Zita5
17.06.10,13:50
mimotemy /akosi sa mi nezdá tá suma dávky ID - 1400€ netto mesačne?
robievam DP pani,ktorá vykonáva osobnú asistenciu u jedného ID , ktorý je papierovo na invalidnom vozíku, ak potrebujem doložiť rôzne potvrdenia nie je preňho problémom vyskočiť na bicykel a potrebné obehať

Teraz budem vypadať ako blbá , ale je toto možné :rolleyes: Ale nechcem odbočovať od témy ...
Xanti
17.06.10,12:05
mimotemy /akosi sa mi nezdá tá suma dávky ID - 1400€ netto mesačne?
robievam DP pani,ktorá vykonáva osobnú asistenciu u jedného ID , ktorý je papierovo na invalidnom vozíku, ak potrebujem doložiť rôzne potvrdenia nie je preňho problémom vyskočiť na bicykel a potrebné obehať
Tých 1400 € ak prejde tento systém dostanú ľudia, ktorý sú ochrnutý od krku dole. Ostatný dostanú menej teda od 116 do 1400 netto.

Mám takého kamaráta, vždy ma nakopne ked už nevládzem. Ako on bojuje. Akurát, že môj názor je taký, že doteraz majú nižšie dôchodky ale vyplácajú sa rôzne kompenzácie.. napr. auto, vozíky, dvíhacie rampy a podobne.
No a zrejme po novom si to bude platiť sám z toho vyššieho dôchodku. Koľko mu reálne ostane aj potom ktohovie.

Ináč ten bicykel je trojkolka? Lebo aj také sú a krútia rukami ak majú nohy postihnuté. A zase pri diagnoze SM majú tí ludia občas aj lepšie dni, že vládzu viac a iné dni len presedia na tých vozíkoch.
hanelie
17.06.10,12:12
Gabika, ten bicykel je "horský" dvojkolesový
Xanti
17.06.10,12:13
Gabika, ten bicykel je "horský" dvojkolesový
Tak toto je na zaplakanie :mee::mee::mee::mee: , nakoľko mám známych ktorým robia problémy pri schvalovaní ID. A pritom majú vážne zdravotné problémy. A tu niekto takto..... mimotemy
Zita5
17.06.10,12:14
http://hnonline.sk/c1-44297550-mihal-na-hnonline-odvodovy-bonus-dieru-v-rozpocte-nespravi-b-font-color-ff9900-video-font-b

Vypočujte si pána Mihála.


Posrehla som v otázkach a odpovediach , že II. pilier bude pravdepodobne povinný . To znamená , že k 18% odvodov si treba pripočítať aj platby do II.piliera , ak to bude aktuálne .
Kvaka
17.06.10,12:19
http://hnonline.sk/c1-44297550-mihal-na-hnonline-odvodovy-bonus-dieru-v-rozpocte-nespravi-b-font-color-ff9900-video-font-b

Vypočujte si pána Mihála.


Posrehla som v otázkach a odpovediach , že II. pilier bude pravdepodobne povinný . To znamená , že k 18% odvodov si treba pripočítať aj platby do II.piliera , ak to bude aktuálne .
II. pilier povinný až po zavedení OB, áno. Písal, že odvody tam budú 6,7%.
Zdenka 0705
17.06.10,13:29
mimotemy /akosi sa mi nezdá tá suma dávky ID - 1400€ netto mesačne?
robievam DP pani,ktorá vykonáva osobnú asistenciu u jedného ID , ktorý je papierovo na invalidnom vozíku, ak potrebujem doložiť rôzne potvrdenia nie je preňho problémom vyskočiť na bicykel a potrebné obehať
mimotemytakže špekulácia na druhú :cool:
- akože invalid
- akože asistent
...a štát platí...smutné
gasdiv
18.06.10,06:31
Dobrý deň, čítam že už mnohý/é majú naštudovaný odvodový bonus. Vedel by sa niekto vyjadriť/ poradiť ohľadom predčasného dôchodku a odvodového bonusu? Zamestnanec má možnosť požiadať v r.2010 o predčasný dôchodok a je vdovec /poberá vdovecký/. Je výhodnejšie nepožiadať o predčasný dôchodok alebo počkať na prípadnu zmenu zákona. Ďakujem
milláčikk
18.06.10,06:39
http://hnonline.sk/c1-44297550-mihal-na-hnonline-odvodovy-bonus-dieru-v-rozpocte-nespravi-b-font-color-ff9900-video-font-b

Vypočujte si pána Mihála.


Posrehla som v otázkach a odpovediach , že II. pilier bude pravdepodobne povinný . To znamená , že k 18% odvodov si treba pripočítať aj platby do II.piliera , ak to bude aktuálne .

Ľudia nie sú natoľko zodpovední, aby bolo všetko (k dôchodkom) nepovinné.
veronikasad
18.06.10,06:39
Dobrý deň, čítam že už mnohý/é majú naštudovaný odvodový bonus. Vedel by sa niekto vyjadriť/ poradiť ohľadom predčasného dôchodku a odvodového bonusu? Zamestnanec má možnosť požiadať v r.2010 o predčasný dôchodok a je vdovec /poberá vdovecký/. Je výhodnejšie nepožiadať o predčasný dôchodok alebo počkať na prípadnu zmenu zákona. Ďakujem
ešte chvľu počkaj - aspoň do schválenia programového vyhlásenia vlády ...
účtovník 007
18.06.10,07:01
Kvaka
18.06.10,07:20
Tak toto je na zaplakanie :mee::mee::mee::mee: , nakoľko mám známych ktorým robia problémy pri schvalovaní ID. A pritom majú vážne zdravotné problémy. A tu niekto takto..... mimotemy
Xanti, prepáč, to nebolo mimotémy, ušla mi ruka, nechtiac som stlačila, ani neviem, ako.
veronikasad
18.06.10,07:22
http://hnonline.sk/c1-44326490-odvody-sa-zmenia-na-bonus-zabudnite
žiadna kaša sa neje taká horúca ako sa uvarí...
Kvaka
18.06.10,07:31
žiadna kaša sa neje taká horúca ako sa uvarí...
No veď práve to. Ale ani nikto netvrdil, že OB sa zavedie už od 1.1.2011. Bolo to predsa tak naplánované, že až od 2013. Zavedeniu OB predchádajú zmeny v legislatíve, nič nové. Takže názov článku v novinách považujem za zavádzajúci a predčasný.
hanelie
18.06.10,07:56
situáciu ešte pred prípadným zavedením odvodového bonusu je dôležité sledovať najmä z týchto dôvodov:

rast financií do ŠR
rast financií do SP

až potom nasleduje deklarovaný vyšší príjem zamestnanca

ako napríklad funguje sociálny systém vo švajčiarsku: /ak máte chuť študovať:)
http://ec.europa.eu/employment_social/social_security_schemes/national_schemes_summaries/che/1_general_sk.htm

všetci dobre vieme, prečo by sme sa mali inšpirovať práve v tomto systéme
gasdiv
18.06.10,10:07
ešte chvľu počkaj - aspoň do schválenia programového vyhlásenia vlády ...

ďakujem vorenikasad aj xanti
betka
18.06.10,13:30
Pekné by aj bolo, ak by sa zaviedol bezhotovostný platobný styk.
Už by nevystavil opravár auta v mesiaci december FA č 2/2010, murár č. 9/2010, namiesto č. 53/2010, už by teta (ujo) z prenájmu ja neviem pri nejakých kúpaliskách bola povinná podať DP, pretože tá hranica príjmu by sa jej zvýšila minimálne o polovicu, a zrazu by sa zistilo, že slovač má také príjmy, že sa nám ani nesníva.

Už by sa neriešila téma z ERP, kto ich má mať a kto nie
A bolo by to jednoduhšie i zákonne, i poctivo, i spravodlivo....

Zrazu by ŠR praskal vo švíkoch, menej by sa podvádzalo, neexistovala by taká nespravodlivosť a vypočítavosť....
a nikto by sa nevzrušoval ani nad odvodovým bonusom, a možno by aj dane išli dole, (lebo niektorým by sa zdala i daň 5% vysoká a museli by podvádzať), hlavne by neexistovala čierna práca a už by nebolo toľko nezamestnaných....

A viete ako by to bolo všetko fajn??
betka
18.06.10,13:42
A ešte by som predsa jednu poznámočku, ktorá je v rámci, ale i trošku mimotemy

Tie rady na poštách čo čakajú na dávky, cash do ruky, pre tých sociálne slabších, zmeniť na kupony, a za tieto kupony by si kúpili aspoň potraviny domov, nie chlast, cigarety... Pretože by sa tým chúďatám deťom možno z ich kuponu (potravinového kuponu) ušlo i niečo zjesť. A tu potom dávať pozor, či za kupony boli dávané hlavné potraviny.......
adi11
18.06.10,13:50
A ešte by som predsa jednu poznámočku, ktorá je v rámci, ale i trošku mimotemy

Tie rady na poštách čo čakajú na dávky, cash do ruky, pre tých sociálne slabších, zmeniť na kupony, a za tieto kupony by si kúpili aspoň potraviny domov, nie chlast, cigarety... Pretože by sa tým chúďatám deťom možno z ich kuponu (potravinového kuponu) ušlo i niečo zjesť. A tu potom dávať pozor, či za kupony boli dávané hlavné potraviny.......

Tie kupony pre socialne slabsich je velmi dobry napad, lenze to by musel stat v kazdom obchode pri pokladni policajt a kontrolovat to.
Danila
19.06.10,07:33
Keď to nevedia uživiť tak nech to nerobia.:DKaždý by mal rozmýšľať nad tým či môže alebo nemôže mať 14 detí.:mad:Prečo by som ja mal svojimi daňami dotovať nejakého namnoženého rudokožca.Čo si narobil nech si živí.Mnohé z Tvojich myšlienok vnímam významovo ako ad absurdum. Vieš prečo? Lebo málo študuješ, a veľmi pôsobivo analyzuješ. Z viacpočetných rodín zvyčajne máme pokornú, slušnú, pracovitú mládež/nehovorím o rómskej komunite spoluobčanov./ Ak si nepostrehol demografický vývoj na Slovensku, nepostrehol si ani takú maličkosť, že populácia stárne. Na rozdiel od Teba teda skutočnosť viacpočetných rodín vnímam ako pozitívum a skláňam sa pred ochotou a umením pri výchove takého počtu detí....Ako vidíš, som nepoučiteľná a diskusii s Tebou som sa opäť neubránila.;) A v tomto ponímaní vnímam aj pôsobenie odvodového bonusu kontraproduktívne. Asi to bude mojou orientáciou.:)
Danila
19.06.10,08:23
Pekné by aj bolo, ak by sa zaviedol bezhotovostný platobný styk.
Už by nevystavil opravár auta v mesiaci december FA č 2/2010, murár č. 9/2010, namiesto č. 53/2010, už by teta (ujo) z prenájmu ja neviem pri nejakých kúpaliskách bola povinná podať DP, pretože tá hranica príjmu by sa jej zvýšila minimálne o polovicu, a zrazu by sa zistilo, že slovač má také príjmy, že sa nám ani nesníva.

Už by sa neriešila téma z ERP, kto ich má mať a kto nie
A bolo by to jednoduhšie i zákonne, i poctivo, i spravodlivo....

Zrazu by ŠR praskal vo švíkoch, menej by sa podvádzalo, neexistovala by taká nespravodlivosť a vypočítavosť....
a nikto by sa nevzrušoval ani nad odvodovým bonusom, a možno by aj dane išli dole, (lebo niektorým by sa zdala i daň 5% vysoká a museli by podvádzať), hlavne by neexistovala čierna práca a už by nebolo toľko nezamestnaných....

A viete ako by to bolo všetko fajn??Obávam sa betka, že Ti začínam po rokoch nerozumieť. Asi to bude tým, že je krátko po voľbách a naša orientácia významovo a obsahovo ovplyvňuje naše názory. Takže
Pravica - zodpovedaj človeče sám za Seba
Ľavica - ak budeš zle za seba zodpovedať, vytiahneme Ťa z brindy.
Dva extrémy rovnako k ničomu. K ničomu preto, že nevieme spoločne nájsť prienik.

Ak VY chcete, lebo už sme mali možnosť navzájom poznať, kto je kto, aby sme zodpovedali za seba, nepriškrcujte možnosť našej voľby axiómami vymedzenými štátom.
Ak MY chceme vytiahnuť občana z brindy, tak len takého, ktorý si ju nenavarili absolútne vlastnoručne.
Viac spolupráce a menej hulvátsva a opľúvania by boli možno východiskom pre nájdenie prieniku.

P.S. Aj Tvoje postoje v diskusii sú viac orientované na represiu ako prevenciu a to nemdobré......;):rolleyes:.
milláčikk
19.06.10,08:28
A o tom ten odvodový bonus je.Vraví sa tomu ZODPOVEDNOSŤ SÁM ZA SEBA.Nikto predsa nejde do hypermarketu žobrať jedlo pre hladné deti ale od štátu nad tým nikto nerozmýšla .Soc dávky sú od toho aby pomohli pri nepredvídanej (úraz choroba,aj to nepodarené umelé oplodnenie)životnej situácii nie preto aby niekto znich celý život žil.
Po druhej svetovj vojne tu bolo tuším okolo 20 000 cigáňov.Za dve generácie sa nekontrolovateľne rozmnožili na pól milóna.Ak takéto nekontrolovateľné množenie bude pokračovať tak za ďaľších 40 rokov ich tu bude 80 000 000 miliónov.:eek:To potom podľa fica budeme ako živiť?Aby sme udržali sociálny zmier tak dph-áčka bude 95% a dane 98%?Alebo čo tu chceme nechať tým čo tu prídu po nás.Si myslím, že naši potomkovia budú sociálny systém považovať za niečo podobne zlé ,ako my dnes fašizmus.;)
Milujte sa a množte sa.

Nie si náhodou na vojnovej nohe so štatistikou (prípadne matematikou / logikou:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D ).
A počul si už niečo o saturácii ?:)
Zita5
19.06.10,08:29
Prosím nevnášajte do tejto témy politiku .Ďakujem za porozumenie .
milláčikk
19.06.10,08:49
Pekné by aj bolo, ak by sa zaviedol bezhotovostný platobný styk.
Už by nevystavil opravár auta v mesiaci december FA č 2/2010, murár č. 9/2010, namiesto č. 53/2010, už by teta (ujo) z prenájmu ja neviem pri nejakých kúpaliskách bola povinná podať DP, pretože tá hranica príjmu by sa jej zvýšila minimálne o polovicu, a zrazu by sa zistilo, že slovač má také príjmy, že sa nám ani nesníva.

Už by sa neriešila téma z ERP, kto ich má mať a kto nie
A bolo by to jednoduhšie i zákonne, i poctivo, i spravodlivo....

Zrazu by ŠR praskal vo švíkoch, menej by sa podvádzalo, neexistovala by taká nespravodlivosť a vypočítavosť....
a nikto by sa nevzrušoval ani nad odvodovým bonusom, a možno by aj dane išli dole, (lebo niektorým by sa zdala i daň 5% vysoká a museli by podvádzať), hlavne by neexistovala čierna práca a už by nebolo toľko nezamestnaných....

A viete ako by to bolo všetko fajn??

A potom si sa zobudila a ...

(ruka v nočníku :D )
Danila
19.06.10,09:00
Prosím nevnášajte do tejto témy politiku .Ďakujem za porozumenie .Sme v téme odvodový bonus. Chápať ho, znamená vychádzať z istých názorových postojov. Názorový postoj si formujeme z jedného, či druhé politického presvedčenia. Politika a ekonomika úzko súvisia, je to základňa a nadstavba nášho bytia. Chápme aj širšie súvislosti, neprikazujme, nezakazujme bez kompetencií. Ak ju nutné, prijmime novelu ETIKETY a posuňme sa! Rovnako ďakujem za porozumenie.
BXLmiami
19.06.10,09:18
Mnohé z Tvojich myšlienok vnímam významovo ako ad absurdum. Vieš prečo? Lebo málo študuješ, a veľmi pôsobivo analyzuješ. Z viacpočetných rodín zvyčajne máme pokornú, slušnú, pracovitú mládež/nehovorím o rómskej komunite spoluobčanov./ Ak si nepostrehol demografický vývoj na Slovensku, nepostrehol si ani takú maličkosť, že populácia stárne. Na rozdiel od Teba teda skutočnosť viacpočetných rodín vnímam ako pozitívum a skláňam sa pred ochotou a umením pri výchove takého počtu detí....Ako vidíš, som nepoučiteľná a diskusii s Tebou som sa opäť neubránila.;) A v tomto ponímaní vnímam aj pôsobenie odvodového bonusu kontraproduktívne. Asi to bude mojou orientáciou.:)
Toto nemá nič spoločné s orientáciou,myslím si to isté čo ty.
mzdarka renca
19.06.10,10:15
Sme v téme odvodový bonus. Chápať ho, znamená vychádzať z istých názorových postojov. Názorový postoj si formujeme z jedného, či druhé politického presvedčenia. Politika a ekonomika úzko súvisia, je to základňa a nadstavba nášho bytia. Chápme aj širšie súvislosti, neprikazujme, nezakazujme bez kompetencií. Ak ju nutné, prijmime novelu ETIKETY a posuňme sa! Rovnako ďakujem za porozumenie.
Veď jasne, kľudne sa môžeme baviť o politike, napr. tu príde nešťastník po radu, a bez problémov mu na to odpovieme, a môžeme začať nadávať na zákon, na ktorý sa odvolame a opľuť vládu, ktorá ho schválila. Nie je problém, ak máš takúto predstavu o radení v odborných témach:).
Danila
19.06.10,11:05
Veď jasne, kľudne sa môžeme baviť o pilitike, napr. tu príde nešťastník po radu, a bez problémov mu na to odpovieme, a môžeme začať nadávať na zákon, na ktorý sa odvolame a opľuť vládu, ktorá ho schválila. Nie je problém, ak máš takúto predstavu o radení v odborných témach:).Ja som jasnejšia a kľudnejšia, ako by si si Ty a Tebe naklonení priatelia želali;).Do tejto témy neprišiel nešťastník po radu. Téma je o názore na odvodový bonus. A to je nová ekonomická kategória, ktorá je výsledkom volieb!!!!!:)
Ak dovolíš, rešpektuj prosím môj názor, že argumentovať môžem len z pohľadu mojich kolegov vľavo. A ten je odlišný, ako Váš vpravo. Prečo sa bránite prirodzenosti? Je prirodzené, že pán Sulík odvodový bonus povýšil na spoločenský takmer všeliek.Je prirodzené, že jeho voliči tomu možno "uveria".
Je to rovnako prirodzené, ako že ja tomu nikdy neuverím. Postrádam v téme jasné argumenty, nachádzam v téme, ešte nemáme v tom jasno.
A aby som nebolamimotemyniečo k odvodovému bonusu. Sociálnosť, spravodlivosť, etc sú tiež pojmy....skôr celospoločenské. Zisk je tiež pojem, viacmenej kategórie trhu..a nebudem pokračovať.
Odvodový bonus nie je spravodlivý, už vôbec nie sociálny a ani motivačný, lebo som len malý element spoločenského priestoru za pôsobenia trhu práce a zamestnávateľa, ktorého / možná budúca vláda / bude preferovať pred zamestnancom. O nevyriešených a nejasných ostatných parametroch nastoleného pavúka nehovoriac. Netuším, prečo ste vydesení z pojmu politikum najmä tam, kde patrí, a kde bez neho nemôžem poskytnúť názor.;) A neukrižuj ma prosím, nemám dovarený obed.:rolleyes::rolleyes:
betka
19.06.10,12:22
Ako sme si volili tak máme. Netreba odsudzovať nový systém. Môjho vrecka sa to dotkne, tľapnem sa niečo viac. Ale nech sa tľapnú i tí ďalší, kt. majú príjmy.

Škoda, že neexistujú presné štatistiky, ako sa rozdelila naša populácia na pravú a ľavú stranu. Ja vidím, nie na porade, ale v okolí, ako nadávajú len a len ......
Xanti
19.06.10,12:37
Ako sme si volili tak máme. Netreba odsudzovať nový systém. Ešte nie je, a nikto neodsudzuje, len diskutujeme a myslím, že naša debata je konštruktívna a ak náhodou nový systém bude tak bude lepší ak sa do neho zapracujú naše kritiky
Môjho vrecka sa to dotkne, tľapnem sa niečo viac. Ale nech sa tľapnú i tí ďalší, kt. majú príjmy. a tí čo tie príjmy nemajú? tí sa ťapnú či tľapnú devinou do hlavy? :eek:

Škoda, že neexistujú presné štatistiky, ako sa rozdelila naša populácia na pravú a ľavú stranu. naozaj škoda, osobne si myslím že po volbách sa nič nedelilo ani nerozdelovalo.
Vždy tu bola lavá a pravá strana, ako misky váh. Keby nebolo jednej strany tak tu máme diktatúru. ;) Ja vidím, nie na porade, ale v okolí, ako nadávajú len a len .......
Danila
19.06.10,12:49
Ako sme si volili tak máme. Netreba odsudzovať nový systém. Môjho vrecka sa to dotkne, tľapnem sa niečo viac. Ale nech sa tľapnú i tí ďalší, kt. majú príjmy.

Škoda, že neexistujú presné štatistiky, ako sa rozdelila naša populácia na pravú a ľavú stranu. Ja vidím, nie na porade, ale v okolí, ako nadávajú len a len ......Sčítaním hlasov, nie štatistikou. betka, nový systém analyzujeme, vyjadrujeme k nemu postoje a argumenty. Že sa Ty dokážeš tľapnúť po vrecku nie je to isté, ako keď sa tľapne po vrecku tatko mnohopočetnej rodiny v hladovej doline. A ešte niečo. Môžem diskutovať len o tom, čomu rozumiem. Tiež tu panuje o mne status guo, že na krku nosím prázdnu debnu, že som tu potkanom kričiacim zo suterénu, ale prišla som do témy s očakávaním, že mi do nej niekto zmysluplne naloží informácie, ktoré potom preosejem. Nič podobné sa zatiaľ nestalo. Vieš, všeobecný model odvodového bonusu paušálne platný nemôže platiť. Jednoducho preto, lebo táto spoločnosť a jej obyvatelia nie sú paušálne rovnorodí. Postrádam preto informácie o tom, ako do konštrukcie odvodového bonusu boli zakomponované vplyvy odvetvové, regionálne, na základe pohlaví, sociálneho postavenia, zdravotnej spôsobilosti a mohla by som pokračovať. Inak nemôže mať paušálnu platnosť. Viem si predstaviť, že vplyv regionálny by mohol riešiť aj Igor Matovič, čo sa prekrúžoval ako obyčajný človek a poriadne zalomcoval aj pánom Sulíkom. Vieš, tatko zoberie mnohopočetnú rodinu z hladovej doliny do bohatej Bratislavy, Matovič mu poskytne bezplatne azyl, ako komusi javisko, nezarobí už len 35O EUR, ale 2000 EUR, našetrí si na blahobyt, keď ho záchranca, náš priateľ, zahraničný investor pošle z práce nazad na Oravu, či na východ Slovenska. Na chvíľu si možno odvodový bonus aj pohladká. V téme som povedala všetko, budem sa tešiť na vecné protiargumenty...:)
sito
19.06.10,13:14
Bon, bon? Hm! Bon, bon. Ahááá, bony! Zasa budeme mat tuzexy???
betka
19.06.10,15:29
Otázočka??? Ruku na srdce!!

Ako ublíži Vám ľavičiarom pravica, v čom konkrétnom, o čo človek príde poučte ma, prosím, dajte mi pár dôvodov, aby som pochopila ľavicu.
Nekydajme, hovorme konkrétne.............
Ingrid Ondruskova
19.06.10,15:42
Ja mám z OB veeeľmi zmiešané pocity, veď tak paušálne to nemôže predsa fungovať na všetky vrstvy obyvateľstva...
Ak áno, budem veľmi milo prekvapená
P.S.: začala som čítať knihu od p.Sulíka /vydaná ešte v r.2006/
a skončila som na 20-tej strane /kniha má 240 strán/...ďalej nemám odvahu čítať...štatisticky tam rozoberá absolútne všetko až mám z toho strach...napr. že Slovensko je hneď na druhom mieste /hneď za Lichtejnš /, že máme najviac voľných dní v roku /
sviatky, apod. a že by bolo fajn zoškrtať cca 5 dní , aby to bolo
optimálne...jasné, zamestnávateľ to len uvíta...ale my smrteľníci budeme určite nadávať...ďalej p.Sulíka hnevá, že sociálka vypláca 70 druhov rôznych dávok, a SaS to chce zjednodušiť, ale nebude zjednodušenie na úkor 50% frflajúcich bežných ľudí, ktorým sa "de facto" zníži príjem???
Na každý pád, držím im palce a sama som zvedavá ako to dopadne, len by som bola veľmi nerada, keby sme istý čas boli "len testovacou vzorkou a fázou" novej vlády a ekon.dôsledky budú so škaredým koncom...
veronikasad
19.06.10,15:43
Otázočka??? Ruku na srdce!!

Ako ublíži Vám ľavičiarom pravica, v čom konkrétnom, o čo človek príde poučte ma, prosím, dajte mi pár dôvodov, aby som pochopila ľavicu.
Nekydajme, hovorme konkrétne.............
Betka, čítala si všetky príspevky v tejto téme ?

Vieš čo mi na tom boji ľavice s pravicou vadí ? Že na predvolebných mítingoch strany SaS sa prezentovali len výhody odvodového bonusu = zvýšenie čistej mzdy zamestnanca.

