Robo D.
15.06.10,00:36
Čauko,

Nedávno ma oslovila spoločnosť IFP, a bol som na jej stretnutí.
Viem, prečo nie som jej členom.


Uvedieme si príklad o jednej fiktívnej spoločnosti. Spojitosť tejto spoločnosti s akoukoľvek inou je čisto náhodná.

- klient podpíše zmluvu, a má platiť 80 € mesačne. je vhodné vedieť, kam peniaze z týchto splátok smerujú.
- spoločnosť si zo splátky sťahuje poplatok, ktorý je napísaný v zmluve. Ale klienti nemusia nerozumieť zmluve, alebo zmluvné podmienky nemali možnosť prečítať.
- spoločnosť si môže účtovať vstupné poplatky od 150% ažo do 200% ročnej platby. Pri sume 80 € mesačne by to znamenalo minimálne 1440 €
- každá súkromná spoločnosť je založená za účelom zisku. Preto ak niekto dostane províziu 460 €, spoločnosť musí tieto peniaze určitým spôsobom získať.
Pravdaže, v skutočnosti musí získať viac, aby pokryla nielen náklady na provízie, ale aj náklady za správu spoločnosti, a uspokojila majiteľov spoločnosti vyžadujúcich čo najväčší zisk.



Rád by som povedal pár všeobecných faktov o súčasnom trhu:

- Každá obrovská príležitosť vždy v sebe nesie obrovské riziko. Neexistuje obrovská príležitosť bez rizika!

- každá minca má dve strany - kde sú obrovské výhody, zákonite musia byť aj určité nevýhody. Pravdaže, mnohokrát predajcovia mlčia o nevýhodách (poprípade o nich vôbec nevedia), lebo inak by nedokázali predať svoj produkt.

- Vždy si prečítajte to, čo podpisujte. Prečítajte si to detailne! Máte na to právo.

Príklad: Podpíšete darovaciu zmluvu na 500 € bez prečítania zmluvy. Kto sa dlžníkom? A aká je vymožiteľnosť jeho práva?

- každý príjem sa musí zdaniť podľa príslušného platného zákona. Štát má záujem mať čo najväčšie príjmy z daní, predovšetkým od občanov svojho vlastného štátu. A pokiaľ je obídená daňová povinnosť, má právo požadovať zaplatenie dane vrátane zaplatenia penalizácie podľa daňových zákonov.

- Je vhodné overiť si históriu spoločnosti v obchodnom registri príslušného štátu. V prípade spoločností podnikajúcich na finančnom trhu je vhodné overiť si kredit spoločnosti v príslušnej štátnej Centrálnej banke. Centrálna banka slovenska je NBS - Národná Banka Slovenska. Centrálna banka Česka je ČNB - Česká Národní Banka)


- Ak podpisujete zmenku, je vhodné už predtým vedieť, čo je zmenka, ako funguje. V prípade avalovej zmenky je vhodné zistiť si povinnosti a práva dlžníka, povinnosti a práva veriteľa, a povinnosti a práva avalistu.

- Podpísanie zmeniek je veľmi neštandartný postup na predaj IŽP, teda neumožňuje zrušiť zmluvu do 2 rokov bez pokuty (tj. bez zaplatenia dlžnej sumy). Zatiaľ čo akékoľvek iné IŽP sa dá zrušiť kedykoľvek, a bezplatne do 2 mesiacov od podpisu



Na záver by som spomenul prejavy bubliny:
1) prví ľudia sa skúšobne zapoja do systému. Systém im vynáša
2) ďalší ľudia vidia, že prví získavajú. Chcú získať tiež. Tiež sa zapoja do systému
3) systém po nasýtení, teda po väčšom raste, ako si mohol dovoliť (alebo po vyčerpaní možnosti náboru nových členov), začína spomaľovať svoj rast
4) Kolaps. Zistilo sa, že systém bol dlhodobo neudržateľný, a stovky investorov prišli o peniaze. Sú nespokojní. A nikto netuší, kam zodpovedné osoby zmizli. Dokonca mnohokrát ľudia ani netušia, kto boli zodpovedné osoby, ktoré naštartovali túto bublinu


krásna ukážka z histórie na Slovensku: BMG Invest. fungovala 8 rokov s neustálym ziskom a minimálnym rizikom.

Avšak spojitosť BMG Invest s akoukoľvek spoločnosťou podnikajúcou na súčasnom sloveskom trhu je čisto náhodná!


A na záver:
Kto dokáže predať lepšie?
Ten, kto má informácie iba o výhodách, a je presvedčený, že sú iba výhody,
alebo
ten, kto má informácie aj o nevýhodách, vie, ako systém funguje, a vie, že nemôže spomenúť negatívny stránky?

Koho by pri predaji viac hryzlo svedomie? Teda kto by sa rozhodol vstúpiť do systému, a náborovať do systému nových ľudí?

Na utvorenie vlastného názoru:
Zprávy TV Prima, 26.11.2010,
link: http://prima.stream.cz/zpravodajstvi...prima-26-11-10

Praktiky IFP sú spomenuté medzi 6:20 a 9:00

Anonymný prispievateľ.
Ingrid Ondruskova
15.06.10,02:58
...poučný a výstižný článok, čudujem sa všetkým blbcom, ktorí sa dajú na také niečo nahovoriť, ale ľudia si asi jednoducho nevážia ťažko zarobené peniaze....
profesional
15.06.10,16:41
To ze mas celkom jednoznacne averziu voci tej firme je pochopitelne. Osobne by som s tou firmou nikdy do ziadneho biznisu nesiel. Ale tvoj postoj musi byt motivovany este dacim dalsim. Vies, na to aby si niekto dal pracu urobit tak rozsiahly dokument, na to treba iste mnozstvo energie a casu. A bud teda nemas co robit, alebo je tu este nejaka ina motivacia. S tym co v tom dokumente pises principialne suhlasim. Ale skor by ma zaujimalo co bolo motivom na napisanie takehoto dokumentu. Mne by sa to nechcelo.
Robo D.
15.06.10,17:34
Prečo som napísal tento článok?
Mám na to tri hlavné dôvody:

1) nechcem, aby ľudia, aj z môjho okolia, boli klamaní a sklamaní. A navyše takáto spoločnosť dokáže výrazne skaziť imidž finančných služieb

2) Témou mojej budúcoročnej bakalárky budú buď MLM, pyramídové a podobné systémy, alebo obchodné zručnosti. A ak si vyberiem 1. tému, článok IFP bude určite súčasťou mojej bakalárky

3) Tretím dôvodom je uznanie. Som začínajúci finančník, a aj takýmito článkami chcem získať uznanie nie len zo svojej spoločnosti, ale aj od konkurencie. A navyše mám výborné analytické a štatistické schopnosti, a chcem si ich aj naďalej rozvíjať.

