zukow
13.06.10,15:47
Ahojte Poradaci,
prevadzkujem eshop na Slovensku a rad by som tovar predaval aj v Madarsku.
Chcem teda zasielkovy obchod cez madarskeho kuriera na madarsky bankovy ucet.
Viete mi, prosim, poradit, ake mam povinnosti voci madarskym (resp. slovenskym) uradom? Hlavne teda registracia pre DPH v Madarsku (neviem aky je tam limit) a podobne.
Velka vdaka,
Boris
Rozalka
13.06.10,15:31
zukow
27.06.10,13:35
Vdaka za link, ale ani pomocou Google Translatora tomu akosi nerozumiem. Vies mi, prosim, dat zakladne info "polopate"? Vdaka.
Dav
27.06.10,14:17
Skús si prečítať http://www.euroinfo.gov.sk/index/go.php?id=1177
Podnikanie v EU- štát Maďarsko.
martinetto
28.06.10,11:11
Ahoj ja som nieco podobne riesil - dnes som to doriesil nasledovne:

Na Danovy urad som sa registroval (som SZCO neplatca DPH) pre DPH v zmysle § 7 a (ja budem dodavat sluzby, ty by si sa mal registrovat podla § 7). Nebudes beznym platcom DPH (teda nebudes si evidovat DPH pre tuzemsko) ale kvartalne budes DU podavat suhrny vykaz, v ktorom uvedies hodnotu dodaneho tovaru a potom aj druhu stranu tlaciva s polozkovito vypisanymi odberatelmi a hodnotou dodania tovaru. Pokial budes tovar fakturovat firmam s pridelenym IC DPH (VAT) tak nebudes uctovat DPH - dany prijmatel tovaru uplatni samozdanenie. Pokial tovar dodas neplatcovi DPH resp. fyzickym osobam uplatnis 19% DPH na takyto tovar a nasledne potom aj DU uhradis DPH vo vyske 19% zo zakladu dane. A vykaz sa podava elektronicky so zarucenym elektr. podpisom alebo elektronicky beź zaruceneho el. podpisu nu potom do 5 dni musis danovemu uradu pisomne dorucit vyhlasenie o podani priznania elektronicky a prvu stranu tlaciva. A toto tlacivo (a mam pocit ze aj takuto DPH ) si povinny podat uhradit do 20 dna v nasledujucom mesiaci po ukonceni kvartalu t. j. 20.4, 20,7...
Ally Klima
12.08.10,17:54
Ahojte poradaci,

co v pripade, ak je firma registrovana pre DPH aj v Madarsku a predava tento tovar neplaticom dph (teda obcanom). To ze fakturuje s madarskou dph je asi jasne, ale co s vedenim dokumentacie? Suhrnny vykaz sa asi nepodava (alebo podava a uvadza sa tam madarska ic dph predavajucej firmy), robi sa doklad o premiestneni, to asi nie, pretoze v madarsku nie je prevadzka, alebo aky dokument sa podava na DU, aby sa vedelo, ze tento tovar bol poslany do madarska?
Dakujem.

Ally