mee:
Lilka 1
12.06.10,05:46
Ja som si zničila nový nerezový sporák, keď som na čistenie použila tekutý prášok a boli v ňom kúsky skla :eek:. Tiež by som to rada aspoň trošku napravila.
Laco-monter
13.06.10,07:13
Leštičkou na automobily,

BEZ LEŠTIDLA

Len LEŠTIŤ A LEŠTIŤ A LEŠTIŤ !

Až do bezvedomia !

Mimochodom , to je profesionalná technologia, nerez sa dá vyleštiť, len leštením filcom. /Zjemnenie povrchu kovu/
Marína
13.06.10,11:18