Napísanie celého článku mi trvalo asi 8 hodín čistého času. Ale neľutujem to. Radšej napíšem niečo poučné, ako stráviť hodiny pri stránkach typu azet, facebook, a všetkých možných hrách. Chcem byť dobrý v tom, čo robím, a to sa dá iba tréningom.

PS: máš pravdu, mám averziu k IFP, lebo viem, že drvivá väčšina ľudí na tom prerobí.
Ale článok som chcel napísať neutrálne, a moje protiargumenty v zátvorkách sú fakty! Môžeš si ich overiť. A nič nepresvedčí lepšie, ako tvrdé fakty.
profesional
24.06.10,06:12
No, ak si to napisal z takeho motivu, tak potom to chapem.
PS. Facebook a azet tiez nepouzivam. Ale udajne na facebooku sa dobre dari niektorym financakom..
Braňo
24.06.10,06:17
Díki za upozornenie.
Laco-monter
24.06.10,06:48
Prečo som napísal tento článok?
Mám na to tri hlavné dôvody:

1) nechcem, aby ľudia, aj z môjho okolia, boli klamaní a sklamaní. A navyše takáto spoločnosť dokáže výrazne skaziť imidž finančných služieb

2) Témou mojej budúcoročnej bakalárky budú buď MLM, pyramídové a podobné systémy, alebo obchodné zručnosti. A ak si vyberiem 1. tému, článok IFP bude určite súčasťou mojej bakalárky

3) Tretím dôvodom je uznanie. Som začínajúci finančník, a aj takýmito článkami chcem získať uznanie nie len zo svojej spoločnosti, ale aj od konkurencie. A navyše mám výborné analytické a štatistické schopnosti, a chcem si ich aj naďalej rozvíjať.

Napísanie celého článku mi trvalo asi 8 hodín čistého času. Ale neľutujem to. Radšej napíšem niečo poučné, ako stráviť hodiny pri stránkach typu azet, facebook, a všetkých možných hrách. Chcem byť dobrý v tom, čo robím, a to sa dá iba tréningom.

PS: máš pravdu, mám averziu k IFP, lebo viem, že drvivá väčšina ľudí na tom prerobí.
Ale článok som chcel napísať neutrálne, a moje protiargumenty v zátvorkách sú fakty! Môžeš si ich overiť. A nič nepresvedčí lepšie, ako tvrdé fakty.

Robo D.

veľmi užitočný článok !

BLAHOŽELÁM k tomu ako vieš teoretické znalosti a svoje vzdelanie
pretaviť na rady zrozumeteľné a užitočné pre obyčajného človeka !

Ak by som mal tieto informácie a vedel takto analyticky prehodnotiť system MLM v r. 1997 , ušetril by som si nejaké výdavky a hlavne množstvo osobného sklamania a narušených vzťahov so svojimi známymi.

Ešte raz , veľká vďaka.
hujer1
24.06.10,07:16
super spracované. Mnoho ľudí vie, že podobné spoločnosti sú pyramídy alebo MLM ako sa to teraz nazýva ale nechápu tomu systému. V Tvojom článku je to perfektne a podrobne vysvetlené. Sám som až teraz pochopil niektoré detaily, ktoré sa pod týmto pozlátkom "rýchlych peňazí" ukrývajú. Ešte raz super článok, vďaka určite mi to pomôže pri stretnutiach s ľuďmi s podobnej brandže
yoyo74
24.06.10,10:23
A co hovori na clanok ifp ? uz ta oslovili za ucelom dalsej spoluprace v oblasti poradenstva a financnej analyzy ?
Ako to vnimaju ? Alebo sa este nikto z nich neozval ?
yoyo74
24.06.10,10:25
Ked is takto dobre rozanalyzoval ifp a ich system, mas nejaku oblubenu :), mlm zalozenu spolocnost kde by si este videl nejaku moznost progresu aj v SK alebo tu taka neposobi ? (Amway napr.)
dik za nazor
mona091
24.06.10,10:59
......dalsia modifikovana spolocnost, raz je to zabalene v ciernom, inokedy v bielom a este mnoho farieb medzitym,

pri zmene zakona som tajne dufala, ze poistovne sprehladnia svoju poplatkovu strukturu, a samozrejme, ze v pripade predaja produktu cez financneho sprostredkovatela- podla zakona, tento produkt bude pre klienta lacnejsi (prave o ocistenie provizii),

zial, nestretla som sa s tym, a tak nadalej pretrvava trend financnych poradenskych firiem, ktore nadalej predavaju produkty, akurat coraz s prepracovanejsim marketingom, sofistikovanejsim sposobom,
a kedze klienti vseobecne este stale nie su na potrebnej urovni,
tak sa tymto spolocnostiam dari, samozrejme, ze upravili nazvoslovie svojich agentov, vytvorili si sukromne vzdelavacie centra, cez ktore absolvuju potrebne skusky, ktore po novom vyzaduje zakon, a vyzivaju vsetky dovolene diery,

takze, zmena zakona nedoniesla NIC, podvedeny klient nevyhra, pretoze okrem ineho, poradcovia su vyskoleni, ako mat aliby formou protokolu, obchodne zrucnosti su zakladom skoleni, a klient je pre nich iba otvorena penazenka,

az poistovne upravia cenu produktov, a to tak, ze klient, ktory si kupi produkt cez fin. sprostredkovatela, tak ten produkt bude pre klienta lacnejsi, vtedy odmenu zaplati priamo poradcovi, ak bude poradca naozaj profesional, bude mat buducnost, klient urcite zaplati odmenu poradcovi, ak v konecnom dosledku ziska, a este ku tomu moze ziskat naozaj svojho rodinneho financneho poradcu, vtedy je sanca, ze kvalitny financny sprostredkovatel najde uplatnenie na trhu, a posuvat ho bude silna konkurencia,
ale teraz, kedy je uplne jedno, cez koho klient kupi produkt, tak je to stale len o predaji na ukor klienta,

takze preto je tolko "maklerskych" firiem, ktore sa zdokonaluju v kreativite, inovuju svoje aktivity a zarabaju na ne-vedomi klientov
Robo D.
25.06.10,11:09
Ked is takto dobre rozanalyzoval ifp a ich system, mas nejaku oblubenu :), mlm zalozenu spolocnost kde by si este videl nejaku moznost progresu aj v SK alebo tu taka neposobi ? (Amway napr.)
dik za nazor

Ja pracujem v jednej finančno- poradenskej spoločnosti, je na Slovensku už od roku 1996, a je to jediná čisto slovenská spoločnosť v oblasti finančníctva, ktorá pôsobí aj v zahraničí :)

Meno nebudem dávať (to by bola reklama :), ale určite si každý, koho táto spoločnosť zaujme, si ju vyhľadá, alebo napíše mi mail.

