jozo0205
14.06.10,22:11
Pozdravujem vsetkych, ktori prispievaju svojimi mudrymi poznatkami, casto si citam rôzne temy a velakrat mi to pomohlo pri rieseni mojich problemov. Mam takyto problem, chcem prenajat penzion s obchodom a neviem ako postavit zmluvu, aby sa nestalo, ze po roku budem musiet odist alebo mi tak dvihne prenajimatel najom, ze mi nic nezostane. Chcel by som to prenajat najskôr na pat rokov s tym, ze ak nebudem môct splácat najom, odstupim od zmluvy. Ak ma niekto nejaku podobnu zmluvu o prenajme, prosim dajte vediet alebo poradte coho sa vyvarovat. Vopred dakujem.
Danielle369
15.06.10,16:11
Podla mňa ked ty si chceš prenajať penzion,tak ty nebudeš robiť zmluvu ale majitel penzionu .
A zmlúv na prenájom je dosť na porade.
jozo0205
15.06.10,19:49
to ano urcite bude ju robit prenajimatel ale je to zmluva pre obe strany takze by sa mali dohodnut obaja nerad by som bol keby bola len jednostranne vyhodna prave preto sa pytam ze ci ma niekto s tym skusenost ci uz dobru alebo zlu aby som vedel na co si mam davat pozor
Laco-monter
16.06.10,05:12
Väčšinou je tak, že ten kto niečo ide prenajímať chce nájomne za x tisíc svetelných rokov DOPREDU.

A najlepšie by bolo aby nájomca do prenajatých priestorov ani vobec nechodil...
milláčikk
16.06.10,06:15
to ano urcite bude ju robit prenajimatel ale je to zmluva pre obe strany takze by sa mali dohodnut obaja nerad by som bol keby bola len jednostranne vyhodna prave preto sa pytam ze ci ma niekto s tym skusenost ci uz dobru alebo zlu aby som vedel na co si mam davat pozor

Aby bola výhodná max v pomere 55/45 pre majiteľ/ty.

Teoreticky ti NIKTO nevie poradiť:D / daj text zmluvy - k tomu sa dá vyjadriť :).