val007
13.06.10,20:47
Ahojte, chcela by som sa poradiť ohľadom plávajúcej podlahy. Mali sme staré drevené podlahy a na nich cca 1 rok položenú novú laminátovú podlahu. Keďže nám tie podlahy smrdeli, laminátovú sme rozobrali a ostatné vyhádzali. Teraz by sme ju chceli položiť naspäť, no ako keby zospodu (tam sa tá vlhkosť asi "parila") smrdia. Zvrchu takýto zápach nebol cítiť, keď bola poskladaná no keď je teraz rozobraná, je to cítíť dosť. Neviete mi poradiť, čím by sa to dalo aspoň trošku zmierniť? Verím tomu, že sa to časom vyvetrá. Rozmýšľala som, že ju utriem len čistiacim prostriedkom na laminátové podlahy a nechám vonku na dvore vyschnúť aj z druhej strany. Neskúšali ste to aj s niečím iným? ďakujem
TomasHC
14.06.10,06:15
Ked ich zospodu umyjes a nechas na slnku vyschnut, tak s nimi mozes akurat kurit v krbe!

Ked ich uz chces nechat vyvetrat, tak asi iba v miestnosti, aby tam bola teplota 20-23 stupnov a vlhkost 60-70%.
220870
14.06.10,07:06
Zrejme to nasalo trochu hnilobných baktérií.Tieto baktérie neznášajú priame slnečné svetlo ,zrejme uvažujte dobre malo by sa to vyvetrať.Poumývajte tú podlahu vlhkou handrou.Možno by pomohli aj pohlcovače pachu(nemám odskúšané).naspodu tohto odkazu http://www.hagesan.host.sk/CENNIK%20HG.htm
alaya1
07.05.12,14:33
Potrebujem poradit, chceme na parkety polozit plavacku. Aku hrubku by sme mali kupit, mysleli sme ,ze 7 mm,pod plavacku treba asi to bielu podlozku a este najskor dat podlahu a tak malovat, ci opacne. Parkety uz nechcem.
220870
07.05.12,15:29
7 mm pokiaľ nemáte krivé podlahy stačí.Technologicky je jedno či najskôr vymalujete .alebo položíte podlahu.Prakticky je lepšie najskôr maľovať.
alaya1
06.06.12,13:52
Dnes bol u nas podlahar zamerat priestor. No, musim sa tu surne poradit, lebo povedal, ze na parkety je lepsie, ak pod plavacku dame 5mm polystyren- kocky. ze je to lepsie, ako ta pena v rolkoch. Aky mate nazor? Toto je o dost drahsie, ten polistioren. Ak viete poradte...
Oliwa
06.06.12,14:14
Píšeš síce, že parkety už nechceš, ale... Ak sú aj staré, lakované, farbené či leštené, alebo majú sem-tam nejaké medzery či odskoky, určite sú kvalitnejšie ako akákoľvek dnešná laminátová podlaha. Proti gustu žiadny dišputát, ako sa hovorí, ale píšem z vlastnej skúsenosti. My sme dali pôvodné parkety strojom vybrúsiť /boli tmavohnedé, celé roky natierané nejakou emulziou/, kde bolo treba zatmeliť, pri dverách, kde boli najviac namáhané bolo treba kúsok rozobrať a nanovo poskladať, viackrát prelakovať a sú ako nové... Nebola to lacná záležitosť, ale nebanujem. Spravili sme to tak v obývačke a spálni. V iných miestnostiach /kde parkety neboli/ sme kládli laminátovú podlahu, takže môžem porovnať...

mimotemy Nemôžem si pomôcť, ale mne to pripadá, ako keď nejaký maliar-fušer premaľuje originál veľkého umelca - trebárs Van Gogha - a po rokoch sa príde na to, aký poklad mal majiteľ obrazu doma a ani o tom netušil... ;):)
Prečo ich vlastne už nechceš? Sú naozaj v takom hroznom stave, že si ich nevieš predstaviť zrenovované? Hoď foto, ak môžeš... A jasné, že každý podlahár si dá radšej zaplatiť za novú pokládku, je to rýchlejšie a pohodlnejšie - ale či aj lepšie pre Vás... :( Neviem, či bývate v byte alebo dome, ale je tu veľa príspevkov a sťažností na susedov, ktorí si dali laminát a teraz tí pod nimi majú hlavu v smútku a hluk nad hlavou... :mad:
alaya1
06.06.12,14:23
Potrebovala som len poradit ohladne toho polystyrenu.Nie diskutovat o parketach.
alaya1
06.06.12,14:23
Dnes bol u nas podlahar zamerat priestor. No, musim sa tu surne poradit, lebo povedal, ze na parkety je lepsie, ak pod plavacku dame 5mm polystyren- kocky. ze je to lepsie, ako ta pena v rolkoch. Aky mate nazor? Toto je o dost drahsie, ten polistioren. Ak viete poradte...

