kimart
14.06.10,10:39
:rolleyes:dobrý deň, potrebovala by som poradiť, kedy, kto, za akých podmienok môže faktúrovať služby - tzv. paušálne, existuje pritom nejaký zákon, alebo tvorba takýchto faktúr je voľná? ďakujem
Tweety
14.06.10,08:41
:rolleyes:dobrý deň, potrebovala by som poradiť, kedy, kto, za akých podmienok môže faktúrovať služby - tzv. paušálne, existuje pritom nejaký zákon, alebo tvorba takýchto faktúr je voľná? ďakujem
Fakturovať sa musí podľa skutočných plnení, len uplatnenie výdavkov je na voľbe, t.j. či skutočných, alebo paušálnych.
kimart
14.06.10,08:52
asi som to zle napísala, mala som na mysli tvorbu cien za služby, a tá by mala byť voľná, či nie? V praxi som za stretla napr. s fa s textoum:paušálna odmena a za právnické služby
JarkaL
14.06.10,08:55
Je to vec dohody. Aj my ekonómovia fakturujeme klientom buď presne podľa počtu zaúčtovaných položiek, alebo niektorým paušálne (t.j. každý mesiac rovnakú sumu bez ohľadu na počet položiek).
kimart
14.06.10,09:04
to mi je jasné, len aby som neporadila nejakú blbosť, napr. ak niekto faktúruje poľnohospodárske služby...atď, môj klient má s tým veľké starosti, pretože podrobne rozpisuje služby , potom mi neskoro dáva podklady do účta, nemáte prosím nejaký vzor zmluvy na paušálne práce? ďakujem