Dana7
15.06.10,08:30
Prosím o radu, pretože si nie som celkom istá, ako správne zaúčtovať faktúru za vypracovanie projektu a poradenstvo na žiadosť o poskytnutie príspevkov z eurofondov.
Firma rozbieha výrobu biopotravín, nakúpili majetok za obrovské peniaze, vzali si na to úver, a ten uhradia, keď obdržia príspevok z eurofondov. Mňa momentálne však najviac zaujíma faktúra za vypracovanie celého projektu. Suma tej faktúry je 50000 eur bez DPH a vraj to ešte nie je posledná faktúra. Môžem to dať celé do nákladov jednorázovo, alebo povýšiť hodnotu toho nakúpeného majetku? Aj keď ten projekt rieši nielen ten majetok, ale aj všetky právne a obchodné /nehmotné/ záležitosti, ktoré sú pre poskytnutie príspevkov z eurfondov nutné.

Prosím o každý názor.

Ďakujem:confused:
IvoM
15.06.10,08:08
Ide o to určiť na čo ten projekt je, ak je to len projekt pre ministerstvo aby ste dostali dotácie z EÚ, teda nie je to konrétny projekt na samotnu výrobu biopotravín, tak je to podľa mňa priamo daňový náklad a nie je súčasťou obstarávacej ceny dlhodobého majetku na ktorý je dotácia určená.
SAIVI
22.06.10,08:40
..ja som faktúru od spoločnosti ktorá vypracovávala projekt účtovala na obstaranie, a ked nám príspevok z eurofondov schvália a dojde ku kúpe zariadenia tak to bude súčasť obstarávacej ceny.
rolandik
13.07.11,09:29
Nemôžem tomu uveriť! Vo všetkých podmienkach k eurofondom sa píše, že výdavky vynaložené v súvislosti s vypracovaním predloženého projektu nie je možné považovať za oprávnené výdavky. Nerozumiem tomu :(