PS: nie je to ani OVB, ani PartnerGroup
Robo D.
25.06.10,11:26
......dalsia modifikovana spolocnost, raz je to zabalene v ciernom, inokedy v bielom a este mnoho farieb medzitym...

Pochybujem, že tieto poplatky v dohľadnej dobe odtajnia, sprehľadnia, a ukážu klientom, pretože majú jeden veľmi dobrý dôvod, aby to nerobili.


Poisťovňa ti dá pri uzatvorení zmluvy 30 strán zmluvných podmienok (a to malým písmom). Klient sa v tom nemá šancu vyznať.

Každá poisťovňa chce zarobiť. Ak má veľa reklamy, náklady na marketing sa musia skôr či neskôr zaplatiť. Buď vo forme drahšieho produktu (teda nevýhodnejšieho) alebo vďaka väčšiemu obratu (viac uzatvorených zmlúv)

faktom je, že poplatky za uzatvorenie životného poistenia sú od 110% do 250% ročnej platby, a vďaka týmto poplatkom je návratnosť investičných životných poistení - IŽP - okolo 10 rokov (teda za 10 rokov vďaka úročeniu dostanem to, čo tam vložím). Pri kapitálovkach je návratnosť až 20 rokov.

Ak by si si chcel uzatvoriť životku (vklad 30€ mesačne), a povedia ti, že poplatky za uzatvorenie zmluvy sú počas prvých rokov viac ako 400€, ktoré už nedostaneš naspäť, uzatvoril by si si zmluvu?

Tak už je jasné, prečo poisťovne radšej mlčia o poplatkoch?
Heni
25.06.10,11:47
a nechcelo by sa ti rozanalyzovať a premeniť na drobné aj túto spoločnosť? http://www.porada.sk/t79367-l-y-o-n-e-s-s.html ;)
Robo D.
27.06.10,08:47
Nebol som v L.y.o.n.e.s.s, neviem presne, ako to funguje. Nemám známeho v l.y.o.n.e.s.se, tak na konkrétne otázky určite nebudem vedieť odpovedať. Ale sú tu na porade ďalšie témy tejto spoločnosti,
tam hádam nájdeš odpoveď.


Čo je mi ale jasné:
V poslednom čase sa ako keby roztrhlo vrece s rôznymi zľavovými kartami, a postupne ich bude viac (Tesco ClubCard, Zľavová karta od dôvery...).

Keďže, hlavne po kríze, je kúpyschopnosť obyvateľstva nižšia, a dnes už nie je problém vyrobiť, ale predať.

Tieto karty fungujú na jednoduchom princípe - predávajúci ponúkne zľavu, napríklad 5%, ale na tovari má vyššiu maržu. Vďaka zľavovej karte budeš radšej nakupovať tam, kde ti ponúknu zlavu (napríklad Tesco, a nie Kaufland), pretože si myslíš, že ušetríš. Teda obchodník bude mať vyššie obraty, a aj napriek zľave, ktorú ponúkol, bude mať vyššie zisky

Tesco pri ClubCarde má ešte jeden dôvod, prečo zaviedlo tieto karty - umožňuje im to vidieť výdavky domácnosti, ako často a kedy nakupujú, čo nakupujú, ako sa chovajú počas akcií a výpredajov... a týmto spôsobom zbierajú informácie o predaji, a vďaka tomu lepšie zamerajú a zlepšia svoj marketing (čo vedie opäť k vyšším ziskom).

Väčšinou z každej tejto zľavovej karty nedostaneš peniaze ihneď, buď je to podmienené založením účtu, z ktorého sa dá vyberať, alebo platiť iba kartou od danej spoločnosti (aj platobnou) a výber usporených peňazí je často formou kupónov (niekedy iba do vybraných predajní)
Janiela6
30.06.10,08:05
V prvom rade by si mal autor preštudovať pravidlá slovenského pravopisu a až potom uverejňovať svoje názory.
Mnoho inštitúcií funguje ako MLM, nielen IFP, len o tom ľudia netušia.
Rada by som vedela, odkiaľ vzal tvrdenie o skrytých poplatkoch 2000€...
Ďakujem za vysvetlenie.
mona091
30.06.10,16:01
V prvom rade by si mal autor preštudovať pravidlá slovenského pravopisu a až potom uverejňovať svoje názory.
Mnoho inštitúcií funguje ako MLM, nielen IFP, len o tom ľudia netušia.
Rada by som vedela, odkiaľ vzal tvrdenie o skrytých poplatkoch 2000€...
Ďakujem za vysvetlenie.


odpoved:

preskumaj si odkupne hodnoty poistnych zmluv IZP po dvoch rokoch,

(a odcitaj sumy za poistenia, nechaj si len sumy, ktore idu do sporenia),

a odpoved najdes
Robo D.
30.06.10,22:17
V prvom rade by si mal autor preštudovať pravidlá slovenského pravopisu a až potom uverejňovať svoje názory.

Sorry za to, ak som niekde urobil gramatickú chybu. Ale mýliť sa je ľudské. A nie je dôležité kritizovať, ale nájsť riešenia. Preto mi napíš na mail, kde som urobil gramatické chyby, a ja ich opravím.

A ak ste našli niekde logické chyby, tiež mi napíšte. Aj tie rád opravím. Len si prosím uviesť konkrétnu stranu a kapitolu, kde to nájdem.



Mnoho inštitúcií funguje ako MLM, nielen IFP, len o tom ľudia netušia.

Súhlasím, je to tak. MLM princípy uplatňujú takmer všade, ale niekde sú viac viditeľné, inde menej. Napríklad nie len v poradensko - sprostredkovateľských spoločnostiach, ale po novom už aj v bankách a poisťovniach. a aj spoločnosti predávajúce výrobky - Amway, Oriflame, Avon, Herbalife, Triangel, Quatro - to všetko sú MLM.

MLM systém nemusí byť zlý. Dôležitejšie ale je, ako ho daná spoločnosť uplatní


Rada by som vedela, odkiaľ vzal tvrdenie o skrytých poplatkoch 2000€...
Ďakujem za vysvetlenie.

