icecko
25.10.05,10:42
Dobrý deň, som merchandiser...starám sa ovýrobky jednej firmy v obchodných reťazcoch. Som živnostník. Vlastním jedno auto, ktoré používam ako dovoz do práce...na podnikateľské účely. Iný majetok ako firma nemám. Jediné príjmy sú také , že nakonci mesiaca vystavím faktúru s počtom hodín jednej agentúre a ona mi pošle preplatené hodiny na účet. Moje výdavky sú akurát také, že kupujem benzín do auta, pretože každý deň cestujem za prácou. Platím si odvody.

Prosím Vás, aké účtovníctvo mám viesť, akú evidenciu, aké knihy a tak všetko, prosím pekne, ste tu viacerí odborníci a aj skúsení. Chcel by som sa to naučiť robiť si to sám. Poradďte mi aj ohľadom auta, čo všetko mám viesť, nejáku evidenciu, knihu jázd, a tak. Veľmi pekne ďakujem

icecko
ondrejvla
25.10.05,13:39
Dobrý deň, som merchandiser...starám sa ovýrobky jednej firmy v obchodných reťazcoch. Som živnostník. Vlastním jedno auto, ktoré používam ako dovoz do práce...na podnikateľské účely. Iný majetok ako firma nemám. Jediné príjmy sú také , že nakonci mesiaca vystavím faktúru s počtom hodín jednej agentúre a ona mi pošle preplatené hodiny na účet. Moje výdavky sú akurát také, že kupujem benzín do auta, pretože každý deň cestujem za prácou. Platím si odvody.

Prosím Vás, aké účtovníctvo mám viesť, akú evidenciu, aké knihy a tak všetko, prosím pekne, ste tu viacerí odborníci a aj skúsení. Chcel by som sa to naučiť robiť si to sám. Poradďte mi aj ohľadom auta, čo všetko mám viesť, nejáku evidenciu, knihu jázd, a tak. Veľmi pekne ďakujem

icecko
Daj si hľadať : začiatok podnikania* a nájdeš veľa tém, v ktorých sa rieši tvoj problém.
lenkak
25.10.05,15:49
Skús si dať vyhľadávanie, je tam veľa tém, ktoré by sa i zišli preštudovať. Postačovalo by Ti jednoduché účtovníctvo - peňažný denník, kniha pohľ. a záväzkov, a záleží či máš auto vložené do podnikania, ale knihu jázd tiež.
icecko
26.10.05,06:34
ano, vela...ale nikde nic ake tlaciva treba kupit, ake knihy, a s autom su tam len pripady na prac. cesty a prenajimanie sukr. vozidla zivnostnikom,...ale auto je nase...na firmu cize majetok podniku a kupene v priebehu zivnosti, nie zaradenie uz exist. auta do podnikania...ostatne pripady...
icecko
liba2
26.10.05,07:53
ano, vela...ale nikde nic ake tlaciva treba kupit, ake knihy, a s autom su tam len pripady na prac. cesty a prenajimanie sukr. vozidla zivnostnikom,...ale auto je nase...na firmu cize majetok podniku a kupene v priebehu zivnosti, nie zaradenie uz exist. auta do podnikania...ostatne pripady...
icecko...to znamená, že ak SZČO kúpi auto na svoju firmu, má povinnosť ho zaradiť do evidencie o majetku.

http://www.porada.sk/showthread.php?p=133279#post133279
http://www.porada.sk/showthread.php?p=124776#post124776
liba2
26.10.05,08:03
...tu máš toho viac na tému "auto zaradené"

http://www.porada.sk/search.php?searchid=481940
Jozef I
26.10.05,08:08
ano, vela...ale nikde nic ake tlaciva treba kupit, ake knihy, a s autom su tam len pripady na prac. cesty a prenajimanie sukr. vozidla zivnostnikom,...ale auto je nase...na firmu cize majetok podniku a kupene v priebehu zivnosti, nie zaradenie uz exist. auta do podnikania...ostatne pripady...
icecko
Trošku sa posnaž a všetky potrebné informácie na porade nájdeš. Ale nečakaj, že ti ich niekto naservíruje až pod nos. Keď budeš hľadať veľa odpovedí nájdeš a ak budeš nejaký konkrétny problém, tak ti s ním veľa poraďákov rado pomôže. :rolleyes:

Začni postupne vyhľadávať jednotlivé slová: ako auto, kniha jázd, ... a odpovede dostaneš
anto
26.10.05,09:25
Alebo si nájdi nejakú paniu, ktorá ti bude robiť účtovníctvo a tej zaplatíš poplatok a tvojou starosťou bude jazdiť a zarábať peniaze.
lenkak
26.10.05,13:56
http://www.porada.sk/showthread.php?t=6742&page=5&pp=10&highlight=pe%F2a%BEn%FD
V tomto linku si nájdi excelovské prílohy
- peňažný denník
- kniha pohľ. a záväzkov
pozri si celú tému a nájdeš tam viacero príloh, mohli by sa Ti zísť.
Ešte potrebuješ evidenciu jázd.
durisovad
26.10.05,19:30
Alebo si nájdi nejakú paniu, ktorá ti bude robiť účtovníctvo a tej zaplatíš poplatok a tvojou starosťou bude jazdiť a zarábať peniaze.Toto je velmi dobra rada pre pripad, ze o uctovnictve nemas ani ponatia.
icecko
27.10.05,06:18
dakujem velmi pekne
jaja99
07.11.05,17:11
Podla mna sa ti viac oplati neviest uctovnictvo, ale robit len evidenciu prijmov, majetku a pohladavok. Na konci roka spocitas prijmy, ktore si obdrzal, odpocitas 25 precent a este plus zaplatene fondy. Inac vydavky na cestu na pravidelne pracovisko nie je danovy vydavok.