Zvalik
14.06.10,07:26
Ahojte všetci!
Prosím Vás poraďte nejaký krém, vodičku,... aby sme neboli takým chutným sústom pre komáre a iní pichajúci hmyz. Prišli sme z chaty a taký sme dobodkovaný ....:(
Ďakujem Vám za rady!
arizona
14.06.10,06:10
repelent ;) http://www.google.sk/search?q=repelent+proti+kom%C3%A1rom&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=org.mozilla:sk:official&client=firefox-a

Už poštípané miesta je dobré natrieť octom, alebo rozkrojenou cibuľou.
Stina
14.06.10,06:16
Možno pomôže babský recept :
1. Tí, ktorí jedia veľa cesnaku, nie sú ľahko napadnutí komármi.
2. Pomôže aj potretie cesnakom.
Viem, že to veľmi nevonia, ale zaberá.
zdenka131
14.06.10,06:30
Proti svrbeniu pri poštípaní komárom je vhodný Septonex alebo Fenistil gél.


http://www.dobrarada.sk/?id_menu=18553&module_action__44816__id_art=10730
http://www.porada.sk/archive/index.php/t-41356.html
0123misa
14.06.10,15:55
ahoj, no cesnakom by si odpudil nie len komare :D ja som raz pocula aj o tom ze treba uzivat B-komplex, alebo listy z paradajky tiez odpudzuju,, no osobne som neskusala,,, ale asi by uz bolo na case,,,vyzeram ako hrncek z reklamy na granko...:D
Lubaba
14.06.10,16:52
Hovorí sa, že komáre neznášajú aj pangamín, ktorý je napríklad v pive. Preto tiež tí, čo pijú pivo pravidelne, nie sú takí doštípaní, ako abstinenti. Ich pot komárov odpudzuje.
To isté ale platí pre milovníkov mäsa - nadbytok bielkovín vyvoláva v tele stav zvaný ketóza a vzniknuté odpadové látky, ketóny, komárov dráždia.

Lepšie než prejedať sa mäsom či holdovať pivu je však jesť sušené pivovarské kvasnice, ktoré sú taktiež bohatým zdrojom pangamínu. -
lujza.j
14.06.10,17:08
ja papám B-komplex forte síce pre správne fungovanie metabolizmu, ale možno bude dobrý aj komarice:)
tutiola
14.06.10,17:13
B-komplex mám vyskúšaný a nezaberal,
paradajkové listy - komáre neodpudzujú, keď robím medzi paradajkami som doštípaná dosť.
Čo na ne zabera neviem. Možno ten cesnák, ale v akej forme?
Ak už došlo k poštípaniu, treba potrieť octom, citrónom, alebo cibuľou, ale najlepšie je fenistilom(gél) a užiť tabletku napr.fenistil, zodak, prednison, ale najdôležitejšie je neškriabať, lebo ak sa do rany zanesie infekcia, potom pomôžu len antibiotika. Vlastná skúsenosť.
miramax1
14.06.10,17:20
Plátok citróna priložený na poštípané miesto zmierni svrbenie.
Potretie tela kokosovým olejom alebo telovým mliekom s kokosovou vôňou odpudzuje komáre. Komáre neznášajú vôňu klinčekov a petržlenovej vňate.
Najlepšou prevenciou ako sa ochrániť pred hmyzom je votrieť do kože eukalyptový, alebo vavrínový olej a užívať preparáty s vitamínom B. Zo starých domácich prostriedkov ponúka aj iné „zbrane“. Napríklad dať do okna jednu až dve rozrezané paradajky, alebo cibule. Komáre tento zápach neznášajú. Podobne komáre a muchy odpudzuje čaj z rumančeka, alebo myšieho chvosta. Čajom si umyjeme cez deň niekoľkokrát tvár, ruky a ramená.

Ak vás už hmyz dopichal, tak pomáha natierať postihnuté miesta šťavou skorocelu. Svrbenie o chvíľu ustúpi a opuch ustúpi.
PanStres
14.06.10,18:36
Ja osobne snimi problém nemám ale môj 4nohý priateľ áno aj keď to zrovna nepatrí až tak do tejto témy ale ak chcete psa uchrániť psa pred komármi použite na to škrob. Škrob mu roztrite po chlpoch a to komárov odradí. Môžte to skúsiť aj na sebe :--- možno to pomôže :)
arizona
14.06.10,19:17
aký škrob myslíš?
Lubaba
14.06.10,19:54
odporúčam fenistil gel , na rozdiel od iných prípravkov po poštípaní hmyzom má aj protisvrbivé účinky a obsahuje antihistaminikum, čo znamená že je liečivý a ešte má aj chladivé účinky čo zmierňuje pocit svrbenia.
PanStres
15.06.10,12:29
aký škrob myslíš?