A asi sa nám ozýva prvá zanietená členka IFP.
V týchto zmluvách sú obrovské poplatky, ja som sa zmienil iba o poplatkoch za uzatvorenie zmluvy (tie sú 49% ročnej platby po 4 roky, teda spolu 196%, ročnej platby. mesačná platba je 80 €, teda za rok to spraví 940 €. Za dva roky 1880 €). Okrem iného sú tu aj poplatky napríklad za správu portfólia (2% z celého objemu finančných prostriedkov každý rok - na správu fondov) a poplatok za správu účtu (opäť 2% z celej sumy - zisk pre poisťovňu).

Pani Janiela, máte pravdu. Poplatky nie sú 2000 €. v skutočnosti sú vyššie ako 2000 €

Ale najlepšie to vidno na kalkulačke danej zmluvy. A treba rozlišovať medzi hodnotou účtu (to, čo tam mám) a odkupnou hodnotou (čo dostanem, ak zruším zmluvu). Odkupná hodnota je prvé dva roky minimálna (až takmer nulová)

Navyše táto zmluva je prakticky iba investovanie cez životné poistenie(úrazová zložka je zanedbateľná).

Investovanie cez obchodníka s cennými papiermi (O.C.P.) dokáže zabezpečiť rovnaké alebo vyššie výnosy, pričom vstupné poplatky sú cca do 5% pri jednorázovej investícii, a cca. 10% pri pravidelnej investícii. Je to na vás, čo si vyberiete
Robo D.
09.07.10,20:26
článok aktualizovaný,

aktuálnu verziu článku nájdete na webstránke

robo.yc.cz/clanky
Janiela6
15.07.10,16:34
Sorry za to, ak som niekde urobil gramatickú chybu. Ale mýliť sa je ľudské. A nie je dôležité kritizovať, ale nájsť riešenia. Preto mi napíš na mail, kde som urobil gramatické chyby, a ja ich opravím.

A ak ste našli niekde logické chyby, tiež mi napíšte. Aj tie rád opravím. Len si prosím uviesť konkrétnu stranu a kapitolu, kde to nájdem.



Súhlasím, je to tak. MLM princípy uplatňujú takmer všade, ale niekde sú viac viditeľné, inde menej. Napríklad nie len v poradensko - sprostredkovateľských spoločnostiach, ale po novom už aj v bankách a poisťovniach. a aj spoločnosti predávajúce výrobky - Amway, Oriflame, Avon, Herbalife, Triangel, Quatro - to všetko sú MLM.

MLM systém nemusí byť zlý. Dôležitejšie ale je, ako ho daná spoločnosť uplatní



A asi sa nám ozýva prvá zanietená členka IFP.
V týchto zmluvách sú obrovské poplatky, ja som sa zmienil iba o poplatkoch za uzatvorenie zmluvy (tie sú 49% ročnej platby po 4 roky, teda spolu 196%, ročnej platby. mesačná platba je 80 €, teda za rok to spraví 940 €. Za dva roky 1880 €). Okrem iného sú tu aj poplatky napríklad za správu portfólia (2% z celého objemu finančných prostriedkov každý rok - na správu fondov) a poplatok za správu účtu (opäť 2% z celej sumy - zisk pre poisťovňu).

Pani Janiela, máte pravdu. Poplatky nie sú 2000 €. v skutočnosti sú vyššie ako 2000 €

Ale najlepšie to vidno na kalkulačke danej zmluvy. A treba rozlišovať medzi hodnotou účtu (to, čo tam mám) a odkupnou hodnotou (čo dostanem, ak zruším zmluvu). Odkupná hodnota je prvé dva roky minimálna (až takmer nulová)

Navyše táto zmluva je prakticky iba investovanie cez životné poistenie(úrazová zložka je zanedbateľná).

Investovanie cez obchodníka s cennými papiermi (O.C.P.) dokáže zabezpečiť rovnaké alebo vyššie výnosy, pričom vstupné poplatky sú cca do 5% pri jednorázovej investícii, a cca. 10% pri pravidelnej investícii. Je to na vás, čo si vyberiete
Nie som zanietená členka, ale stala som sa ich súčasťou s vierou, že to môže fungovať. Nevidím veľmi do tých poplatkov, ale vidím už do systému. Mnohí ma odpísali tým, že je to zavádzanie, keď nechcem (resp.nemôžem) povedať meno firmy, pre ktorú pracujem. A vraj ani neviem, čo robím. V tomto mali pravdu. Už ma nebaví neustále niekoho nahovárať, robiť si v okolí nepriateľov. Peniaze síce na účet prídu, no iba polovica, ale sú ozaj ťažko zarobené a ľahká cesta k nim (ako mi tvrdilo IFP) naozaj nevedie. Lenže cúvnuť sa už nedá, aspoň najbližšie dva roky, tak uvidíme, ako sa to bude vyvíjať ďalej.
Robo D.
15.07.10,22:06
mal som česť stretnúť sa s niekoľkými členmi IFP. Mnohí o tejto spoločnosti hovorili zanietene, verili tomu, verili, že je to výhodné, a že tento systém vydrží desiatky rokov...

A naopak iným stačilo, že im prichádzali peniaze za nových členov, zarábali, a o nič ďalšie sa nezaujímali...

A iní, ktorí sú členmi, ale prišli na to, prečo a ako systém funguje, nechali to tak. Ostali pasívni... Aj naďalej si platia svoju poistku, minimálne tie dva roky, a sú zvedavý, koľko po tých dvoch rokoch budú mať...


Čo som sa už dávno naučil je, že každá minca má dve strany. A na všetkom, čo je okolo teba, môžeš nájsť dobré veci, rovnako ako aj zlé.

Avšak niektorí povedia iba dobré veci, to pozlátko navrchu. Avšak potom, keď sa dozvieš aj tie zlé veci, a už nemôžeš cúvnuť, je už často neskoro. A cítiš sa rozčarovaná a sklamaná...


