jtomasik
14.06.10,09:35
Dobry den,
chystam sa nakupit sluzbu z tretej krajiny (konkretne ide o naprogramovanie internetovej stranky). Mam zalozenu s.r.o. a som neplatca DPH. Pocul som vsak, ze ak nakupujem sluzbu z tretej krajiny, musim sa stat platcom dph. Oplati sa mi vobec takuto sluzbu evidovat v uctovnictve (budem si vediet nakup takejto sluzby uplatnit v nakladoch). Budem musiet zaplatit DPH z celej sumy, za ktoru som sluzby nakupil?
Budem sa musiet stat platcom DPH?

Dakujem
petra:-)
14.06.10,13:07
Povinnosť registrácie podľa § 7a sa nevzťahuje na prijatie alebo dodanie služby, ak je služba prijatá od poskytovateľa usadeného v treťom štáte alebo dodaná príjemcovi usadenému v treťom štáte.

Z uvedeného vyplýva, že ak prijímate službu od dodávateľa z tretieho štátu, nemáte povinnosť registrácie, ani sa nemusíte stať riadnym platiteľom DPH (tým sa nestávate ani v prípade registrácie v zmysle §7).

Máte však povinnosť predmetnú službu zdaniť v zmysle § 69 ods.3, nakoľko sa jedná o službu s miestom dodania podľa § 15 ods.1 - to znamená vypočítať a zaplatiť DÚ DPH vo výške 19% z hodnoty služby.

Zároveň odporúčam s ohľadom na zdroj príjmu pozrieť § 44 zákona o dani z príjmov a zmluvu o zamedzení dvojitého zdanenia s príslušnou krajinou či nemáte povinnosť vykonať z platby za službu zrážku na zabezpečenie dane. Zoznam zmlúv nájdete tu: http://www.finance.gov.sk/Default.aspx?CatID=4422
jtomasik
14.06.10,13:31
Velmi pekne dakujem
Tita
07.02.11,13:42
Povinnosť registrácie podľa § 7a sa nevzťahuje na prijatie alebo dodanie služby, ak je služba prijatá od poskytovateľa usadeného v treťom štáte alebo dodaná príjemcovi usadenému v treťom štáte.

Z uvedeného vyplýva, že ak prijímate službu od dodávateľa z tretieho štátu, nemáte povinnosť registrácie, ani sa nemusíte stať riadnym platiteľom DPH (tým sa nestávate ani v prípade registrácie v zmysle §7).

Máte však povinnosť predmetnú službu zdaniť v zmysle § 69 ods.3, nakoľko sa jedná o službu s miestom dodania podľa § 15 ods.1 - to znamená vypočítať a zaplatiť DÚ DPH vo výške 19% z hodnoty služby.

Zároveň odporúčam s ohľadom na zdroj príjmu pozrieť § 44 zákona o dani z príjmov a zmluvu o zamedzení dvojitého zdanenia s príslušnou krajinou či nemáte povinnosť vykonať z platby za službu zrážku na zabezpečenie dane. Zoznam zmlúv nájdete tu: http://www.finance.gov.sk/Default.aspx?CatID=4422

Ja som si teraz uvedomila, že sme sa 1.1.2011 zaregistrovali - pre povinnosť podla par.7a na DU ale celý rok som sledovala a zdanovala len faktury z členských štátov!!!!
Čo mám teraz robiť, keď som zistila že na robenie webstránok nakupujeme kredity na obrázky z Canady:((( alebo kredit na stiahnutie dizajnu z webu, ktorý platíme firme so sídlom v Austrálii!! :((((??? To som mala tiež z nich rátať a platiť daň??? Myslela som že v tom rozdiel, nakupovať z členských štátov a tretích krajín! Zorientujte ma trošku v tom prosím
Alina70
08.01.13,13:09
Prosím vie mi niekto poradiť ? Bola nám poskytnutá služba z tretej krajiny (opravy strojov a zariadení) sme platcami DPH. Je z tejto služby potrebné uplatniť si daň na výstupe ?
Ďakujem
ilona
25.01.13,17:40
Prosím vie mi niekto poradiť ? Bola nám poskytnutá služba z tretej krajiny (opravy strojov a zariadení) sme platcami DPH. Je z tejto služby potrebné uplatniť si daň na výstupe ?
Ďakujem
Vie niekto poradiť?
KEJKA
25.01.13,17:55
áno, treba dodaniť, eventuálne si DPH odpočítať.
ilona
25.01.13,18:04
Rozumiem tomu dobre, takže samozdanenie?Aj vtedy ak firma ktorej služba-sprostredkovanie bolo dodané je platcom DPH a dodavateľská firma zo zahraničia nie je platcom DPH.
ewita888
11.02.13,14:39
Poprosím o radu..
firma z USA vlastní budovu na SVK a túto prenajíma viacerím podnikateľom /fa bez DPH/ - neplatcom DPH.. musia odviesť 19 % z nájmu, aj keď nájom nehnuteľnosti je osobodený od DPH?
KEJKA
11.02.13,17:49
Poprosím o radu..
firma z USA vlastní budovu na SVK a túto prenajíma viacerím podnikateľom /fa bez DPH/ - neplatcom DPH.. musia odviesť 19 % z nájmu, aj keď nájom nehnuteľnosti je osobodený od DPH?
DPH a DPPO sú dve rozdielne dane, tak ich nespájaj
firma má príjem na Slovensku, tak sa zaregistruje na DPPO a zaplatí DPPO.
ewita888
11.02.13,18:01
DPH a DPPO sú dve rozdielne dane, tak ich nespájaj
firma má príjem na Slovensku, tak sa zaregistruje na DPPO a zaplatí DPPO.
kriste, to čo som napísala za blud :)
jasné, myslela som 20 % dph.. otázka mala znieť, čo má urobiť nájomca z pohľadu DPH..
mirhu
27.01.14,11:10
Prosím o radu : aj služba za prepravu z číny, kde je prepravca čínska firma, ktorá dovezie tovar na SR? faktúra za prepravu je z novembra 2013, ale tovar dodaný v 01/2014