Jana1303
14.06.10,16:44
Pekný deň prajem,
k založeniu viazanej živnosti je potrebné preukázať aj doklad o praxi.
Má niekto vzor tohto dokladu? Prosím.
Xanti
14.06.10,14:50
Pekný deň prajem,
k založeniu viazanej živnosti je potrebné preukázať aj doklad o praxi.
Má niekto vzor tohto dokladu? Prosím.
No ako doklad o praxi poslúži pracovná zmluva, alebo zápočet rokov. Alebo len napísané potvrdenie z firmy o tom, že pracovník robil na danej pozícii od do.

A nemusel byť zamestnancom, stačilo aby bol na dohodu. A obvodný úrad tieto doklady akceptuje k založeniu viazanej živnosti.
Jana1303
14.06.10,15:52
... ďakujem za rýchlu odpoveď....
Danielle369
14.06.10,15:56
Xanti ti dobre poradila a tu máš aj vzor..keby dačo
http://www.ruvznr.sk/menu/onas/potvrd.pdf
Jana1303
14.06.10,16:02
...ďakujeeeeeeeeeeem.................
Economic
23.09.11,08:00
Dobry den,

ja by som potreboval poradit, ci mi zivnostensky urad uzna aj potvrdenie o praxi, ktoru som vykonaval dobrovolne, bez naroku na odmenu, iba za ucelom ziskania praxe. Aby som to vysvetlil - som vyuceny elektrotechnik, avsak vzdy ma lakala praca v bare. Urobil som si preto rekvalifikacny kurz na casnika a neskor aj na barmana. Kedze takmer vsade v prevadzkach chceli prax a neboli ma ochotni zamestnat, dohodol som sa so svojim znamym, ktory v tom obdodi vlastnil bar, ze budem u neho pracovat bez naroku na odmenu - iba za ucelom ziskania praxe. Takto som nepravidelne, zvacsa cez vikendy vypomahal. Tato praca trvala cez rok. Nasledne som sa zamestnal v luxusnej restauracii uz ako riadny zamestnanec a tam som tiez pracoval nieco cez rok. Kedze mam k tejto praci pozitivny vztah a chut ju robit - rozhodol som sa otvorit si vlastnu prevadzku. Na zivnostenskom urade, ako uz iste viete treba k vystavebniu zinostenskeho listu - dvojrocnu prax. Ten jeden rok legalne a oficialne mam. Ale co ten u znameho? Uznali by mi ho? Nemal by z toho problem, kedze za mna nic neplatil a ja som tam dobrovolne pracoval?
Vopred Vam dakujem za radu.

Zadal si na 2 miesta rovnakú otázku. Odpoveď máš v tej druhej.