Lancica
14.06.10,18:20
Ahojte, od jula nastupujem do novej prace na poziciu dispecerky, nemam vsak prax v tejto oblasti...anglicky jazyk ovladam aktivne, mam vsak trosku strach z toho, ze nebudem vediet komunikovat a pouzivat spravne vyrazy z oblasti logistiky. Neviete mi niekto poradit, ako prebieha a naco je zamerana komunikacia pre tuto poziciu v anglickom jazyku? pripadne nejaka publikacia, kde su uvedene logisticke terminy, nejake konkretne priklady komunikacie ohladom vyjednavania prepravy a pod. Velmi pekne dakujem
danushka
14.06.10,17:53
Ahojte, od jula nastupujem do novej prace na poziciu dispecerky, nemam vsak prax v tejto oblasti...anglicky jazyk ovladam aktivne, mam vsak trosku strach z toho, ze nebudem vediet komunikovat a pouzivat spravne vyrazy z oblasti logistiky. Neviete mi niekto poradit, ako prebieha a naco je zamerana komunikacia pre tuto poziciu v anglickom jazyku? pripadne nejaka publikacia, kde su uvedene logisticke terminy, nejake konkretne priklady komunikacie ohladom vyjednavania prepravy a pod. Velmi pekne dakujem

Ale Lancica, ak ovládaš angl. jazyk aktívne, tak si za vodou :)
Ty sa potrebuješ dohovoriť na základných veciach, či sa jedná o tovar pre celé LKW 13,6 m /komplet LKW/, kde je nakládka, kde je vykládka, kolko ton tovaru je, či ide o bezpečný tovar alebo nebezbečný, potrebná ADR atď.

Základ je nebáť sa a behom mesiaca budeš mať zmáknuté frázy len taký hrmot.
A že nekecám, na to môžeš zobrať jed.
Robím v špedičnej spoločnosti a pred istým časom som začula rozprávať môjho kologu s poliakom...zmenil slovosled slovenskej vety, do šarištiny vsunul pár poľských slovíčok a dohodol sa aj s poľským čertom :D.

Táto práca nie je o tom, či ovládaš tip-top jazyk, táto práca je o rýchlosti, telefonovaní, o vyťažovaní áut a keď vravíš, že ovládaš angličtinu aktívne, tak sa neboj:).
buchač
14.06.10,18:10
Ale Lancica, ak ovládaš angl. jazyk aktívne, tak si za vodou :)
Ty sa potrebuješ dohovoriť na základných veciach, či sa jedná o tovar pre celé LKW 13,6 m /komplet LKW/, kde je nakládka, kde je vykládka, kolko ton tovaru je, či ide o bezpečný tovar alebo nebezbečný, potrebná ADR atď.

Základ je nebáť sa a behom mesiaca budeš mať zmáknuté frázy len taký hrmot.
A že nekecám, na to môžeš zobrať jed.
Robím v špedičnej spoločnosti a pred istým časom som začula rozprávať môjho kologu s poliakom...zmenil slovosled slovenskej vety, do šarištiny vsunul pár poľských slovíčok a dohodol sa aj s poľským čertom :D.

Táto práca nie je o tom, či ovládaš tip-top jazyk, táto práca je o rýchlosti, telefonovaní, o vyťažovaní áut a keď vravíš, že ovládaš angličtinu aktívne, tak sa neboj:).

Danuš...

Sused :

- robí pre belgickú firmu
- tá má sídlo v Luxemburgu
- tovar nakladá v Nemecku
- nosí ho do Francúzska a aj za kanál
- zamestnanci - šoféri sú slováci
- dispečer je holanďan
.......

Hotový Babylon ...;)
danushka
15.06.10,06:34
Pripojím Ti bežnú mailovú komunikáciu v špedícii / logistike v AJ a NJ :

Sehr geehrte Damen und Herren,
dear sirs,

benötigen auf folgende Relation ein Fahrzeug:
on following destination we need a truck

ex

CZ-38211 Vetrni

nach
to

DE-50321 Brühl


Ware: Papier in Rollen, seitliche Be-, und Entladung, 13,60m Planensattel oder Hängerzüge, Innenhöhe 2,50m
goods:paper in reels, loading and unloading sidewards, 13,60m Taut-Liner or road train, internal height 2,50m

Zur Ladungssicherung sind mind. 10 Spanngurte, Antirutschmatten und 20 Kantenschoner mitzuführen.
goods have to be secured with mind. 10 straps, anti-slipmats and 20 edge protectors

quantity: / Menge: abt. 24ts / ca. 24ts

Ladetermin: / loading date: 15.06.2010 bis 14:00 Uhr
Anlieferung: 16.06.2010 till 14:00 hrs

Fracht / freight: EURO 750,-
Lancica
15.06.10,07:34
Dakujem velmi pekne za pomoc, pomohli ste mi...posielam pusu...snad to zvladnem...pekny den prajem