Jakub2
14.06.10,08:19
Zdravím,

platcom DPH som sa stal 22.3. 2010. Chcel by som vedieť, kedy podávam SV, či ku koncu kalendárneho štvrťroku (31.3.) alebo ku koncu štvrťroku odkedy som platca DPH (22.6.)?

Vďaka za odpovede.
Tweety
14.06.10,06:20
Zdravím,

platcom DPH som sa stal 22.3. 2010. Chcel by som vedieť, kedy podávam SV, či ku koncu kalendárneho štvrťroku (31.3.) alebo ku koncu štvrťroku odkedy som platca DPH (22.6.)?

Vďaka za odpovede.
Prvá možnosť je správna.
Danielle369
14.06.10,06:24
Jakub2
14.06.10,06:27
Síce ste ma nepotešili, ale vďaka :o.
Čo mi teraz radíte, ísť to čím skôr podať, alebo už počkať do konca tohto štvrťroku a podať za 1. aj 2. štvrťrok naraz?
Tweety
14.06.10,06:30
Síce ste ma nepotešili, ale vďaka :o.
Čo mi teraz radíte, ísť to čím skôr podať, alebo už počkať do konca tohto štvrťroku a podať za 1. aj 2. štvrťrok naraz?
Podaj čím skôr, aj keď oneskorene, dodatočne za 1.Q., na druhý máš ešte čas.
Jakub2
14.06.10,06:31
OK vďaka.
latka
21.06.10,09:14
Dobrý den, chcela by som sa informovať, ak dodávame pravidelne tovar do krajín Eu,podávali sme SV štvrťročne, Minulý mesiac sme dodali aj služby do EU a podali sme SV za daný mesiac, od teraz už musíme podávať každý mesiac SV, aj ked nebudeme poskytovať služby, alebo opäť len štvrťročne...??? Dakujeme pekne za opovede
lenkam68
22.06.10,07:08
Dobrý den, chcela by som sa informovať, ak dodávame pravidelne tovar do krajín Eu,podávali sme SV štvrťročne, Minulý mesiac sme dodali aj služby do EU a podali sme SV za daný mesiac, od teraz už musíme podávať každý mesiac SV, aj ked nebudeme poskytovať služby, alebo opäť len štvrťročne...??? Dakujeme pekne za opovede
§ 80 - Súhrnný výkaz

(2) Platiteľ môže podať súhrnný výkaz za kalendárny štvrťrok, ak hodnota tovarov podľa odseku 1 písm. a) až c) nepresiahne v príslušnom kalendárnom štvrťroku a súčasne v predchádzajúcich štyroch kalendárnych štvrťrokoch hodnotu 100 000 eur; možnosť podať súhrnný výkaz za kalendárny štvrťrok prestáva platiť od skončenia kalendárneho mesiaca, v ktorom hodnota tovarov podľa odseku 1 písm. a) až c) presiahne v príslušnom kalendárnom štvrťroku hodnotu 100 000 eur, a platiteľ je povinný podať súhrnný výkaz osobitne za každý kalendárny mesiac príslušného kalendárneho štvrťroka.

Hodnota služieb nemá vplyv na periodicitu podávania SV, len hodnota tovaru dodaného do ČŠ v danom štvrťroku.
**Gabika**
23.06.10,11:16
Sme firma, ktorá na Slovensku šije výrobky pre Taliansko. Materiál nám zasielajú oni, my len z neho šijeme na našich strojoch. Dávajú sa aj takéto služby do výkazu. Ďakujem za odpoveď.