"Nekydám" - verejne priznávam - volila som SaS.
evina
19.06.10,16:17
Obávam sa betka, že Ti začínam po rokoch nerozumieť. Asi to bude tým, že je krátko po voľbách a naša orientácia významovo a obsahovo ovplyvňuje naše názory. Takže
Pravica - zodpovedaj človeče sám za Seba
Ľavica - ak budeš zle za seba zodpovedať, vytiahneme Ťa z brindy.
Dva extrémy rovnako k ničomu. K ničomu preto, že nevieme spoločne nájsť prienik.

Ak VY chcete, lebo už sme mali možnosť navzájom poznať, kto je kto, aby sme zodpovedali za seba, nepriškrcujte možnosť našej voľby axiómami vymedzenými štátom.
Ak MY chceme vytiahnuť občana z brindy, tak len takého, ktorý si ju nenavarili absolútne vlastnoručne.
Viac spolupráce a menej hulvátsva a opľúvania by boli možno východiskom pre nájdenie prieniku.

P.S. Aj Tvoje postoje v diskusii sú viac orientované na represiu ako prevenciu a to nemdobré......;):rolleyes:.

Vyznačila som červeno na čo chcem reagovať.
Áno v globále je to tak.
Pravica ovšem má vo svojich predstavách i pomoc tým, ktorí si nevedia pomôcť sami. Nikto z nás nemôže povedať, že nie...majú svoj sociálny program a samozrejme môže im pomôcť tým viac, čím lepšie bude na tom ekonomika štátu /to samozrejme aj ľavica/.

Ľavica samozrejme nepomôže všetkým, ktorí za seba zle zodpovedajú. Otázkou je, čo znamená zle zodpovedať - veľa ľudí sa v sociálnom systéme ocitne len preto, že chce a mu to vyhovuje. Nevidela som veľa pomoci počas týchto štyroch rokov smerom k hladovým dolinám... jednoducho nevidela...

Jedni aj druhí pri napĺňaní svojich cieľov poškodia niektorých, lebo presne ako si napísala niekde všeobecný princíp nemôže fungovať na 100%, vždy je niekto ukrátený, i ten nevinný - bohužiaľ ale liek na to nemá ani pravica ani ľavica.

Pravica už raz ekonomiku naštartovala /že nie pre všetkých samozrejme to sa nedá/ a ja dúfam, že sa teraz budú venovať hlavne tej ekonomike a urobia to znova /ináč končím definitívne i ja :D ako volič/. Nebude to ľahké, lebo ešte ani na nič nemajú mandát a najviac sa hovorí o tom ako bude zle.... Áno bude zle v niektorých oblastiach aj pre veľa ľudí, ale....
Jednoduchý prípad - moja dcéra dostane v stredu výplatu a v pondelok už z nej nemá ani halier - pokúpila, prepapkala atť. atď. a spolieha sa na mama hotel, že do budúcej výplaty prežije a na zábavu a iné radosti si odo mňa požičiava, požičiava, až sa dostala - ja tomu hovorím do veveričkyného kruhu a z dlhov ju začala bolieť hlava.
Už naši predkovia hovorili - prikrývaj sa perinou na akú máš /v takomto nejakom duchu/...No a veru ťažko uveriť ľavicovému zmýšľaniu milionárom....
evina
19.06.10,16:22
Veď jasne, kľudne sa môžeme baviť o politike, napr. tu príde nešťastník po radu, a bez problémov mu na to odpovieme, a môžeme začať nadávať na zákon, na ktorý sa odvolame a opľuť vládu, ktorá ho schválila. Nie je problém, ak máš takúto predstavu o radení v odborných témach:).

V tejto téme súhlasím s Danilou, čo hovorí o súvise ekonomiky a politiky. Bavíme sa o téme a problematike, ktorá je rozpísaná, ale v praxi nezavedená /t.j. ako odborne poradiť?/ a nikto na 100% nevie ani ako sa presne do praxe zavedie - SaS má predstavu, ale nebude ho do praxe zavádzať sama, t.j. musí samozrejme dojsť k dohode a tá môže v praxi mnohé veci z DB zaviesť ináč - tým samozrejme nechcem povedať, že je lepšie ak niekto rozhoduje sám :D - viac hláv viac rozumu...
marjankaj
19.06.10,17:05
Veď jasne, kľudne sa môžeme baviť o politike, napr. tu príde nešťastník po radu, a bez problémov mu na to odpovieme, a môžeme začať nadávať na zákon, na ktorý sa odvolame a opľuť vládu, ktorá ho schválila. Nie je problém, ak máš takúto predstavu o radení v odborných témach:).

Ospravedlňujem sa za kliknutie. Do tejto témy neprispievam a to kliknutie bolo omylom na tom mieste. Chcel som posunúť a namiesto toho som klikol. Nechcel som ani nijako hodnotiť.
milláčikk
19.06.10,17:05
Ja som jasnejšia a kľudnejšia, ako by si si Ty a Tebe naklonení priatelia želali;).Do tejto témy neprišiel nešťastník po radu. Téma je o názore na odvodový bonus. A to je nová ekonomická kategória, ktorá je výsledkom volieb!!!!!:)
Ak dovolíš, rešpektuj prosím môj názor, že argumentovať môžem len z pohľadu mojich kolegov vľavo. A ten je odlišný, ako Váš vpravo. Prečo sa bránite prirodzenosti? Je prirodzené, že pán Sulík odvodový bonus povýšil na spoločenský takmer všeliek.Je prirodzené, že jeho voliči tomu možno "uveria".
Je to rovnako prirodzené, ako že ja tomu nikdy neuverím. Postrádam v téme jasné argumenty, nachádzam v téme, ešte nemáme v tom jasno.
A aby som nebolamimotemyniečo k odvodovému bonusu. Sociálnosť, spravodlivosť, etc sú tiež pojmy....skôr celospoločenské. Zisk je tiež pojem, viacmenej kategórie trhu..a nebudem pokračovať.
Odvodový bonus nie je spravodlivý, už vôbec nie sociálny a ani motivačný, lebo som len malý element spoločenského priestoru za pôsobenia trhu práce a zamestnávateľa, ktorého / možná budúca vláda / bude preferovať pred zamestnancom. O nevyriešených a nejasných ostatných parametroch nastoleného pavúka nehovoriac. Netuším, prečo ste vydesení z pojmu politikum najmä tam, kde patrí, a kde bez neho nemôžem poskytnúť názor.;) A neukrižuj ma prosím, nemám dovarený obed.:rolleyes::rolleyes:


Ja mám z OB veeeľmi zmiešané pocity, veď tak paušálne to nemôže predsa fungovať na všetky vrstvy obyvateľstva...
Ak áno, budem veľmi milo prekvapená
P.S.: začala som čítať knihu od p.Sulíka /vydaná ešte v r.2006/
a skončila som na 20-tej strane /kniha má 240 strán/...ďalej nemám odvahu čítať...štatisticky tam rozoberá absolútne všetko až mám z toho strach...napr. že Slovensko je hneď na druhom mieste /hneď za Lichtejnš /, že máme najviac voľných dní v roku /
sviatky, apod. a že by bolo fajn zoškrtať cca 5 dní , aby to bolo
optimálne...jasné, zamestnávateľ to len uvíta...ale my smrteľníci budeme určite nadávať...ďalej p.Sulíka hnevá, že sociálka vypláca 70 druhov rôznych dávok, a SaS to chce zjednodušiť, ale nebude zjednodušenie na úkor 50% frflajúcich bežných ľudí, ktorým sa "de facto" zníži príjem???
Na každý pád, držím im palce a sama som zvedavá ako to dopadne, len by som bola veľmi nerada, keby sme istý čas boli "len testovacou vzorkou a fázou" novej vlády a ekon.dôsledky budú so škaredým koncom...

Že vás to tak baví - hádať sa o NIČOM:) = lebo zatiaľ odvodový bonus NIE JE a NIKTO nevie či a aký bude:D:D:D


V tejto téme súhlasím s Danilou, čo hovorí o súvise ekonomiky a politiky. Bavíme sa o téme a problematike, ktorá je rozpísaná, ale v praxi nezavedená /t.j. ako odborne poradiť?/ a nikto na 100% nevie ani ako sa presne do praxe zavedie - SaS má predstavu, ale nebude ho do praxe zavádzať sama, t.j. musí samozrejme dojsť k dohode a tá môže v praxi mnohé veci z DB zaviesť ináč - tým samozrejme nechcem povedať, že je lepšie ak niekto rozhoduje sám :D - viac hláv viac rozumu...

Súhlas
Danila
19.06.10,17:27
Že vás to tak baví - hádať sa o NIČOM:) = lebo zatiaľ odvodový bonus NIE JE a NIKTO nevie či a aký bude:D:D:D



SúhlasPekne si to napísal. Tebe sa pravdovravnosť uprieť nedá...Ale potom nechápem, prečo táto téma vznikla;)....Vznikla preto, lebo...:D
Kdo to ví, odpoví, odpoví mi na otázku, aký bol volebný program istej strany? he, he, odvodový bonus je podľa Teba len udička? Lebo ak áno, ja som bola z úcty k voličom, ktorí SaS volili minimálne zdvorilejšia...:)
Danila
19.06.10,17:39
To evina,

ja som síce povedala v téme názor podľa dostupných informácií o odvodovom bonuse, a už len dovetok.
Určite sa nebudeš so mnou prieť, že sa jedná o makroekonomickú veličinu. Ja poznám len ospievané aktíva v predvolebnej kampani, ale nikde za živý svet nenájdem zdroje krytia, ani výsledný ekonomický a mimoekonomický efekt.
A ak ešte niekto rýpne do môjho názoru na vplyv odvodového bonusu v tejto subkomunite/ hladovejších dolín / spoločnosti, tak prezradím aj môj ďalší názor, prípadné moju podnikateľskú možnosť.
Z toho pridaného toľko sľubovaného si pracujúci kúpi na vývar namiesto riedkej hovädzej kosti dva morčacie krky v akcii, aby si konečne vychutnal nedeľnajší obed. To namiesto šetrenia na prežitie v nezamesnanosti. Ale keďže sýty hladnému neverí, vysvetľujem len pre chápavých.
Naskytá sa mi práve možnosť otvoriť si biznis rýchlych pôžičiek, a vedľa si otvorím realitku s nehnuteľnosťami. Viem, expresis verbis. Ale veľmi pravdepodobné.....:rolleyes:
evina
19.06.10,17:59
To evina,

ja som síce povedala v téme názor podľa dostupných informácií o odvodovom bonuse, a už len dovetok.
Určite sa nebudeš so mnou prieť, že sa jedná o makroekonomickú veličinu. Ja poznám len ospievané aktíva v predvolebnej kampani, ale nikde za živý svet nenájdem zdroje krytia, ani výsledný ekonomický a mimoekonomický efekt.
A ak ešte niekto rýpne do môjho názoru na vplyv odvodového bonusu v tejto subkomunite/ hladovejších dolín / spoločnosti, tak prezradím aj môj ďalší názor, prípadné moju podnikateľskú možnosť.
Z toho pridaného toľko sľubovaného si pracujúci kúpi na vývar namiesto riedkej hovädzej kosti dva morčacie krky v akcii, aby si konečne vychutnal nedeľnajší obed. To namiesto šetrenia na prežitie v nezamesnanosti. Ale keďže sýty hladnému neverí, vysvetľujem len pre chápavých.
Naskytá sa mi práve možnosť otvoriť si biznis rýchlych pôžičiek, a vedľa si otvorím realitku s nehnuteľnosťami. Viem, expresis verbis. Ale veľmi pravdepodobné.....:rolleyes:

Osobne vyslovujem len svoje názory a ak ich vyslovujeme musíme počítať aj s rypnutím :D

Áno súhlasím Danila s týmto:
"a poznám len ospievané aktíva v predvolebnej kampani, ale nikde za živý svet nenájdem zdroje krytia"

no a ja osobne toto vyčítam už aj v praxi tej ľavicovej strane ....a verím, že pravica ich nájde....možno sa sklamem, uvidím....
milláčikk
19.06.10,18:17
Pekne si to napísal. Tebe sa pravdovravnosť uprieť nedá...Ale potom nechápem, prečo táto téma vznikla;)....Vznikla preto, lebo...:D
Kdo to ví, odpoví, odpoví mi na otázku, aký bol volebný program istej strany? he, he, odvodový bonus je podľa Teba len udička? Lebo ak áno, ja som bola z úcty k voličom, ktorí SaS volili minimálne zdvorilejšia...:)

Ja hovorím pravdu vždy (s výnimkou, keď náhodou "musím" klamať - ale JA to aspoň priznám:)).

A je skutočnosť, že často nepoviem "celú pravdu", ale iba pravdivé čriepky mozaiky. No ale za to, že si ich NIEKTO zle poskladá - môžem vari ja ????:---:---


Volebný program NIE ISTEJ, ale každej (aj TVOJEJ) strany je aspoň dvojnásobok, toho, čo by zrealizovala, keby vládla sama.
Asi menší ako teraz ten KLAMÁR skúša na KDH - vatikánska zmluva/ antipotratový zákon - lebo však, čo by nesľúbil pre MOC - diaľnica do Košíc do roku 2010/odškodnenie po nebankovkách - to má termín IBA do t.r. Silvestra - tuším :D:D:D:D
kukučka
19.06.10,18:19
Danila, to ako chceš podnikať, keď ľavičiar nemôže byť milionár, nehovoriac o tom, že nemáš na takéto podnikanie žalúdok?
milláčikk
19.06.10,18:22
Pekne si to napísal. Tebe sa pravdovravnosť uprieť nedá...Ale potom nechápem, prečo táto téma vznikla;)....Vznikla preto, lebo...:D
Kdo to ví, odpoví, odpoví mi na otázku, aký bol volebný program istej strany? he, he, odvodový bonus je podľa Teba len udička? Lebo ak áno, ja som bola z úcty k voličom, ktorí SaS volili minimálne zdvorilejšia...:)

A čo má moja pravdovravnosť so vznikom tejto témy ????

.. niekto rád teoretizuje :D:D
Rozalka
19.06.10,18:26
Danila, to ako chceš podnikať, keď ľavičiar nemôže byť milionár, nehovoriac o tom, že nemáš na takéto podnikanie žalúdok?

Aj ja si myslím, že súkromné vlastníctvo výrobných prostriedkov akosi nejde dokopy s marxizmom-leninizmom ...
kukučka
19.06.10,18:30
podnikanie o ktorom hovorila Danila, nevyžaduje výrobné prostriedky, ale rozum
Rozalka
19.06.10,18:45
Aha, takže len tak stojí a rozdáva (za odmenu, samozrejme) rozumy ....
Či ani PC nepovažuješ za výrobný prostriedok, lebo "nevyrába"?
Danila
19.06.10,18:54
Aha, takže len tak stojí a rozdáva (za odmenu, samozrejme) rozumy ....
Či ani PC nepovažuješ za výrobný prostriedok, lebo "nevyrába"?Za pôsobenia marxistov, na ktorých učenie sa odvolávaš neboli PC....a rozum používať vedeli a keď ním ešte aj pohli, zarobili. Niečo k odvodovému bonusu ako oponentúru k môjmu ponímaniu nenájdeš? Rada prijmem Tvoj protiargument k mojim názorovým ľavicovým predvídaniam....aby si nebola v kontexte s mojou maličkosťou neustále mimotemy. Ďakujem za Tvoj drahocenný čas, počas ktorého ma upokojíš a naleješ do mňa optimizmus.:)
Petra Nová
19.06.10,18:55
Aj ja si myslím, že súkromné vlastníctvo výrobných prostriedkov akosi nejde dokopy s marxizmom-leninizmom ...
Marxizmus - leninizmus = ľavica ? Hmmm...:confused: To mi pripomína názory z doby temna.
betka
19.06.10,18:56
Otázočka??? Ruku na srdce!!

Ako ublíži Vám ľavičiarom pravica, v čom konkrétnom, o čo človek príde poučte ma, prosím, dajte mi pár dôvodov, aby som pochopila ľavicu.
Nekydajme, hovorme konkrétne.............

FAkt, nikto nič????

DAnila, Evina. Aké zdroje krytia.:D Veď ľud nevie čo to je, a netárajme o makro ukazovateľoch;)
Danila
19.06.10,19:00
Aha, takže len tak stojí a rozdáva (za odmenu, samozrejme) rozumy ....
Či ani PC nepovažuješ za výrobný prostriedok, lebo "nevyrába"?Priznám sa Ti bez mučenia, že zrejme strácaš dych. Takúto zlátaninu pochopiť je nad moje sily, a nutne potrebujem tlmočníka, keďže reč je o mne.
Žeby mi helfla mzdárka renča? Čo vlastne a komu stojí....?;)
evina
19.06.10,19:02
Danila, to ako chceš podnikať, keď ľavičiar nemôže byť milionár, nehovoriac o tom, že nemáš na takéto podnikanie žalúdok?
Tak trochu aj na odľahčenie....
Ľavičiar môže byť milionárom ...ale stal sa ním pravdepodobne v rozpore so svojím cítením o sociálnej rovnosti a silnom štáte.....
Ja myslím milionárov na n-tú, nie tých ktorí ich majú jeden dva :)
Ťažko ma presvedčí niekto o sociálnom cítení s milionovými hodinkami na ruke, ale keby tak predal dve so svojich štyroch áut a venoval mi peniaze na renováciu domu po povodniach, to už áno ...;)

http://sk.wikipedia.org/wiki/%C4%BDavica_%28politika%29
Danila
19.06.10,19:02
FAkt, nikto nič????

DAnila, Evina. Aké zdroje krytia.:D Veď ľud nevie čo to je, a netárajme o makro ukazovateľoch;)Práve si hrubo urazila a podcenila Slovákov. Ešte oslavuješ?
Danila
19.06.10,19:04
Tak trochu aj na odľahčenie....
Ľavičiar môže byť milionárom ...ale stal sa ním pravdepodobne v rozpore so svojím cítením o sociálnej rovnosti a silnom štáte.....
Ja myslím milionárov na n-tú, nie tých ktorí ich majú jeden dva :)
Ťažko ma presvedčí niekto o sociálnom cítení s milionovými hodinkami na ruke, ale keby tak predal dve so svojich štyroch áut a venoval mi peniaze na renováciu domu po povodniach, to už áno ...;)Možno mu ich daroval dedo......Vtedy ušetril, lebo sa toľko nepilo...:)
Danila
19.06.10,19:08
Tak trochu aj na odľahčenie....
Ľavičiar môže byť milionárom ...ale stal sa ním pravdepodobne v rozpore so svojím cítením o sociálnej rovnosti a silnom štáte.....
Ja myslím milionárov na n-tú, nie tých ktorí ich majú jeden dva :)
Ťažko ma presvedčí niekto o sociálnom cítení s milionovými hodinkami na ruke, ale keby tak predal dve so svojich štyroch áut a venoval mi peniaze na renováciu domu po povodniach, to už áno ...;)

http://sk.wikipedia.org/wiki/%C4%BDavica_%28politika%29... u Vašich neskúsiš požičať?;) Alebo to všetko preflákli v kampani?....Nedajboh, aby z nich bola insolventná komunita, lebo pochopím význam odvodového bonusu...
evina
19.06.10,19:10
... u Vašich neskúsiš požičať?;) Alebo to všetko preflákli v kampani....nedajboh, aby z nich bola insolventná komunita, lebo pochopím význam odvodového bonusu...

Nie neskúsim, lebo Tí nehlásajú tú sociálnu rovnosť :D
milláčikk
19.06.10,19:11
podnikanie o ktorom hovorila Danila, nevyžaduje výrobné prostriedky, ale rozum

No veď to.

PS
Čo ak ona aj v podnikaní (tak ako v politike) - nepoužíva hlavičku, ale srdiečko :D:D:D:D
milláčikk
19.06.10,19:16
Marxizmus - leninizmus = ľavica ? Hmmm...:confused: To mi pripomína názory z doby temna.

Si vystihla:).
A svetovú nadvládu (aj násilím) jednej triedy (na čele s KS, ktorej čelní predstavitelia už v ranom socializme žili ako v rozvinutom komunizme :D:D:D:D) nad ostatnými.
betka
19.06.10,19:19
DAnila, už som Vás pochopila.:D, prečo ľavo .. Idem Vás pohľadať na kandidátke.:)
betka
19.06.10,19:25
Si vystihla:).
A svetovú nadvládu (aj násilím) jednej triedy (na čele s KS, ktorej čelní predstavitelia už v ranom socializme žili ako v rozvinutom komunizme :D:D:D:D) nad ostatnými.

Si zázračný skladateľ,
Verím, že by si poskladal všetko to, čo sa poskartovalo za pár dní dokopy.:)
milláčikk
19.06.10,19:29
Si zázračný skladateľ,
Verím, že by si poskladal všetko to, čo sa poskartovalo za pár dní dokopy.:)

Občas sa mi podarí, že vidím veci/udalosti komplexne a skôr = viem ako to dopadne)
Petra Nová
19.06.10,19:30
Tak trochu aj na odľahčenie....
Ľavičiar môže byť milionárom ...ale stal sa ním pravdepodobne v rozpore so svojím cítením o sociálnej rovnosti a silnom štáte.....
Ja myslím milionárov na n-tú, nie tých ktorí ich majú jeden dva :)
Ťažko ma presvedčí niekto o sociálnom cítení s milionovými hodinkami na ruke, ale keby tak predal dve so svojich štyroch áut a venoval mi peniaze na renováciu domu po povodniach, to už áno ...;)

http://sk.wikipedia.org/wiki/%C4%BDavica_%28politika%29

Tiež sa pridám, a tiež na odľahčenie. Kto sledoval prezidentské voľby vo Francúzsku, tak zaznamenal, že ľavicovú kandidátku podporovali umelci, bez nároku na honorár, dokonca vytvorili akúsi chartu na jej podporu a verejne ju podporovali. A neboli to zrovna nemajetní umelci, z okraja spoločnosti. Vyjadrili svoje presvedčenie a bolo im vecou cti, hlásiť sa k ľavici. Takže nerobme z ľavičiarov žobrákov a neupierajme im právo na vlastníctvo. Ak sa tu píše, že ľavičiar by mal rozdať všetok svoj majetok, tak k tomu treba rozumieť tak, že pravičiari sú tí, ktorí nemusia pomáhať? Inak povedané, prvý musí povinne, druhý, ak sa nad niekým zľutuje? Toto považujem za čistú demagógiu a nemyslím, žeby sme mali v nej pokračovať.
evina
19.06.10,19:45
Tiež sa pridám, a tiež na odľahčenie. Kto sledoval prezidentské voľby vo Francúzsku, tak zaznamenal, že ľavicovú kandidátku podporovali umelci, bez nároku na honorár, dokonca vytvorili akúsi chartu na jej podporu a verejne ju podporovali. A neboli to zrovna nemajetní umelci, z okraja spoločnosti. Vyjadrili svoje presvedčenie a bolo im vecou cti, hlásiť sa k ľavici. Takže nerobme z ľavičiarov žobrákov a neupierajme im právo na vlastníctvo. Ak sa tu píše, že ľavičiar by mal rozdať všetok svoj majetok, tak k tomu treba rozumieť tak, že pravičiari sú tí, ktorí nemusia pomáhať? Inak povedané, prvý musí povinne, druhý, ak sa nad niekým zľutuje? Toto považujem za čistú demagógiu a nemyslím, žeby sme mali v nej pokračovať.

Reagujem len preto, lebo si citovala môj príspevok...ale súhlasím s Tebou, že by sme nemali pokračovať v takej demagógii... to čo uvádzaš tu nikto nepovedal /asi už taký mimo sa ani nenájde. A tentokrát to ani nepovažujem za potrebné ďalej rozvíjať...
milláčikk
19.06.10,20:09
Možno mu ich daroval dedo......Vtedy ušetril, lebo sa toľko nepilo...:)

Myslíš dedo z Ameriky:), alebo z Ruska :D:D:D???
(lebo vraj tam sú silnosociálnocítiaci (so svojimi rodinami) ľavičiari).
Petra Nová
19.06.10,20:10
Reagujem len preto, lebo si citovala môj príspevok...ale súhlasím s Tebou, že by sme nemali pokračovať v takej demagógii... to čo uvádzaš tu nikto nepovedal /asi už taký mimo sa ani nenájde. A tentokrát to ani nepovažujem za potrebné ďalej rozvíjať...
Len potom treba viac rozmýšľať o tom, čo píšeš, bárs aj na odľahčenie. Aj keď si to nepovedala presne takými istými slovami, to moje zovšeobecnenie vyplýva z Tvojich slov o ľavicových milionároch, ich cítení, pomoci pri povodniach a miliónových hodinkách na ruke. A nie je to moja chyba, že sa taký "mimo" ani nenájde, určite tu chýba. Hlavne, keď to povieš Ty , a ako obvykle, celkom empaticky.
milláčikk
19.06.10,20:14
Tiež sa pridám, a tiež na odľahčenie. Kto sledoval prezidentské voľby vo Francúzsku, tak zaznamenal, že ľavicovú kandidátku podporovali umelci, bez nároku na honorár, dokonca vytvorili akúsi chartu na jej podporu a verejne ju podporovali. A neboli to zrovna nemajetní umelci, z okraja spoločnosti. Vyjadrili svoje presvedčenie a bolo im vecou cti, hlásiť sa k ľavici. Takže nerobme z ľavičiarov žobrákov a neupierajme im právo na vlastníctvo. Ak sa tu píše, že ľavičiar by mal rozdať všetok svoj majetok, tak k tomu treba rozumieť tak, že pravičiari sú tí, ktorí nemusia pomáhať? Inak povedané, prvý musí povinne, druhý, ak sa nad niekým zľutuje? Toto považujem za čistú demagógiu a nemyslím, žeby sme mali v nej pokračovať.

A najnebezpečnejší sú ľavicoví európski intelektuáli :D:D.