Napríklad mne osobne sa systém páči - samotný systém vyzerá férovo. A aj preto ma zaujal. A páči sa mi aj to, že vzdelávajú ľudí vo finančnej oblasti.
Ale ponúkajú nevýhodný produkt, o čom sa ale členovia dozvedia neskoro (napríklad doteraz žiadny člen IFP mi nedokázal ukázať vývoj hodnoty účtu, odkupnej hodnoty, a vložených prostriedkoch pri tejto zmluve (napríklad pri úroku 5%), pričom tieto materiály mi ukázali doteraz v každej poisťovni (a to som pár pobehal) už pri návrhu na uzatvorenie IŽP. A vďaka tomu si až málo ľudí uvedomí poplatky v zmluve o približnej hodnote 2000 €)

a vďaka tomu väčšina ľudí prerobí...

nedá mi nespomenúť jeden citát:
Cesta do pekla je dláždená dobrými úmyslami
Gabi88
28.07.10,06:42
zdravím všetkých, práve včera som mala stretnutie s IFP, telefonát znel:mám pre vás obchod, na otázku o čo ide? znela odpoveď: po telefóne sa to nedá ale nejde o žiadne MLM ani o predaj výrobkov. Keďže pracujem vo financiách rada sa stretávam s ľuďmi a tak som súhlasila. Na stretutie dorazila prezentátorka vo vyťahaných letných gatiach a tričku a získateľ :mad: .....a zisk rýchlych peňazí je ohromujúci. Po skončení zostali na mňa hľadieť, že čo teda? Presviedčali ma, že to funguje a už som videla svoj dôchodok so 4 mil. CZK.....:) Chvalabohu mám zatiaľ čistú myseľ a takáto pyramída tu už dávno nebola, nezaujíma ich koho dovediete, nezaujímajú ich potreby ľudí, vstupné poplatky žiadne, len zmluva na 80€ mesačne, nie je to poistka, sú to len vklady na účet v Sporke, ktorý sa mimochodom vraj volá IŽP účet, (som z branže takže mi bolo jasné, že ide o investičné živ. poistenie...) NBS nemá dosah, načo licencia, stačí iba kartička DIČ z DÚ, žiadne pripoistenia, po chvíľke rozhovoru treba aspoň napísať oprávnenú osobu, inak bude provízia menšia, .. po dvoch rokoch môžete znížiť vklady na 17€ ale to by bol vraj človek sprostý..... veď si kradnete z vlastného budúceho dôchodku.....
Som rada, že som našla tento článok, na oboch (prezentátorke aj získateľovi) bolo jasné, že nevedia do čoho vliezli a úprimne tomu veria, aspoň viem o aký produkt ide! Díky moc a verím, že sa to nedostane medzi mojich známych, pretože rýchle peniaze nikdy nikomu nepomohli k úspechu!!!
Ján Požár
11.08.10,01:50
Ja s úžasom iba čítam,čo sa dokážu niektorí tu napísať o IFP. Ja som členom niekoľko mesiacov a je to jedná seriózna spoločnosť. Píšu tu ,že to je pyramída a ja neviem čo ešte. Len by ma zaujímalo,keď sa tak dobre vyznajú a sú z brandže ktorá poisťovňa by dovolila nejakú pyramídovú hru .
Robo D.
11.08.10,12:51
V .pdf dokumente je dosť napísané o ich systéme.

a ak neveríš, alebo nechceš uveriť, uvidíš sám koľko dostaneš, keď zmluvu zrušíš po dvoch rokoch.

Celý systém je úplne zákonný, ale stačí si dať otázku:
Ak podpíšeš zmluvu napríklad na 30 rokov, kde je uvedené, že ti strhnú cca 2000 € za prvé 4 roky, pokiaľ ju nezrušíš (a Ak ju zrušíš, strhnú ti 2000 € aj tak), na koho strane je právo?
Čo je podpísané, to platí. A ak to niekto podpísal, aj keď riadne neprečítal a a neuvedomil si to, má smolu.

A navyše, zmluva sa podpisuje českej spoločnosti. Kto má chuť ísť do súdneho procesu v česku, keď nevie, akú má nádej na úspech?

A navyše ak niekto bude hovoriť, že dostane 4 milióny na konci aj keď reálne môže dostať tak dva - ako je to vymožiteľné?
Nikto vám nenapíše na papier, a nezaručí sa, že ak nedostanete tie 4 milióny, doplatí vám zvyšok, napríklad 2 milióny...
kecy typu jedna babka povedala nie sú nijako záväzné a právne využiteľné.

Mnoho spoločností láka ľudí na rýchly zisk. A IFP môže byť formou rýchleho zisku. Mám nájsť iba 4 ľudí, aby sa mi vrátili peniaze na poplatky, čo tam dám... no dalo by sa... ale potom by som nemohol pokojne spať.

A hlavne:
Ja nepresvedčujem ľudí, aby šli alebo nešli do IFP. Ja konštatujem fakty
(o ktorých sa ale veľa ľudí dozvie neskoro, až po podpise zmluvy IŽP, kedy už nemá možnosť cúvnuť)

A ako je napísané v článku: Nájdu sa vášniví zástancovia systému, rovnako ako odporcovia systému. Je na vás, aby ste si vytvorili svoj vlastný názor.

Na internete platí sloboda slova. Je tu veľa právd, ale aj klamstiev. Je na každom, aby si urobil svoj vlastný názor.

A ak chcete vedieť, aké diskusie sú v česku o IFP, kde tento systém vznikol, stačí si kliknúť na niektoré z týchto webstránok

http://forum.finexpert.cz/viewtopic.php?f=312&t=1101745&st=0&sk=t&sd=a
http://pauza.zive.cz/viewtopic.php?f=632&t=1076617&st=0&sk=t&sd=a&start=165
http://www.rodina.cz/nazor12299616.htm
http://www.baby-cafe.cz/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=24637
http://pauza.zive.cz/viewtopic.php?f=632&t=1076617&st=0&sk=t&sd=a&start=180

a ešte z wikipedie na zamyslenie:
http://cs.wikipedia.org/wiki/Pyramidov%C3%A9_sch%C3%A9ma
Ján Požár
11.08.10,21:47
Milí priatelia.
Je mi veľmi ľúto,že niektorí z vás zoberú cudzí názor za svoj a to čo tu píše jeden chlapec, ktorý ešte nezarobil ani korunu a jedine čo robí očierňuje IFP.

