gah
14.06.10,14:30
Mám dve asi 10-ročné lophophora wiliamsi, mám ich stále v kvetináčikoch, v ktorých som ich kúpila. Robia mi starosti, lebo sa ťahajú do výšky a neviem, čo s nimi. Sú celoročne na južnej strane (panelákového bytu), polievam ich raz týždenne. Ich dužina je mäkká, akoby boli zvädnuté.Rada by som vedela, ako sa správne treba starať o tieto kaktusy. Ako inak okrem semien sa dajú tieto kaktusy množiť? Ďakujem za rady.
arizona
14.06.10,12:43
Mám dve asi 10-ročné lophophora wiliamsi, mám ich stále v kvetináčikoch, v ktorých som ich kúpila. Robia mi starosti, lebo sa ťahajú do výšky a neviem, čo s nimi. Sú celoročne na južnej strane (panelákového bytu), polievam ich raz týždenne. Ich dužina je mäkká, akoby boli zvädnuté.Rada by som vedela, ako sa správne treba starať o tieto kaktusy. Ako inak okrem semien sa dajú tieto kaktusy množiť? Ďakujem za rady.
To, že sa ti kaktus ťahá do výšky znamená, že má málo svetla. Kaktusy treba pravidelne otáčať, aby rástli rovnomerne.
To, že má kaktus znehodnotený a vytiahnutý vzhľad už žiaľ nezmeníš, potrebujú plné slnko.

Mäkká dužina? Na 99% prepolievanie a nevhodné podmienky...
Nechcem plašiť, ale už ich asi nezachrániš :mee:

veľa o kaktusoch sa dozvieš tu :
http://kaktusy.wbl.sk/Linky-na-podobne-stranky.html
gah
14.06.10,13:44
Vďaka, možno ich ešte ukecám, pokúsim sa nájsť im nový domov.