majosek
11.06.10,21:38
Zdravím Vás,
chcem sa opýtať, na odpis ročníkového vysvedčenia sa dáva kolok 3eura podľa zákona o správnych popl., aký kolok sa dáva na odpis maturitného vysvedčenia? niekde je uvedené 1,5 inde 3eura, čo je správne. Ako je to s evidenciou vysvedčení, v 326/2008 Z.z. je uvedené, že treba viesť evidenciu, ale nie je napísané ako. Je ešte nejaký iný predpis, ktorý podrobne určuje či treba viesť knihu zvlášt pre maturitné vysvedčenia, zvlášť pre ročníkové, zvlášť pre odpisy vysvedčení, alebo to záleží na samotnej škole akú evidenciu si spraví, či to dá do jednej knihy, ako často treba robiť inventúru, treba ju robiť? A čo bianko listy, ktoré možno použiť aj na maturitné aj na ročníkové, ak by som mala dve knihy ako to zaevidujem. Vie mi niekto poradiť. ďakujem
masajo
22.06.10,09:46
Nám na VÚC povedali, že nesmieme brať žiadne peniaze, ani kolky, ak sa robí odpis akéhokoľvek vysvedčenia. Myslíme si, že je to nespravodlivé voči školám, pretože robíme prácu naviac a niekedy aj niekoľko hodín, ak treba hľadať v archíva.
Iveta Pantáková
27.06.10,16:39
Na evidenciu vysvedčení slúži Kniha na evidenciu šk. tlačív- zo ŠEVTu. Ja pracujem v ZŠ, vysvedčenia tlačíme a evidenčné čísla vysvedčení sa zapisujú do triedneho výkazu aj do spomínanej knihy.
Na odpis vysvedčenia patrí 3 € kolok.Každý vydaný odpis sa zaznamená do zošita s dátumom vydania, menom a priezviskom komu bol vydaný.
majosek
08.07.10,12:32
Tú evidenciu robíme aj my tak, len neviem ako za evidovať bianko listy, ktoré možno použiť aj na maturitné aj na ročníkové vysvedčenia. Na každé máme zvlášť knihu.
Na odpis ročníkové vysvedčenie 3 eurá /to sú 2strany/ a na vysvedčenie maturitné, kde sa vypĺňa len jedna strana tam tiež 3 eurá alebo 1,5? V zákone o správnych poplatkoch to je tak dosť nejasne uvedené.
sun77
10.11.10,06:53
Vie mi niekto poradiť, čo v prípade, ak sa nedá zohnať potrebný kolok? Robím v ZŠ a potrebujem vyhotoviť opis vysvedčenia, ale nikde sa nedá zohnať kolok, ani na pošte, ani v celej Trnave. Na pošte mi bolo povedané, že poplatky do 10 € sa môžu platiť v hotovosti. Akými náležitosťami musím to vysvedčenie opatriť, aby to bolo v poriadku? Stačí tam napríklad uviesť, že správny poplatok bol uhradený v hotovosti dňa...? A čo potom s tými peniazmi? Ďakujem za každú radu.
Silvia2279
29.09.11,06:21
Aj ja mám rovnaký problém s bianko tlačivami. Neviem či si zaviesť jeden zošit, alebo na každý druh zvlášť, t. j. ročníkové vysvedčenia, výučné listy, maturitné vysvedčenia.... Aký by bol najlogickejší a zároveň najjednoduchší a najprehľadnejší spôsob? Ak má niekto skúsenosti, prosím poraďte....
Ďakujem.
Vlastuša
03.05.12,10:56
Prosím o radu čo sa týka odpisu maturitného vysvedčenia. Bolo mi povedané, že sa môže vystaviť tento odpis iba jeden krát, nikto mi však nevie povedať na základe čoho to tak je. Nikde neviem o tom nič nájsť. Prosím ak máte k tomu nejaké bližšie info, napíšte, bola by som veľmi rada. A čo sa týka kolkov, keď som sem nastúpila zaškolili ma tak, že treba na odpisy kolky a teraz sa dozvedám, že ako škola nesmieme vyberať poplatky. Tak už mám z toho chaos. Budem veľmi rada, ak sa mi k tomu vyjadrí niekto, kto má viac skúseností. Ďakujem
gala1
24.01.13,05:38
Podla platneho sadzobnika od oktobra 2012 v Sadzobníku správnych poplatkov, I. časť, Všeobecná správa - Položka 5

Oslobodenie
Od poplatku podľa písmena d) tejto položky sú oslobodené gymnázia, stredné odborné školy, konzervatóriá, školy pre deti a žiakov so špeciálnymi výchovno-vzdelávacími potrebami, základné umelecké školy, jazykové školy, ktoré žiadajú o akreditáciu vzdelávacieho programu ďalšieho vzdelávania zodpovedajúcu študijným odborom alebo učebným odborom, ktoré sú uvedené pre príslušnú školu v sieti, 20) a vysoká škola, ktorá žiada o akreditáciu vzdelávacieho programu ďalšieho vzdelávania v rozsahu platnej akreditácie vysokoškolských študijných programov.21)

http://www.minv.sk/?sadzobnik-spravnych-poplatkov-1


Poplatky sa za odpisy vysvedceni teda nevyberaju.
anika
25.01.13,12:56
U nás na porade riaditeľov bolo povedané, že poplatok je 1,5 € v kolkoch a čo sa týka oslobodenia ja si myslím, že to oslobodenie sa týka žiadosti o akreditáciu, pretože tam je napísané , že od poplatku sú oslobodené " školy, ktoré žiadajú o akreditáciu" , čiže mne to vychádza, že žiadosť o akreditáciu a za žiadosť o akreditáciu fakt MŠ neplatíme.
Ale je to len môj názor.
jackie888
03.09.14,05:08
myslím, že tento odsek zo zákona o správnych poplatkoch je len vytrhnutý z kontextu a nepatrí k poplatkom za duplikáty vysvedčení, pretože v správnom poriadku je poplatok za vydanie duplikátu vysvedčení spoplatnený poplatkom 3 € a gymnázia, odborné školy a pod. nie sú od tohto poplatku oslobodené...........uvedené oslobodenie podľa písmena d) .... atd atd sa týka "d) Konanie o akreditáciu vzdelávacieho programu podľa osobitných predpisov 10)" :) takze treba študovať presnejšie :)
jackie888
03.09.14,05:08
tiež riešim túto dilemu, ale ujo google mi v tomto nepomohol a nikde som sa o tom ani ja nedočítala :(