Tomuto chlapcovi bola prezentácia IFP ukázaná asi 2 krát a aj tak to zjavne nepochopil . Stále len píše o šporení a poplatkoch a koľko vás čo bude stáť.
Nech vám ukáže on lepší spôsob ako zarobiť peniaze ,keď je taký finančník.
IFP získala v Českej republike medzi 150 maklérskymi spoločnosťami 1. miesto za najdynamickejší a najčistejší obchod.
Vy ktorý sa s touto prezentáciou stretnete,tak si uvedomte,že tu ide o to aby ste z vlastného vrecka neplatili šetrenie na dôchodok a aby ste si na to zarobili,že to ukážete vašim 5 známym. Viac netreba a je nastavené na 5 ľudí.
Dajú sa zarobiť krásne peniaze na bonusoch a z toho si platíte každý mesiac 80 Euro. Môj príklad. Platia nás nás 50% teraz a 50% o 2 roky v ten istý mesiac. Takže ja som dostal prvú výplatu 1610 Euro a za 2 roky v ten istý mesiac dostanem tiež 1610 Euro. Ďalšia výplata bude teraz 20. augusta a potom zase 20.augusta 2012 . Moje vklady doteraz 3 po 80Euro.
Ján Požár
11.08.10,21:55
Ktorá poisťovňa by si dovolila sa pustiť do nejakej pyramídy. Zrejme sa niekde stala chyba a mali by ste si to ešte raz vypočuť.
IFP tu bude či sa vám to páči alebo nie. Ono to bude fungovať aj bez Vás a bezo mňa by to fungovalo,ale ja nechcem a môžem si teraz smelo povedať,že je kríza a ja som ešte toľko v živote nezarábal ako teraz.
Halli
11.08.10,22:07
Ktorá poisťovňa by si dovolila sa pustiť do nejakej pyramídy. Zrejme sa niekde stala chyba a mali by ste si to ešte raz vypočuť.
IFP tu bude či sa vám to páči alebo nie. Ono to bude fungovať aj bez Vás a bezo mňa by to fungovalo,ale ja nechcem a môžem si teraz smelo povedať,že je kríza a ja som ešte toľko v živote nezarábal ako teraz.

Som veľmi rada, že to bude fungovať aj bezo mňa!
Pardón, nebudem rada, lebo ti prajem, aby kríza čím skôr pominula a ľudia tvorili, ...nie zarábali z ničoho , alebo z blbosti iných...
Heni
11.08.10,22:08
Milí priatelia.
Je mi veľmi ľúto,že niektorí z vás zoberú cudzí názor za svoj a to čo tu píše jeden chlapec, ktorý ešte nezarobil ani korunu a jedine čo robí očierňuje IFP.

Tomuto chlapcovi bola prezentácia IFP ukázaná asi 2 krát a aj tak to zjavne nepochopil . Stále len píše o šporení a poplatkoch a koľko vás čo bude stáť.
Nech vám ukáže on lepší spôsob ako zarobiť peniaze ,keď je taký finančník.
IFP získala v Českej republike medzi 150 maklérskymi spoločnosťami 1. miesto za najdynamickejší a najčistejší obchod.
Vy ktorý sa s touto prezentáciou stretnete,tak si uvedomte,že tu ide o to aby ste z vlastného vrecka neplatili šetrenie na dôchodok a aby ste si na to zarobili,že to ukážete vašim 5 známym. Viac netreba a je nastavené na 5 ľudí.
Dajú sa zarobiť krásne peniaze na bonusoch a z toho si platíte každý mesiac 80 Euro. Môj príklad. Platia nás nás 50% teraz a 50% o 2 roky v ten istý mesiac. Takže ja som dostal prvú výplatu 1610 Euro a za 2 roky v ten istý mesiac dostanem tiež 1610 Euro. Ďalšia výplata bude teraz 20. augusta a potom zase 20.augusta 2012 . Moje vklady doteraz 3 po 80Euro.
a pozrel si ten pdf-dokument, priložený v úvodnom príspevku? ;)
Ján Požár
11.08.10,22:13
Nie je tento obchod pre každého. Veď to je úplne v poriadku.
Halli
11.08.10,22:20
Nie je tento obchod pre každého. Veď to je úplne v poriadku.

Typická naučená fráza, ááále hybaj :D...koľko to do teba hustili?
Ján Požár
11.08.10,22:26
Tu do nás nič nehustia. Je to tu ľubovoľné a koľko si urobíš toľko máš. A hlavne žiadne storná. Ja chcem,tak robím veľa a ver,že sa mi darí. Ak chceš rýpať,tak skúšaj to niekde inde.
Halli
11.08.10,22:30
Tu do nás nič nehustia. Je to tu ľubovoľné a koľko si urobíš toľko máš. A hlavne žiadne storná. Ja chcem,tak robím veľa a ver,že sa mi darí. Ak chceš rýpať,tak skúšaj to niekde inde.

Vieš ja už som z tohto pandrlákovania vyrástla a nerýpem, len dokazujem, že týchto neúprimných fráz mám plné zuby. Takže viac nekomentujem a ty len pracuj a pracuj...;)
Ján Požár
11.08.10,22:33
Tu nejde o frázy,ale Ty za mňa tie šeky a úvery nezaplatíš. Tak pracovať budem a ja som so sebou spokojný a Ty pekne bež svojím životom a nech sa Ti darí.
Halli
11.08.10,22:36
.... aj tebe nápodobne :)
Ján Požár
26.09.10,19:18
Chlapče ešte si nič nezarobil a veľmi málo toho preskákal aby si ľudom dával rozumy. Pamätaj,že dobrý finančný poradca vám radiť nebude,len chudáci vám budu radiť lebo nemajú nič. Ľudia neberte názor tohto mladého chlapca za svoj. On tomuto obchodu vôbec nerozumie a vás len zavádza. Poradte sa s tým kto v IFP je potom sa rozhodnite,či je tento obchod pre vás dobrí.
Ján Požár
26.09.10,19:20
Stále neviem načo si treba dávať pozor? Nato,že dobre zarábam?
Ján Požár
26.09.10,19:31
Možno sa vám to bude niektorým zdať ako podvod,pyramída,lietadlo a čo ja viem čo ešte. Na webe tiež píšu rôzny utajení chytráci ,ktorí vám vedia podať super informácie a pritom sa možno ani nevedia sami o seba alebo o rodinu poriadne postarať.Dobrý finančný poradca vám nebude radiť,len chudáci vám budú radiť lebo nemajú nič.
Keď niekto nemá 2000,-Kč(80 euro),tak je potrebné si vypočuť tú prezentáciu,aby vedel odkiaľ ich zobrať.
Šetrenie nie je žiadne investovanie. Pravideľné investovanie malej čiastky je najlepšie čo môžete urobiť. Myslite trochu na seba. Pokiaľ niečo neurobíte čaká vás chudoba na dôchodku. Už dnes si štát požičiava na dôchodky a čím dlhšie budeme žiť tým robíme väčšiu záťaž pre štát. Robiť celý život len preto,aby sme sa najedli?
Konečne je tú spoločnosť kde sa dá naozaj zarobiť veľmi rýchlo a dobre. Je to riešenie pre mnohých ľudí,ktorí majú dlhy,pôžičky,exekúcie,nedostali úver v banke a potrebujú vyriešiť mnoho problémov. Jediná cesta ako sa dostať z dlhov je rýchlo ale naozaj rýchlo zarobiť a z toho si odložiť 20% na svoj šetriaci účet a toto nám IFP umožňuje.
Ak vás táto ponuka zaujala,tak sa budem tešiť na spoluprácu a ak nie ,tak vám želám mnoho iných príležitostí na ceste vaším životom.
Ďakujem za váš čas pri čítaní týchto riadkov.
Chobot
27.09.10,09:27
Možno sa vám to bude niektorým zdať ako podvod,pyramída,lietadlo a čo ja viem čo ešte. Na webe tiež píšu rôzny utajení chytráci ,ktorí vám vedia podať super informácie a pritom sa možno ani nevedia sami o seba alebo o rodinu poriadne postarať.Dobrý finančný poradca vám nebude radiť,len chudáci vám budú radiť lebo nemajú nič.
Keď niekto nemá 2000,-Kč(80 euro),tak je potrebné si vypočuť tú prezentáciu,aby vedel odkiaľ ich zobrať.
Šetrenie nie je žiadne investovanie. Pravideľné investovanie malej čiastky je najlepšie čo môžete urobiť. Myslite trochu na seba. Pokiaľ niečo neurobíte čaká vás chudoba na dôchodku. Už dnes si štát požičiava na dôchodky a čím dlhšie budeme žiť tým robíme väčšiu záťaž pre štát. Robiť celý život len preto,aby sme sa najedli?
Konečne je tú spoločnosť kde sa dá naozaj zarobiť veľmi rýchlo a dobre. Je to riešenie pre mnohých ľudí,ktorí majú dlhy,pôžičky,exekúcie,nedostali úver v banke a potrebujú vyriešiť mnoho problémov. Jediná cesta ako sa dostať z dlhov je rýchlo ale naozaj rýchlo zarobiť a z toho si odložiť 20% na svoj šetriaci účet a toto nám IFP umožňuje.
Ak vás táto ponuka zaujala,tak sa budem tešiť na spoluprácu a ak nie ,tak vám želám mnoho iných príležitostí na ceste vaším životom.
Ďakujem za váš čas pri čítaní týchto riadkov.