Ak mate skusenost, prosim o radu.
robbco
06.06.12,15:54
Ja som daval (nie z vlastnej vole) plavacku na parkety viackrat. mirelon (ta pena v rolkoch) uplne stacila. Mala by vyrovnat drobne nerovnosti, parkety su zvacsa docela rovne. Jedine co sa mi stalo, ze v prizemnom dome, po vymene plastovych okien a polozeni plavacky sa povodne parkety zduli. Plavacka a okna nedovolili odist vlhkosti co sla zo zeme. Predtym tam parkety boli roky bez problemu. V panelaku bez problemov....
kutilko
06.06.12,18:40
Ak sú tie parkety s odskokmi v spojoch(vyškové nerovnosti)tak ten Arbiton hrubky6mm by bol na mieste.Ale pozor na vlchkost,ako píše robbco.Predsa len drevené parkety "dýchajú" a mali by aj dýchat.Ak sa jedná o suchý byt tak by som v tom taký problém nevidel,ale ak je to RD ,tak tam už by som neriskoval klást laminát na parkety.Ináč pri rovných parketách postačuje aj ten mirelon 2mm,alebo kartonová podložka.Ideálna by bola korková a aj najdrahšia.
kutilko
06.06.12,18:45
Ešte ma napadlo dat namiesto laminátu korkovú plávajucu podlahu na click systém.
alaya1
06.06.12,19:02
Dakujem za rady. jedna sa o byt v panelaku, absolutne suchy, okna su vymenene uz pomaly 8 rokov. na parketach je stale koberec, ale su v parketach medzery, no, su uz pomaly 40 rocne.Mnewsa parkety nepacia, ten styl kladenia.
U nas v bloku ma velmi vela ludi na parketach laminat- plavacku.

Tak dnes mi ten podlahar navrhol plavacku 7 mm a tie kocky 5 mm polystyrenu. Vravel, ze keby tam bola ta pena v rolkoch, tak, ze sa moze stat, ze spoj povoli. Ja ani manzel sa v tom nevyzname, a zase nechceme naletiet na nejaku blbost.
lapejko
06.06.12,19:20
Používa sa to ako kročajová izolácia, všetky spoje ale treba prelepiť aspoň papierovou páskou aby nedošlo k posunu platní, zaizoluje to tepelne aj zvukovo dorovná to však iba drobné lokálne hrany parkiet.
lapejko
07.06.12,19:17
myslel som tie 5mm kocky z extrudovaného polystyrénu
Valcake
19.10.12,22:29
Zdravím, nechcem zakladať novú tému, tak hádam aj tak mi poradíte.:)
Chceme dať do obývačky asi 20metr. štvorc. plávačku. Všade inde už máme, ale tá izba má najviac nerovností.:rolleyes: Dá sa vyliať nivelačkou naraz celá miestnosť? Načo dávať pozor? Prípadne viete mi povedať aspoň približnú cenu pokládky s nivelačkou...okrem plávačky, alebo poradiť niekoho dobrého, seriózneho, lacného:D v KE? ..Ďakujem..
alltracboy
20.10.12,04:28
nivelak je drahy.. zisti si najprv aky druh nerovnosti to je.. pokial nejake lokalne vystupky, tie sa daju osekat a zrovnat.. pokial to je zvlnene moc zasa sa neoplati nivelacka. Nieco dokaze vyrovnat aj podklad. Daj si na podlahu 2m latu a pozeraj. S nivelakom treba pracovat velmi rychlo, lebo tvrdne. Vylejes, prebehnes to tym jezkovym valcekom a uz robis dalsi meter..proste to musi ficat.. budes potrebovat pomocnikov.
Valcake
20.10.12,10:12
.díky,... zatiaľ máme koberec, ale pri chodení je cítiť, akoby sme stúpili do jamy a inde na kopček. Na nete som pozrela cenu nivelačky, tak 25kg stojí +-14€...spotreba 1,5kg na meter štvorc. takže ešte jedno menšie vrece by asi bolo treba, ibaže asi v malom balení to nie je.
Robili by to najmenej dvaja. To sekanie sa mi nepozdáva iba preto, lebo prach by mali asi aj na prízemí:eek: a my sme na 8. Zaujímala by ma cena, lebo to neviem porovnať. Ostatné izby robil manžel sám, ale toto odmietol:rolleyes:.