Gunka
14.06.10,10:16
Dobrý deň, prosím o radu nám klienta, ktorý robí pre iného živnostníka práce autožeriavom, t.j. výkládka a nakládka, ale robí mu aj opravárenskú činnosť na autožeriavoch / oprava v prípade poruchy/ vystavuje mu faktúru kde rozpíše,činnosti a sumy.Faktúry sú uhrádzané cez banku p.p. Moja otázka znie či na oprávarenské práce nemusí mať reg.pokladnicu keď som našla, že oprava a údržba mot.vozidiel je povinnosť mať el.reg.pokladnicu. Si myslím, že keď je to uhrázdané cez p.p. a nie hotovosti tak nemusí mať reg.pokl.Myslím správne , alebo sa mýlim. Ďakujem za radu.
evina
14.06.10,08:30
Dobrý deň, prosím o radu nám klienta, ktorý robí pre iného živnostníka práce autožeriavom, t.j. výkládka a nakládka, ale robí mu aj opravárenskú činnosť na autožeriavoch / oprava v prípade poruchy/ vystavuje mu faktúru kde rozpíše,činnosti a sumy.Faktúry sú uhrádzané cez banku p.p. Moja otázka znie či na oprávarenské práce nemusí mať reg.pokladnicu keď som našla, že oprava a údržba mot.vozidiel je povinnosť mať el.reg.pokladnicu. Si myslím, že keď je to uhrázdané cez p.p. a nie hotovosti tak nemusí mať reg.pokl.Myslím správne , alebo sa mýlim. Ďakujem za radu.

Myslíš správne, prostredníctvom ERP idú len platby v hotovosti.
Gunka
14.06.10,08:35
evina, ďakujem pekne už som dakedy taká zmagorená si vyrobím sama nejaký problém a mám potom z toho paniku.
jeso
14.06.10,19:22
v 2010 ak sa na opravu a údržbu mot.vozidiel vystaví faktúru a úhrada je v hotovosti - je to úhrada pohľadávky / v 2010 ešte môže byť aj úhrada cez PPD bez zápisu cez RP /
od 2011 -však takúto hotovostnú úhradu pohľadávky už treba zaevidovať aj cez RP
je to takto správne ?
m.javor
19.07.10,19:25
Ano podľa citácie zákona č.289/2008 z.z to tak je, a tak to zatiaľ vysvetľujú aj daňovaci. Ako sa to však bude účtovať do DPH to uvidíme v praxi. Oni chcú aby to bolo normálne nablokované - čo znamená dvojité zdanenie ktoré si mame opraviť v evidencii DPH ručne, t.j. raz za vystavenú Fa ( kde to následne nejako odúčtujeme) a za tržbu z ECR: ak to tak bude bude to trošku chaos o ktorom málokto vôbec tuší.
Uvidíme v novom roku.