ewap
25.10.05,12:17
Soc. poisťovňa chce predložiť štvrťročné výkazy poistného ZPZ za rok 2002,2003. Čo je to? Ďakujem
Tweety
25.10.05,10:22
Ani ja to narýchlo neviem, ale opýtala by som sa u zdroja, čo vlastne odo mňa chce.
Paula
25.10.05,10:25
Soc. poisťovňa chce predložiť štvrťročné výkazy poistného ZPZ za rok 2002,2003. Čo je to? ĎakujemJedná sa o výkazy poistného na poistenie zodpovednosti zamestnávateľa za škodu pri pracovnom úraze a pri chorobe z povolania.
Tweety
25.10.05,10:27
Máš pravdu, takéto niečo sme museli povinne kvartálne predkladať a peniažky posielať . Och, joj.
Tweety
25.10.05,10:28
pri pracovnom úrade a pri chorobe z povolania.Chybička se vloudila.:p
adam
25.10.05,11:34
Tiež som to dávala minulý týždeň doporiadku....:o http://www.socpoist.sk/index/podstranka.php3?id=227&lang=sk
Tweety
25.10.05,12:23
Tiež som to dávala minulý týždeň doporiadku....:o http://www.socpoist.sk/index/podstranka.php3?id=227&lang=skPostupujete podľa hesla: Do nového roka s čistým štítom?
:p
adam
25.10.05,12:41
Postupujete podľa hesla: Do nového roka s čistým štítom?
:p
Potrebujem potvrdenie o platbách do SP tak som musela všetko dať do poriadku......:D
Tweety
25.10.05,12:42
Ja som to napísala s nadhľadom. Nič v zlom.
adam
25.10.05,14:17
Ja som to napísala s nadhľadom. Nič v zlom.
......a ja som odpovedala úprimne.......:)
adam
27.10.05,13:25
Minulý týždeň som doplatila dĺžnu sumu tohto poistného v sume 220,-Sk. Dnes mi pani zo SP zavolala, že mi vypočítali k tomu zvýšené poistne ( čo to znamená zvýšené poistné??????) v sume vyše 5000,-Sk??? Môže to byť???
Som z toho na nervy............:mad:
Paula
27.10.05,13:29
Minulý týždeň som doplatila dĺžnu sumu tohto poistného v sume 220,-Sk. Dnes mi pani zo SP zavolala, že mi vypočítali k tomu zvýšené poistne ( čo to znamená zvýšené poistné??????) v sume vyše 5000,-Sk??? Môže to byť???
Som z toho na nervy............:mad:Myslím, že zvýšené poistné je "penále v modrom" ;) za oneskorenie platieb. Ak bola platba len do 100,- Sk, nemuseli sme si ho sami pripočítavať na tlačive (výkaze). Bolo to dávno, už sa veru dobre nepamätám.
adam
27.10.05,14:38
Myslím, že zvýšené poistné je "penále v modrom" ;) za oneskorenie platieb. Ak bola platba len do 100,- Sk, nemuseli sme si ho sami pripočítavať na tlačive (výkaze). Bolo to dávno, už sa veru dobre nepamätám.
Bolo to 70,- za štvrťrok. Prosím Ťa čo Ste nemuseli sami pripočítavať na výkaze?
Paula
27.10.05,14:56
Bolo to 70,- za štvrťrok. Prosím Ťa čo Ste nemuseli sami pripočítavať na výkaze? Ak sa nemýlim, 70,- bolo minimum odvodu. A ak sme sa omeškali s výkazom a platbou , muselo sa pripočítať 100,-....bol tam na tlačive riadok na túto príležitosť. Ak by sme si tých 100,- neboli sami zapísali a aj odviedli, prišla písomná výzva.