To NIE. Veď rozdať ? - to ani komunista (ako by potom mal "podľa svojich potrieb":--- )
evina
19.06.10,20:17
Len potom treba viac rozmýšľať o tom, čo píšeš, bárs aj na odľahčenie. Aj keď si to nepovedala presne takými istými slovami, to moje zovšeobecnenie vyplýva z Tvojich slov o ľavicových milionároch, ich cítení, pomoci pri povodniach a miliónových hodinkách na ruke. A nie je to moja chyba, že sa taký "mimo" ani nenájde, určite tu chýba. Hlavne, keď to povieš Ty , a ako obvykle, celkom empaticky.

Rozmýšľam Petra dosť ver, a zle si ma prečítala....mimoriadne zle...

A na záver len pre Teba - nemám rada takúto formu diskusie, ani som ju tak neviedla a ver aj moja empatia je v poriadku, len nie vždy pre každého :)
milláčikk
19.06.10,20:17
Len potom treba viac rozmýšľať o tom, čo píšeš, bárs aj na odľahčenie. Aj keď si to nepovedala presne takými istými slovami, to moje zovšeobecnenie vyplýva z Tvojich slov o ľavicových milionároch, ich cítení, pomoci pri povodniach a miliónových hodinkách na ruke. A nie je to moja chyba, že sa taký "mimo" ani nenájde, určite tu chýba. Hlavne, keď to povieš Ty , a ako obvykle, celkom empaticky.

No ale o tých hodinkách je to pravda - bijú do očí ako tá stará "korzička".
milláčikk
19.06.10,20:20
DAnila, už som Vás pochopila.:D, prečo ľavo .. Idem Vás pohľadať na kandidátke.:)

A kto by ju tam dal ?
Vari Ľupták ???:)
milláčikk
19.06.10,20:51
Ja hovorím pravdu vždy (s výnimkou, keď náhodou "musím" klamať - ale JA to aspoň priznám:)).

A je skutočnosť, že často nepoviem "celú pravdu", ale iba pravdivé čriepky mozaiky. No ale za to, že si ich NIEKTO zle poskladá - môžem vari ja ????:---:---


Volebný program NIE ISTEJ, ale každej (aj TVOJEJ) strany je aspoň dvojnásobok, toho, čo by zrealizovala, keby vládla sama.
Asi menší ako teraz ten KLAMÁR skúša na KDH - vatikánska zmluva/ antipotratový zákon - lebo však, čo by nesľúbil pre MOC - diaľnica do Košíc do roku 2010/odškodnenie po nebankovkách - to má termín IBA do t.r. Silvestra - tuším :D:D:D:D

http://www.porada.sk/images/buttons/post_thanks.gifsúhlasím (http://www.porada.sk/showthread.php?do=post_thanks_add&p=1432960) užitočné (0) (javascript:hodnotenie(0,1432960)), zábavné (0) (javascript:hodnotenie(1,1432960)), mimotémy (1)Mimotémy:
Danila
(javascript:hodnotenie(2,1432960)), neužitočné (0) (javascript:hodnotenie(3,1432960)), nevhodné (0) (javascript:hodnotenie(4,1432960))


Pekne si to napísal. Tebe sa pravdovravnosť uprieť nedá...Ale potom nechápem, prečo táto téma vznikla;)....Vznikla preto, lebo...:D
Kdo to ví, odpoví, odpoví mi na otázku, aký bol volebný program istej strany? he, he, odvodový bonus je podľa Teba len udička? Lebo ak áno, ja som bola z úcty k voličom, ktorí SaS volili minimálne zdvorilejšia...:)

Milá "pravdovravná" teta Danila.

Odpovedal som na TENTO tvoj príspevok.
Čo máš na ňom k téme ??? Udičku ??????????? - odborné jak hovado:D:D)

PS
K téme máš :
TRT a tri orechy.
Danila
20.06.10,07:35
http://www.porada.sk/images/buttons/post_thanks.gifsúhlasím (http://www.porada.sk/showthread.php?do=post_thanks_add&p=1432960) užitočné (0) (http://javascript%3Cb%3E%3C/b%3E:hodnotenie%280,1432960%29), zábavné (0) (http://javascript%3Cb%3E%3C/b%3E:hodnotenie%281,1432960%29), mimotémy (1)Mimotémy:
Danila
(http://javascript%3Cb%3E%3C/b%3E:hodnotenie%282,1432960%29), neužitočné (0) (http://javascript%3Cb%3E%3C/b%3E:hodnotenie%283,1432960%29), nevhodné (0) (http://javascript%3Cb%3E%3C/b%3E:hodnotenie%284,1432960%29)



Milá "pravdovravná" teta Danila.

Odpovedal som na TENTO tvoj príspevok.
Čo máš na ňom k téme ??? Udičku ??????????? - odborné jak hovado:D:D)

PS
K téme máš :
TRT a tri orechy.Milý Milan a spol. utiahnite si ventil na žlčovode, voči Vášmu jedu a slovnému balastu som imúnna. Uznávam zdravý sedliacky rozum. Titul pred menom vnímam len ako vyšší sociálny status.
Téma bola o odvodovom bonuse. Ak niekto nechápe pojem " makroekonomika", poneviera sa tu len účelovo. Opľúvať. Bez náležitých argumentov. Odvodový bonus nevymyslel ani pán Sulík, ani pán Mihál, študujem niečo o ňom už dávno. Začala by som kdesi u amerického sociálneho vedca Charlesa Murraya, ktorý uvažuje so zrušením všetkých dávok a zavedení " garantovaného príjmu ", ale nechcem Vás uviesť do chaosu. Mohla by som argumentovať aj tým, že vedenie odvodového bonusu do súčasného sociálneho prostredia je nemožné, uvažovať s HDP a deficitom, zamyslieť sa nad programom Sas a ostatných strán vpravo, ako nekompatibilných programovo, o všeličom možnom, aj o postoji k pôžičke Grécku, ale k diskusii mi tu chýbajú vhodní partneri. A ako sa tu vlastne orientujú živnostníci? Netuším. Takže tak, milí moji. Ja si Vás vážim napriek všetkému.
To betka,
na kandidátke ma nehľadaj. Nikdy som v žiadnej strane nebola.Ja som slobodná, ja som nestranná, cítiaca sociálne a podporujúca ľavicu.:):):)
Som abstinent od alkoholu a dorg, fajčiar, výška 167 cm, váha 66 kg, a nie som blondínka.;)
A som stará, a ošľahaná vetrom. Cmuk moja, pracuj, lebo len prácou je človek živý.
milláčikk
20.06.10,08:29
Milý Milan a spol. utiahnite si ventil na žlčovode, voči Vášmu jedu a slovnému balastu som imúnna. Uznávam zdravý sedliacky rozum. Titul pred menom vnímam len ako vyšší sociálny status.
Téma bola o odvodovom bonuse. Ak niekto nechápe pojem " makroekonomika", poneviera sa tu len účelovo. Opľúvať. Bez náležitých argumentov. Odvodový bonus nevymyslel ani pán Sulík, ani pán Mihál, študujem niečo o ňom už dávno. Začala by som kdesi u amerického sociálneho vedca Charlesa Murraya, ktorý uvažuje so zrušením všetkých dávok a zavedení " garantovaného príjmu ", ale nechcem Vás uviesť do chaosu. Mohla by som argumentovať aj tým, že vedenie odvodového bonusu do súčasného sociálneho prostredia je nemožné, uvažovať s HDP a deficitom, zamyslieť sa nad programom Sas a ostatných strán vpravo, ako nekompatibilných programovo, o všeličom možnom, aj o postoji k pôžičke Grécku, ale k diskusii mi tu chýbajú vhodní partneri. A ako sa tu vlastne orientujú živnostníci? Netuším. Takže tak, milí moji. Ja si Vás vážim napriek všetkému.
To betka,
na kandidátke ma nehľadaj. Nikdy som v žiadnej strane nebola.Ja som slobodná, ja som nestranná, cítiaca sociálne a podporujúca ľavicu.:):):)
Som abstinent od alkoholu a dorg, fajčiar, výška 167 cm, váha 66 kg, a nie som blondínka.;)
A som stará, a ošľahaná vetrom. Cmuk moja, pracuj, lebo len prácou je človek živý.

1, Koľko viet - a SKORO všetky k téme
2, Vlastnými vetrami ???:D:D
(to aj ja :--- )
Monika Kováčová
20.06.10,18:36
Zita5
21.06.10,03:51
Danila
21.06.10,06:30
babi2
21.06.10,07:11
sito
21.06.10,07:23
http://hnonline.sk/ekonomika/c1-44370670-sulik-ustupil-jeho-bonus-nebude

odvodový bonus nebude...

No, čo, tak budeme mať podvodový, alebo podvodný bonus!!! Alebo, žeby sme boli podvedení??? ;) :cool:
Danila
21.06.10,07:32
a dnešné SME
http://ekonomika.sme.sk/c/5432060/mihal-chce-upratat-v-odvodoch.htmlNie veľmi chápem oceňovanie pírspevkov v tejto téme. Nezavedenie odvodového bonusu je užitočné, či neužitočné? My v suteréne však všetko chápať nemusíme.;) Majú asi takú vypovedaciu schopnosť, ako program strany SaS pred voľbami, ktorý je už dnes rozbitý na padrť. A obsah tohoto priloženého článku môže platiť, ak nebude platiť postoj pána Mihála uverejnený v článku Jancovej, z korého vyberám:

Na bonus je viazané aj obsadenie ministerstiev. O špecialistovi SaS pre dane a odvody Jozefovi Mihálovi sa hovorí ako o ministrovi práce, sociálnych vecí a rodiny. Mihál však obsadenie tohto postu podmieňuje zavedením odvodového bonusu.

Alebo začína množenie novinárskych kačíc? Neverím.:)
Xanti
21.06.10,07:39
Užitočné na príspevkoch s linkami sú podľa mňa tie linky, že si ich niekto vyhladal a pricapil tu.

Ale uvažujem nad Tvojimi slovami Danila, a máš pravdu. Možno len chcú upokojiť občanov, lebo som čítala na mnohých forach nesúhlas s odvodovým bonusom, lebo ľudom to pri predvolebnej kampani nebolo vysvetlené poriadne. Boli poukázané výhody nie však nevýhody.

Tuším sa nechame prekvapkať čo bude a ako bude.
hanelie
21.06.10,07:47
Ale uvažujem nad Tvojimi slovami Danila, a máš pravdu. Možno len chcú upokojiť občanov, lebo som čítala na mnohých forach nesúhlas s odvodovým bonusom, lebo ľudom to pri predvolebnej kampani nebolo vysvetlené poriadne. Boli poukázané výhody nie však nevýhody.
presne tak, o tom tu má byť reč - či sa zas raz nechať "opiť rožkom" /rozumej: bolo povedané A - zvýšia sa prijmy zamestnancov ale B žiadne ........
to si naozaj niekto myslí, že obyčajní ľudkovia si nevedia vysvetliť fakt, že keď sa niekde pridá, niekde sa musí aj ubrať / záleží však na čí úkor - ak by to malo byť na platoch a výhodách poslancov, tak s tým by sme určite všetci súhlasili
Danila
21.06.10,07:51
Užitočné na príspevkoch s linkami sú podľa mňa tie linky, že si ich niekto vyhladal a pricapil tu.

Ale uvažujem nad Tvojimi slovami Danila, a máš pravdu. Možno len chcú upokojiť občanov, lebo som čítala na mnohých forach nesúhlas s odvodovým bonusom, lebo ľudom to pri predvolebnej kampani nebolo vysvetlené poriadne. Boli poukázané výhody nie však nevýhody.

Tuším sa nechame prekvapkať čo bude a ako bude.Tie linky hľadať netreba, sú všade, kde klikneš v dnešných dňoch. Oceňovanie príspevkov v istých témach s politickým nádychom nie sú o obsahu, ale o príslušnosti k nicku. Táto téma je toho jasným dôkazom. Občas máme pravdu aj my, čo sme spodinou človečenstva len preto, lebo sme hlavu otočili doľava. Odovodový bonus bol len rebríkom na politické výslnie. Slová pána Bugára som počúvala pozorne. " Očakávame silnú vládu, v pozadí so silným sociálnym kapitálom!"
Ja za môj sociálny postoj v tejto téme si utieram pľuvance doteraz. Ale s úsmevom. Ja som k tárajom zhovievavá.;) Dnes už trošku stíchli, a príde čas, keď im spadne sánka.:)
Danila
21.06.10,07:56
presne tak, o tom tu má byť reč - či sa zas raz nechať "opiť rožkom" /rozumej: bolo povedané A - zvýšia sa prijmy zamestnancov ale B žiadne ........
to si naozaj niekto myslí, že obyčajní ľudkovia si nevedia vysvetliť fakt, že keď sa niekde pridá, niekde sa musí aj ubrať / záleží však na čí úkor - ak by to malo byť na platoch a výhodách poslancov, tak s tým by sme určite všetci súhlasiliSú to stratégovia, a marketingoví hráči,.....ľudu stačí počuť A, a B....je vraj zložité, naznačila betka...:)
evina
21.06.10,08:05
Môj názor - prevažná časť voličov volila pravicu s hlavným cieľom naštartovania ekonomiky. Každá zo strán mala svoju predstavu a teraz musia urobiť spoločnú /tak ako by ju musela robiť aj koalícia event. SMER KDH/. Ak sme ani jednej strane nedali 65% tak to jednoducho je tak- a myslím, že je to tak dobre. Jeden nikdy nie je dobre ....:), vždy tá moc zachutí....
Všetci z nich pred voľbami sľúbili o.i."poriadok" v odvodovom zaťažení, a to dúfam dodržia, či už to bude formou odvodového bonusu alebo čohokoľvek iného. Ak nie tak bude situácia o 4 roky iná ....
Máme však takú jednu vlastnosť - kritizujeme vždy a všetko a každého a v tomto prípade niečo čo absolútne ešte neexistuje /ani v tom vládnom vyjadrení a už hovoríme o nenaplnených sľuboch... Mňa napr. nenadchýňajú event.odvody aj z dohôd - ale čo som chcela tak to mám:D /niekde musia na oživení začať...
P.s. ešte len jednu pripomienku, ktorú som už písala - sociálne cítenie má aj pravica...
evina
21.06.10,08:08
Sú to stratégovia, a marketingoví hráči,.....ľudu stačí počuť A, a B....je vraj zložité, naznačila betka...:)

Toto je svätá pravda a platí pre všetkých politikov bez zvyšku /možno menej pre nováčikov v politike/.
Ja som práve preto volila pravicu:rolleyes: u nich mi je to B zrozumiteľnejšie...
janka67
21.06.10,08:53
Manual
21.06.10,09:38
presne tak, o tom tu má byť reč - či sa zas raz nechať "opiť rožkom" /rozumej: bolo povedané A - zvýšia sa prijmy zamestnancov ale B žiadne ........
to si naozaj niekto myslí, že obyčajní ľudkovia si nevedia vysvetliť fakt, že keď sa niekde pridá, niekde sa musí aj ubrať / záleží však na čí úkor - ak by to malo byť na platoch a výhodách poslancov, tak s tým by sme určite všetci súhlasili
Ono je kde uberať, len treba zákony nastaviť tak, aby nebol jeden rovný a iný rovnejší.
Hanka, v rýchlosti ma napadla len taká drobnosť. Prečo by v určitých prípadoch mal mať niekto v štátnej správe odstupné X - mesačných platov, veď to je z našich daní a takých príkladov o rovnom a rovnejšom je minimálne stovka. Aj toto by bola cesta kde ubrať.
Ak platí v štáte zákon, tak pre všetkých rovnako...
Danila
21.06.10,11:19
Toto je svätá pravda a platí pre všetkých politikov bez zvyšku /možno menej pre nováčikov v politike/.
Ja som práve preto volila pravicu:rolleyes: u nich mi je to B zrozumiteľnejšie...Súhlas, ale prezraď, prečo si ho nevysvetlila v tejto téme...;), ak si to vedela, Ty tajnostkárka...:).
Ja sa len neviem orientovať vo vážnosti a dôraznosti politických strán v pravom spektre, ktorých vyjadrenia sú možné len vtedy, ak im to najmä pán Bugár odobrí.....zatiaľ s ukazovákom na ústach - pśśśśśśśśt toho veľa povedať nemohli. Takže vyčkajme času, ako hus klasu.
Antea
21.06.10,11:35
To čo som si o odvodovm bonuse prečítala mi pripomína mega kampaň o II. pilieri, krásne vyšperkovanú, kde bolo najpodstatnejšie to, že sa prostriedky môžu dediť. Ale už nikto polopate nepovedal, že 90 % Slovákov je nanič. Nedávno som sa dozvedela, že len 4 % Nemcov sú zapojení v II. polieri, čo oni nechcú mať krásny dôchodok. A tiež bolo povedané, že na prechodné obdobie je potrených 15-20 rokov, čo je pochopiteľné, a že teda prostiedky z predaja SPP nato stačiť nebudú.
Asi mesiac dozadu sa tibetský dalajláma vyjadril, že marxizmus je učenie, ktoré najspravodlivejšie rieši slušný život pre ľudí. A toho snáď nechcete obviňovať z nastolenia svetového komunizmu.
Stefan2005
21.06.10,11:45
... Prečo by v určitých prípadoch mal mať niekto v štátnej správe odstupné X - mesačných platov...

Preto ani nechápem, prečo poslanci NR, ktorým sa skončil mandát, dostanú odstupné - veď ten mandát bol dopredu daný - na 4 roky. V zmysle tejto logiky by sa malo odstupné vyplácať i zamestnancom po skončení pracovného pomeru na dobu určitú...
evina
21.06.10,12:00
Súhlas, ale prezraď, prečo si ho nevysvetlila v tejto téme...;), ak si to vedela, Ty tajnostkárka...:).
Ja sa len neviem orientovať vo vážnosti a dôraznosti politických strán v pravom spektre, ktorých vyjadrenia sú možné len vtedy, ak im to najmä pán Bugár odobrí.....zatiaľ s ukazovákom na ústach - pśśśśśśśśt toho veľa povedať nemohli. Takže vyčkajme času, ako hus klasu.

Neviem, či dobre rozumiem prečo som ho nevysvetlila v tejto téme - ale asi mieriš na DB. Pravdupovediac moje vyjadrenia v tejto téme boli všeobecne o pravicovej poliktike, lebo tá téma sa v danom čase netýkala vždy a len presne DB. DB som nemala a nemám presne naštudovaný /preto som otvorila aj túto tému, že sa dozviem :D/ nebol pre mňa rozhodujúci pri voľbách a písala som skôr v duchu, aby sme počkali ako to bude, a potom kritizovali... Mierila som svojimi príspevkami skôr na to ako píšeš - vyčkajme času.
Vieš s tou orientáciou vo vážnosti je to dané našou všeobecnou orientáciou. Ja sa zas neviem orientovať vo vážnosti a stabilite ako niekoho žiadať o vyjadrenie a zodpovednosť a neodovzdať mu moc atď, atď......s tým nič nespravíme, ale neznamená to, že sa majú ľudia hádať kvôli tomu. Ja vyjadrujem svoje názory, vždy som to robila aj za socializmu :D, ale pokiaľ si dobre pamätám nesnažila som sa nikoho tým uraziť. Takže myslím si, že aj ľavicoví aj pravicoví ľudia sú takí a onakí /nemierim teraz konkrétne na nikoho v tejto téme/ .
Vieš práve dnes som hovorila napríklad s úsmevom, že Bugár ich ako umravňuje :D, ale v podstate s ním musím súhlasiť. Pri dnešnom stave spoločnosti, kde je veľmi zlá komunikácia medzi jednou a druhou stranou a podaktorými novinármi, ktorí píšu ako píšu a čoho sa chytajú súhlasím, že nech na verejnosti hovoria len to, na čom sa dohodnú-aj my budeme mať väčší kľud.
Veď ešte nie je rozhodnuté kto bude vládnuť;)
evina
21.06.10,12:03
Preto ani nechápem, prečo poslanci NR, ktorým sa skončil mandát, dostanú odstupné - veď ten mandát bol dopredu daný - na 4 roky. V zmysle tejto logiky by sa malo odstupné vyplácať i zamestnancom po skončení pracovného pomeru na dobu určitú...

Áno a ja pridávam aj ministri - Tí tiež sa menia a nemali by dostať odstupné.
Myslím, že to bola p. Radičová, ktorá povedala, že to majú v pláne zrušiť - tak hin se ukáže Lomikare, Lomikare do roka a do dne....:)
kukučka
21.06.10,12:54
Veď ešte nie je rozhodnuté kto bude vládnuť;)

počty nepustia, veď som písala, že ešte beží 10 dní, logicky nemôže 100 :D
veď sa dočkáme...
Kvaka
21.06.10,13:25
Ja sa vrátim k názvu témy, ak mi dovolíte. Pán Bugár povedal tieto slová "Nikdy nedovolíme, aby ľudia, ktorí sa dostali do dôchodku, alebo do nezamestnaneckého pomeru, dostali len 116 eur."

My sme tu kdesi pred pár dňami rozoberali spolu odvodový bonus a mali sme odlišné informácie, ako pán Bugár. Všade sa písalo, že
- k odvodovému bonusu pre dôchodcu sa bude ešte vyplácať vyrovnávací príspevok do výšky dôchodku, takže bude mať to, čo mal,
- každý si môže platiť dobrovoľné nemocenské, resp. iné poistenie a bude odtiaľ dostávať dávky,
- starý sytém bude ešte dlho dobiehať, napr. kto platil odvody do I. piliera viac ako rok, vypočíta sa mu pri zavedení OB nejaká dávka, a pod.

Ako je to teda? Kto má pravdu? Prečo nikto nespochybnil Bugárove tvrdenie? Boli sme oklamaní?
JankaO
21.06.10,13:46
Tie linky hľadať netreba, sú všade, kde klikneš v dnešných dňoch. Oceňovanie príspevkov v istých témach s politickým nádychom nie sú o obsahu, ale o príslušnosti k nicku. Táto téma je toho jasným dôkazom...
Možno len za seba, možno aj za viacerých. Nemám čas surfovať po internete. kde všade sú tieto linky. Cielene kliknem sledovanú tému na porade a keď tu nájdem pre mňa užitočnú informáciu, tak ju ocením. A je mi jedno, kto to pricapil...
Danila
21.06.10,14:58
Možno len za seba, možno aj za viacerých. Nemám čas surfovať po internete. kde všade sú tieto linky. Cielene kliknem sledovanú tému na porade a keď tu nájdem pre mňa užitočnú informáciu, tak ju ocením. A je mi jedno, kto to pricapil... Ak nemáš čas aj ja rada vypomôžem. Zdroj Aktuálne.sk - on line.

Otázka: Dobry den pan Sulik. Vobec ma neoslovuje Vasa politika, mnohych neoslovuje. Preco? Co s tým chcete robit?
Richrad Sulík: Pozrite, nemozu mat vsetci ludia rovnaky nazor. Niekomu sa paci rozumna reforma odvodov, ktora prinesie ludom realne zvysenie prijmov ich rodiny a taky clovek voli SaS a niekomu sa paci rozkradanie a zadlzovanie, ake tu este nebolo. Ten voli SMER.


Bomba!:)
Danila
21.06.10,15:03
Preto ani nechápem, prečo poslanci NR, ktorým sa skončil mandát, dostanú odstupné - veď ten mandát bol dopredu daný - na 4 roky. V zmysle tejto logiky by sa malo odstupné vyplácať i zamestnancom po skončení pracovného pomeru na dobu určitú...Preto, lebo im to umožnil zákon. Ale blýska sa na lepšie časy. Dúfam, že nie ako s odvodovým bonusom:
Zdroj Aktuálne.sk on-line



Odpovězeno: 24. 02. | 12:51Autor: archie
Otázka: Zrusite vsetky pôzitky a vyhody poslancov,vladnych uradnikov a dalsich tisicov statnych uradnikov na rôznych poziciach,ktori oberaju statny rozpocet o miliardy,ktore zdieranim žmykaju pracujucich ludi vykoristovatelske zakony vladneho monštra?
Richrad Sulík: Zrusime vela zbytocnych pozitkov.


;):)
adi11
21.06.10,15:32
Xanti
21.06.10,16:20
No aj toto je zaujímavý článok

http://frantisekpavlik.blog.sme.sk/c/221815/Myty-a-legendy-o-Odvodovom-bonuse-OB.html

teda skôr blog a úvahy.
Danila
21.06.10,16:47
No aj toto je zaujímavý článok

http://frantisekpavlik.blog.sme.sk/c/221815/Myty-a-legendy-o-Odvodovom-bonuse-OB.html

teda skôr blog a úvahy.:).
Na vebovej stránke strany SaS je konštatované, že voliči nečítajú volebné programy jednotlivých politických strán. To teda znamená, že politické strany s touto skutočnosťou rátajú. A my, očakávajúc pozitívnu zmenu v spoločnosti pozeráme v nemom úžase, ako sa z predvolebného náhrdelníka odhodí každý jeden deň jedna korálka. A čo s ohlodanou niťou? No nič. Batoh plný kompromisov nám vyrieši ekonomický nášup a krajší zajtrajšok...lebo posudzovať nebude čo. A nebude treba ani nič vysvetľovať...
Ako sa vlastne buduje taký politický piedestál hodnôt mne, zvedavej, asi nikto neprezradí......:mee::)
betka
21.06.10,17:22
Slovač naša milovaná.:):)

Mier!!!

Nevieme, čo nám hviezdy píšu, my sa tu vadíme praví i ľaví. Môžeme sa, ale je to prd platné. Každý máme svoje cítenie, názory.....

