fejton
14.06.10,21:04
Dobry den.

Chcel by som sa opytat, mam na firmu novynovy stanok, resp trafiku, kde sa predavaju cigarety, tlac a veci s tym spojene, mam tam predavacku, ktora je na dochodku a mam s nou dohodu o pracovnej cinnosti.
Moja otazka je ci ju musim prihlasit na nejake urady, resp kvoli odvodm ak ano tak na ake a ci je moznost nejaka aby som za nu nemusel nic odvadzat, lebo popravde netusim ci musim alebo sa to da nejak obist.
Dakujem pekne.
veronikasad
14.06.10,19:10
Dobry den.

Chcel by som sa opytat, mam na firmu novynovy stanok, resp trafiku, kde sa predavaju cigarety, tlac a veci s tym spojene, mam tam predavacku, ktora je na dochodku a mam s nou dohodu o pracovnej cinnosti.
Moja otazka je ci ju musim prihlasit na nejake urady, resp kvoli odvodm ak ano tak na ake a ci je moznost nejaka aby som za nu nemusel nic odvadzat, lebo popravde netusim ci musim alebo sa to da nejak obist.
Dakujem pekne.
predavačku si mal nahlásiť do sociálnej poisťovne pred nástupom do práce. Z dohody platíš urazové a garančné poistenie a ak je starobná dôchodkyňa od 1.1. aj daň zo závislej činnosti (zrážkovú alebo preddavkovú - podľa výšky príjmu).

Pokial to nie je tvoja matka alebo svokra, neexistuje žiadna možnosť, ako za ňu neplatiť odvody. Kontrola z IP by ťa mohla nemilo prekvapiť.
fejton
14.06.10,19:22
pokial by to bola moja rodina njeaka tak by tam bola nejaka zmena? ako sa to potom zistuje ci je to moja rodina?

Pokial by nebola rodina tak neexistuje ziadny druh dohody ako sa tomu da vyhnut spravne?
veronikasad
14.06.10,19:23
pokial by to bola moja rodina njeaka tak by tam bola nejaka zmena? ako sa to potom zistuje ci je to moja rodina?

Pokial by nebola rodina tak neexistuje ziadny druh dohody ako sa tomu da vyhnut spravne?
nejaká rodina = kto ?
Rodinných príslušníkov definuje zákon o nelegálnej práci
fejton
14.06.10,19:27
ne nevyznam sa v tom ze, pokial to je napr svokra tak je tam nejaka zmena ?
veronikasad
14.06.10,19:32
ne nevyznam sa v tom ze, pokial to je napr svokra tak je tam nejaka zmena ?
koho v tom stánku vlastne zamestnávaš ?
fejton
14.06.10,19:35
No momentalne jednu pani, preto sa pytam ze ci je tam zmena ked je to niekto z rodiny a kto to moze byt.
veronikasad
14.06.10,19:35
fejton
14.06.10,19:45
oki, dakujem tak to ju hned zajtra pojdem prihlasit
KEJKA
14.06.10,19:49
oki, dakujem tak to ju hned zajtra pojdem prihlasit
prihlášky budú dve
1. registrácia sro ako zamestnávateľa
2. prihláška zamestnanca.

mesačne vypracuješ a pošleš výkaz do SP s prílohou, zaplatíš odvody.
veronikasad
14.06.10,19:50
prihlášky budú dve
1. registrácia sro ako zamestnávateľa
2. prihláška zamestnanca.

mesačne vypracuješ a pošleš výkaz do SP s prílohou, zaplatíš odvody.