adam
27.10.05,15:04
Ďakujem za vysvetlenie...Myslíš, že ak si podám voči tomuto zvýšenému poistnému odvolanie, vyhovejú mi ???......je to nehorázna suma z 220.-. Ja som vôbec nevedela, o takom poistnom. Škoda, že v tom čase nebola Porada....:)
Paula
27.10.05,15:15
Ďakujem za vysvetlenie...Myslíš, že ak si podám voči tomuto zvýšenému poistnému odvolanie, vyhovejú mi ???......je to nehorázna suma z 220.-. Ja som vôbec nevedela, o takom poistnom. Škoda, že v tom čase nebola Porada....:)Škoda, že Porada nebola kvôli všeličomu inému ;) Neviem, ako dopadneš s odvolaním. Viem 100%-ne iba toto: Firma pri svojich začiatkoch netušila o povinnosti prihlásiť sa do Slov.poisťovne (tam toto poistenie sa vtedy platiilo), dodatočne sa prihlásila (to už dva roky mala zmeškané) a zaplatila spätne za dva roky. Ani sa nepýtaj, koľko bolo penále.......nebolo odpustené, žiaľ. Ešte aj dnes sa nástupník tohoto poistenia (SP) k tomu vracia, pokiaľ neprešla nejaká premlčacia doba. Prajem ti úspešné vyriešeni problému.
adam
27.10.05,15:25
Ja si tiež myslím, že mi ho neodspustia. A keď ho jednoducho nezaplatím, budú ho vymáhať súdne? Tak mi to dnes pokazilo deň, že by som .......:mad: Budem to musieť zaplatiť, lebo potrebujem potvrdenie o platbách, že sú v poriadku....Keby som to potvrdenie nepotrebovala, ani na to neprídem a možno o rok, dva by to penále bolo.....SP a DÚ to je republika v republike. Najviac ma rozčuľuje to, že gigantické firmy neplatia odvody, mzdy.....a všetko je OK....
A Ty malý, tras sa a boj sa, na čo si nechtiac zabudol!!! :-((
Paula
27.10.05,15:47
Ja si tiež myslím, že mi ho neodspustia. A keď ho jednoducho nezaplatím, budú ho vymáhať súdne? Tak mi to dnes pokazilo deň, že by som .......:mad: Budem to musieť zaplatiť, lebo potrebujem potvrdenie o platbách, že sú v poriadku....Keby som to potvrdenie nepotrebovala, ani na to neprídem a možno o rok, dva by to penále bolo.....SP a DÚ to je repumlika v republike. Najviac ma rozčuľuje to, že gigantické firmy neplatia odvody, mzdy.....a všetko je OK....
A Ty malý, tras sa a boj sa, na čo si nechtiac zabudol!!! :-((Nenaťahovala by som sa s nezaplatením. Ak nemáš potvrdenie, resp. dôkaz na bankovom výpise, či príjmovom doklade, že zaplatené povinné poistenie bolo, penále je myslím na mieste (čo už). My sme sa penále z neznalosti zákona (ktorá neospravedlňuje) tiež nevyhli.
adam
27.10.05,16:09
Aspoň sa mi trochu uľavilo, keď som napísala svoje pocity...ďakujem za "vypočutie"........Pekný večer....:)
ewap
07.11.05,16:42
Pamätá si niekto, či sa v rokoch 1995 a 1996 k Mesačnému výkazu príspevku do fondu zamestnanosti SR vyplňovalo aj Hromadné oznámenie o platiteľoch príspevku.....?
Nemám to pri výkazoch a teraz neviem, či som to zapotrošila, alebo sa to proste nerobilo. Prvé Hromadné oznámenie mám vyplnené až za máj 1997.
Veľmi pekne ďakujem všetkým, ktorí si spomenú a pomôžu.
Paula
07.11.05,16:48
Pamätá si niekto, či sa v rokoch 1995 a 1996 k Mesačnému výkazu príspevku do fondu zamestnanosti SR vyplňovalo aj Hromadné oznámenie o platiteľoch príspevku.....?