Jedno len viem, a je isté: "Treba niečo robiť s ekológiou, pretože tá sa nám začína mstiť, a ani sa jej nečudujem. Ako sa my staviame k nej, tak my dostávame facky od nej. Myslím si, že práve naše eko bude budúcnosť, a nie sváry ľaví, či praví. Tu ukáže čas, ako pôjdeme 4 roky (politika) , a uvidíme, ak sa dožijeme :):), ibaže ...... živel bol, je a bude istý :):):) Budete to horšie a horšie :o
Monika Kováčová
21.06.10,18:03
mimotemy Teraz vážne: v noci som sa zobudila spotená a na smrť vyľakaná.
Uvedomujem si dôvod nočnej mory: čítala som pred spaním diskusiu o odvodovom bonuse, hlavne časť o ľavici a pravici...

Boli sme na chate Sliezsky dom v dvoch izbách po cca 50 ľudí v jednej izbe. Jedna izba vpravo bola pravicová a druhá vľavo - ľavicová. Vadili sme sa ako cigáni v osadách, Slota sa rehotal od pohárika s Horcom.
Bugár zavraždil pred mojimi očami Mihála. Tieklo veľa krvi, nedokázala som sa ani pohnúť, nieto ešte volať o pomoc. Mlčala som ako ryba, zaprisahala som sa, že to nikomu neprezradím. Nato prišiel ku mne Bugár a s pištolou pri mojej hlave mi prikázal, aby som všetkým v ľavicovej izbe povedala, že Bugár zabil Mihála preto, aby bonus neprešiel v parlamente. Tak som aj urobila, veď mi išlo o život. Bugára obklopili novinári a čuduj sa svete on im s úsmevom na tvári hovoril, že sú to nezmysly, že to len ľavica sa snaží rozbiť koalíciu, že to je len konšpirácia ľavice proti odvodovému bonusu a proti pravici. To ma tak vytočilo, že som sa od jedu zobudila... No poviem vám, važení priatelia, mám dosť.... Už fakt mám dosť!!!. :eek: Ak to bude takto pokračovať v diskusiách na porade ďalej, tak najbližšie tri mesiace strávim na psychiatrickom liečení :cool:
jozka56
21.06.10,18:26
Monika, to máš riadne živé sny, si predstav reál, radšej nie...:D
evina
21.06.10,18:29
Monika, alebo radšej požehli ....:D
Monika Kováčová
21.06.10,18:29
Celý deň mám z toho sna nepríjemný pocit, stále sa mi tá hrôza vracia ... akokeby som to naozaj prežila. Som sklamaná z Bugára, lebo ho uznávam ako politickú osobnosť, a smútim za Mihálom, lebo ho je škoda...
Rozalka
21.06.10,18:37
.... Už fakt mám dosť!!!. :eek: Ak to bude takto pokračovať v diskusiách na porade ďalej, tak najbližšie tri mesiace strávim na psychiatrickom liečení :cool:

Prečo sa tomu brániš? veď tam musí byť super pohodička ;):rolleyes:
betka
21.06.10,18:40
Monika, to je fakt psychiatria:D:D:D:D

JankaO, Ti môže pomôcť ;), protekčne, Jani však???

Fakt, si viem predstaviť kdekoho s pištoľou, ale Bugára nie. veľký súhlas s Tebou, je to politická osobnosť, o tom pootoom.

A ten horec, :D:D, škoda, že sa Ti nepodarilo štrngnúť si, frťan by mal picture s motívom Bugára a toho p. potetovaného Róma z bilboardu:)
Monika Kováčová
21.06.10,18:43
Prečo sa tomu brániš? veď tam musí byť super pohodička ;):rolleyes:
a čo ak ma tam vyliečia??? hm? ako budem žiť na tomto svete "nezávislá"?
betka
21.06.10,18:46
a čo ak ma tam vyliečia??? hm? ako budem žiť na tomto svete "nezávislá"?

Určite by ťa nevyliečili. ;) Ty by si liečila ostatných pacientov..:)

Moni, ty si strašná maska, a teraz budú mať živé sny i ostaní, ... zažmúr oči, a vži sa do sna. Strhneš pištoľ, a v sebe obrane riadne švihneš rukou, a ten druhý začne kričať od bolesti a zrazu zistíš, že si poriadne švihla svojej polovičke...
Monika Kováčová
21.06.10,18:54
Určite by ťa nevyliečili. ;) Ty by si liečila ostatných pacientov..:)

Moni, ty si strašná maska, a teraz budú mať živé sny i ostaní, ... zažmúr oči, a vži sa do sna. Strhneš pištoľ, a v sebe obrane riadne švihneš rukou, a ten druhý začne kričať od bolesti a zrazu zistíš, že si poriadne švihla svojej polovičke...
bety, moja polovička pestuje nočný turizmus na trase spálňa - detská izba... takže by som sa pobila snáď len s vankúšom ...

Na dnes stačí... želám vám krásne sny, priatelia!
220870
21.06.10,19:05
Po nových voľbách sa do vlády dostali nové pravicové strany ktoré sa chvália tým že budú podporovať a rozvíjať strednú vrstvu a malé podnikanie.Hlavné posty ministerstvo financií a sociálnych vecí zrejme obsadia páni z SaS pán Sulík a pán Mihál(veľa z nás ich volilo).Ktorý sa mi aspoň zo začiatku zdajú, že tu chcú fakt robiť poriadok.Mne ako podnikateľovi vadí veľa vecí zbytočností a prekážok v podnikaní.Určite máte aj vy svoje výhrady a niečo čo vám zdá úplne zbytočné kotraproduktívne čo by ste chceli zmeniť.Tak ma napadla taká idealistická idea čo tak to spísať a poslať im to na prečítanie.Určite to bude aspoň trochu pruduktívnejšie ako tu už viacmenej zbytočne klábosiť o odvodovom bonuse ,keď už aj tak je odsunutý do šuflíka.Škoda mne sa to pozdávalo.
Mňa napríklad vrcholne serie DPH-čkova mreža na aute(Česká ľavicová vláda,dokázala uznať jej zbytočnosť a zrušiť tento nezmysel),podobne aj vypisovanie stazky.(aj tak sa to kade-ako obchádza).
Možno som mimo témy.:mee:
JankaO
21.06.10,19:07
Monika, to je fakt psychiatria:D:D:D:D

JankaO, Ti môže pomôcť ;), protekčne, Jani však???

No jasne. Moňik, zabal kefku a ideme. :D (ešte skôr, než sa všetci pozabíjajú)
Jozef Mihál
21.06.10,20:03
Tak ma napadla taká idealistická idea čo tak to spísať a poslať im to na prečítanie.
Na toto zavedieme na porada.sk systém, dúfam že sa nebude nikto hnevať, keď nebudem sliediť kade tade po diskusiách (často "mimo témy", viď táto) ale budeme to riešiť systematicky.

Len prosím nechcite aby to fungovalo hneď zajtra, všetko má svoj čas. Vďaka za pochopenie, verím že budete spokojní.
220870
21.06.10,20:34
Na toto zavedieme na porada.sk systém, dúfam že sa nebude nikto hnevať, keď nebudem sliediť kade tade po diskusiách (často "mimo témy", viď táto) ale budeme to riešiť systematicky.

Len prosím nechcite aby to fungovalo hneď zajtra, všetko má svoj čas. Vďaka za pochopenie, verím že budete spokojní.
Na porade mi imponuje hlavne to ,že tu nemôže byť TOP niekto kto si neváži svoje meno.Pán Mihál SaS som volil práve preto ,že vy ho tu máte jedinečné.Držím palce nech sa vám to ministrovanie vydarí .;)
Jozef Mihál
21.06.10,20:36
Ďakujem.
hanelie
22.06.10,05:50
Na toto zavedieme na porada.sk systém, dúfam že sa nebude nikto hnevať, keď nebudem sliediť kade tade po diskusiách (často "mimo témy", viď táto) ale budeme to riešiť systematicky.

dovolím si oponovať, vznik tejto témy určite nebol "mimo témy" , veď prioritou SaS bolo zavedenie tohto bonusu - že sa odkladá na "neurčito" je už iná vec
Jana Motyčková
22.06.10,06:08
hanelie, vznik tejto témy určite nie je mimo témy. Ale tých príspevkov mimo témy je značná väčšina. Už dávno sa tu neobjavil príspevok k téme (vrátane tohto) a už je aj zbytočné aby sa objavovali, lebo komu by sa chcelo prelúskavať to množstvo stránok osočovania.
No, škoda témy.
Xanti
22.06.10,06:58
Jeeeeeej a zákulisné info u nášho najväčšieho, najpredávanejšieho bulvárneho denníka
http://www.cas.sk/clanok/170303/zakulisne-informacie-sas-sulik-obsadi-post-sefa-parlamentu.html
no ja som fakt zvedavá kde bude pravda.
Danila
22.06.10,06:59
:). A ja naopak som sa prebudila svieža, plná optimizmu, radosti zo smejkov v téme, bez osočovania a už si idem urobiť kávičku, sledovať sľúbené programové tézy a tešiť sa z krajších štyroch rokov....preboha, len mi to nepokazte, aby som sa nemusela tešiť kratšie......lebo až to by bolo na psychiatriu......;).
Rozalka
22.06.10,14:09
Po nových voľbách sa do vlády dostali nové pravicové strany ktoré sa chvália tým že budú podporovať a rozvíjať strednú vrstvu a malé podnikanie.Hlavné posty ministerstvo financií a sociálnych vecí zrejme obsadia páni z SaS pán Sulík a pán Mihál(veľa z nás ich volilo).Ktorý sa mi aspoň zo začiatku zdajú, že tu chcú fakt robiť poriadok.Mne ako podnikateľovi vadí veľa vecí zbytočností a prekážok v podnikaní.Určite máte aj vy svoje výhrady a niečo čo vám zdá úplne zbytočné kotraproduktívne čo by ste chceli zmeniť.Tak ma napadla taká idealistická idea čo tak to spísať a poslať im to na prečítanie.Určite to bude aspoň trochu pruduktívnejšie ako tu už viacmenej zbytočne klábosiť o odvodovom bonuse ,keď už aj tak je odsunutý do šuflíka.Škoda mne sa to pozdávalo.
Mňa napríklad vrcholne serie DPH-čkova mreža na aute(Česká ľavicová vláda,dokázala uznať jej zbytočnosť a zrušiť tento nezmysel),podobne aj vypisovanie stazky.(aj tak sa to kade-ako obchádza).
Možno som mimo témy.:mee:

Tá mreža je uvedená v TP a (podľa mňa) sa nemôže odmontovať.
Toto je vecou MDPT.
Ako si predstavuješ to zrušenie? bude treba dopísať do TP?
babi2
22.06.10,14:24
Mňa napríklad vrcholne serie DPH-čkova mreža na aute(Česká ľavicová vláda,dokázala uznať jej zbytočnosť a zrušiť tento nezmysel),podobne aj vypisovanie stazky.(aj tak sa to kade-ako obchádza).
Možno som mimo témy.:mee:
Ak máš na mysli nárok na odpočet DPH pri MV, ktoré mali namontovanú mrežu a tie ktoré ju nemali, nárok na odpočet nebol, tak to je zrušené od 1.1.2010, nárok na odpočet DPH je u všetkých MV, už sa nerozlišujú s mrežou či bez;) Samozrejme u MV, ktoré sú zakúpené po 31.12.2009
Rozalka
22.06.10,15:25
To je pravda, ale z TP sa mreža nedá vymazať .......
Stefan2005
22.06.10,15:52
...Ako si predstavuješ to zrušenie? bude treba dopísať do TP?

Rozumné riešenie si navrhla, Rozalka. A prečo nie? Keď tam možno dopísať montáž ťažného zariadenia, a spústu iných veci, prečo by tam nebolo možné dopísať odstránenie mriežky? Samozrejme iba u tých vozidiel, kde je to technické možné (nedošlo k trvalému znehodnoteniu spätnej montáže sedadla). Len to chce vôľu zmeniť daný stav. Pritom (aby sa zadosťučinilo aj pôvodnému zámeru), napr. demontáž po úplnom (daňovom) odpise auta, pri jeho predaji, ....
Melnick
23.06.10,05:00
ODVODOVÝ BONUS ČIASTOČNE SCHVÁLENÝ :):):)

Teraz v správach som počula, že po nočnom rokovaní V4 :
OB = dohoda
Partnerstvo a marihuana = nedohoda .
Xanti
23.06.10,05:09
ODVODOVÝ BONUS SCHVÁLENÝ :):):) S podmienkami, a bude vo vládnom programe.
Verím v jeho zlepšenie alebo poslanie do zabudnutia, nakoľko ublíži strednej vrstve, živnostníkom, nemocným .... a pomôže flákačom a boháčom. :mee::mee::mee::mee:
Teraz v správach som počula, že po nočnom rokovaní V4 :
OB = dohoda
Partnerstvo a marihuana = nedohoda .
Odvodový bonus s podmienkou

Čiastočne je v tézach obsiahnutý tzv. odvodový bonus, ktorý presadzovala strana Richarda Sulíka Sloboda a Solidarita.

"Odvodový bonus je ako súčasť programových téz tak, že sa najprv uskutočnia kroky na reformu odvodov a pri splnení podmienky fiškálnej udržateľnosti a pri splnení podmienky neohrozenia marginalizovaných skupín, môžeme pristúpiť k realizácii odvodového bonusu," vyhlásila Radičová.
zdroj : http://aktualne.centrum.sk/domov/politika/clanek.phtml?id=1210605
Danila
23.06.10,05:37
ODVODOVÝ BONUS ČIASTOČNE SCHVÁLENÝ :):):)

Teraz v správach som počula, že po nočnom rokovaní V4 :
OB = dohoda
Partnerstvo a marihuana = nedohoda .Majka, to je úspech, alebo neúspech? Prezraď, mne nevedomej.......veď aspoň zrnko prejsť muselo z toho voza sľubov......aby voliči SaS nezačali odpočet už dnes.....
Ja som sľúbila môjmu vnukovi pobyt na Veľkom voze. Dovolím mu opraviť na ňom koleso.....;):).
hanelie
23.06.10,06:13
po nových informáciach o čiastkovom schválení OB - teda téma stále aktuálna
zopár faktov o OB:

http://frantisekpavlik.blog.sme.sk/c/221815/Myty-a-legendy-o-Odvodovom-bonuse-OB.html

okrem iných zatiaľ "nedefinovateľných" dopadov zavedenia OB napr. otázka - ako to bude pri práceneschopnosti zamestnanca či szčo?
mlisa
23.06.10,06:23
po nových informáciach o čiastkovom schválení OB - teda téma stále aktuálna
zopár faktov o OB:

http://frantisekpavlik.blog.sme.sk/c/221815/Myty-a-legendy-o-Odvodovom-bonuse-OB.html

okrem iných zatiaľ "nedefinovateľných" dopadov zavedenia OB napr. otázka - ako to bude pri práceneschopnosti zamestnanca či szčo?
aj tak si myslim ze o "faktoch" mozme hovorit az ked bude schvalene nieco konkretne, teraz su to skor navrhy, plany, myty...
ako to bude pri comkolvek budeme vediet ked sa to bude riesit, schvalovat, pripomienkovat, doladovat a zavadzat. Aj p. Mihal hovoril ze ak sa bude OB zavadzat, budu vysvetlovat, vysvetlovat a vysvetlovat, tak mu trochu verme ;)
Xanti
23.06.10,06:27
aj tak si myslim ze o "faktoch" mozme hovorit az ked bude schvalene nieco konkretne, teraz su to skor navrhy, plany, myty...
ako to bude pri comkolvek budeme vediet ked sa to bude riesit, schvalovat, pripomienkovat, doladovat a zavadzat. Aj p. Mihal hovoril ze ak sa bude OB zavadzat, budu vysvetlovat, vysvetlovat a vysvetlovat, tak mu trochu verme ;)
Prepáč ale pobavila si ma,
vraj veriť. hahaha

Verím tomu, že doplatia na to chudobný, rodiny s deťmi kt. majú stredný príjem. A zarobia na tom tí flákači, v osadách už som to tu uvádzala a samozrejme tí čo nemajú hlboko do vrecka. :mee::mee::mee:

Prečo nechcete vidieť nevýhody a podľa mňa obrovské nevýhody OB.
marjankaj
23.06.10,06:31
aj tak si myslim ze o "faktoch" mozme hovorit az ked bude schvalene nieco konkretne, teraz su to skor navrhy, plany, myty...
ako to bude pri comkolvek budeme vediet ked sa to bude riesit, schvalovat, pripomienkovat, doladovat a zavadzat. Aj p. Mihal hovoril ze ak sa bude OB zavadzat, budu vysvetlovat, vysvetlovat a vysvetlovat, tak mu trochu verme ;)

Potom budeme môcť o tom už iba hovoriť.:eek:
mlisa
23.06.10,06:40
Prepáč ale pobavila si ma,
vraj veriť. hahaha

Verím tomu, že doplatia na to chudobný, rodiny s deťmi kt. majú stredný príjem. A zarobia na tom tí flákači, v osadách už som to tu uvádzala a samozrejme tí čo nemajú hlboko do vrecka. :mee::mee::mee:

Prečo nechcete vidieť nevýhody a podľa mňa obrovské nevýhody OB.
fajn, pokracujte v lamentovani, ja to tu vzdavam. Neviete co bude, kedy bude, ako bude... ale poplacte si ak to pomaha.
PS mimotemy: povazovat vieru v slova p. Mihala za take zabavne obzvlast tu na porade... no comment. Jasne nie je to panboh, ale minimalne pre mna tu ma velmi slusnu reputaciu takze sorry ak verim ze netliacha do vetra
sito
23.06.10,06:50
Všetko je to o peniazoch. Teoreticky: Keby všetky peniaze na Zemeguli razom zmizli. Skončil by život na Zemeguli, len preto, že nie sú peniaze???
Xanti
23.06.10,06:51
fajn, pokracujte v lamentovani, ja to tu vzdavam. Neviete co bude, kedy bude, ako bude... ale poplacte si ak to pomaha.
PS mimotemy: povazovat vieru v slova p. Mihala za take zabavne obzvlast tu na porade... no comment. Jasne nie je to panboh, ale minimalne pre mna tu ma velmi slusnu reputaciu takze sorry ak verim ze netliacha do vetra
Vláda SR sa skladá z cca 16 členov.
Mihál je len jeden, neni povedané že bude vo vláde a že bude ministrom. Tak čo zmôže jeden proti mnohým. A hlavne ked je to jeho výmysel.

Zábavná je tá viera v to, že nejaký OB vyrieši všetky naše problémy. A že vysvetlenie bude stačiť, ked príklady na kt. sme prišli aj sami našimi sedliackymi hlavičkami nám hovoria čosi iné.
Zábavná je tá viera, slepá viera bez uváženia, že OB je dokonalý, že nemá chybu. Pričom ja osobne tam chyby vidím.

A robíš z Mihála boha na porade, je odborník a pre tú jeho odbornosť som už dávno pred volbami povedala, že mám z neho strach. Z toho čo urobí obyčajným ľuďom ako som ja, obyčajným ľudom, ktorých je na porade a na slovensku mnoho omnoho viac. :eek:
mlisa
23.06.10,06:55
Vláda SR sa skladá z cca 16 členov.
Mihál je len jeden, neni povedané že bude vo vláde a že bude ministrom. Tak čo zmôže jeden proti mnohým. A hlavne ked je to jeho výmysel.

Zábavná je tá viera v to, že nejaký OB vyrieši všetky naše problémy. A že vysvetlenie bude stačiť, ked príklady na kt. sme prišli aj sami našimi sedliackymi hlavičkami nám hovoria čosi iné.
Zábavná je tá viera, slepá viera bez uváženia, že OB je dokonalý, že nemá chybu. Pričom ja osobne tam chyby vidím.

A robíš z Mihála boha na porade, je odborník a pre tú jeho odbornosť som už dávno pred volbami povedala, že mám z neho strach. Z toho čo urobí obyčajným ľuďom ako som ja, obyčajným ľudom, ktorých je na porade a na slovensku mnoho omnoho viac. :eek:
precitaj si este raz co som predtym napisala - ze povedal ze budu vysvetlovat a ze tomu verim. Nie ze OB je spasa, nie ze je vyhodny pre kazdeho, len ze verim ze ked ho budu zavadzat tak budu vysvetlovat. To je vsetko. Tak mi prosim nevkladaj do ust slova co som nepovedala (nenapisala). Dakujem a pekny slnecny den
A prijemne sa bav :rolleyes:
tuta
23.06.10,06:55
aj tak si myslim ze o "faktoch" mozme hovorit az ked bude schvalene nieco konkretne, teraz su to skor navrhy, plany, myty...
ako to bude pri comkolvek budeme vediet ked sa to bude riesit, schvalovat, pripomienkovat, doladovat a zavadzat. Aj p. Mihal hovoril ze ak sa bude OB zavadzat, budu vysvetlovat, vysvetlovat a vysvetlovat, tak mu trochu verme ;)

a začína vysvetľovanie...

http://tvnoviny.sk/spravy/ekonomika/slovensko-stoji-pred-megareformou-socialneho-systemu-aku-svet-nevidel.html
Xanti
23.06.10,06:57
precitaj si este raz co som predtym napisala - ze povedal ze budu vysvetlovat a ze tomu verim. Nie ze OB je spasa, nie ze je vyhodny pre kazdeho, len ze verim ze ked ho budu zavadzat tak budu vysvetlovat. To je vsetko. Tak mi prosim nevkladaj do ust slova co som nepovedala (nenapisala). Dakujem a pekny slnecny den
A prijemne sa bav :rolleyes:
Myslíš ked ti ho schvália a vysvetlia, tak potom budeme môcť podľa teba prejaviť svoj názor, svoje obavy, svoj strach a svoj nesúhlas?
Príjemnú zábavu aj tebe prajem.
UBIKA25
23.06.10,07:09
Noooooo tak sa píše, podpora v nezamestnanosti by bola zrušená, každý by dostal rovným dielom odvodový bonus vo výške 185,19 eur a po zdanení a odvodoch by mu ostalo 116,67 €.

Bolo by jedno či zarábal 300 eur alebo by zarábal 2000 eur. Dostal by rovnako, ináč tá rovnosť mi pripomína dobu nie tak dávno minulú.
Komančovia sa snažili o to aby všetci mali rovnako, myslím čo sa nepodarilo komančom to sa podarí odvodovému bonusu.

Aj ja mám jednu otázku : takže ak som pochopila správne, nebudú ani nemocenské dávky,
človek ak bude mať hypo ( a nebude sa môcť pre zdravotný stav poistiť v komerčnej poisťovni, odpustite ale som nepoistiteľná tak mám strach ) tak dostane 116,67 eur dávku a z toho má vyžiť v situácii, že onemocnie. Super.