Tak nám v stručnosti objasni princíp toho zarábania. Kto platí komu, koľko, ako sa to zhodnocuje a pod. Som zvedavý na ten princíp.
Ján Požár
27.09.10,09:47
Ak máte záujem o bližšie informácie,tak len osobne alebo na našom seminári ktorý bude 9.10. 2010 v Komárne a tam sa dozviete úplne všetko.
Nelákame ľudí cez internet a ani neohovárame iné spoločnosti len nám ide o to nech tu niektorí ľudia o našej spoločnosti nevypisujú bludy.
rickman
27.09.10,10:48
Jezisi, vsetky tieto firmicky, ktore "financne radia" a vzdelavaju patria do jedneho velkeho smetneho kosa. Je jedno ci sa to vola IFP, AFG, OVB, MBI, PG alebo ci maju iny vzdelavacoporadensky nazov. Obycajne oblbovanie ludi a nahananie provizii bez vytvarania akejkolvek hodnoty.
Dantess
27.09.10,11:04
A to si niekto necháva radiť ? OK, beriem, že niekto nemá také znalosti, alebo chuť vzdelávať sa ohľadom sporenia a investovania, ale tieto firmy tu nikdy neboli a nebudú pre ľudí. Ľutujem ľudí, čo naletia takýmto somarinám, pretože väčšinou sú to Tí, čo majú málo peňazí.
rickman
27.09.10,11:12
A to si niekto necháva radiť ? OK, beriem, že niekto nemá také znalosti, alebo chuť vzdelávať sa ohľadom sporenia a investovania, ale tieto firmy tu nikdy neboli a nebudú pre ľudí. Ľutujem ľudí, čo naletia takýmto somarinám, pretože väčšinou sú to Tí, čo majú málo peňazí.

Inak povedane kto ma dostatok penazi ma aj dostatok rozumu ako s nimi nalozit. Preto akekolvek financne poradenstvo je postavene na hlavu uz v svojej podstate.
Halli
27.09.10,11:39
[/B]
Konečne je tú spoločnosť kde sa dá naozaj zarobiť veľmi rýchlo a dobre. .
.[/B]

Jáááj Janíčko , takých tu už bolo....:D
Kvaka
27.09.10,12:15
Milí priatelia.
Je mi veľmi ľúto,že niektorí z vás zoberú cudzí názor za svoj a to čo tu píše jeden chlapec, ktorý ešte nezarobil ani korunu a jedine čo robí očierňuje IFP.

Tomuto chlapcovi bola prezentácia IFP ukázaná asi 2 krát a aj tak to zjavne nepochopil . Stále len píše o šporení a poplatkoch a koľko vás čo bude stáť.
Nech vám ukáže on lepší spôsob ako zarobiť peniaze ,keď je taký finančník.
IFP získala v Českej republike medzi 150 maklérskymi spoločnosťami 1. miesto za najdynamickejší a najčistejší obchod.
Vy ktorý sa s touto prezentáciou stretnete,tak si uvedomte,že tu ide o to aby ste z vlastného vrecka neplatili šetrenie na dôchodok a aby ste si na to zarobili,že to ukážete vašim 5 známym. Viac netreba a je nastavené na 5 ľudí.
Dajú sa zarobiť krásne peniaze na bonusoch a z toho si platíte každý mesiac 80 Euro. Môj príklad. Platia nás nás 50% teraz a 50% o 2 roky v ten istý mesiac. Takže ja som dostal prvú výplatu 1610 Euro a za 2 roky v ten istý mesiac dostanem tiež 1610 Euro. Ďalšia výplata bude teraz 20. augusta a potom zase 20.augusta 2012 . Moje vklady doteraz 3 po 80Euro.
Ako môže niekto veriť a ešte aj dokazovať, že to nie je pyramída? Citujem z textu:si uvedomte,že tu ide o to aby ste z vlastného vrecka neplatili šetrenie na dôchodok a aby ste si na to zarobili,že to ukážete vašim 5 známym. Viac netreba a je nastavené na 5 ľudí.
Zaujímavé, sám seba usvedčil. Jeden ukáže piatim a piati ukážu dvadsiatim piatim a dvadsiati piati zase sto dvadsiatim piatim a teda kde sa to zastaví? Keď tí prví zhrabnú všetky výhody.
Ján Požár
27.09.10,13:19
Každý má pravdu na úrovni svojho poznania. Verte,že tie firmy ktoré ste tam spomenuli nás už začínajú nenávidieť,lebo im postupom času odoberieme klientov. Neviem,či to je hodnota,ale vytvárame ľudí aby na starobu neboli príťažou tomuto štátu.
Ján Požár
27.09.10,13:27
Vážení hľadajte chyby kde chcete. Ono to funguje a fungovať bude.Je TLM dvojstupňový marketing a k tomu potrebujete ľudí. Kto nebol doteraz v sieťovom marketingu ,tak každý takýto systém bude pre vás pyramída,lietadlo atď. Firma je stará 15 rokov tak takýchto tu moc nebolo .
Ján Požár
27.09.10,13:44
Firma je stará 15 rokov a stále na tom istom mieste s tým istým vedením,tak takých tu moc nebolo a ani nebude.
Ján Požár
27.09.10,13:51
Firma je stará 15 rokov. Stále na tom istom mieste a s tým istým vedením,tak takých tu moc asi nebolo a ani nebude.
Halli
27.09.10,14:04
Firma je stará 15 rokov. Stále na tom istom mieste a s tým istým vedením,tak takých tu moc asi nebolo a ani nebude.