Nemám to pri výkazoch a teraz neviem, či som to zapotrošila, alebo sa to proste nerobilo. Prvé Hromadné oznámenie mám vyplnené až za máj 1997.
Veľmi pekne ďakujem všetkým, ktorí si spomenú a pomôžu.Nebolo vtedy hrom.oznámenie. Mám za sebou čerstvú kontrolu minulý týždeň zo sociálky za obdobie 1995 až 2005, pozerali aj výkazy, ktoré spomínaš.
Ingrid G.
07.11.05,17:11
Nebolo vtedy hrom.oznámenie. Mám za sebou čerstvú kontrolu minulý týždeň zo sociálky za obdobie 1995 až 2005, pozerali aj výkazy, ktoré spomínaš.
Neviem, či pomôžem, mzdárku robím od roku 1998. Príspevok do fondu zamestnanosti som posielala na Úrad práce, posielala som tam výkaz + hromadné oznámenie, ale len do roku 2003. Od roku 2004 nezamestnanecké vykazujem vo výkaze pre SP.
ewap
07.11.05,17:50
Nebolo vtedy hrom.oznámenie. Mám za sebou čerstvú kontrolu minulý týždeň zo sociálky za obdobie 1995 až 2005, pozerali aj výkazy, ktoré spomínaš.
Ďakujem Paula. A čo ten rok 1997 ?
Paula
07.11.05,17:54
Ďakujem Paula. A čo ten rok 1997 ?Priznávam, že tento rok si nepamätám, po kontrole som dosť "vypla"....zajtra idem do tej firmy, pozriem sa a napíšem ti.
Katija
07.11.05,19:27
Pamätá si niekto, či sa v rokoch 1995 a 1996 k Mesačnému výkazu príspevku do fondu zamestnanosti SR vyplňovalo aj Hromadné oznámenie o platiteľoch príspevku.....?
Nemám to pri výkazoch a teraz neviem, či som to zapotrošila, alebo sa to proste nerobilo. Prvé Hromadné oznámenie mám vyplnené až za máj 1997.
Veľmi pekne ďakujem všetkým, ktorí si spomenú a pomôžu.
Hromadné oznámenie o platiteľoch príspevku sa na Úrad práce dávali od 01/1997 do 12/2003.:):cool:
ewap
08.11.05,13:44
Kočky, nenašlo by sa čisté tlačivko ? Ďakujem
Paula
08.11.05,13:51
Kočky, nenašlo by sa čisté tlačivko ? ĎakujemŽiaľ, nenašlo. Ofoť si z iného mesiaca, potom vybieľ, vypíš chýbajúci mesiac, znova ofoť to vybielené, vypíš ďalší chýbajúci mesiac....atd. Inak ti neviem pomôcť.
adam
08.11.05,15:43
Fo Formiku je toto tlačivo http://www.rksoft.sk/formik.htm
Katija
08.11.05,16:01
Fo Formiku je toto tlačivo http://www.rksoft.sk/formik.htm
Ja som si ho tam bola pozrieť. V roku 1997 vyzeralo to tlačivo trochu ináč. Tiež už nemám čisté. Myslím, že treba urobiť to čo napísala Paula. :):cool:
Paula
08.11.05,16:10
Ja som tak vyrábala jedno pre rok 2001, tiež sme raz dali svoju kópiu, keď na úrade stratili...a zabudli sme urobiť aj pre seba ďalšiu. Skontrolujte si preventívne všetky roky, či máte všetko. Nemusia to byť ofotené originál tlačivá, stačia aj slušné podklady, vytlačené z PC (nie každý SW pred časom tlačil akože originál, a mnohé doteraz netlačia). Kontrole ide hlavne o to, či výpočty a odvody sú správne.
ewap
08.11.05,16:48
Našla som staré tlačivá, ale nemajú dole tie kolónky. Urobím tak ako mi radila Paula. Ešte raz ďakujem všetkým za ochotu. Pa pá