Myslím, že začínam šporovať na štranek ( pre neznalých šnúrku aby som si mohla uviazať kravatu ) .

kde najdem na toto odpoveď, lebo materské, nemocenské sa akosi nikde nespomína a z tej dávky 116 € ani mlieko a plienky nekúpim
Monika Kováčová
23.06.10,07:10
Xanti, najhoršie dopadnú tí, ktorí zneužívajú sociálne dávky dnes... aj rómske osady, aj kresťanské rodiny s otcom živiteľom, ktorý zarába minimálnu mzdu. Ja to schvaľujem. Roboty je na Slovensku dosť, mohli by sme si ruky po lakte zodrať. Avšak nie každému sa chce robiť.
Čo sa týka dôchodkov, nemaj strach, tie budú zrušené až o niekoľko desaťročí - to sa bude týkať skôr mňa, ako teba. Za ten čas budeme mať čas na dôchodok šetriť - - či už v komerčných poisťovniach alebo v povinnom druhom pilieri.
Odvodový bonus schvaľujem bez výhrad.
Monika Kováčová
23.06.10,07:11
kde najdem na toto odpoveď, lebo materské, nemocenské sa akosi nikde nespomína a z tej dávky 116 € ani mlieko a plienky nekúpim
Plienky a mlieko nekúpiš ani z rodičovského príspevku + rodinný prídavok. Žiaľ. Nekúpiš to ani z dávky v súčasnosti.
promont maja
23.06.10,07:17
A robíš z Mihála boha na porade, je odborník a pre tú jeho odbornosť som už dávno pred volbami povedala, že mám z neho strach. Z toho čo urobí obyčajným ľuďom ako som ja, obyčajným ľudom, ktorých je na porade a na slovensku mnoho omnoho viac. :eek:

... moja prvá reakcia na to, že p. Mihál bude teraz na strane štátu je pre mňa dosť skľučujúca ( doslova som si povedala, že je to celé v r..i), pretože už nebude môcť hájiť naše potreby ... takého človeka získať a dostať na taký dôležitý post ... všetky diery v zákonoch nám zapláta ... ostáva len dúfať v jeho pevný charakter a že sa bude biť za spravodlivejšiu budúcnosť ... hoci ho čaká neľahká úloha a konieckoncov na riešenie problémov v politike musí mať takáto osoba v dnešnej dobe dosť hrubú hrošiu kožu ... . Prajem mu len, aby sa nenechal znechutiť a vydržal ... a budem mu držať prsty, aby ostal tým, čím je a bol doteraz.
Xanti
23.06.10,07:17
Xanti, najhoršie dopadnú tí, ktorí zneužívajú sociálne dávky dnes... aj rómske osady, aj kresťanské rodiny s otcom živiteľom, ktorý zarába minimálnu mzdu. Ja to schvaľujem.A schvaluješ aj prípad ked matka robí a so synom vysokoškolákom dostanú o 80 eur menej. Budú školy len pre bohatých?
Roboty je na Slovensku dosť, mohli by sme si ruky po lakte zodrať. Určite áno, asi si nezažila diskrimináciu, asi si nezažila odmietnutie, asi si nežila na východe. Ale od roboty ideme pokapať toľko jej všetci máme. Avšak nie každému sa chce robiť. Súhlasím niektorí nechcú, a niektorí majú smolu, že si nevedia nájsť prácu.
Osobne som bola ochotná robiť aj prácu na kt. stačilo stredoškolské vzdelanie, vieš aké je príjemné ked ti povedia pardon ale máte privysoké vzdelanie.
Čo sa týka dôchodkov, nemaj strach, tie budú zrušené až o niekoľko desaťročí - to sa bude týkať skôr mňa, hm, ja nemám rodičov? kt. sa to môže týkať?
Prepáč nie som sebec, aby som pozerala na seba, aby som pozerala na to či dostanem o 30 eur "viac" na účet, a aby som zaplatila na drahšom pripoistení, ( lebo si za svoj zdravotný stav môžem sama, zapríčinila som si ho fajčením alkoholom zlou stravou... asi som mala len fetovať a nebolo by sa mi to stalo ) oveľa oveľa viac ako mi po tej reforme príde na účet. ako teba. Za ten čas budeme mať čas na dôchodok šetriť - - či už v komerčných poisťovniach alebo v povinnom druhom pilieri.
Odvodový bonus schvaľujem bez výhrad.Budem bojovať proti OB, ako takému lebo ublíži tým bezbranným, ublíži nemocným ublíži deťom ublíži starým ľudom.
v texte. A prosím prečítaj si http://frantisekpavlik.blog.sme.sk/c/221815/Myty-a-legendy-o-Odvodovom-bonuse-OB.html je to len blog, ale blog kt. poukazuje na nedostatky. Presne ako ja vo svojich príspevkoch v tejto téme.
Ja používam svoju hlavu, a zatial mám pocit že mi to myslí a tá hlava mi hovorí OB NIE.
ewita888
23.06.10,07:22
Plienky a mlieko nekúpiš ani z rodičovského príspevku + rodinný prídavok. Žiaľ. Nekúpiš to ani z dávky v súčasnosti.
Súhlasím.. nechápem, že sa tu plače nad niečim, čo ešte nie je jasné.. ale to, že aká je výška napr. materskej, pn-ky, dôchodky atď z dnešnej min. mzdy, to je ok? a to, že tú min. mzdu mnohí ľudia majú, o tom niet pochýb..
Xanti
23.06.10,07:25
kde najdem na toto odpoveď, lebo materské, nemocenské sa akosi nikde nespomína a z tej dávky 116 € ani mlieko a plienky nekúpim
Materské podla stránky www.sulik.sk bude vo výške životného minima teda 185 eur brutto, netto bude menej a táto dávka sa priráta k základnému OB.
( skončili časy až 600 eurových materských, dostanete či robíte abo nerobíte toľko čo smradľavá cigánka v osade... komunizmus na spôsob SaS )
Nemocenské nebude, ale budeš sa môcť komerčne pripoistiť alebo ak si nemocná tak drahšie v štátnej poisťovni. Lebo si za svoj stav, za to že si nemocná môžeš sama.
Katija
23.06.10,07:27
kde najdem na toto odpoveď, lebo materské, nemocenské sa akosi nikde nespomína a z tej dávky 116 € ani mlieko a plienky nekúpim
Predsa na Sulíkovej stránke. Jednou zo štyroch mimoriadnych dávok má byť Materská štátna dávka vo výške 100% ŽM.
Kuk.
Odvodový bonus (http://www.sulik.sk/index.php?section=6&subsection=1&pg=5)
hanelie
23.06.10,07:28
Odvodový bonus schvaľujem bez výhrad.
Monika, t.j. že mu na 100% rozumieš,
aký je teda tvoj názor na to, že práve u živnostníkov sa budú hľadať zdroje na zvyšovanie prijmov zamestnancov?

Po zavedení odvodového bonusu by mali stúpnuť čisté príjmy všetkých tých, ktorí pracujú. O desať až pätnásť percent. Tieto peniaze si štát nevytlačí, ale získa ich zúžením priestoru, v ktorom sa dnes živnostníci a malí podnikatelia snažia vyhnúť plateniu odvodov.
Jana Motyčková
23.06.10,07:30
1.Zábavná je tá viera v to, že nejaký OB vyrieši všetky naše problémy. A že vysvetlenie bude stačiť, ked príklady na kt. sme prišli aj sami našimi sedliackymi hlavičkami nám hovoria čosi iné.
Zábavná je tá viera, slepá viera bez uváženia, že OB je dokonalý, že nemá chybu. Pričom ja osobne tam chyby vidím.

2.A robíš z Mihála boha na porade, je odborník a pre tú jeho odbornosť som už dávno pred volbami povedala, že mám z neho strach. Z toho čo urobí obyčajným ľuďom ako som ja, obyčajným ľudom, ktorých je na porade a na slovensku mnoho omnoho viac. :eek:
Ad 1. Nevyrieši, ani tu nevidím nikoho, kto by tvrdil, že všetko vyrieši. Takisto tu nevidím nikoho, kto by či už slepo alebo neslepo veril, že OB je dokonalý. V tomto uznávam Sulíka (aj keď v niečom inom mi vadí), že do návrhu z r.2005 dokázal zapracovať množstvo pripomienok, ktoré k OB prišli. A verím tomu, že je toho schopný naďalej. Tiež poznám Mihála a keďže som s ním pracovala, viem, že je schopný počúvať.
Možno niekomu pripadá súčasný systém dávok bezchybný, ale... nech tiež skúsi vysvetľovať, možo ho pochopím.

Ad 2. Nuž ak je vadou pre vykonávanie nejakej štátnej funkcie to, že je niekto odborník, tak naozaj neviem čo na to povedať.
A kto je to obyčajný človek a kto je ten neobyčajný? Som ja obyčajný človek, či som uz neobyčajná? Si ty obyčajná alebo neobyčajná, ako to rozlišuješ?
Monika Kováčová
23.06.10,07:33
Xanti prečítaj si môj príspevok ešte raz: dôchodky zrušené budú pre súčasných "dvadsiatnikov a menej". Takže sa to netýka teba, ani tvojich rodičov. Pripoistenie v tvojom prípade tiež nemá zmysel. To ti nikto neprikáže. Moje deti to budú musieť urobiť, ty nie.
Prípad matky s vysokoškolákom mi ešte objasni, nepochopila som, prečo dostanú o 80 eur menej.

Myslím, že zbytočne strašíš - akokeby mali všetky dôchodky a dávky zrušiť už zajtra, resp. o rok, dva...
evina
23.06.10,07:34
Prepáč ale pobavila si ma,
vraj veriť. hahaha

Verím tomu, že doplatia na to chudobný, rodiny s deťmi kt. majú stredný príjem. A zarobia na tom tí flákači, v osadách už som to tu uvádzala a samozrejme tí čo nemajú hlboko do vrecka. :mee::mee::mee:

Prečo nechcete vidieť nevýhody a podľa mňa obrovské nevýhody OB.

A teraz v tomto volebnom období kto doplácal?
Xanti
23.06.10,07:38
Xanti prečítaj si môj príspevok ešte raz: dôchodky zrušené budú pre súčasných "dvadsiatnikov a menej". dôchodky budú zrušené hned, nebude štatút dôchodca.. tak som čítala na stránke
Takže sa to netýka teba, ani tvojich rodičov. Pripoistenie v tvojom prípade tiež nemá zmysel. prepáč a prečo? ja ked budem mať hypo tak ja budem mať vyžiť z 116 eur ked onemocniem? Lebo ID nie je na doživotie, a pre chorobu som komerčne nepripoistiteľná . Takže ja mám v prípade dlhšej PN alebo materskej to zabaliť predať nehnuteľnosť a ísť bývať pod most? :eek: Ďakujem
To ti nikto neprikáže. Moje deti to budú musieť urobiť, ty nie.
Prípad matky s vysokoškolákom mi ešte objasni, nepochopila som, prečo dostanú o 80 eur menej. To uvádzal príklad na tej stránke, len som ho použila a okopčila teraz.

Myslím, že zbytočne strašíš - akokeby mali všetky dôchodky a dávky zrušiť už zajtra, resp. o rok, dva...ja nestraším, ja len vyjadrujem svoj názor, lebo ludia nechápu o čo prídu, sú hlupáci ked tak mám nazvať ... lebo si myslia že za to že im ostane v peňaženkách viac peňazí a ostanú im tie isté "služby" ako majú doteraz.

Kým priemerná nepracujúca rómska rodina v osade (2 rodičia, 4-5 detí do 15 rokov) zavedením OB získa orientačne od 80€ do 150€ mesačne, tak osamelá matka s minimálnou mzdou, ktorá aspoň má snahu pracovať a synom vysokoškolákom poberajúcim sociálne štipendium, ktorý sa snaží mať cez vzdelanie lepšiu budúcnosť stratia 80€ mesačne. Prečo sa chcú trestať ľudia, ktorí sa snažia a majú snahu zlepšiť svoju situáciu?

Čítajte viac: http://frantisekpavlik.blog.sme.sk/c/221815/Myty-a-legendy-o-Odvodovom-bonuse-OB.html#ixzz0rfBzxOeO
Jana Motyčková
23.06.10,07:40
Materské podla stránky www.sulik.sk (http://www.sulik.sk) bude vo výške životného minima teda 185 eur brutto, netto bude menej a táto dávka sa priráta k základnému OB.
( skončili časy až 600 eurových materských, dostanete či robíte abo nerobíte toľko čo smradľavá cigánka v osade... komunizmus na spôsob SaS )
Nemocenské nebude, ale budeš sa môcť komerčne pripoistiť alebo ak si nemocná tak drahšie v štátnej poisťovni. Lebo si za svoj stav, za to že si nemocná môžeš sama.
Materská a rodičovská nebudú. Pri starostlivosti o dieťa do 3 rokov - 116 zákaldná štátna dávka na poberateľa, 116 mimoriadna štátna dávka, 116 základná štátna dávka na dieťa (v čistom). Krátené o 10%príjmu. To bez ohľadu na to, či žena išla na materskú zo zamestnania, ako nezamestnaná alebo zo školy.
600 eur (necelých) má v súčasnosti len ten, kto zarábal predtým aspoň 1085 €mesačne, alebo ten kto v tom vie chodiť - to sú tí obyčajní ľudia?
Tak potom som obyčajný človek a konečne viem, kam sa zaradiť.
Xanti
23.06.10,07:41
Ad 1. Nevyrieši, ani tu nevidím nikoho, kto by tvrdil, že všetko vyrieši. Takisto tu nevidím nikoho, kto by či už slepo alebo neslepo veril, že OB je dokonalý. V tomto uznávam Sulíka (aj keď v niečom inom mi vadí), že do návrhu z r.2005 dokázal zapracovať množstvo pripomienok, ktoré k OB prišli. A verím tomu, že je toho schopný naďalej. Tiež poznám Mihála a keďže som s ním pracovala, viem, že je schopný počúvať.
Možno niekomu pripadá súčasný systém dávok bezchybný, ale... nech tiež skúsi vysvetľovať, možo ho pochopím. Nepovažujem ho za bezchybný, nehovorím o dávkach aj ked na nich rodina flákačov získa menej ako pri novonavrhovanom. Ja hovorím o systéme podpôr, ked človek onemocnie, ked ide žena na materskú. Ked príde žena o partnera, dostáva vdovský. Ten sa ale v OB vôbec nepoužíva takže sa s ním asi neráta dedukujem.


Ad 2. Nuž ak je vadou pre vykonávanie nejakej štátnej funkcie to, že je niekto odborník, tak naozaj neviem čo na to povedať.
A kto je to obyčajný človek a kto je ten neobyčajný? Som ja obyčajný človek, či som uz neobyčajná? Si ty obyčajná alebo neobyčajná, ako to rozlišuješ?Všetci sme obyčajný, len politici sú iný Politika je panské huncútstvo.
Dana7
23.06.10,07:56
Nečítala som síce všetko, a ani nemám ešte v OB celkom jasno. Veľa sa tu píše o mnohopočetných rodinách. Ale podľa toho, čo som asi pochopila sa napr. zrušia nemocenské dávky, dávky v nezamestnanosti a pod. Poznám rodinu, ktorá je v situácii manželka vážne chorá už dlhšie na PN s pravdepodobnosťou, že ak sa vôbec vylieči tak už určite nebude môcť pracovať, a manžel vďaka hromadnému prepúšťaniu bez práce a vo veku, keď každý zamestnávateľ nad ním už mávne rukou.
Ak to chápem dobre tak by mali títo ľudia vyžiť zo sumy 2 x 185,90 Eur mesačne, pričom len za nájom a inkaso platia okolo 250 eur.

No tak neviem, ale asi musia byť fakt dobrí kúzelníci.

Alebo niečo nechápem?
UBIKA25
23.06.10,07:57
Plienky a mlieko nekúpiš ani z rodičovského príspevku + rodinný prídavok. Žiaľ. Nekúpiš to ani z dávky v súčasnosti.

to mi je jasné :D ale čo už po TOM...ako rátam tak rátam...

SZCO - dnes
napr.:Výdavky percentom
Príjmy ročne 8000
Výdavky ročne 40 % 3200
Odvody SP + ZP 1650
CZD 3150
Nezd.časť -4026
ZD 0
Dane 0
Čistý ročný príjem 6350

Výsledok -
platiť mesačne ZP 45
platiť mesačne SP 97
Môžeme získať - Nemocenské dávky 176 v minime, prípadne si môžeme priplatiť DNP.... do výšky 615 mes.
Podporu v nezamestnanosti 160 mesačne v minime

Po zavedení OB

SZCO - budúcnosť ?
napr.:Výdavky percentom
Príjmy ročne 8000
Výdavky ročne možno ak Šulík dá aj až 25 % 2000
Odvody SP + ZP 0
CZD? 6000
Nezd.časť 0
Odvodový bonus (ŽM 185*12) 2220 - 600 = 1620
ZD 6000+1620 = 7620
Dane 19 % 1448
Soc.odvod 9% 686
Zdrav.odvod 9% 686
Čistý príjem ročný 5180 + od

Výsledok chcela som napísať HOLÁ r.ť !!!

platiť mesačne ZP 57
platiť mesačne SP 57
Môžeme získať - Nemocenské dávky 116
Podporu v nezamestnanosti to neviem asi 116
a odvádzať DÚ sumu mesačne 121 pre istotu - naraz veľa tak ZRAZU !

neviem či rátam dobre ešte sa len učíííííím !!!

joooooooooj oprava neviem či ešte nedostanem ten odvodovy bonus na účet xi xi xi ...ten mi este príde???

[B]oprava
Čistý príjem ročný 5180 + 1620 od štátu? .....???....6800 ?????,
B]
no stáááááále uvažujem
evina
23.06.10,07:57
Môj posledný politicko-ekonomický príspevok v tejto téme:)
Včera na úvod po schválení téz bolo povedané - všetci sa museli niečoho vzdať, ale hlavne to urobili preto , aby v prvom rade skonsolidovali a oživili verejné financie. Vyjadrili presvedčenie, že im tieto ústupky voliči prepáčia v záujme zlepšenia ekonomiky /píšem zjednodušene/. A ja ako volič pravice im to prepáčim a verím im a chcem im veriť.
Každá náprava ekonomiky je bolestná a dotkne sa niektorého z nás, ale nedá sa to naozaj urobiť na 100% pre všetkých.
Je jasné, že voliči ľavice kritizujú napríklad odvodový bonus a pod.,preto ich nevolili. Neviem celkom ani pochopiť prečo práve tých, ktorí nevolili SaS ich označujú za neplničov sľubov, ale ich voliči im určite vo väčšom počte prepáčia, ak sa naozaj budú venovať najprv ekonomike a potom ostatným .
Po rôznych kritikách odvodového bonusu začínam nadobúdať pocit, že terajšie dávky, ich prerozdeľovanie a výška sú úplne optimálne a zmeny v odvodovej politike ich narušia...No neviem, ja som žiadnu výraznú zmenu k zlepšeniu v tejto oblasti nezaregistrovala, dokonca nebola upravená legislatíva ani toľkokrát spomínaných invalidných dôchodkoch /posudzovanie invalidity/.
Stav našej ekonomiky nie je dobrý a bohužiaľ treba ju naprávať zas spôsobom dopadu aj na nás a bude sa tak diať v celej európe aj s prihliadnutím na krízu....To neteší nikoho a určite budem frflať aj ja pri niektorých opatreniach, ale len dávať jednoducho nejde...
VERONIKA6
23.06.10,08:02
Ja len takú malú podotázku. Tí politici v parlamente budú mať zase za dni PN plný plat? Malo by sa ísť na všetkých rovnakým metrom. Zákony by mali platiť pre všetkých rovnako a nie zvýhodňovať ešte tých najlepšie platených.
hanelie
23.06.10,08:10
Stav našej ekonomiky nie je dobrý a bohužiaľ treba ju naprávať zas spôsobom dopadu aj na nás a bude sa tak diať v celej európe aj s prihliadnutím na krízu....To neteší nikoho a určite budem frflať aj ja pri niektorých opatreniach, ale len dávať jednoducho nejde...
ja raz nemôžem pochopiť obhajcov nepopulárných opatrení na oživenie ekonomiky - veď všetci dobre vieme, že tieto opatrenia sa markantne týkajú len stredných a slabších vrstiev - nikdy nie politikov v parlamente - resp. pri ich prijmoch je to kvapka v mori
Danila
23.06.10,08:11
Politika je panské huncútstvo.
Xanti, politika je o moci. A dosiahnuť ju za každú cenu. Vyšplhať sa po rebríku zloženého z voličských chrbátov. Vznikli programové tézy. Ústupok všetkých od všetkého prioritného. Kto sledoval tlačovú besedu po urputnej drine poznal, že pani budúcej/podľa pána Sulíka už súčasnej/ premierke na tvári už nežiaril široký, ale kŕčovitý úsmev. Mne nikto nič vysvetľovať nemusí, oni vraj budú vysvetľovať svojim voličov.Teším sa na argumenty. Nemôžeme vytrhnúť OB z kontextu ostatných ekonomických kategórií. Balamutiť hlavy naše o strašení s verejným deficitom a nehovoriť o ňom v súvislosti s verejným dlhom, splácaním štátnych dlhopisov, etc....nehovoriť o spôsobe odvodov štátu za svojich poistencov, a stave poisťovní, o hospodárskej kríze, o moci finančného kapitálu,...je zavádzajúce a neetické. Povedali, že chcú vniesť do politiky ETIKU!
To najelementárnejšie, čo splniť mohli. A nedokázali. Fico je strašiak, volič je bábka. A to sú fakty, ktoré už vieme. Ja som opozičná, mám právo na kritiku. Ak bude čo, aj pochválim. Je mi ľúto, že som nemala zatiaľ príležitosť.l
Kyseuééééééé, ale veseuéééééééééé. :confused:
VERONIKA6
23.06.10,08:12
Hanelie presne vystihnuté.
Danila
23.06.10,08:14
Môj posledný politicko-ekonomický príspevok v tejto téme:)
Včera na úvod po schválení téz bolo povedané - všetci sa museli niečoho vzdať, ale hlavne to urobili preto , aby v prvom rade skonsolidovali a oživili verejné financie. Vyjadrili presvedčenie, že im tieto ústupky voliči prepáčia v záujme zlepšenia ekonomiky /píšem zjednodušene/. A ja ako volič pravice im to prepáčim a verím im a chcem im veriť.
Každá náprava ekonomiky je bolestná a dotkne sa niektorého z nás, ale nedá sa to naozaj urobiť na 100% pre všetkých.
Je jasné, že voliči ľavice kritizujú napríklad odvodový bonus a pod.,preto ich nevolili. Neviem celkom ani pochopiť prečo práve tých, ktorí nevolili SaS ich označujú za neplničov sľubov, ale ich voliči im určite vo väčšom počte prepáčia, ak sa naozaj budú venovať najprv ekonomike a potom ostatným .
Po rôznych kritikách odvodového bonusu začínam nadobúdať pocit, že terajšie dávky, ich prerozdeľovanie a výška sú úplne optimálne a zmeny v odvodovej politike ich narušia...No neviem, ja som žiadnu výraznú zmenu k zlepšeniu v tejto oblasti nezaregistrovala, dokonca nebola upravená legislatíva ani toľkokrát spomínaných invalidných dôchodkoch /posudzovanie invalidity/.
Stav našej ekonomiky nie je dobrý a bohužiaľ treba ju naprávať zas spôsobom dopadu aj na nás a bude sa tak diať v celej európe aj s prihliadnutím na krízu....To neteší nikoho a určite budem frflať aj ja pri niektorých opatreniach, ale len dávať jednoducho nejde...Ak máš vo všetkom tak jasno, ako v tom, čom som Ti vyznačila, tak si na hony vzdialená pravde.....:)
evina
23.06.10,08:14
ja raz nemôžem pochopiť obhajcov nepopulárných opatrení na oživenie ekonomiky - veď všetci dobre vieme, že tieto opatrenia sa markantne týkajú len stredných a slabších vrstiev - nikdy nie politikov v parlamente - resp. pri ich prijmoch je to kvapka v mori
povedala som posledný, ale nedá mi :D To nie je obhajoba nepopulárnych opatrení, to je jednoducho súhlas s nutnosťou takých opatrení.

Ak zarábam 500 EUR a z toho dávam mojej dcére vreckové 50 EUR, ale znížia sa mi príjmy na 400 tak jej budem dávať vreckové 40, nemám z čoho ostať na tých 50. Mám v prípade, ak si požičiam, a potom dcéra nebude na mňa nadávať a ja budem pekná, bohužiaľ s problémom splácať pôžičku...
P.s. ktoré opatrenia sa za posledné roky dotkli politikov v parlamente a bohatších vrstiev?
evina
23.06.10,08:18
Ak máš vo všetkom tak jasno, ako v tom, čom som Ti vyznačila, tak si na hony vzdialená pravde.....:)

Nie nemám jasno, sú to len moje myšlienky.
nemám jasno ani len v tom, že či táto vláda dodrží čo bude sľúbiť a či dokáže urobiť to čo hovorí. Ja im môžem zatiaľ len veriť a nechcem ich kritizovať za niečo čo ešte neurobili.
Odvodový bonus napr. v tézach je, ale aj s vyjadrením, že najprv sa budú diať úpravy v odvodoch a celková realizácia OB ak to dovolia financie...

P.s. ten OB u voličov a nevoličov som ja vytrhla len tak, mierila som aj na ostatné ich plány ako dekriminalizáci marihuany a pod. nechcela som tým povedať, že apriori jedna strana s druhou nesúhlasí na 100%...
Jana Motyčková
23.06.10,08:30
Ja len takú malú podotázku. Tí politici v parlamente budú mať zase za dni PN plný plat? Malo by sa ísť na všetkých rovnakým metrom. Zákony by mali platiť pre všetkých rovnako a nie zvýhodňovať ešte tých najlepšie platených.
Xanti, teším sa tvojmu súhlasu pod týmto prispevkom.
hanelie
23.06.10,08:30
povedala som posledný, ale nedá mi :D To nie je obhajoba nepopulárnych opatrení, to je jednoducho súhlas s nutnosťou takých opatrení.

Ak zarábam 500 EUR a z toho dávam mojej dcére vreckové 50 EUR, ale znížia sa mi príjmy na 400 tak jej budem dávať vreckové 40, nemám z čoho ostať na tých 50. Mám v prípade, ak si požičiam, a potom dcéra nebude na mňa nadávať a ja budem pekná, bohužiaľ s problémom splácať pôžičku...
P.s. ktoré opatrenia sa za posledné roky dotkli politikov v parlamente a bohatších vrstiev?


hanelie:ja raz nemôžem pochopiť obhajcov nepopulárných opatrení na oživenie ekonomiky - veď všetci dobre vieme, že tieto opatrenia sa markantne týkajú len stredných a slabších vrstiev - nikdy nie politikov v parlamente - resp. pri ich prijmoch je to kvapka v mori

to je všeobecné konštatovanie /každá vláda začína s nepopulárnymi opatreniami -
Danila
23.06.10,08:32
... moja prvá reakcia na to, že p. Mihál bude teraz na strane štátu je pre mňa dosť skľučujúca ( doslova som si povedala, že je to celé v r..i), pretože už nebude môcť hájiť naše potreby ... takého človeka získať a dostať na taký dôležitý post ... všetky diery v zákonoch nám zapláta ... ostáva len dúfať v jeho pevný charakter a že sa bude biť za spravodlivejšiu budúcnosť ... hoci ho čaká neľahká úloha a konieckoncov na riešenie problémov v politike musí mať takáto osoba v dnešnej dobe dosť hrubú hrošiu kožu ... . Prajem mu len, aby sa nenechal znechutiť a vydržal ... a budem mu držať prsty, aby ostal tým, čím je a bol doteraz.Ani sa Ti nečudujem. Už ťažko tu nájdeš radu, ako dať do sociálneho systému čo najmenej, a zobrať čo najviac. A sľubovaných sto percent pre mamičky dieťaťa do jedného roku veku je tiež v odpadkovom koši.
Pokiaľ teda časom z neho niečo nezačnú oprašovať.....;)
mlisa
23.06.10,08:34
evina
23.06.10,08:35
Ani sa Ti nečudujem. Už ťažko tu nájdeš radu, ako dať do sociálneho systému čo najmenej, a zobrať čo najviac. A sľubovaných sto percent pre mamičky dieťaťa do jedného roku veku je tiež v odpadkovom koši.
Pokiaľ teda časom z neho niečo nezačnú oprašovať.....;)

Vraj keď zarobia, oprášia....tak uvidíme
Danila
23.06.10,08:37
to je všeobecné konštatovanie /každá vláda začína s nepopulárnymi opatreniami -
Prepáč mi, prosím, ak to trošku poopravím. Každá slušná vláda. Lebo táto asi budúca a nová začína s ústupkami.
Xanti
23.06.10,08:39
Xanti, teším sa tvojmu súhlasu pod týmto prispevkom.
Janka Motyčková,
veľká kopa pýta viac. A bohatý zase len budú bohatší. Toľko mne ukazuje kalkulačka na www.sulik.sk

A teraz nech ma presvedčí aj sám pán boh, že to tak nie je. Ja nenosím hlavu na ozdobu, a viem si porátať koľko je 2a2.
Na rozdiel od ludí, čo to nedokážu, a kt.sa otvoria očičká dokorán :eek: ak bude OB schválený a zavedený.