Z rastlín napr. sur. kukurica a keď zrnká stlačíš tak sních tečie volačo. A stým natreť psa :)
oriesok244
16.06.10,00:14
V prírode som skúsal všeličo,ale najviac sa mi osvedčila Repelentná indulona.Nesmrdí-naopak,dlho vydrží posobenie a nie je drahá.
armagedon74
16.06.10,22:57
jednoznačne Repelend, a z prírody zaberá pitie alebo natieranie sa z vývarom zo šalvie lekárskej.
Zvalik
17.06.10,05:18
Ahojte, ja viem sú všelijaké možné repelenty len som hľadala nejakú overenú značku .... aj pre deti ... skúsime najskôr tú indulonu - tá odstrašuje komáre tiež hneď alebo sa to natiera až keď ťa to už poštípe?:confused: Fenistil viem, že sa natiera až keď ťa ten komár poštípe aby to nesvrbelo.;)
armagedon74
17.06.10,05:36
repelend sa natiera pred poštipnutím, u indulony je účinok cca 5 hodín. Podľa mňa je tá repelendná indulona najlepšie riešenie. Je lacná a vydrží aspoň nejaký čas na tele. Po tekutých alebo sprejových repelendoch ťa komáre začnú štípať už po hodine. Ja osobne počas letných dní pijem šaľviový čaj a komárom nejak moc moja krv nechutí.
sybila3
17.06.10,05:46
ja som hľadala nejaký neškodný repelent a dočítala som sa, že všetky sú škodlivé aj na ľudský organizmus, dokonca, že ovplyvňujú nervový systém.
zvs-enco
17.06.10,05:52
Prajem všetkým krásny deň,
akurát dnes ráno som počúvala rádio, a tam na túto tému dali recept:Lastovičník bez koreňa rozmixovať , zaliať olejom a nechať odstáť pár dní. Precediť, vytlačiť a dať do fľašky. S tým sa natrieť proti komárom aj proti kliešťom.
S pozdravom Viki.
bettylou
05.07.10,20:01
Dá sa aj vysypať tabak z cigarety, cez deň nechať vylúhovať, večer natrieť. Nemusí byť silný výluh, ale vydrží.

Perlička: v džungli sa zvyknú natierať bahnom.

mimotemy Môj malý sa skoro udusil Autanom a komárom to vôbec nevadilo, ráno bol chúďa celý bodkovaný
Zitulda
28.07.10,10:35
...toto som včera dostala emailom:
ALPA S HŘEBÍČKEM - repelent proti komárům
DEBATOVALI JSME O HROZBĚ KOMÁRŮ A O TOM, ŽE V CELÉM MĚSTĚ JSOU
VYPRODÁNY REPELENTY. I PADLA OTÁZKA, ZDA JSEM TAK BLBEJ NEBO TAK
BOHATEJ, ŽE KUPUJU PROSTŘEDKY, KTERÉ STEJNĚ NEFUNGUJÍ. PRÝ JE LEPŠÍ TOTO :
KOUPIT SI NORMÁLNÍ 200 ML SKLENIČKU ALPY, A DO TOHO NASTRKAT 30 KOUSKŮ HŘEBÍČKŮ, CO MÁ DOMA KAŽDÝ NA DĚLÁNÍ SVAŘÁKU, NECHAT TO TAM VYLUHOVAT A PO 24 HODINÁCH SE S TÍM NAMAZAT, HŘEBÍČEK NEVYNDÁVAT, ALE NECHAT TAM, ALPA MALIČKO ZHNĚDNE.....
CENA 30 KČ ZA PROSTŘEDEK, KTERÝ FUNGUJE NAPROSTO NEČEKANĚ, ZKUSIL JSEM TO SÁM A UŽ PO 4 HODINÁCH VYLUHOVÁNÍ KOMÁŘI ODLÉTALI HLEDAT JINOU OBĚŤ....
oriesok244
28.07.10,14:35
Ahojte, ja viem sú všelijaké možné repelenty len som hľadala nejakú overenú značku .... aj pre deti ... skúsime najskôr tú indulonu - tá odstrašuje komáre tiež hneď alebo sa to natiera až keď ťa to už poštípe?:confused: Fenistil viem, že sa natiera až keď ťa ten komár poštípe aby to nesvrbelo.;)
Indulonu natierame tesne pred akciou do prírody-všetky nechránené miesta.Vydrži asi 8h.Aróma príjemná,citrónová.
preciso
26.07.11,10:30
Na protivné komáre existuje skvelý náramok, je štýlový, plne ekologický, vydrží dlhšie než repelenty a dá sa uzatvárať
Lenka Mokradova
22.07.13,18:40
caute, podobne ako preciso pouzivam taky uzatvaratelny naramok. Osobne mi najviac vyhovuje ze je vodoodolny co ostatne naramky nie su, kupila som si ho hned na zaciatku prazdnin a este stale v pohode funguje.