danydura
14.06.10,11:15
Dobrý deň poraďáci, chcem vytvoriť obchodnu sieť, ale z pracovníkov, ktorí nebudu v TPP.
Neviem presne aky typ zmluvy presne s kým uzatvoriť.
1. Chcem mať regionálnych managerov, ktorí budú získavať obchodných zástupcov- budú platený medziprovizne zo všetkých obchodov, ktoré uzatvoria jeho podriadení
2. Obchodní zástupcovia ( najradšej by som mal študentov) tiež platení provízne podľa objemu uzatvorených obchodov...
Čo odporúčate?
S managermi uzatvoriť mandantnu zmluvu ( poprípade nevýhradnú zmluvu o obchodnom zastupení) a s obch. zastupcami zmluvu o sprostredkovaní?
Alebo poznáte lepší variant?
Samozrejme pri dodržani kriteria, aby som sa nepodieľal na platení odvodov.

Veľmi pekne ďakujem za odpovede.
Lila
17.06.10,19:43
Áno, s obchodnými zástupcami by boli vhodné zmluvy o sprotredkovaní podľa § 642 Obch. zákonníka, každý obchodný zástupca sa musí zaregistrovať na daňovom úrade v mieste trvalého bydliska, kde mu pridelia DIČ.
Na základe tejto zmluvy im budete vyplácať provízie.
danydura
18.06.10,06:24
dakujem za odpoved
a mozu na zaklade takejto zmluvy pracovat aj studenti?
Na zaklade DIC mi teda aj oni mozu fakturovat, na zaklade coho budem vyplacat provizie?
profesional
18.06.10,06:36
Nakolko predpokladam, ze chces mat viacstupnovu siet (MLM) tak musi ist o kombinovanu zmluvu a to zmluvu o sprostredkovani s mandatnou zmluvou.
danydura
19.06.10,09:41
nie nechcem mat viacvrstvove MLM- iba chcem mat regionalnych managerov a pod nimi sprostredkovatelov obchodu
iba regionalny manageri mozu ziskavat novych predajcov