Janík ................ak môžem aký starý si ty? :)
Ján Požár
27.09.10,14:18
Mám 45 rokov . 4 posledné roky som obchodoval na Forexe a zarobil som dosť peňazí a dal som si teraz pauzu,aby som si za 2 roky tu niečo vybudoval. Mňa v prvom rade zaujímajú všetky možnosti kde sa budujú pasívne príjmy. Už mám nejaké pasívne príjmy od inakadiaľ,ale je v tejto dobe asi 14 USD po 3 rokoch a tu sa to dá oveľa oveľa skôr. Aspoň jedna osoba sa tu našla ktorá slušne komunikuje.
Halli
27.09.10,14:39
Mám 45 rokov . 4 posledné roky som obchodoval na Forexe a zarobil som dosť peňazí a dal som si teraz pauzu,aby som si za 2 roky tu niečo vybudoval. Mňa v prvom rade zaujímajú všetky možnosti kde sa budujú pasívne príjmy. Už mám nejaké pasívne príjmy od inakadiaľ,ale je v tejto dobe asi 14 USD po 3 rokoch a tu sa to dá oveľa oveľa skôr. Aspoň jedna osoba sa tu našla ktorá slušne komunikuje.


Janík, vieš ani ja občas slušne nekomunikujem:---, lebo som sklamaná...sklamaná z tých neustálych sľubov, s tých nových a nových zázrakov, ktoré sa sľubujú ľuďom, ktorí sú minimálne v tiesni a skúšajú...."čo ak"...a potom prídu na to, že realita je iná a život ubieha v neustálom sebaklame...Ja som prešla všetkým týmto a poviem Ti pravdu, už nikdy....Jediné na čo mi bolo dobré kedysi poznať MLM a finančné poradenstvo bolo naučiť sa komunikácií, ponúkať niečo...bolo to ale 15 rokov dozadu a ja som to zvladla, lebo mi je to dané, len som si to overila...;) Pracujem , ale úplne v inej oblasti...ale je to o neustálej komunikácií...Dospela som do určitého bodu, kedy som pochopila o čom to je...a nepresvedčí ma už nik. Dnes bol u mňa práve jeden pán s touto ponukou, preto som zareagovala na túto tému...keď vytiahol papier a začal kresliť okienka, povedala som "STOP,nebudem Vás trápiť"...toto nie je pre mňa.
Napriek tomu Ti prajem, nech si nájdeš vlatnú cestu a raz nám napíš kde skončila. Nepresviedčaj tu nikoho, tu už len ťažko nájdeš podoru, tak sa nenechaj znechutiť....veľa šťastia.
Ján Požár
27.09.10,14:58
Tak to to s Tebou úplne súhlasím,že tu podporu určite nenájdem. Podľa tých pár písmenok,čo si tu napísala hneď sa to pozná,že to je iná úroveň človeka.
Ja tu nikoho nechcem do tohto obchodu pozývať cez tieto stránky a ani som nevedel,že takéto sú,ale pár členov sa začalo sťažovať,že čo to tam píšu o našej spoločnosti,že je to podvod pyramída atď. Tak som tu nakukol a nestačím sa diviť, akí ľudia sú.
Je na Slovensku už dosť členov a niektorí nám ozaj nerobia dobré meno . Dávajú rôzne inzeráty na prácu a čo ja viem ešte ako ľudí lákajú. Nemysli si,že ja som tu hneď do tohoto skočil. Za mnou jedna pani Ing. chodila 3 mesiace a to je moja dobrá známa a zakaždým som ju poslal do Chochoľova. Postupom času som začal nad tým rozmýšľať a som zistil,že to je super vymyslené a tí vrtáci tam nenájdu jednú chybičku. To,že sa tomu nechceš venovať je v poriadku. Nie je to pre každého. Tento obchod je veľmi jednoduchý a ľahký len ľudia ho komplikujú. Keby za tú dobu čo tu vypisujú tie štvavé reči urobili niečo rozumnejšie so svojim životom, napr. čítali nejakú knihu alebo šli niekam kde ich niečo obohatí,tak by to inak vyzeralo. Vieš ,môj čas je veľmi drahocenný,aby som si tu ja dopisoval s utajenými pisateľmi . Ja som svoje meno tu zverejnil a hrdo sa hlásim za túto firmu. Aj ja Tebe želám veľa úspechov a nech sa Ti darí.
Ján Požár
27.09.10,15:54
http://www.ifp-club.eu/ tam je všetko napísané o firme
Chobot
02.12.10,09:23
http://www.ifp-club.eu/ tam je všetko napísané o firme

Nie je tam nič. Len pár blábolov a chválospevov, aká je to úžasná firma.

Hovor si čo chceš, nie je to síce typická pyramída, ale vláčikový hra zakomponovaná do investičného poistenia.

Ako som sa tam dočítal, tak IFP je len maklér. Poisťovateľom je Česká podnikatelská pojišťovna a.s. - Vienna Insurance Group a VICTORIA Volksbanken pojišťovna a.s.

TO, čo robíte, je vlastne nábor podriadených sprostredkovateľov, ktorí si povinne musia uzatvoriť to vaše poistenie. A predajom poistiek vlastne dostanú províziu z tých nových poistiek. Teda počet vašich klientov je skoro rovnaký, ako počet vašich podriadených sprostredkovateľov.

Seriózna poisťovňa alebo sprostredkovateľ nenúti svojich zamestnancov alebo podriadených sprostredkovateľov k tomu, aby si povinne uzatvorili poistenie cez ich firmu, resp. nenahovára svojich klientov, aby sa zároveň stali sprostredkovateľmi pre nich.