r_e_n_e
14.06.10,13:06
Zdravim vsetkym.

mam jednu otazku, lebo nie som v tom zbehly a kazda rada pomoze.

Moja priatelka teraz skoncila vysoku skolu. Zapisala sa na urade prace a soc. veci.
Avsak medzitym nema ziaden prijem. Pocas skoly poberala stipendium, lebo rodicia nemali dostatocny prijem. Rodicia ju nemaju z coho podporovat.
Ma 24 rokov.
Na ake socialne davky ma momentalne narok?

Ak uz bude velmi zle, tak je ochotna ist aj na absloventsku prax, ktoru si vlastne aj teraz hlada.

Dakujem za odpoved.
Xanti
14.06.10,11:08
Môže požiadať o dávky v hmotnej núdzi, budú sa spolu s ňou posudzovať aj rodičia nakoľko nemá 25 rokov.

Ale pokiaľ je ich príjem vyšší ako 252,8 eur ( rodičia + jedno dieťa ) tak nedostane vôbec nič.

zdroj : http://www.upsvar.sk/socialne-veci-a-rodina/hmotna-nudza/davka-a-prispevky-v-hmotnej-nudzi.html?page_id=226 odporúčam preštudovať
katka50
14.06.10,11:11
Zdravim vsetkym.

mam jednu otazku, lebo nie som v tom zbehly a kazda rada pomoze.

Moja priatelka teraz skoncila vysoku skolu. Zapisala sa na urade prace a soc. veci.
Avsak medzitym nema ziaden prijem. Pocas skoly poberala stipendium, lebo rodicia nemali dostatocny prijem. Rodicia ju nemaju z coho podporovat.
Ma 24 rokov.
Na ake socialne davky ma momentalne narok?

Ak uz bude velmi zle, tak je ochotna ist aj na absloventsku prax, ktoru si vlastne aj teraz hlada.

Dakujem za odpoved.
Nemá nárok ani na dávku v nezamestnanosti, ani na dávku v hmotnej núdzi. Na dávku v hmotnej núdzi by mala nárok ak je staršia ako 25 rokov.
veronikasad
14.06.10,12:12
Zdravim vsetkym.

mam jednu otazku, lebo nie som v tom zbehly a kazda rada pomoze.

Moja priatelka teraz skoncila vysoku skolu. Zapisala sa na urade prace a soc. veci.
Avsak medzitym nema ziaden prijem. Pocas skoly poberala stipendium, lebo rodicia nemali dostatocny prijem. Rodicia ju nemaju z coho podporovat.
Ma 24 rokov.
Na ake socialne davky ma momentalne narok?

Ak uz bude velmi zle, tak je ochotna ist aj na absloventsku prax, ktoru si vlastne aj teraz hlada.

Dakujem za odpoved.
Na dávku v hmotnej núdzi by mala do dovršenia veku 25 rokov nárok iba v prípade, ak by mala súdom stanovené výživné od obidvoch rodičov ...

Aj keď je absolventka VŠ, myslím, že v letných mesiacoch sa nejaká tá práca na dohodu (brigáda) nájde. (mám dve dospelé dcéry - ani jedna nečakala po skončení VŠ, že ich budem ďalej živiť)