Ide o s.r.o. ? V tom prípade žiadni rodinní príslušníci bez zmluvy nie sú možní ... Myslela som, že sa pýta živnostník.
fejton
14.06.10,19:51
potrebujem si tam zobrat nieco alebo nejake tlacivo?
tak by mi povedali ako mam uz postupovat resp aku prilohu a podorbnosti hej?
fejton
14.06.10,19:52
hej hej ide o firmu s.r.o.
veronikasad
14.06.10,19:53
hej hej ide o firmu s.r.o.
To už si mal mať dávno účtovníčku, čo ti vybaví aj prihlasovanie zamestnancov, lebo budeš robiť na pokuty
fejton
14.06.10,19:56
dnes bolo prvy den otvorene, tak som si nebol isty, este ze ste tu :) zajtra si to pojdem este vybavit, cize vsetko vybavim na socialke uplne hej?
veronikasad
14.06.10,19:57
dnes bolo prvy den otvorene, tak som si nebol isty, este ze ste tu :) zajtra si to pojdem este vybavit, cize vsetko vybavim na socialke uplne hej?
nezabudni na registráciu dane zo závislej činnosti na DU. Ostatné povinnosti so mzdami už radšej zver účtovníčke
fejton
14.06.10,20:00
dakujem pekne vsetkym
tinkas
15.06.10,04:36
ahojte ....treba na Du náhlásiť, že sme začali zamestnávať zamestnancov? a dokedy?
rodina1
15.06.10,06:07
ahojte ....treba na Du náhlásiť, že sme začali zamestnávať zamestnancov? a dokedy?
§ 31 zákona o správe daní a poplatkov
(4) Platiteľ dane je povinný požiadať o registráciu u správcu dane najneskôr do 15 dní od vzniku povinnosti zrážať daň alebo preddavky na ňu alebo daň vyberať, ak osobitný zákon neustanovuje inak.
tinkas
15.06.10,06:12
rodina1 ale čo znamená od vzniku povinnosti - 15 dní od zamestnania prvého zamestnanca -tj. od 01.06.2010 alebo od prvej výplaty tj. od 31.07? a Stačí to len formou ohlásenia či je potrebné nejakého tlačivo?
rodina1
15.06.10,06:29
rodina1 ale čo znamená od vzniku povinnosti - 15 dní od zamestnania prvého zamestnanca -tj. od 01.06.2010 alebo od prvej výplaty tj. od 31.07? a Stačí to len formou ohlásenia či je potrebné nejakého tlačivo?
Tlačivo je na stránke DRSR:
http://www.drsr.sk/drsr/slovak/danovy_subjekt/tlaciva_danovych_priznani/data/prihlaskafo.pdf
http://www.drsr.sk/drsr/slovak/danovy_subjekt/tlaciva_danovych_priznani/data/prihlaskapo.pdf
Ten termín by mal byť do 15. dní od zamestnania prvého zamestnanca.
tinkas
15.06.10,08:57
ale mne ide o s.r.o.....ked zamestná prvého zamestnanca treba ohlásiť na DU o dani z príjmov zo závislej činnosti??
rodina1
15.06.10,09:01
ale mne ide o s.r.o.....ked zamestná prvého zamestnanca treba ohlásiť na DU o dani z príjmov zo závislej činnosti??
Prepáč, opravila som tú druhu prihlášku - to je pre PO, na tej prihláške potom označíš krížikom na akú daň sa prihlasuješ.
tinkas
15.06.10,09:12
dakujem ...a je mozne ze pri prvej registrácii s.r.o.-čky pri udelení dič sa hned zaregistroval pre dan z prjímov PO a platiteľa dane z prjímov - zo závislej činnosti? čize už nie je potrebné pri zamestnaní prvého zamestnanca niečo ohlasovať?
rodina1
15.06.10,09:16
dakujem ...a je mozne ze pri prvej registrácii s.r.o.-čky pri udelení dič sa hned zaregistroval pre dan z prjímov PO a platiteľa dane z prjímov - zo závislej činnosti? čize už nie je potrebné pri zamestnaní prvého zamestnanca niečo ohlasovať?
Ak tak urobil, tak netreba. Len nezabudni, ak je prihlásený aj na daň zo závislej činnosti a nebudete mať žiadneho zamestnanca, treba na daňový úrad odovzdať štvrťročný prehľad ..., aj keď bude nulový.