PS: mimotemy idem sa venovať práci, tomu za čo som platená, aby som náhodou zase nesklzla do sociálnej siete a zase sa neprosíkala o príležitosť robiť lebo podľa predstáv poniektorích zamestnávateľov sme mi nemocní neschopný a len využívame systém.
Monika Kováčová
23.06.10,08:46
Janka Motyčková,
veľká kopa pýta viac. A bohatý zase len budú bohatší. Toľko mne ukazuje kalkulačka na www.sulik.sk (http://www.sulik.sk)

A teraz nech ma presvedčí aj sám pán boh, že to tak nie je. Ja nenosím hlavu na ozdobu, a viem si porátať koľko je 2a2.
Na rozdiel od ludí, čo to nedokážu, a kt.sa otvoria očičká dokorán :eek: ak bude OB schválený a zavedený.

PS: mimotemy idem sa venovať práci, tomu za čo som platená, aby som náhodou zase nesklzla do sociálnej siete a zase sa neprosíkala o príležitosť robiť lebo podľa predstáv poniektorích zamestnávateľov sme mi nemocní neschopný a len využívame systém.

Xanti, byť zamestnávateľom nie je žiadna sranda. Neprehadzujú peniaze z kopy na kopu vidlami. Čo ti bráni byť bohatou a bohatšou? A prečo si myslíš, že keď súhlasíme s OB tak nevieme rátať a nosíme hlavu na ozdobu? Z čoho by si ty napr. platila dôchodky o 40 rokov? Z toho, čo sme tam našetrili? Alebo to ťa už nezaujíma? Mne osobne nevadí, ak budem mať ťažší život ja, ak mi systém niečo vezme, prosím. Pre mňa je dôležité a tak sa aj na odvodový bonus pozerám - budúcnosť mojich detí a vnúčat.
Štátna kasa je prázdna. Je to fakt.
evina
23.06.10,08:50
to je všeobecné konštatovanie /každá vláda začína s nepopulárnymi opatreniami -
Možno som zabudla, ale tá minulá myslím nezačala...
evina
23.06.10,08:51
Prepáč mi, prosím, ak to trošku poopravím. Každá slušná vláda. Lebo táto asi budúca a nová začína s ústupkami.

S ústupkami individuálnymi, aby spoločne mohli urobiť tie nepopulárne opatrenia ...;)
Xanti
23.06.10,08:55
Xanti, byť zamestnávateľom nie je žiadna sranda. Myslíš že to neviem? A prečo myslíš, že tým BOHATÍ BUDÚ ZASE O NIEČO BOHATŠÍ mám na mysli 90% podnikateľov na slovensku? Neprehadzujú peniaze z kopy na kopu vidlami. No to je fakt neprehadzujú, ja to dobre viem.
Čo ti bráni byť bohatou a bohatšou? Ach moja neschopnosť, moja hlúposť , tuposť a moje srdce .
A prečo si myslíš, že keď súhlasíme s OB tak nevieme rátať a nosíme hlavu na ozdobu? Z čoho by si ty napr. platila dôchodky o 40 rokov? Prepáč mne sa myšlienka I. a II. pilier páčila, a OB nie je len o dôchodkoch.

OB je aj o nemocenskej - tá nebude,
OB je aj o materskej - tá bude rovnaká "vivat komunizmus" či žena robila alebo nie. Žena kt. stratí príjem z práce lebo bude na materskej pekne sa poženie späť do práce. Čo to je účtovníčkam, môžu robiť doma, žena z fabriky nie.
A ups nejako sa nám to narúša.
Z toho, čo sme tam našetrili? Alebo to ťa už nezaujíma? No neviem ale teraz je málo 18% na dôchodky resp. 9% a ako bude stačiť 9 % potom, na solidárny odvod.
Mne osobne nevadí, ak budem mať ťažší život ja, ak mi systém niečo vezme, prosím. Pre mňa je dôležité a tak sa aj na odvodový bonus pozerám - budúcnosť mojich detí a vnúčat. Len aby sa nám čo deti nemáme deti rodili. Aby nerodili len tie počernejšie občianky, lebo im sa to vyplatí a už pekne od 15tich rokov kedy dostane 185 na seba 185 za to že bude "osamelá" a 185 materskú ... a ešte na dieťa. Ved oni do roboty ani vo sne nepôjdu, a budú mať prachov viac ako majú teraz.
Štátna kasa je prázdna. A naplníme zato flákačom vrecká to je pravda. Je to fakt.Ďakujem za pochopenie, a dúfam, že si si ten blog prečítala o tej matke čo príde o peniaze.
Jana Motyčková
23.06.10,08:59
1.Kým priemerná nepracujúca rómska rodina v osade (2 rodičia, 4-5 detí do 15 rokov) zavedením OB získa orientačne od 80€ do 150€ mesačne,
2. tak osamelá matka s minimálnou mzdou, ktorá aspoň má snahu pracovať a synom vysokoškolákom poberajúcim sociálne štipendium, ktorý sa snaží mať cez vzdelanie lepšiu budúcnosť stratia 80€ mesačne. Prečo sa chcú trestať ľudia, ktorí sa snažia a majú snahu zlepšiť svoju situáciu?

Čítajte viac: http://frantisekpavlik.blog.sme.sk/c/221815/Myty-a-legendy-o-Odvodovom-bonuse-OB.html#ixzz0rfBzxOeO

Skúsila som si to prepočítať.
1. Keďže dávky v hm.núdzi neovládam, použila som Sulíkovu kalkulačku.
4 deti od 3 do 15 r., starý systém 472,90, OB : 490,01 (cca 17 v prospech OB)
5 detí od 3 do 15 r., starý systém 551,59, OB : 490,01 (cca 61 v prospech starého s.)
Ak je niektoré dieťa do 3 rokov,
pri 4 deťoch, starý systém 472,90 (myslím, že dávka v hm. núdzi sa poníži o RP), OB cca 600€ ( cca 130€ v prospech OB)
pri 5 deťoch, starý systém 551,59, OB cca 600€ (cca 50€ v prospech OB)
Možno sa vo výpočtoch mýlim, opravte ma. dávky v hmotnej núdzi az tak neovládam som schopná sa aj pomýliť

2. Starý systém pri hrubej mzde 310€ : príjem čistý 383€
OB : nedá sa použiť Sulíkova kalkulačka, lebo dieťa má nad 15 r., takže počítam:
3x185,19 (na matku, dieťa a na osamelého rodiča)+419 mzda - 41,90, z toho 37% dane a odvody, výsledok = cca 587 €
Neviem počítať socialne štipendium, rozdiel v príjmoch v prospech OB je 203€, maximálne sociálne štipendium je 260€ pri dochádzake nad 30km do školy. Ako došli k sume 80€ v neprospech OB neviem.
Xanti
23.06.10,09:03
Skúsila som si to prepočítať.
1. Keďže dávky v hm.núdzi neovládam, použila som Sulíkovu kalkulačku.
4 deti od 3 do 15 r., starý systém 472,90 toto platí vtedy ak sú na PN obaja rodičia dlhodobo, alebo sa zúčastnujú aktivačných prác, ináč je dávka v hmotnej núdzi niečo okolo 336 eur už som to rátala a uvádzala v príspevku práve v tejto téme. OB : 490,01 (cca 17 v prospech OB)
5 detí od 3 do 15 r., starý systém 551,59, OB : 490,01 (cca 61 v prospech starého s.)
Ak je niektoré dieťa do 3 rokov,
pri 4 deťoch, starý systém 472,90 (myslím, že dávka v hm. núdzi sa poníži o RP), OB cca 600€ ( cca 130€ v prospech OB)
pri 5 deťoch, starý systém 551,59, OB cca 600€ (cca 50€ v prospech OB)
Možno sa vo výpočtoch mýlim, opravte ma. dávky v hmotnej núdzi az tak neovládam som schopná sa aj pomýliť

2. Starý systém pri hrubej mzde 310€ : príjem čistý 383€
OB : nedá sa použiť Sulíkova kalkulačka, lebo dieťa má nad 15 r., takže počítam:
3x185,19 (na matku, dieťa a na osamelého rodiča)+419 mzda - 41,90, z toho 37% dane a odvody, výsledok = cca 587 €
Neviem počítať socialne štipendium, rozdiel v príjmoch v prospech OB je 203€, maximálne sociálne štipendium je 260€ pri dochádzake nad 30km do školy. Ako došli k sume 80€ v neprospech OB neviem.
A matka je v tvojom príklade v II: povinnom pilieri? A rátaš s tým, čo zaplatí bokom za nemocenské komerčné poistenie?


Ja som to prepočítala tu http://www.porada.sk/1429142-post66.html
Monika Kováčová
23.06.10,09:11
A matka je v tvojom príklade v II: povinnom pilieri? A rátaš s tým, čo zaplatí bokom za nemocenské komerčné poistenie?


Ja som to prepočítala tu http://www.porada.sk/1429142-post66.html
A kde si počítala osamelú matku so synom študentom, ktorí budú mať o 80 eur menej? Stále to hľadám a nemôžem to nájsť.
Xanti
23.06.10,09:13
Ja som rátala príživníkov- koľko dostávajú teraz od štátu, a koľko dostanú potom. Matka ma nenapadla odpusť večer prerátam a zverejním, či som sa nedala len blogerom oklamať. Kedže teraz som si nestíhala toto prerátať.

Ale celkom ma zaujíma váš názor na tú slobodnú matku čo v 15tich porodí dalšie nedôchodča a dostane 185+185+185+148 eur brutto 703 eur. Prosím vyrátajte mi netto lebo ja to neviem . Ďakujem.
Xanti
23.06.10,09:25
Ale celkom ma zaujíma váš názor na tú slobodnú matku čo v 15tich porodí dalšie nedôchodča a dostane 185+185+185+148 eur brutto 703 eur. :eek::eek:

vysvetlenie
OB 185
Príspevok pre osamelú matku 185
Materskú príspevok 185
príspevok na dieťa ... 80% z žm teda 148 eur

Myslíte, že takto postavený systém ako dlho vydrží. Že tieto deti, tieto matky, títo ludia budú robiť aby boli vyššie odvody do II. piliera aby boli odvody do solidárneho odvodu? Aby bolo na naše dôchodky?
Ja si myslím, že nie. Budú rátať dni, a budú rodiť .. začnú v 15tich skončia v 45 tich a vyrátajú si to tak, aby mali max. 3 deti vo vekovej kategorii do 15 rokov, a bude kolotoč rodenia.
Nandrolon
23.06.10,09:27
Zdravím.
Ospravedlňujem sa že som nečítal tých 43 strán pred mojím príspevkom.
Volil som SAS iba kvôli odvodovému bonusu a pánovi Miháľovi.
Dnes som čiastočne presvedčený že nič také sa konať nebude, nakoľko keď sa nad tým zamyslite, je to pekná idea, ALE - jedno sa však dá po podrobnejšom preskúmaní v tom postrehnúť:
"takmer" všetko toto zaplatia "ľudia" ktorí zarábajú viac ako 1850 eur mesačne.
A teraz otázka:
myslíte že vo vláde a v parlamente sedia "sadomasochisti" aby si uberali sami sebe a svojím blízkym?
Nedávam tomu žiadnu šancu. Na druhej strane som sa rozhodol voliť aj tak kvôli tomu, že rovnako som nechcel Fica a spol... ako aj Dzurindu a spol... a tak som dal príležitosť nech sa ukáže nová strana...
Xanti
23.06.10,09:30
Zdravím.
Ospravedlňujem sa že som nečítal tých 43 strán pred mojím príspevkom.
Volil som SAS iba kvôli odvodovému bonusu a pánovi Miháľovi. Gratulujem.
Dnes som čiastočne presvedčený že nič také sa konať nebude, nakoľko keď sa nad tým zamyslite, je to pekná idea, ALE - jedno sa však dá po podrobnejšom preskúmaní v tom postrehnúť:
"takmer" všetko toto zaplatia "ľudia" ktorí zarábajú viac ako 1850 eur mesačne. Ludia s príjmom nad 1850 eur neplatia vyššie odvody im ostáva viac oveľa viac v peňaženke, lebo je určený strop.
A teraz otázka:
myslíte že vo vláde a v parlamente sedia "sadomasochisti" aby si uberali sami sebe a svojím blízkym? Neboj sa oni na tom len získajú. Pohraj sa s kalkulačkou, daj tam sumu aby bola superhrubá mzda 1850 a potom zvol sumu vyššiu, a zistíš že ten "chudák" z 1850 zaplatí tie isté odvody ako ten čo zarobí 3000 eur. Na tom sa zarobí.
Nedávam tomu žiadnu šancu. Na druhej strane som sa rozhodol voliť aj tak kvôli tomu, že rovnako som nechcel Fica a spol... ako aj Dzurindu a spol... a tak som dal príležitosť nech sa ukáže nová strana...
.
Nandrolon
23.06.10,09:42
niesom mzdový účtovník, ale strop na odvody je aj teraz okolo 1000 eur mesačne, nie? teda ak má niekto príjem 10 000 eur mesačne, odvody mu idú iba z tých 1000 eur, takto mu pôjdu aspoň z 1850 eur.
"zaplatia" to takým spôsobom, že pri vysokej mzde napríklad príjdu o materskú /čo je logické, lebo načo štát solí riť niekomu kto to absolútne nepotrebuje.../ a zaplatia /rozumej vrátia/ odvodový bonu, ktorý im v porovnaní so slabo zarábajúcim nebude priznaný, nakoľko nie je na to odkázaný...

Takže vlastne budú mať "menej príjmov od štátu" oproti ostatným slabo zarábajúcim...

Mimochodom ak teraz niekto zarobí 5 tis. eur mesačne, manželka 5 tis. eur mesačne a majú 2 deti vo veku 9 a 10 rokov, dostávajú v súčasnosti niečo od štátu ??? lebo ak hej, nedáva mi to logiku, nakoľko tento človek bezproblémov uživí celú svoju rodinu - hlavne tento fakt mi príde nesolidárny...
Xanti
23.06.10,09:44
niesom mzdový účtovník, ale strop na odvody je aj teraz okolo 1000 eur mesačne, nie? teda ak má niekto príjem 10 000 eur mesačne, odvody mu idú iba z tých 1000 eur, takto mu pôjdu aspoň z 1850 eur. mýliš sa strop je vo výške 2 978,00 EUR to je trošku viac ako tvoja 1000
"zaplatia" to takým spôsobom, že pri vysokej mzde napríklad príjdu o materskú /čo je logické, lebo načo štát solí riť niekomu kto to absolútne nepotrebuje.../ a zaplatia /rozumej vrátia/ odvodový bonu, ktorý im v porovnaní so slabo zarábajúcim nebude priznaný, nakoľko nie je na to odkázaný...

Takže vlastne budú mať "menej príjmov od štátu" oproti ostatným slabo zarábajúcim...

Mimochodom ak teraz niekto zarobí 5 tis. eur mesačne, manželka 5 tis. eur mesačne a majú 2 deti vo veku 9 a 10 rokov, dostávajú v súčasnosti niečo od štátu ??? Ano na každé dieťa prídavok na dieťa a danový bonus, teda na jedno je to suma 41,99 eur takže na obe 83,98 eur. lebo ak hej, nedáva mi to logiku, nakoľko tento človek bezproblémov uživí celú svoju rodinu - hlavne tento fakt mi príde nesolidárny... vivat komunizmus.
Jana Motyčková
23.06.10,09:45
A matka je v tvojom príklade v II: povinnom pilieri? A rátaš s tým, čo zaplatí bokom za nemocenské komerčné poistenie?


Ja som to prepočítala tu http://www.porada.sk/1429142-post66.html
Xanti, z tých 206€ mesačne, čo dostane navyše za cca 18-20r., kým dieťa pôjde na VŠ môže mať už II.pilier dávno zaplatený, a nemocenské jej rátať nebudem, keďže aj bez neho dostane viac ako v súčasnosti keby bola na PN. Z rovnakého dôvodu jej nebudem rátať poistenie v nezamestnanosti.
Xanti
23.06.10,09:49
Xanti, z tých 206€ mesačne, čo dostane navyše za cca 18-20r., kým dieťa pôjde na VŠ môže mať už II.pilier dávno zaplatený, a nemocenské jej rátať nebudem, keďže aj bez neho dostane viac ako v súčasnosti keby bola na PN. Z rovnakého dôvodu jej nebudem rátať poistenie v nezamestnanosti.
Nerozumiem tvojmu príspevku prepáč. Nechápem čo píšeš. Som tupá odpusť.
Nandrolon
23.06.10,10:24
xanti:

vidíš a každý hovorí o solidarite a v skutočnosti je to "vivat komunizmus"...

potom má už napadá jediná solidarita o akej všetci hovoria a to:
"chudobný prispieva bohatému" ...
Danila
23.06.10,10:33
S ústupkami individuálnymi, aby spoločne mohli urobiť tie nepopulárne opatrenia ...;)Hovoríš mi z duše.:) Ja som hneď vedela, že keď už bude konečne " naša ", teda aj moja, celkom určite bude supiš. Asi. Asi celkom určite.:rolleyes:

P.S. Nespomínaš si náhodou, kto a v akom objeme vydal štátne dlhopisy, za akým účelom a kto ich musel začať splácať? Vieš, tetka skleróza je drzá u mňa ako opica a neviem sa rozpamätať.;)
25252
23.06.10,10:47
Tweety
23.06.10,10:53
evina
23.06.10,11:06
Hovoríš mi z duše.:) Ja som hneď vedela, že keď už bude konečne " naša ", teda aj moja, celkom určite bude supiš. Asi. Asi celkom určite.:rolleyes:

P.S. Nespomínaš si náhodou, kto a v akom objeme vydal štátne dlhopisy, za akým účelom a kto ich musel začať splácať? Vieš, tetka skleróza je drzá u mňa ako opica a neviem sa rozpamätať.;)

Čo bolo si asi pamätáme ako tak všetci, ale museli by sme začať od začiatku ....:D od kuponóvej, či odkiaľ :D
Danila
23.06.10,11:26
Čo bolo si asi pamätáme ako tak všetci, ale museli by sme začať od začiatku ....:D od kuponóvej, či odkiaľ :DTak ja radšej skončím v tejto téme blahoželaním pani Radičovej. Už dávnejšie som napísala, že je to pre mňa významné pozitívum týchto volieb. Žena v popredí politiky SR. A priznajme si, že ukočírovať tento štvorlístok nášho budúceho šťastia by žiaden z našich chlapov nedokázal. To je zatiaľ jediná moja úprimná radosť ponúknutá z pravej strany. Ale významná.:);)
Tweety
23.06.10,11:28
Tak ja radšej skončím v tejto téme blahoželaním pani Radičovej. Už dávnejšie som napísala, že je to pre mňa významné pozitívum týchto volieb. Žena v popredí politiky SR. A priznajme si, že ukočírovať tento štvorlístok nášho budúceho šťastia by žiaden z našich chlapov nedokázal. To je zatiaľ jediná moja úprimná radosť ponúknutá z pravej strany. Ale významná.:);)
Trošku na odľahčenie: Kde ani čert nemôže, pošle ženu. Tak jej držme prsty, a sebe tiež.:)
evina
23.06.10,11:30
Tak ja radšej skončím v tejto téme blahoželaním pani Radičovej. Už dávnejšie som napísala, že je to pre mňa významné pozitívum týchto volieb. Žena v popredí politiky SR. A priznajme si, že ukočírovať tento štvorlístok nášho budúceho šťastia by žiaden z našich chlapov nedokázal. To je zatiaľ jediná moja úprimná radosť ponúknutá z pravej strany. Ale významná.:);)

Tu súhlasím so všetkým, len moja radosť je zatiaľ širšia:rolleyes:
betka
23.06.10,11:34
Materská a rodičovská nebudú. Pri starostlivosti o dieťa do 3 rokov - 116 zákaldná štátna dávka na poberateľa, 116 mimoriadna štátna dávka, 116 základná štátna dávka na dieťa (v čistom). Krátené o 10%príjmu. To bez ohľadu na to, či žena išla na materskú zo zamestnania, ako nezamestnaná alebo zo školy.
600 eur (necelých) má v súčasnosti len ten, kto zarábal predtým aspoň 1085 €mesačne, alebo ten kto v tom vie chodiť - to sú tí obyčajní ľudia?
Tak potom som obyčajný človek a konečne viem, kam sa zaradiť.

JAni, musím reagovať. Možno sa v niečom viem motkať, v niečom nie. Ale som sprostá z dávok, nerozumiem im.

A odpoveď na tučné podčiarknuté:

Ano, tí obyčajní ľudia tieto dávky ovládajú ešte aj podľa paragrafov!!!!!!! Keď si nejedna ženská ešte ani cent nevytiahla z 10-15 ročného dôchodku, kt. šetrí, ale získava len na štátnych dávkach, (nerozoberám ďalej)

Veľmi sa mi páčia niektorí invalidní dôchodcovia, kt. poberajú tieto dôchodky (dávky??):
- ide autobus: Teta, ujo dokážu tak rýchlo bežať, že by bol i rekord na krátke trate. Milo sa usmejem, a znova sa krivká... :)
- invalidný dôchodca poberá, a popri invalidnom si sám postaví domček :)
- mám rada diskotéky starších ľudí, kt. sú práve na paličke závislí, ale na diske to nie je v móde, nenájdete ani jednu....
- .......... xyz, tieto všetky dávky treba kontrolovať!!!!!!!!!

..... ale, tí obyčajní ľudia, tí najobyčajnejší, naozaj, niektorí sa spravodlivosti nedočkajú, pretože nemajú ani len na tú čokoládku, ako úplatoček, aby im niekde tam hore, pomohli dovolať sa spravodlivosti, pričom na danú dávku xx majú nárok....
Xanti
23.06.10,11:43
JAni, musím reagovať. Možno sa v niečom viem motkať, v niečom nie. Ale som sprostá z dávok, nerozumiem im.

A odpoveď na tučné podčiarknuté:

Ano, tí obyčajní ľudia tieto dávky ovládajú ešte aj podľa paragrafov!!!!!!! Keď si nejedna ženská ešte ani cent nevytiahla z 10-15 ročného dôchodku, Nie je zakázané vyťahovať z toho dôchodku? Ja neviem pýtam sa. kt. šetrí, ale získava len na štátnych dávkach, (nerozoberám ďalej)

Veľmi sa mi páčia niektorí invalidní dôchodcovia, kt. poberajú tieto dôchodky (dávky??): bud rada že si zdravá,
- ide autobus: Teta, ujo dokážu tak rýchlo bežať, že by bol i rekord na krátke trate. Milo sa usmejem, a znova sa krivká... :) ak uvidíš hada tak podáš na krátku trať max. výkon
- invalidný dôchodca poberá, a popri invalidnom si sám postaví domček :) ja neviem má bývať pod mostom??? alebo má kupovať predražený byt. sorry pracujem som na ID a z neho vyžiť nedokážem tak pracujem ...
- mám rada diskotéky starších ľudí, kt. sú práve na paličke závislí, ale na diske to nie je v móde, nenájdete ani jednu....
- .......... xyz, tieto všetky dávky treba kontrolovať!!!!!!!!! áno a všetky treba zobrať lebo mi zdravý ich nemáme a je to diskriminácia

..... ale, tí obyčajní ľudia, tí najobyčajnejší, naozaj, niektorí sa spravodlivosti nedočkajú, pretože nemajú ani len na tú čokoládku, ako úplatoček, áno teraz si všetkých dôchodcov invalidných dôchodcov hodila do jednej kopy, lebo všetci si svoje dávky vybavili, lebo všetci pouplácali lekárov ..
dpč to len ja som taká, že toto čo píšeš že nevidím... že ani neviem koľko mne vytiahli z vrecka aby mi pridelili ten ID, ... a že som si nevšimla a že mali z čoho...
aby im niekde tam hore, pomohli dovolať sa spravodlivosti, pričom na danú dávku xx majú nárok....
Myslím, Betka že tvoj úžasný príspevok mi otvoril oči. Hned idem na SP, požiadam nech mi odoberú ID, potom pôjdem za mojim zamestnávateľom aby mi dal pracovnú zmluvu na plný úväzok.

A vtedy ty budeš spokojná že? A ked sa mi zhorší zdrav. stav tak potom sa prihlásim u teba aby si mi doplatila rozdiel. A samozrejme všetky lieky tiež.

Je mi z toho na grc. :mee::mee::mee::mee::mee:
Monika Kováčová
23.06.10,12:01
Myslím, Betka že tvoj úžasný príspevok mi otvoril oči. Hned idem na SP, požiadam nech mi odoberú ID, potom pôjdem za mojim zamestnávateľom aby mi dal pracovnú zmluvu na plný úväzok.

A vtedy ty budeš spokojná že? A ked sa mi zhorší zdrav. stav tak potom sa prihlásim u teba aby si mi doplatila rozdiel. A samozrejme všetky lieky tiež.

Je mi z toho na grc. :mee::mee::mee::mee::mee:

Xanti, myslím, že diskusiu berieš príliš osobne. Ako si vlastne prišla na to, že budeš po zavedení OB práve ty ukrátená? O čo budeš presne škodná?

Mám pocit, ako by v tvojom mene vystupovali dve osoby, jednej ide o to, aby cigánky nemali viac, lebo sú darmožráči a druhá Xanti lamentuje o tom, ako veľmi jej OB uškodí aj jej rodičom.

