tinkas
14.06.10,07:53
dobré rano...na konci apríla som objednala pre dvoch zamestnancov a szčo SL, keďže dovtedy tu nebola žiadna evidencia SL, objednala som mi ich na máj, jún....tí dvaja zamestnanci však od 1. júna prešli pod novú s.r.o., kde sú konatelia. Co s lístkami, ktoré dalej používaju, z firmy, kde boli zamestnancami? (podotýkam, že ty zamestnanci su vlastne synovia szčo a spoločne založili s.ro.....čo s tým ked už mínaju aj lístky za jún?? nemôžem tu čast dať ako VNZD??
plavčík
14.06.10,06:04
No a nebolo by riešenie tak, že by za jún si objednala tá" nová" sro...kam išli 2 zamestnanci lístky - taký počet aký využili tí 2 zamestnanci a dali ti ich...
Takže napríklad:Ty si firma "A" a oni sú firma "B"
Ty si mala na jún 60 lístkov ale po odchode zamestnancov si mala mať iba 20.... ten rozdiel 40SL budeš mať evidovaný akože v stravných lístkoch na sklade... a keď si firma B objedná pre svojich 2 nových zamestnancov 40 lístkov, tak im ich vlastne nedá, lebo veď ich majú od teba... No ale dá ich Tebe a ty ich využiješ v nasledujúcom období.

No a práve z tohoto dôvodu odchodu, PN a iného, dávame stravné lístky pozadu spolu s výplatov za ten-ktorý daný mesiac, na základe skutočného nároku.
Zita5
14.06.10,06:29
dobré rano...na konci apríla som objednala pre dvoch zamestnancov a szčo SL, keďže dovtedy tu nebola žiadna evidencia SL, objednala som mi ich na máj, jún....tí dvaja zamestnanci však od 1. júna prešli pod novú s.r.o., kde sú konatelia. Co s lístkami, ktoré dalej používaju, z firmy, kde boli zamestnancami? (podotýkam, že ty zamestnanci su vlastne synovia szčo a spoločne založili s.ro.....čo s tým ked už mínaju aj lístky za jún?? nemôžem tu čast dať ako VNZD??

Máj je vysporiadaný , nakoľko zamestnanci pracovali .
Júnové SL účtovať ako VNZD , alebo ak ich môže využiť SZČO , tak možné ich vyčerpať práve touto SZČO .

V s.r.o. treba zakúpiť lístky na mesiac jún 2010 nové .