220870
14.06.10,22:22
Už som sa rozhodol cestujem s aeolusom do Sarti.Neboli ste tam niekto nejakú tu recenziu na cestovku aj to ubytovanie v apartmánoch Stelios.
ĎAKUJEM.;)
Macka
15.06.10,09:47
ahoj,
osobnú skúsenosť s ubytovaním nemám.Skôr z cestovkou.My sme s nimi boli v roku 2005 ako 4-členná rodina busom na Zakyntos.Až nato, že nás neupozornili ,že v prístave v Grécku budeme čakať na trajekt 7 hodín, čo nás dosť naštvalo, pretože bolo veľmi teplo, a my plavky v kufroch, to bolo OK.Keby sme to boli vedeli, máme ich pri sebe v buse.Takže to čakanie bolo veľmi úmorné.Ale ináč v pohode. Sprievodkyňa sa na ostrove ukázala asi 3x, ale nepotrebovali sme ju.Keby niečo, mali sme na ňu telefón.
Ináč dobrá stránka o Grécku ,recenzie a rady je na www.recko.name.
Želám peknú dovolenku.Nám sa na Zakyntose veľmi páčilo, požičali sme si auto,a to bolo asi to najlepšie čo sme mohli urobiť. Boli sme na krásnych plážach a plážičkách.Ale druhýkrát už cez cestovku nejdem. Zbytočne vyhodené peniaze.Ak vieš trochu jazyk a máš net, nie je žiadny problém.Samozrejme nie do každej krajiny, /Egypt, alebo Tunisko.../.Ale Grécko buď autom alebo lietadlom na vlastnú päsť, ubytka je tam dosť.A vraj je krásna aj Kefalónia a Lefkada.To len na okraj.
Tak želám peknú dovolenku.
220870
15.06.10,17:04
Ďakujem za tipy .V Grécku som bol dvakrát ,veľmi sa nám páčilo.Skúsili sme aj chorvácko ale GR je o triedu lepšie takže nabudúce zrejme tiež Grécko.Idem autom aj preto aby sme si tam vihliadli niečo na budúci rok.Preleziem a prekúmam to celé.
Toto ma zaujalo :Ak vieš trochu jazyk a máš net, nie je žiadny problém.Jazyk po nemecky vie manželka výborne.Môžete napísať niečo bližšie.
Macka
16.06.10,06:17
Ďakujem za tipy .V Grécku som bol dvakrát ,veľmi sa nám páčilo.Skúsili sme aj chorvácko ale GR je o triedu lepšie takže nabudúce zrejme tiež Grécko.Idem autom aj preto aby sme si tam vihliadli niečo na budúci rok.Preleziem a prekúmam to celé.
Toto ma zaujalo :Ak vieš trochu jazyk a máš net, nie je žiadny problém.Jazyk po nemecky vie manželka výborne.Môžete napísať niečo bližšie.

čo sa týka jazyka, myslela som to všeobecne. My sme tiež doteraz chodili len cez cestovku.Vlani sme si prvýkrát vyskúšali dovolenku na vlastnú päsť a boli v Thajsku.Odporúčam všetkým.letenky cez net, ubytko cez net, pozisťovali sme nejaké info o krajine a odcestovali.Bola to najkrajšia a nezabudnuteľná dovolenka. Cestovku sme vôbec, ale vôbec nepotrebovali. Moje znalosti AJ sú na takej základnej úrovni /učím sa 3 roky/a nemala som žiadny problém. A myslím, že s Gréckom je to podobne.
Keď sme boli na Zakyntose, tam bola potrebná angličtina, je to ostrov kde chodia dovolenkovať hlavne mladí angličania,takže všetko je tam im prispôsobené.Domáci týmto jazykom hovoria veľmi slušne. Nemecky som tam hovoriť nepočula. Dcéra už vtedy hovorila AJ slušne a tak sme nemali problém požičať si auto a chodiť sami na výlety cez miestne cestovky. Našu sprievodkyňu, ktorá nám cez Aeolus ponúkala predražené výlety sme vôbec nevyužili. A ubytka tam bolo viac než dosť.Takže ak sa do Grécka ešte vyberiem, bude to na ďalší ostrov v Iónskom mori /Kefalónia/, ktorý je len kúsok nad Zakyntosom a je vraj veľmi krásny.Určite pôjdem autom a trajektom/ alebo nájdem nejakú akčnú letenku/. ubytko si nájdem na nete na pár dní a ked sa mi nebude páčiť, priamo na mieste si nájdem niečo iné.Určite nebude problém, najmä teraz, ked veľa ľudí stornovalo zájazdy do Gr.Bez základov jazyka to však nejde. Myslím ,že v Grécku prevláda skôr potreba znalosti Aj ako NJ. Ja mám takú skúsenosť. Toľko na vysvetlenie.
Ešte raz peknú dovolenku.
petmar
16.06.10,10:28
Ach Sarti - moja srdcovka. Boli sme tam v 2007 a hneď aj v ďalšom roku - s Aeolusom. Krásna pláž, čisté more, príjemní ľudia. Obchodníci sa snažili aj po slovensky, tiež jedálne lístky boli často aj v slovenčine. Chodí tam veľa slovákov, čechov, maďarov. Ale aj zopár predavačov tam bolo Slovákov. Určite bude dobre.
220870
16.06.10,13:13
V Sarti sme boli v 1996 už vtedy sme si povedali ,že sa tam určite vrátime.Je tam nádherne,niekde to ktosi prirovnal ku karibiku Egejského mora, nemýlil sa .Vtedy sme "smrdeli korunou" teraz to bude o niečom inom.