Tá tláchanina s matkou a synom VŠ štipendium je riadna somarina, uprav si svoj príspevok, prosím. Je to zavádzajúce. O 80 eur mesačne nepríde.:)
betka
23.06.10,12:09
Myslím, Betka že tvoj úžasný príspevok mi otvoril oči. Hned idem na SP, požiadam nech mi odoberú ID, potom pôjdem za mojim zamestnávateľom aby mi dal pracovnú zmluvu na plný úväzok.

A vtedy ty budeš spokojná že? A ked sa mi zhorší zdrav. stav tak potom sa prihlásim u teba aby si mi doplatila rozdiel. A samozrejme všetky lieky tiež.

Je mi z toho na grc. :mee::mee::mee::mee::mee:

Xanti, ja NENARÁŽAM NA VÁS, dofrasa!!!!!!!!!!!!!!!!!! :mad:

Prehodnotte to, či budem ja spokojná...... Dali ste mi práve teraz po papuli, až mi od ľútosti slzy vyšli. Toto bolo fakt osobné.

(JA, kde môžem, snažím sa pomôcť, ale to je fuk....., nikdy som nemyslela na seba, ja som tá posledná, na ktorú si spomeniem. ....)

............................
Xanti
23.06.10,12:11
Xanti, myslím, že diskusiu berieš príliš osobne. Ako si vlastne prišla na to, že budeš po zavedení OB práve ty ukrátená? Nepíšem o sebe, nie som sebec. Ja som za posledných 10 rokov marodovala 6 týždňov. O čo budeš presne škodná? Prečo si myslíš, že budem ja škodná? Prečo nemôžem obhajovať ludí, čo ešte nevedia o čo prídu. :( Je to také nepochopiteľné?

Mám pocit, ako by v tvojom mene vystupovali dve osoby, jednej ide o to, aby cigánky nemali viac, lebo sú darmožráči a druhá Xanti lamentuje o tom, ako veľmi jej OB uškodí aj jej rodičom. Teraz ma obviňuješ so schoizofrénie, ja hovorím že cigán FLAKAČ teraz dostane toľko koľko dostane, cez OB dostane podstatne viac.
Občan, kt. pracoval teraz dostane čo dostane, potom dostane podstatne menej.
Už ma chápeš o čom rozprávam? O tej spravodlivosti, rovnosti a solidarite. O tom, že ľudia čo tvorili hodnoty sa dostanú na okraj spoločnosti.

Tá tláchanina s matkou a synom VŠ štipendium je riadna somarina, uprav si svoj príspevok, prosím. Je to zavádzajúce. O 80 eur mesačne nepríde .:) Ja som to neáratala, povedala som Ti že bud trpezlivá večer prerátam to o matke bolo z blogu, chcela si vedieť kde sa to píše prečo ma chytáš za slovíčka? Prečo sa nepozeráš na príspevky, ktoré úvádzam ja ? Kde sú moje prepočty. Len kvôli tebe som nakopčila ten príspevok od toho bloggera.
Monika,
myslím že vyberáš si s mojich príspevkoch to na čom si myslíš že ma chytíš, prekrúcaš moje slová.

A tvoje vyjadrenie k 703 brutto príjmu nezletilej 15 ročnej matky po zavedení OB? Nevidím ho nikde? Ale obviňovať ma, že neviem čo píšem a že píšu dve osoby tak to Ti ide.

Bingo, budem trimať hubu a krok. Ak len o to ide. A dalšia vec, čo s vdovskými, aj takú otázku som nadhodila dokonca aj do diskusie a p. Mihál nestíhal zodpovedať. Ale vš. obhajci OB na porade sa vyhýbajú konkrétnym otázkam z kategorie B - teda máme to na stránke ale neuvádzame to lebo ludia by zistili, že to A neni také úžasné ako sa im snažíme prezentovať.
Xanti
23.06.10,12:14
Xanti, ja NENARÁŽAM NA VÁS, dofrasa!!!!!!!!!!!!!!!!!! :mad:

Prehodnotte to, či budem ja spokojná...... Dali ste mi práve teraz po papuli, až mi od ľútosti slzy vyšli. Toto bolo fakt osobné.

(JA, kde môžem, snažím sa pomôcť, ale to je fuk....., nikdy som nemyslela na seba, ja som tá posledná, na ktorú si spomeniem. ....)

............................
Ja poberám ID,
kto ma vidí nepovedal by , že mi čosi je. A také reči ako sa prezentovali, tak také reči doháňajú k slzám mňa.
Monika Kováčová
23.06.10,12:36
Teraz ma obviňuješ so schoizofrénie, ja hovorím že cigán teraz dostane toľko koľko dostane, cez OB dostane podstatne viac.
Občan, kt. pracoval teraz dostane čo dostane, potom dostane podstatne menej.
Už ma chápeš o čom rozprávam? O tej spravodlivosti, rovnosti a solidarite. O tom, že ľudia čo tvorili hodnoty sa dostanú na okraj spoločnosti.

Ktorý občan, ak pracoval dostane potom podstatne menej? Na toto sa ťa stále pýtam... Zo schizofrénie som ťa neobvinila, vyjadrila som len svoj pocit. Aj 15 ročná biela ak sa jej narodí dieťa dostane to čo čierna žena. Aj čierne dieťa dostane to čo biele. V téme o OB je rasová otázka zvláštna.
Xanti
23.06.10,12:44
Ktorý občan, ak pracoval dostane potom podstatne menej? žeby ženy? Na toto sa ťa stále pýtam... Zo schizofrénie som ťa neobvinila, vyjadrila som len svoj pocit. Aj 15 ročná biela Koľko 15 ročných bielych matiek poznáš??? ak sa jej narodí dieťa dostane to čo čierna žena. Aj čierne dieťa dostane to čo biele. V téme o OB je rasová otázka zvláštna.
A nemala som použiť slovo cigán, mala som použiť vo svojom príspevku slovo flákač. Lebo dobre viem, že flákačov je kopa medzi jedným druhým etnikom. Takže použijem slovo flákač.
Ospravedlňujem sa za rasovo motivovaný príspevok.
Jana Motyčková
23.06.10,12:50
Monika,
myslím že vyberáš si s mojich príspevkoch to na čom si myslíš že ma chytíš, prekrúcaš moje slová.

A tvoje vyjadrenie k 703 brutto príjmu nezletilej 15 ročnej matky po zavedení OB? Nevidím ho nikde? Ale obviňovať ma, že neviem čo píšem a že píšu dve osoby tak to Ti ide.

Bingo, budem trimať hubu a krok. Ak len o to ide. A dalšia vec, čo s vdovskými, aj takú otázku som nadhodila dokonca aj do diskusie a p. Mihál nestíhal zodpovedať. Ale vš. obhajci OB na porade sa vyhýbajú konkrétnym otázkam z kategorie B - teda máme to na stránke ale neuvádzame to lebo ludia by zistili, že to A neni také úžasné ako sa im snažíme prezentovať.
V tomto pripade, mslím že ty si prekrútila betkin príspevok, aspoň teda do značnej miery.
Moje vyjadrenie k 703 brutto nezletilej s dieťaťom, podľa tvojho posúdenia
- ak to dostane nezletilá s dieťaťom, dostane strašne moc
- ak to dostane plnoletá s dieťaťom, je to málo
Asi preto ten pocit, že píšu dve osoby.
Ak niekto pozná detaily OB tak Ti možno presne odpovie na konkrétne otázky, aj ohľadom vdovského dôchodku. To, čo som dosiaľ zistila, som sa Ti snažila odpovedať, ale keď sa na tom začne pracovať, určite budú rôzne parametre a detaily systému odlišné, môžme sa o tom potom pobaviť, aj o vdovských dôchodkoch. Zatiaľ končím.
Kvaka
23.06.10,13:03
Myslím, Betka že tvoj úžasný príspevok mi otvoril oči. Hned idem na SP, požiadam nech mi odoberú ID, potom pôjdem za mojim zamestnávateľom aby mi dal pracovnú zmluvu na plný úväzok.

A vtedy ty budeš spokojná že? A ked sa mi zhorší zdrav. stav tak potom sa prihlásim u teba aby si mi doplatila rozdiel. A samozrejme všetky lieky tiež.

Je mi z toho na grc. :mee::mee::mee::mee::mee:
Xanti, prosím ťa, skús teraz na chvíľu zastaviť. Viem, že si ID, a práve preto to vnímaš veľmi citlivo. Pozri sa lepšie, čo písala Betka. Veľmi sa mi páčia niektorí invalidní dôchodcovia, kt. poberajú tieto dôchodky (dávky??). Nepísala o invalidných dôchodcoch všeobecne, ale len o niektorých. A mala pravdu, mnoho takých zneužíva tento sociálny systém. Trochu si to vzala osobne a určite to Betke nepadlo dobre, čo si jej na to odpísala. Si mladá a horúca hlava, ale myslím, že ťa tu všetci majú radi. Čo sa týka tých obyčajných ľudí, tak tí jednoduchí a poctiví to vždy mali, majú a budú mať ťažšie. Rozoberali sme tu nedávno spolu OB. Už tam sme prišli k tomu záveru, že na dôchodky sa nesiahne, teda ani na invalidné. Zavedenie OB určite zjednoduší odvody a dane a zruší takmer všetky výnimky, nepripadá mi to zlé. Je pravda, že bohatí by mali viac, ako teraz, a je pravda aj to, že živnostníci by mali platiť tak, ako každý iný. Určite sa však všetky pripomienky k OB dôkladne zvážia a možno sa to ešte prehodnotí, aby to malo rovnaký dopad aj na bohatú vrstvu.
Monika Kováčová
23.06.10,13:15
Ktorý občan, ak pracoval dostane potom podstatne menej?
Xanti:
žeby ženy?ktoré ženy dostanú podstatne menej v systéme OB? Čo konkrétne máš na mysli? Možno mi niečo uniká, možno máš pravdu, len potrebujem vedieť v čom... Skús mi konkrétne odpovedať.
Monika Kováčová
23.06.10,13:53
4. Aký vplyv bude mať reforma na Rómov, invalidov, matky s dieťaťom?

Vplyv na Rómov
Pokiaľ nepracujú, dostanú od štátu životné minimum, keď pracovať začnú, dostanú okrem mzdy odvodový bonus, čo je životné minimum znížené o 10 % ich mzdy. Vplyv na Rómov je teda taký istý ako vplyv na akúkoľvek inú skupinu obyvateľstva.

Vplyv na invalidov
Všetky dnes priznané invalidné dôchodky budú aj po reforme naďalej vyplácané, to znamená žiadny dnešný invalid o nič nepríde. Budúci invalidi, teda tí, ktorí dnes invalidmi nie sú, budú mať nárok na mimoriadnu štátnu dávku vo výške súčinu štvornásobku životného minima a miery postihnutia, ktorá bude súčasťou vymeriavacieho základu. Okrem toho, pokiaľ vznikne invalidita pracovným úrazom alebo chorobou z povolania, plynú invalidom náhrady z povinného úrazového poistenia zamestnávateľa.

Vplyv na matky s dieťaťom
Matka žijúca sama s dieťaťom má nárok na základnú štátnu dávku na seba (100 % ŽM) a na svoje dieťa (80 % ŽM na jedno dieťa), ktoré sú súčasťou jej vymeriavacieho základu. Okrem toho dostáva alimenty od otca dieťaťa, ktoré nie sú súčasťou vymeriavacieho základu. Pokiaľ si otec neplní vyživovaciu povinnosť, má matka nárok na výchovnú štátnu dávku vo výške 100 % životného minima, spolu v prípade matky s jedným dieťaťom to je 280 % ŽM, teda 13 244 Sk.

zdroj http://www.sulik.sk/index.php?section=6&subsection=1&pg=14
betka
23.06.10,13:59
Myslím, Betka že tvoj úžasný príspevok mi otvoril oči. Hned idem na SP, požiadam nech mi odoberú ID, potom pôjdem za mojim zamestnávateľom aby mi dal pracovnú zmluvu na plný úväzok.

A vtedy ty budeš spokojná že? A ked sa mi zhorší zdrav. stav tak potom sa prihlásim u teba aby si mi doplatila rozdiel. A samozrejme všetky lieky tiež.

Je mi z toho na grc. :mee::mee::mee::mee::mee:

mimotemy, Xanti, predsa ešte k tomuto príspevku .....

Pracujem sama pre seba, či pracujem v noci, alebo cez deň .... ako si urobím tak mám?

Len mám takú otázočku k tým zlým, všetkým najhorším zamestnávateľom, tým všetkým zdieračom, ako kľaje na nich ľavica, a zamestnanci sú tí jediný, ktorí naozaj majú právo na všetko....

Xanti, vie Váš zamestnávateľ, že ste celý čas na Porade a zaujíma Vás OB?? Možno je to netaktné, možno pracujete v noci.

Ale predsa len si v tichosti dajte odpoveď sama, či robím to čo mám v práci, alebo či len čítam a visím na porade, a ten zlý zamestnávateľ, zdierač ma za toto plati??
Monika Kováčová
23.06.10,14:15
Monika, t.j. že mu na 100% rozumieš,
aký je teda tvoj názor na to, že práve u živnostníkov sa budú hľadať zdroje na zvyšovanie prijmov zamestnancov?

Hani nerozumiem tomu na 100%. Viem, že živnostníci platia odvody len z polovice čiastkového základu dane (rozdiel medzi príjmami a výdavkami). Prečo? ....

Napriek tomu som našla na facebooku tabuľku na prepočet vplyvu OB na živnostníkov. Prikladám, vyskúšaj.
marjankaj
23.06.10,14:25
mimotemy, Xanti, predsa ešte k tomuto príspevku .....

Pracujem sama pre seba, či pracujem v noci, alebo cez deň .... ako si urobím tak mám?

Len mám takú otázočku k tým zlým, všetkým najhorším zamestnávateľom, tým všetkým zdieračom, ako kľaje na nich ľavica, a zamestnanci sú tí jediný, ktorí naozaj majú právo na všetko....

Xanti, vie Váš zamestnávateľ, že ste celý čas na Porade a zaujíma Vás OB?? Možno je to netaktné, možno pracujete v noci.


Ale predsa len si v tichosti dajte odpoveď sama, či robím to čo mám v práci, alebo či len čítam a visím na porade, a ten zlý zamestnávateľ, zdierač ma za toto plati??

Betka teraz si šliapla vedľa. :eek:
Asi vidíš viac ako ostatní.:confused:
Ako vieš, či Xanti nemá dovolenku, ako vieš akú má pracovnú dobu? Ako môžeš posudzovať ako si plní pracovné povinnosti?:confused:

A podobné to bude aj s tým OB. Ešte nikto nevie v akej forme sa to dostane do zákonov, ale už niektorí sú presvedčení aké to bude výhodné. Aby niečo bolo pre niekoho výhodné, tak potom zase pre inú skupinu ľudí to bude nevýhodné. Netvrďte tu, že štát to robí preto, aby na takúto reformu doplácal.
A ak zoberie tým "lajdákom", ktorých by žiadny zamestnávateľ aj tak nezamestnal(veď čo by im dal robiť), tak si zadovážia inak. Ak teraz kradnú psy, plemenné kone aby mali čo jesť, tak čo bude potom? Dáme ich do basy a budeme na nich doplácať takto?
veronikasad
23.06.10,14:28
Ďalšia novinka o ktorej sa nahlas nehovorí - paušálne výdavky namiesto 40 % len 25 % - žeby tá rezerva ?
veronikasad
23.06.10,14:33
Hani nerozumiem tomu na 100%. Viem, že živnostníci platia odvody len z polovice čiastkového základu dane (rozdiel medzi príjmami a výdavkami). Prečo? ....

Napriek tomu som našla na facebooku tabuľku na prepočet vplyvu OB na živnostníkov. Prikladám, vyskúšaj.
Kto je autor tej tabulky ?, lebo ten výpočet je nejaký divný ...

Ćistý príjem podla tejto tabulky zvýšilo zníženie % paušálnych výdavkov z 40 na 25 %.

Nemalo by byť čistým príjmom tržby - odvody - zaplatená daň ?
kukučka
23.06.10,14:35
1. Betka Betulienka, teraz si out, ako si ešte nebola
2. Už pred pár dňami som /v súkromí/ vravela, že Xanti si zaslúži za túto tému 100 bodov a bola som opravená, že 500!!!
marjankaj
23.06.10,14:38
Kto je autor tej tabulky ?, lebo ten výpočet je nejaký divný ...

Ćistý príjem podla tejto tabulky znížilo % paušálnych výdavkov z 40 na 25 %.

Nemalo by byť čistým príjmom tržby - odvody - zaplatená daň ?

Veď aj o tom sa hovorilo. Neviem či dokonca nechcú zrušiť paušálne výdavky úplne. Budú sa tam dávať iba skutočné výdavky. :eek: Dosť sa to zneužívalo, firmy si tak vytvárali fiktívne výdavky.
Ak to prejde tak tu bude veselo.:rolleyes:
veronikasad
23.06.10,14:40
Veď aj o tom sa hovorilo. Neviem či dokonca nechcú zrušiť paušálne výdavky úplne. Budú sa tam dávať iba skutočné výdavky. :eek: Dosť sa to zneužívalo, firmy si tak vytvárali fiktívne výdavky.
Ak to prejde tak tu bude veselo.:rolleyes:
ešte jedna pikoška - platby poistného u živnostníka nebudú VOZD (aj to som niekde čítala)
marjankaj
23.06.10,14:44
ešte jedna pikoška - platby poistného u živnostníka nebudú VOZD (aj to som niekde čítala)


Aj ja som to čítal:eek: Táto diskusia tu mala byť pred voľbami.:confused: Teraz budeme iba diváci.
Monika Kováčová
23.06.10,14:52
ešte jedna pikoška - platby poistného u živnostníka nebudú VOZD (aj to som niekde čítala)
Je to ako pri RZZP, tiež platby na zdravotné poistenie vo VOZD sa k vymeriavaciemu základu pripočítavajú...
Monika Kováčová
23.06.10,14:57
Negatívnym následkom môže byť pokles počtu živnostníkov, pretože už nebudú rentabilní.

Čo to znamená, že nebudú už rentabilní? No predsa, že živnostníci prestanú byť odvodovo zvýhodnení oproti zamestnancom. Daňové a odvodové zaťaženie bude vo všetkých prípadoch presne to isté. Samozrejme, že sa môže stať, že nie jeden živnostník sa opäť radšej zamestná a dôjde k poklesu fiktívnych živností a k nárastu skutočných pracovných miest. Ale to určite nie je negatívny jav.

zdroj: http://www.sulik.sk/index.php?section=6&subsection=1&pg=15
veronikasad
23.06.10,14:58
Je to ako pri RZZP, tiež platby na zdravotné poistenie vo VOZD sa k vymeriavaciemu základu pripočítavajú...
ale teraz ich ešte aj zdaníš ...
Danila
23.06.10,15:00
mimotemy, Xanti, predsa ešte k tomuto príspevku .....

Pracujem sama pre seba, či pracujem v noci, alebo cez deň .... ako si urobím tak mám?

Len mám takú otázočku k tým zlým, všetkým najhorším zamestnávateľom, tým všetkým zdieračom, ako kľaje na nich ľavica, a zamestnanci sú tí jediný, ktorí naozaj majú právo na všetko....

Xanti, vie Váš zamestnávateľ, že ste celý čas na Porade a zaujíma Vás OB?? Možno je to netaktné, možno pracujete v noci.

Ale predsa len si v tichosti dajte odpoveď sama, či robím to čo mám v práci, alebo či len čítam a visím na porade, a ten zlý zamestnávateľ, zdierač ma za toto plati??Ja som už bola poslaná do suterénu a tu som sa gratuláciou pani Radičovej mienila rozlúčiť. Nižšie už, ako je suterén ma poslať nemôžeš, nemôžeš na mňa poslať ani IP, lebo som za vodou, nemôžeš teda proti mne vôbec nič a v kľude ma vypočuj. Tvoja arogancia v týchto povolebných témach je bezhraničná. Kde si bola, keď podnikatelia chodili vyzvedať, ako znížiť dane z príjmu? Ako obísť príslušné zákony, ktoré sú našou alfou a omegou? Prečo Ti neprekážalo, keď Xanti radila o dušu spasenú nezištne a vysoko odborne často a v rôznych témach? V prvom rade si netaktná Ty, lebo boduješ. Za čokoľvek. Aj za hlúposti, aj za aroganciu. V závislosti od nicku, ktorý práve opľúvaš, Ti dávam neužitočné!
marjankaj
23.06.10,15:01
Ktorý občan, ak pracoval dostane potom podstatne menej? Na toto sa ťa stále pýtam... Zo schizofrénie som ťa neobvinila, vyjadrila som len svoj pocit. Aj 15 ročná biela ak sa jej narodí dieťa dostane to čo čierna žena. Aj čierne dieťa dostane to čo biele. V téme o OB je rasová otázka zvláštna.


Negatívnym následkom môže byť pokles počtu živnostníkov, pretože už nebudú rentabilní.

Čo to znamená, že nebudú už rentabilní? No predsa, že živnostníci prestanú byť odvodovo zvýhodnení oproti zamestnancom. Daňové a odvodové zaťaženie bude vo všetkých prípadoch presne to isté. Samozrejme, že sa môže stať, že nie jeden živnostník sa opäť radšej zamestná a dôjde k poklesu fiktívnych živností a k nárastu skutočných pracovných miest. Ale to určite nie je negatívny jav.

zdroj: http://www.sulik.sk/index.php?section=6&subsection=1&pg=15

No ak si hľadala skupinu ktorá na to doplatí, tak si jednu našla sama.
Monika Kováčová
23.06.10,15:09
No ak si hľadala skupinu ktorá na to doplatí, tak si jednu našla sama.
prečo? lebo bude jedno, či "tiežživnostníci" budú živnostníci alebo zamestnanci?
marjankaj
23.06.10,15:13
prečo? lebo bude jedno, či "tiežživnostníci" budú živnostníci alebo zamestnanci?

A prečo hneď tiežživnostníci?
Ak vykonávajú práce ako účtovníctvo, poradenstvo, alebo kde skutočné výdavky boli doteraz nižšie ako paušálne. To si asi kúpia drahé autá a budú akože si "obchádzať" klientov. Aby mali náklady.
Monika Kováčová
23.06.10,15:26
A prečo hneď tiežživnostníci?
Ak vykonávajú práce ako účtovníctvo, poradenstvo, alebo kde skutočné výdavky boli doteraz nižšie ako paušálne. To si asi kúpia drahé autá a budú akože si "obchádzať" klientov. Aby mali náklady.
máš pravdu, je veľa živnostníkov, ktorí nemajú výdavky vyššie ako 25% z príjmu. Ide hlavne o remeselníkov a živnostníkov v službách.

Ale potom nehovorme o znížení príjmu takýchto živnostníkov, pretože tie výdavky sú menej ako 25% a preto skutočný príjem - ZISK - takéhoto živnostníka nie je 75% ale napr. aj 100%.
Monika Kováčová
23.06.10,15:54
Dúfam, že reformy sa podarí presadiť a zaviesť postupne do praxe. Prichádzajú v hodine dvanástej.
Presvedčilo ma napr. aj toto: Či ? Je toto lepšie?

BRATISLAVA. Prídavok na dieťa sa od začiatku budúceho roka zvýši o dva centy na 22,01 eura. Vyplýva to z návrhu opatrenia, ktorý predložilo Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny SR (MPSVR) do pripomienkového konania. Podľa novely zákona o prídavku na dieťa, ktorú presadila ministerka práce a sociálnych vecí Viera Tomanová, sa totiž prídavok na dieťa zvyšuje o rovnaké percento, o aké sa naposledy upravili sumy životného minima. Sumy životného minima sa od začiatku júla tohto roka zvýšia o 0,1 %. O jeden cent na 10,32 eura sa od začiatku budúceho roka zvýši príplatok k prídavku na dieťa, na ktorý majú nárok nepracujúci dôchodcovia, ktorí sú rodičmi nezaopatrených detí.

O 0,1 % sa od začiatku budúceho roka vzhľadom na tohtoročný nárast životného minima zvýšia aj sumy rodičovského príspevku. V prípade zvýšeného 256-eurového rodičovského príspevku pre rodičov s deťmi do dvoch rokov s nárokom na materské pôjde o nárast o 0,3 eura na 256,3 eura a [B]nižší rodičovský príspevok pre rodičov s deťmi vo veku od dvoch do troch rokov sa zvýši o 0,18 eura na 164,4 eura.

Rovnako o 0,1 % sa smerom nahor od začiatku septembra tohto roka upravia aj príspevky na podporu náhradnej starostlivosti o dieťa. Jednorazový príspevok dieťaťu pri jeho zverení do náhradnej starostlivosti vzrastie z 344,25 eura na 344,59 eura, jednorazový príspevok dieťaťu pri zániku náhradnej starostlivosti sa upraví zo 862,33 eura na 863,19 eura. V prípade opakovaného príspevku dieťaťu zverenému do náhradnej starostlivosti pôjde o nárast zo 129,17 eura na 129,29 eura, opakovaný príspevok náhradnému rodičovi sa má zvýšiť zo 164,22 eura na 164,38 eura, opakovaný príspevok náhradnému rodičovi pri starostlivosti o troch a viac súrodencov zo 116,81 eura na 116,92 eura a osobitný opakovaný príspevok náhradnému rodičovi zo 67,68 eura na 67,74 eura.

Podľa zákona o životnom minime sa životné minimum každoročne upravuje k 1. júlu o koeficient rastu čistých peňažných príjmov podľa údajov Štatistického úradu SR (ŠÚ) alebo o koeficient rastu životných nákladov nízkopríjmových domácností podľa toho, ktorý z týchto údajov je nižší. Rozhodujúcim obdobím, za ktoré sa zisťuje rast životných nákladov nízkopríjmových domácností, je obdobie od apríla minulého roka do apríla tohto roka. Podľa údajov ŠÚ bol rast životných nákladov nízkopríjmových domácností za rozhodujúce obdobie 1,4 %. Rast čistých peňažných príjmov na jednu osobu za prvý štvrťrok tohto roka v porovnaní s prvým štvrťrokom 2009 bol 0,1 %.

