mariavia
12.06.10,20:23
Ahojte Poraďáci,
vie mi niekto poradiť ako a čím vyčistiť plastovú hadicu na polievanie? Totiž hadicou preteká vždy len voda z vodovodu, teda nezávadná pitná a aj napriek tomu /asi preto, že je pri používaní vystavená slniečku/ sa vo vnútri hadice po celej dĺžke vytvorili zelenohnedé usadeniny. Ďakujem za odpoveď.
Ice dive
12.06.10,18:40
Ahojte Poraďáci,
vie mi niekto poradiť ako a čím vyčistiť plastovú hadicu na polievanie? Totiž hadicou preteká vždy len voda z vodovodu, teda nezávadná pitná a aj napriek tomu /asi preto, že je pri používaní vystavená slniečku/ sa vo vnútri hadice po celej dĺžke vytvorili zelenohnedé usadeniny. Ďakujem za odpoveď.
záleží od toho na čo tú hadicu chceš používať... pokiaľ len bežne v záhrade na polievanie tak ja to robím nasledovne:

po použítí hadicu zmotam tak aby z nej vytiekla všetká voda (stačí na jednom konci nadvyhnúť a prerúčkovať na druhý koniec), potom ju prestriem na chodník alebo inú rovnú betónovú plochu nech sa suší cca 1 deň potom sa po nej prejdem (alebo ju poohýbam v ruchách - záleží od nálady:D), aby sa usušené zelené usadeniny uvoľnili... následne ju pripojím na hydrand a pustím vodu naplno... a usadeniny sa vyplavia...