eoneon
25.10.05,11:56
Potreboval by som presunut zdanenie casti ziskov z tohto roka na dalsi rok, mate nejake napady ako to urobit? Co keby som nakupil akcie a predal ich zaciatkom buduceho roka? Je to danovo uznatelny naklad? Vdaka za nazory.
andrej_rv
25.10.05,09:58
Dosť podstatné podotázka pre prípadné návrhy: účtuješ v JÚ alebo PÚ ? približne v čom podnikáš ? asi koľko treba optimalizovať ?
eoneon
25.10.05,11:33
Uctujem v JU, potrebujem asi milion, podnikam v oblasti poskytovania sluzieb.
Zoltán Kovács
25.10.05,11:44
Nákup akcii nie je výdavkom, resp. nákladom pri kúpe. Nákladom, resp. výdavkom ovplyvňujúcim základ dane bude iba pri predaji tých akcii.
Tweety
25.10.05,11:48
Nákup akcii nie je výdavkom, resp. nákladom pri kúpe. Nákladom, resp. výdavkom ovplyvňujúcim základ dane bude iba pri predaji tých akcii.Iba doplním, že je to dlhodobý finačný majetok.
;)
eoneon
25.10.05,12:46
OK, tak prosim poradte nieco z tejto oblasti,ci uz JU, alebo PU (na PU nie je problem prejst ak by bolo treba).
ondrejvla
25.10.05,13:16
OK, tak prosim poradte nieco z tejto oblasti,ci uz JU, alebo PU (na PU nie je problem prejst ak by bolo treba).
A čo tak v JÚ nakúpiť tovar, o ktorom vieš, že ho v budúcom roku určite predáš a budeš mať už i odberateľa, aby ti nezostal nakoniec ako dubiózne zásoby.
V JÚ pri nákupe a úhrade DF do výdajov, v budúcom roku do príjmov pri predaji.
Ale ten problém len odsunieš o zdaňovacie obdobie, ale neriešiš podstatu, či vari nie?
eoneon
25.10.05,14:50
Vdaka, presne toto mi pomoze. Podstatu to riesi, pretoze na buduci rok sa zvysuju pausalne vydavky, tak tym usetrim dost penazi...
Michal999
06.11.05,17:50
Zdravim,
existuje aj ina moznost? Mam zivnost(JU) aj sro(PU) a neviem si rady?
dakujem
Michal
KEJKA
06.11.05,17:58
Zdravim,
existuje aj ina moznost? Mam zivnost(JU) aj sro(PU) a neviem si rady?
dakujem
Michalv sro zuctovat rezervy, opravne polozky na neuhradene pohladavky vsetko vsak v sulade s danovymi predpismi. Da sa aj odovodnena rezerva na odmenu konatelovi za pracu´- odporucam smernicu. Vsetko je to vsak len posun v case, rfaz to zdanit bude treba.

V JU nakup zasob aj uhradit, predaj posunut do dalsieho roka. tiez je to len posun v case.
Pri tychto transakciach vyuzit vztahy FOa sro.,
ondrejvla
06.11.05,19:36
Samozrejme, že v JÚ FA za zásoby uhradiť, inak to nie je daňový výdavok!