l.c.
25.10.05,13:24
Prosím súrne o radu. Naši zamestnanci boli na školení. bola nám vystavená faktúra na školenie - hodnota, druhá položka bola obedy a občerstvenie. Pracovníci si vypísali cestovný príkaz. Ostatné vedľajšie výdavky sa im uhradili, stravu som vo firme rozdelila na dve časti, prvá podľa zákona o cestovných náhradách a druhú nad limit. CHcem sa spýtať, či túto druhú časť mám postúpiť mzdovej účtovníčke na zdanenie podľa zákona o dani z príjmu paragraf 5
odstavec 5a.

Za rýchlu pomoc ďakujem
Monika1
25.10.05,12:31
Pozri zákon o cestovných náhradách §5 ods. 6. Ak má zamestnanec zabezpečené čiastočne bezplatné stravovanie potom sa mu kráti nárok na stravné takto: o 25% za poskytnuté raňajky, o 40% za bezplatne poskytnutý obed, o 35 % za večeru z ustanovenej sumy stravného pre časové pásmo nad 18 hod. V tvojom prípade by som nepozerala na hodnotu obeda a občerstvenia

/ napr. pitný režim - minerálka, káva/ a dala by som z hodnoty 188 sk 25% za raňajky a 35 % za večeru. Obed mal zaplatený. Nič by som nedodaňovala zamestnancovi, veď sa jedná o poskytnuté stravné v zmysle zákona. U teba je to normálne uznateľný náklad súvisiaci so školením.