otaznik
25.10.05,12:22
Ahoj,

dodávame tovar pre Rakúšanov, ale niektorý tovar bude dodaný priamo ich odbreateľovi na Slovensku, čiže od nás pôjde priamo do jednej slovenskej firmy. Faktúra za tovar však pojde Rakúšanom. So Slovenskou firmou nemáme v podstate nič, iba im dodáme tovar namiesto Rakúšanov, aby nemusel chodiť hore-dole.

Mám v takomto prípade Rakúšanom vystaviť faktúru s DPH a oni si ju uplatnia na DU1 ? Aký je Váš názor?
Monika1
25.10.05,10:54
Keďže tovar neopustí Slovenskú republiku, nedochádza k intrakomunitárnemu dodaniu, teda plnenie je na Slovensku. Fakturuješ to s DPH.
otaznik
25.10.05,11:55
Áno, aj ja si myslím.

Predpokladám, že rakúšania sa budú musieť registrovať na DPH na Slovensku, pretože uskutočňujú zdaniteľné plnenie v tuzemnsku - na Slovensku.
Predpokladám správne?
Monika1
25.10.05,12:06
Áno, mali by sa tu registrovať.
Dada
27.10.05,05:05
A ako je to s DPH, keď fakturujeme slovenskému odberateľovi registrovanému pre DPH, ale tovar ide do Čiech? Fakturujeme s DPH alebo bez DPH?
renča1
27.10.05,05:15
Ak faktúruješ slov.odberateľovi reg.pre DPH tak faktúruješ s DPH. Mám to chápať tak, že vy predáte tovar slov.odberateľovi a ten zasa predá do ČR, ak je to tak tak potom váš odberateľ bude faktúrovať bez dPh pokiaľ sú splnené podmienky.
Dada
27.10.05,05:29
Ak faktúruješ slov.odberateľovi reg.pre DPH tak faktúruješ s DPH. Mám to chápať tak, že vy predáte tovar slov.odberateľovi a ten zasa predá do ČR, ak je to tak tak potom váš odberateľ bude faktúrovať bez dPh pokiaľ sú splnené podmienky.
My faktúrujeme slovenskému odberateľovi tovar, ktorý sme dodali do jeho predajne v Čechách.
renča1
27.10.05,05:34
A ešte sa spýtam slov.odberateľ je prihlás. za platcu DPH v SR alebo v ČR. Pokiaľ by bol prihlásený pod IČ DPH v ČR a vystavila by sa faktúra pod týmto ič dph tak faktúruješ bez DPH.
Dada
27.10.05,05:48
Neviem či je v registrovaný v ČR, ale v SR je určite.
renča1
27.10.05,06:23
Tak si to u neho zisti a ak je regist. môžeš postupovať podľa §43 ods.1
Dada
27.10.05,06:30
Nie je registrovaný v ČR, takže mu budem fakturovať s DPH, aj keď tovar opustí Slovensko?
renča1
27.10.05,06:40
áno pretože fa bude vystavená pod IČ DPH v SR, tu vzniká daňová povinnosť.
Bunny
27.10.05,06:57
inak ešte k tej prvej časti tejto témy (otázku čo položil otáznik)... ako nemyslím si že by sa tu ( v SR) rakúšak musel registrovaať. ved on tu neuskutočnuje zdanit. plnenia.. on príjíma zdaniteľné plnenie, ktorých miesto je v SR. On by mohol žiadať len o vrátenie dane zaplatenej v zahraničí.. :) alebo zle uvažujem.. :?
sway
27.10.05,07:07
;)
áno pretože fa bude vystavená pod IČ DPH v SR, tu vzniká daňová povinnosť.
Renátka, skúšala som to nájsť v 222, nejkedná sa náhodou o fakturáciu bez DPH, nakoľko miestom dodania je ČR ? lebo len § 2 predmetom dane je dodanie v tuzemsku.....???? - neviem sa z toho vysomáriť, podľa akého § fakturuje s DPH???, ak máš čas, kukni...:)
renča1
27.10.05,07:43
;)
Renátka, skúšala som to nájsť v 222, nejkedná sa náhodou o fakturáciu bez DPH, nakoľko miestom dodania je ČR ? lebo len § 2 predmetom dane je dodanie v tuzemsku.....???? - neviem sa z toho vysomáriť, podľa akého § fakturuje s DPH???, ak máš čas, kukni...:)podľa môjho názoru , už si ma zmiatla :confused: :) áno miesto dodania je ČR, ale objednávateľ je slov.odber., ktorý nie je regist. v ČR. Odberateľ je regist. v SR čiže tu vzniká daň.povinnosť podľa § 8 a nie v ČR. Podľa teba by sa malo jednať o faktúr.bez DPH, ale prečo bez DPH ked nie je reg. v ČR. vid §43 ods.1. Podľa čoho myslíš , že sa jedná o faktúraciu bez DPH? ;) Oprav ma lebo nerada by som niekomu poradila zle.