Tristann
14.06.10,15:21
Zdravím poraďáci,

má niekto skúsenosti s poistením zodpovednosti za škodu? Má význam si to dať osobitne poistiť alebo je pri tom toľko podmienok že v praxi nepoužiteľné?
Ak máte dobré skúsenosti v prípade škodovej udalosti s úhradou od poisťovni? Ak hej, budem rád ak urobíte reklamu konkrétnej poisťovni.

Ide mi o to, že sa chcem poistiť hrávam rekreačne športy, mám psíka a čert nikdy nespí, tak len či keď náhodou niečo poškodím vie to poistenie uhradiť v pohode alebo skôr kruté podmienky pre uznanie škodovej udalosti.

Napr.: poškodím niekomu notebook - bude sa na take niečo vzťahovať nejaká poistka?

Viem že ideálne by bolo informovať sa na rôznych poisťovniach ale samozrejme neviem si vymyslieť každú udalosť ktorá môže nastať - ide mi o tie tradičné (pes môže poškodiť cudzie auto, spoluhráčovi môžem spôsobiť zranenie a pod...) a rád by som počul úprimnú radu, nie naučené poisťovácke dristy.

Budem rád za každú radu prípadne skúsenosť.

PS: viem, že často býva súčasťou poistenie domácnosti tak pokojne ak máte skúsenosti s týmto tiež budem vďačný. Existujúce témy som už prezrel...
veronikasad
14.06.10,18:35
Mám poistenie zodpovednosti za škodu účtovníkov v Českej poisťovni Slovensko (od min.roku prešla pod Generali). Zatial som žiadne plnenie nepotrebovala.

Poškodenie cudzieho notebooku (poliatie kávou) som riešila cez poistenie domácnosti. ALLIANZ SP škodu preplatila na základe faktúry za opravu priamo klientovi.
220870
14.06.10,19:04
Náš pes pohryzol susedovú dcéru.Našťastie sa jej nič nestalo(aj keď z toho boli opetačky ) tak ani poisťovňa nič nehradila.Ale keď som susede povedal že máme poistku ktorá to hradí do vtedy 300 000 SKK taj sa skludnila a tešila na peniaze.Pes môže podbehnúť pod idúce auto.Ak sa to preukáže tak na takom trochu lepšom aute aj blbý blatník stojí cez 500€.To samé deti ak niečo vyvedú poškodia cudzie veci zdravie.
Tristann
14.06.10,20:03
:) také poistenie minimálne aspoň pomôže pre pokojnejší spánok - práve preto si to teraz aj ja vyberám... Veď práve dnes aj hlúpa škoda na aute ťa môže vyjsť pekne draho - nehovorím o ublíženie - aj keď neúmyselnom pri športe!
Veď určite každý už pri futbale spadol...