ccokoladecka
14.06.10,17:40
ahojte poraďáci, chcela by som si od vás nechať poradiť ohľadom využívania vlastného automobilu mandatárom. Chceme mu hradiť výdavky na benzín, ale neviem, akým spôsobom, keďže to nie je náš zamestnanec a používa vlastné vozidlo. Viete mi niekto poradiť, ako to riešiť? Mňa napadá jediná možnosť a to, že si bude vyfakturovávať sumu vyššiu práve o tieto výdavky. Ale ak by bola iná možnosť, budem rada ak mi poradíte.
KEJKA
14.06.10,15:53
neviem, o inej korektnej možnosti.
ccokoladecka
14.06.10,17:07
Dakujem za odpoved :) a este ma napada, keby sme jej dali pracovnu zmluvu, ako by sa dalo potom postupovat?
KEJKA
14.06.10,17:31
ako zamestnanec bude mať nárok na cestovné náhrady. Ak je to súčasne jeho-jej auto, tak sro zaplatí DMV podľa počtu mesiacov využívania jeho-jej auta.
ccokoladecka
06.10.10,08:13
chcela by som poprosim o odpved, ak to bude mozne, co ked dame firemne vozidlo na vyuzivanie mandatarovi, musime s nim spisat nejaku najomnu zmluvu? potrebovala by som o tomto informacie od piky, lebo s tym nemam skusenosti a riesim tu co bude najlespie. bude vypisovat knihu jazd mandatár? a ked bude auto vyuzivat aj na sukromne ucely, co s PHM?