Čítajte viac: http://ekonomika.sme.sk/c/5434537/tomanovej-rezort-navrhol-zvysenie-pridavkov-o-dva-centy.html#ixzz0rhD0CqO7
willma
23.06.10,16:49
ozaj ľudkovia, riešite tu vo veľkom odvodový bonus, ale akosi ste si asi nepovšimli v správičkách, že budúca vláda má momentálne trošku iné priority a OB bude zavádzať postupne, ale až vtedy, keď sa podarí vyriešiť, kde na neho vlastne vziať. Ono štátna pokladnica je akosi skoro prázdna ak nie v hlllbokom mínuse. Takže sa zbytočne doťahujete a jedujete nad niečim, čo je ešte len v štádiu rozhodovania.
Monika Kováčová
23.06.10,17:51
ozaj ľudkovia, riešite tu vo veľkom odvodový bonus, ale akosi ste si asi nepovšimli v správičkách, že budúca vláda má momentálne trošku iné priority a OB bude zavádzať postupne, ale až vtedy, keď sa podarí vyriešiť, kde na neho vlastne vziať. Ono štátna pokladnica je akosi skoro prázdna ak nie v hlllbokom mínuse. Takže sa zbytočne doťahujete a jedujete nad niečim, čo je ešte len v štádiu rozhodovania.
wilma, vieme dávno - a niekoľkokrát som to v tejto téme nielen ja spomínala, že odvodový bonus nebude hneď ani o mesiac, ani o dva, ani o rok.

Minimálne od sledovania J.Mihála na hnonline to vedia všetci diskutujúci:


Ako dlho bude trvať, kým odvodový bonus dostanete reálne do praxe?
Ak budem optimista, môže byť zavedený od 1. 1. 2013. Sú potrebné tri kroky. 1. 1. 2011 - úvodné upratanie v systéme, zalepenie dier, zjednotenie vymeriavacích základov. 1. 1. 2012 - zavedenie superhrubej mzdy
(javascript:void(0)). 1. 1. 2013 - zavedenie odvodového bonusu a zníženie
(javascript:void(0)) odvodov na 18 percent.


O bonuse je rozhodnuté:
http://hnonline.sk/slovensko/c1-44421150-odvodovy-bonus-bude-ale-po-reformach-tvrdi-radicova
Xanti
23.06.10,18:13
mimotemy, Xanti, predsa ešte k tomuto príspevku .....

Pracujem sama pre seba, či pracujem v noci, alebo cez deň .... ako si urobím tak mám?

Len mám takú otázočku k tým zlým, všetkým najhorším zamestnávateľom, tým všetkým zdieračom, ako kľaje na nich ľavica, a zamestnanci sú tí jediný, ktorí naozaj majú právo na všetko.... prepáč ja som nikdy nepovedala, že zamestnávatelia sú zlí, najhorší, zdierači. Myslím, že to je v ľudoch. Ja si svojich zamestnávateľov vážim za príležitosť, ktorú mi dali napriek môjmu handicapu.

Xanti, vie Váš zamestnávateľ, že ste celý čas na Porade a zaujíma Vás OB?? Môj zamestnávateľ profituje z mojich znalostí, ktoré získavam aj na porade. A svoje povinnosti si plním, občas aj nad rámec. A k tomu mi pomáha aj porada. Nie jeden pracovný problém som riešila na porade.
Možno je to netaktné, Naozaj milá Betka, chcela si si kopnúť a kopla si si. Poslúž si. Nastavím aj druhú stranu. možno pracujete v noci.

Ale predsa len si v tichosti dajte odpoveď sama, či robím to čo mám v práci, alebo či len čítam a visím na porade, a ten zlý zamestnávateľ, zdierač ma za toto plati?? Áno samozrejme, nič nerobím celé dni, ja som platená od sedenia. To vieš, ked som ten invalid tak som zákonom chránená :D:D:D

Negatívnym následkom môže byť pokles počtu živnostníkov, pretože už nebudú rentabilní.

Čo to znamená, že nebudú už rentabilní? No predsa, že živnostníci prestanú byť odvodovo zvýhodnení oproti zamestnancom. Daňové a odvodové zaťaženie bude vo všetkých prípadoch presne to isté. Samozrejme, že sa môže stať, že nie jeden živnostník sa opäť radšej zamestná AK sa bude mať kde zamestnať, lebo ak pracoval pre päť s.r.o., tak v ktorej sa zamestná ak pôjde o remeselníka? Trošku naivná predstava a dôjde k poklesu fiktívnych živností a k nárastu skutočných pracovných miest. Ale to určite nie je negatívny jav.

zdroj: http://www.sulik.sk/index.php?section=6&subsection=1&pg=15

Xanti: ktoré ženy dostanú podstatne menej v systéme OB? Tak ako som slúbila, prerátala som tú matku so synom vysokoškolákom napr. aj ona.


A kde si počítala osamelú matku so synom študentom, ktorí budú mať o 80 eur menej? mne je to tak lúto, ale tá matka spolu so synom stratí kvôli OB do 137 eur mesačne, výsledok je v tabulke pricapenej dole. Stále to hľadám a nemôžem to nájsť. Čo konkrétne máš na mysli? Túto dalšiu konkretnosť si musím poriadne prerátať, aby ste ma tu neobviňovali. Možno mi niečo uniká, možno máš pravdu, len potrebujem vedieť v čom... Skús mi konkrétne odpovedať..

V tomto pripade, mslím že ty si prekrútila betkin príspevok, aspoň teda do značnej miery. No povedala by som, že Betka pourážala ľudí, čo si nevybavovali ID s úplatkom v ruke.
Moje vyjadrenie k 703 brutto nezletilej s dieťaťom, podľa tvojho posúdenia
- ak to dostane nezletilá s dieťaťom, dostane strašne moc hm, nie nie je to moc, je to bajočko 395 eur netto ak som sa nepomýlila v počtoch, čo ma desí je to akým štýlom sa nám rozmoží populácia. lebo 15 ročné dievčatá z majoritného etnika nebudú premýšlať ako prísť ku peniazom, kdeš to pre 15stky z minoritného etnika to bude skvelá príležitosť zarobiť.
Hlavne ak dnes dostanú 164 + 21,99 eura a samozrejme pôrodné.
- ak to dostane plnoletá s dieťaťom, je to málo áno je to pravda je to málo pre ženy, ktoré dajú tomuto štátu nejakú pridanú hodnotu vo forme svojej práce,
Asi preto ten pocit, že píšu dve osoby.
Ak niekto pozná detaily OB tak Ti možno presne odpovie na konkrétne otázky, aj ohľadom vdovského dôchodku. To, čo som dosiaľ zistila, som sa Ti snažila odpovedať, Ja ďakujem za odpovede a budem aj naďalej premýšlať hlavne svojou hlavou, bohužial v matike som bola dobrá stále. ale keď sa na tom začne pracovať, určite budú rôzne parametre a detaily systému odlišné, môžme sa o tom potom pobaviť, aj o vdovských dôchodkoch. Zatiaľ končím.

Ospravedlňujem sa za takúto multicitáciu, ale chcela som sa vyjadriť ku všetkým, za ten čas čo som sa nevenovala sedeniu na porade ale radila som aj reálnym ľuďom vo svojom reálnom živote.

Ako píšem v prílohe je tabuľka ako to vychádza rozvedenej matke s minimálnou mzdou a synom vysokoškolákom teraz a ako jej to výjde po zavedení OB. Mimochodom, dotyčná matka nemá nárok na dávku v hmotnej núdzi v dnešnom systéme.
Jana Motyčková
23.06.10,18:24
.
Ako píšem v prílohe je tabuľka ako to vychádza rozvedenej matke s minimálnou mzdou a synom vysokoškolákom teraz a ako jej to výjde po zavedení OB. Mimochodom, dotyčná matka nemá nárok na dávku v hmotnej núdzi v dnešnom systéme.
Chýba ti tam štátna dávka pre osamelého rodiča +116€.
Platí, ak je v II.pilieri a ak sa sociálne štipendium nekráti o nejakú časť príjmu.
Xanti
23.06.10,18:28
Chýba ti tam štátna dávka pre osamelého rodiča +116€.
Platí, ak je v II.pilieri a ak sa sociálne štipendium nekráti o nejakú časť príjmu.
Prepáč štátna dávka pre osamelého rodiča sa netýka náhodou len pokiaľ to dieťa je pod matkou? alebo pod rodičom. Teda, že má do 15 rokov?
Toto dieťa tento vysokoškolák má nad 15 rokov a ako ja chápem OB tak je posudzovaný samostatne.
Či som zle to pochopila?

A sociálne štipendium, to naozaj neviem vyrátať brala som horné hodnoty, takže je reálny ten príklad čo uviedol ten blogger vo svojom blogu. A ja som dala komentár, že matka s takým dieťaťom môžu prísť o sumu do 137 eur. A pri minimálnom príjme, nemám pocit, že by sa dieťaťu krátilo sociálne štipko.
Jana Motyčková
23.06.10,18:38
Prepáč štátna dávka pre osamelého rodiča sa netýka náhodou len pokiaľ to dieťa je pod matkou? alebo pod rodičom. Teda, že má do 15 rokov?
Toto dieťa tento vysokoškolák má nad 15 rokov a ako ja chápem OB tak je posudzovaný samostatne.
Či som zle to pochopila?

A sociálne štipendium, to naozaj neviem vyrátať brala som horné hodnoty, takže je reálny ten príklad čo uviedol ten blogger vo svojom blogu. A ja som dala komentár, že matka s takým dieťaťom môžu prísť o sumu do 137 eur. A pri minimálnom príjme, nemám pocit, že by sa dieťaťu krátilo sociálne štipko.
Podľa mňa je to, kým je nezaopatrené dieťa, som si tým pomerne istá, ale to si môžeme počkať. Prečo by to malo byť len do 15r?
V takom prípade je to plus alebo mínu cca 20€ oproti súčasnému stavu. Ale kým príde na VŠ a teda k tomu sociálnemu štipendiu, tak tie roky predtým je pre nich OB výhodnejší (odpočítaj si 260 resp.215€). Samozrejme, do 15r. je dávka na dieťa od 20% nižšia a existujú aj nejaké ale podstatne nižšie dávky pre stredoškolákov, príspevok pre žiakov na školské výdavky....
Xanti
23.06.10,18:50
Podľa mňa je to, kým je nezaopatrené dieťa, som si tým pomerne istá, No ja neviem posúdiť, čítam na Sulíkovej stránke a takto to chápem ale to si môžeme počkať. Prečo by to malo byť len do 15r? A prečo nie? Ved prečo by dieťa od 15 malo mať vlastný príjem a rodič by mal byť braný ako osamelý.

To ma potom napadá, KDH sa to páčiť nebude. Lebo bude 100% výhodnejšie pre ženu byť osamelou matkou - ked bude žiť s chlapom v spoločnej domácnosti bez papiera - ako byť vydatou matkou.
Aj preto si myslím, že môj výpočet je správny.
V takom prípade je to plus alebo mínu cca 20€ oproti súčasnému stavu. Ale kým príde na VŠ a teda k tomu sociálnemu štipendiu, tak tie roky predtým je pre nich OB výhodnejší (odpočítaj si 260 resp.215€). Určite, ale ja som myslela že rozoberáme konkretny prípad aký nahodil daný blogger na svoj blog. Hypoteticky môžeme rozoberať do podrobna všetky možné aj nemožné prípady. Len ich nesmieme lepiť do kopy. Btw. ak to dieťa vysokoškolák je dnes v prváku tak v roku 2013 bude tretiak štvrták a jeho matka nebude mať žiadne "to predtým výhodnejšie" nemyslíš.
Samozrejme, do 15r. je dávka na dieťa od 20% nižšia a existujú aj nejaké ale podstatne nižšie dávky pre stredoškolákov, príspevok pre žiakov na školské výdavky....
V texte.
betka
23.06.10,18:53
Xanti, verejne sa Vám ospravedlňujem, s rukou na srdci.

-------------------------------------------------------------------------

mimotemy, s tou čokoládkou ste ma vôbec nepochopili, škoda..... :o

................. začala som písať o niečom, (ale Jana, to je jedno, rozčuľuj sa ty párkrát mesačne v práci vždy vtedy, keď Ti to príde pod ruku, v akej výške, komu, ............ a vieš, spravodlivosť nebude, ................... obyčajný = skromne, ten čo vie behať = vo väčšine špekulant, ten hojne.... Ale to je fuk, ......)
Monika Kováčová
23.06.10,18:59
Xanti, a určite má študent nárok na štipendium 260, resp. 216 EUR.???
neprekročili náhodou hranicu príjmu na účely priznania nároku na štipendium??? Ak matka zarába 310 HM, t.j. 281,23 EUR čistého, tak potom prekročili hranicu rozhodujúceho príjmu, ktorý nesmie byť vyšší ako životné minimum spoločne posudzovaných osôb: t.j. 185,19 (matka ŽM) + 84,52 (študent), spolu ŽM v domácnosti 269,71, čo je menej ako mzda matky 281,23.
Ja sa v štipendiách vôbec nevyznám, je možné, že sa mýlim.
Avšak ak by syn nárok na štipendium nemal, tvoja tabuľka by vyzerala zaujímavo - cca +123 € v prospech OB, ak nerátam príspevok pre osamelú matku + 116 €, ktorý neviem, či sa počíta, alebo nie.
Xanti
23.06.10,19:14
Xanti, a určite má študent nárok na štipendium 260, resp. 216 EUR.???
neprekročili náhodou hranicu príjmu na účely priznania nároku na štipendium??? Ak matka zarába 310 HM, t.j. 281,23 EUR čistého, tak potom prekročili hranicu rozhodujúceho príjmu, ktorý nesmie byť vyšší ako životné minimum spoločne posudzovaných osôb: t.j. 185,19 (matka ŽM) + 84,52 (študent), spolu ŽM v domácnosti 269,71, čo je viac ako mzda matky 281,23.
Ja sa v štipendiách vôbec nevyznám, je možné, že sa mýlim.
Avšak ak by syn nárok na štipendium nemal, tvoja tabuľka by vyzerala zaujímavo - cca 123 € v prospech OB, ak nerátam príspevok pre osamelú matku + 116 €, ktorý neviem, či sa počíta, alebo nie.
Odpuste všetci,
výška sociálneho štipendia pre daného vysokoškoláka je cca 245 eur našla som kdesi na nete nejakú tabulku, kde som si to teraz skusmo prerátala.

Takže nebude dostávať 260 eur ale 245 čo je o 15 menej, a jeho matka nestratí 137 eur oproti OB ale len 122 eur.
To bude pre ňu útecha

Zdroj : http://www.ukf.sk/index.php?view=article&id=211&option=com_content&Itemid=4

Vyhláška MŠ SR č. 102/2006 o priznávaní sociálneho štipendia študentom vysokých škôl (http://www.ukf.sk/dokumenty/informaciepre/vyhlasky-data/v_102-2006.pdf).
Pomôcka: Kalkulačka na výpočet sociálneho štipendia (http://www.ukf.sk/dokumenty/studium/kalkulacka_09.xls)
Xanti
23.06.10,19:19
No neviem babenky,
ale podľa mňa OB veľa ludom skôr ublíži ako pomôže, veľa pracovitým ľuďom, ktorí nemali prístup k vzdelaniu. Ktorí žijú v chudobných oblastiach našej nádhernej vlasti, v tzv. hladových dolinách.

Pomôže len flákačom a tým čo majú toľko, že treba im vidly aby stíhali prevetrávať peniaze prehadzovaním :D:D:D:D
Monika Kováčová
23.06.10,19:23
Odpuste všetci,
výška sociálneho štipendia pre daného vysokoškoláka je cca 245 eur našla som kdesi na nete nejakú tabulku, kde som si to teraz skusmo prerátala.

Takže nebude dostávať 260 eur ale 245 čo je o 15 menej, a jeho matka nestratí 137 eur oproti OB ale len 122 eur.
To bude pre ňu útecha

Zdroj : http://www.ukf.sk/index.php?view=article&id=211&option=com_content&Itemid=4

Vyhláška MŠ SR č. 102/2006 o priznávaní sociálneho štipendia študentom vysokých škôl (http://www.ukf.sk/dokumenty/informaciepre/vyhlasky-data/v_102-2006.pdf).
Pomôcka: Kalkulačka na výpočet sociálneho štipendia (http://www.ukf.sk/dokumenty/studium/kalkulacka_09.xls)
Xanti, to je stará kalkulačka, prikladám novú... Spoločne posudzovaná osoba je jedna + jeden žiadateľ. Prikladám aj pomôcku výpočtu nároku na štipendium. Prepočítala som to ešte raz, lebo to nie je fakt moja parketa a vyšiel mi nárok na štipendium 145 185 resp 120 155 EUR (podľa toho, či študuje v mieste Trvalého pobytu) Skús ešte aj ty raz.:)
Xanti
23.06.10,19:25
Nehádam sa čo sa týka štipka,
ani moja parketa to nie je. Ja som na neho nikdy nárok nemala, takže som sa nezaujímala.

Ináč otázka prečo rátaš s 281 eurami čistého príjmu, čistý príjem je cca 265 či koľko mi to vyšlo, nemôžem prirátať daňový bonus k tomu. To nie je príjmom či vari áno. Fakt v tom dobrá nie som .
Monika Kováčová
23.06.10,19:27
No veď ani ja sa nehádam, len počítame. Zdá sa mi to somarina na tom blogu... Skús to štipko hodiť do tvojej tabuľky podľa toho, na akú má študent nárok, nie aká je maximálna možná výška štipka.

P.S. veď diskutujeme a vysvetľujeme....
Rozalka
23.06.10,19:29
Xanti
23.06.10,19:31
Rozalka,
ak to bude schválené tak potom to bude zbytočné nemyslíš? Či to len ja som taká naivná? :D
willma
23.06.10,19:36
wilma, vieme dávno - a niekoľkokrát som to v tejto téme nielen ja spomínala, že odvodový bonus nebude hneď ani o mesiac, ani o dva, ani o rok.

Minimálne od sledovania J.Mihála na hnonline to vedia všetci diskutujúci:



O bonuse je rozhodnuté:
http://hnonline.sk/slovensko/c1-44421150-odvodovy-bonus-bude-ale-po-reformach-tvrdi-radicova
Tak keď sa to vie, prečo sa tu v podstate stále vadíte? Teda aspoň mi to tak pripadá. Alebo to má byť vari konštruktívna a podnetná debata, ako čo najlepšie a z najmenším dopadom na všetky vrstvy obyvateľstva napraviť a upraviť systém sociálnych a ostatných možných aj nemožných dávok?
Monika Kováčová
23.06.10,19:39
niekedy nám ujde... ale v podstate vysvetľujeme a kombinujeme... a atak...
willma
23.06.10,19:50
monika, ale tu to uchádza už v bezmála 500 príspevkoch:o, pripomína mi to jeden fór: Modlí sa chlapík aby mu Boh konečne doprial nejakú výhru v športke, keď to takto trvá pekných pár mesiacov, otvorí sa nebo a mohutný hlas povie: Tak si už konečne ten tiket podaj!!!;)
Monika Kováčová
23.06.10,19:56
Definitívne by mal byť nárok na štipendium 185 resp. 155 EUR v dnešnom systéme. Doložila som do tvojej kalkulačky výšku štipendia plus príspevok pre osamelé matky, lebo ide o nezaopatrené dieťa - je tam logika.

Výsledok 54 EUR v prospech OB ak študuje syn v mimo TP, a 84 EUR ak študuje v miest TP.

Prikladám
Xanti
23.06.10,19:58
Podľa mňa tam príspevok pre osamelé matky nepatrí,
fakt žeby až v takom rozsahu sa podporovali slobodné a rozvedené matky.

Špica, svadby na svk skončili. Slovač je vychcaná. :D
Xanti
23.06.10,20:03
Tvrdím to?
Kde som to tvrdila?

Ja len tvrdím, že KDH sa to páčiť nebude. Btw. ak sa dokážeš poobracať tak klobúk dole. Takých ludí treba obdivovať. No niekto si z detí živnosť urobí ( vieme o kom hovorím, nechcete ich na západ pošleme, na dobierku zadara :D:D:D:D )
alla66
23.06.10,20:08
Len si ich nechajte:) Západ má vyčerpaný limit, nemôže prijímať nové objednávky.....
220870
23.06.10,20:12
Xanti ak bude odvodový bonus tak ich nikam posielať nemusíme ,aj sami pôjdu.
Xanti
23.06.10,20:14
220870
nemyslím, ked 15stka dostane 703 eur brutto ked porodí. Kam by šli, kde toľko dostanú. Budú rodiť ešte viac a viac a viac a viac.
Bože tuším ak náhodou budem rodiť ja tak si budem musieť hladať nemocnicu kdesi netuším kde ale u nás sa rodí tuším 5 tmavších občanov na 1 svetlejšieho.
:D:D:D
marjankaj
23.06.10,20:36
Xanti ak bude odvodový bonus tak ich nikam posielať nemusíme ,aj sami pôjdu.

Áno pôjdu. A keď si budeš brániť svoj majetok alebo aj život a niektorého postrelíš, koľko rokov ti vymerajú? A keď nebodaj ho trafíš presne. Veď to nebolo tak dávno v telke.
Monika Kováčová
23.06.10,20:54
Xanti Dnes, 10:58 PM
Podľa mňa tam príspevok pre osamelé matky nepatrí,
fakt žeby až v takom rozsahu sa podporovali slobodné a rozvedené matky.



Podľa mňa tam príspevok patrí, lebo:


Do 15 rokov nie je deťom povolené pracovať, resp. pokiaľ majú príjem, je to príjem rodičov. Dovtedy dostávajú ich rodičia základnú štátnu dávku na deti podľa stanovených percent životného minima. Od 15 rokov majú deti nárok na základnú štátnu dávku vo výške 100 % ŽM (tak ako dospelí). Pokiaľ príjem nemajú, naďalej dostávajú dávku rodičia, pokiaľ príjem (trvalý) majú, sú samostatní daňovníci s vlastným daňovým priznaním.

Daňovník si môže do svojho súčtu štátnych dávok zahrnúť základné štátne dávky na vlastné alebo jemu zverené závislé deti (dokedy neukončia svoje vzdelanie alebo do 26 rokov)

zdroj: http://www.sulik.sk/index.php?section=6&subsection=1&pg=9
adi11
23.06.10,21:22
Mna strasne trapi vysoka nezamestnanost, ale odrazu sa o tom prestalo hovorit. P. Bugar na otazku novinarov, ze ako chcu znizit nezamestnanost vyhlasil, ze hadam pristupia k zruseniu subehu dochodok aj zamestnanie.
Myslim, ze by to bolo rozumne, ale to nevidim v ich programovych tezach.

Nech sa na mna nehnevaju pracujuci dochodcovia, mam na mysli tych neproduktivnych, najma vo verejnej sprave a v st. podnikoch, nie je to spravne, ze vela ich pobera [nie vsetci, ale je ich neurekom} vysoke dochodky aj vysoke platy a zaberaju miesta mladym ludom. Nevadi im, ze konciaci absolventi SS, VS, nemaju vlastne kde zacat. Su na podpore, alebo utekaju do zahranicia, kde robia podradne roboty. Podla mna, cim dlhsie zostavaju mladi ludia bez prace, tym horsie si na nu potom zvykaju.
Toto nikto nevidi ? Je mi luto tych mladych ludi. Ved raz musia zacat pracovat, tak preco im nie je umoznene. Nemoze mat kazdy protekciu alebo stryka podnikatela.

Docitala som sa, ze odvodovy bonus pomoze k tvorbe novych pracovnych miest, a to vyrazne {SaS}. Tak, to som strasne zvedava, pretoze jedna vec je teoria a prax moze byt uplne ina. Neostava asi nic ine, len im drzat palce, aby sa im ich slub podarilo splnit.
Danila
24.06.10,04:00
.


Ospravedlňujem sa za takúto multicitáciu, ale chcela som sa vyjadriť ku všetkým, za ten čas čo som sa nevenovala sedeniu na porade ale radila som aj reálnym ľuďom vo svojom reálnom živote.

Ako píšem v prílohe je tabuľka ako to vychádza rozvedenej matke s minimálnou mzdou a synom vysokoškolákom teraz a ako jej to výjde po zavedení OB. Mimochodom, dotyčná matka nemá nárok na dávku v hmotnej núdzi v dnešnom systéme.Xanti, oddychuj, nevšímaj si už vôbec žiadne osočovania, a poradím Ti, vyber si jednu z dvoch múdrostí, ktoré som nevymyslela ja:
1/ Proti vetru sa všeličo;) nedá, alebo
2/ Múdrejší ustúpi.:)
Na obsah v druhom bode máš absolútne právo.
Nepíšem preto, lebo ma svrbí jazyk.
Píšem preto, lebo sa mi nepáči presadzovanie názorov bez argumentácie, s ohľadom na nick podľa toho, v ktorom politickom spektre názorov sa etabloval. Navyše za súčasnej situácie sme tu mlátili prázdnu slamu, pokiaľ z nej nevytrasieme žitko.
Pani premiérka zatiaľ vyslala signál " Riško drž balónik!"- a buď ticho./ Slová politológa Horského zo včera, ja by si to nikdy nedovolila;)/.
Až tvorca OB posunie do volebného programu túto predvolebnú prioritu, môžeme pokračovať.
Ja sa tiež pre dnešok stiahnem a budem Ti držať palce.
Dodržiavaj pitný režim, a venuj sa občas dychovému cvičeniu. Keď budeš stará, aby si mohla byť aj jará.....:D