Lýdia
25.10.05,12:54
Dali sme na prenajatom objekte spraviť mreže na okna v sume 60000.

Odpisovať alebo sa to dá dať do nákladov

ďakujem za odpoveď
Tweety
25.10.05,10:55
Odpisovať ako iný majetok.
Paula
25.10.05,10:58
Dali sme na prenajatom objekte spraviť mreže na okna v sume 60000.

Odpisovať alebo sa to dá dať do nákladov

ďakujem za odpoveďAk sú jednotlivé kusy do 30 tis. (ZD), dala by som ich do spotreby . A asi by bol dobrý súhlas majiteľa objektu s ich inštalovaním.
Tweety
25.10.05,10:59
Ak sú jednotlivé kusy do 30 tis. (ZD), dala by som ich do spotreby . A asi by bol dobrý súhlas majiteľa objektu s ich inštalovaním.Ten súhlas nie je le dobrý ale dokonaca musí byť.;) :rolleyes:
Jozef I
25.10.05,11:49
Dal by som si do fa. napísať výmena mreží a je to ako oprava a celé to ide nákladov.:) Dúfam že tu nie je niekto z daňového ? :confused:
Tweety
25.10.05,11:55
Nie je to celkom tak, ak budova nie je v tvojom majetku, tak o oprave nemôže byť ani reči.
Jozef I
25.10.05,11:57
Nie je to celkom tak, ak budova nie je v tvojom majetku, tak o oprave nemôže byť ani reči.Väčšinou sa pri prenájme budov dáva do zmluvy, že prípadné opravy do nejakej výšky si zabezpečuje prenajímateľ. Prečo by o tom nemohla byť reč? Dá sa prípadne iba požiadať majitaľa aby odsúhlasil drobné opravy na budove. Počítal som s tým, že to je zmluvne ošetrené tak isto ako aj tech. zhodnotenie. ;)
tadoo
20.06.10,09:06
otazka: po vykradnuti bytu som si dal namontovat na stenu pred okna mreze. treba takuto vec niekde nahlasit? montaz prebehla pred 5 rokmi.
a este jedna vec. je nejaka norma ze mreza ma byt zvisla a nie vodorovna? suseda sa mi stazuje, ze som urobil zlodejom rebrik do jej okna.

dakujem
pavol54
20.06.10,10:57
Mreža sú oceľové prúty križujúce sa spravidla v 90 o uhle, ktoré sú v miestach prekrižovania zvarené.
milláčikk
20.06.10,10:57
otazka: po vykradnuti bytu som si dal namontovat na stenu pred okna mreze. treba takuto vec niekde nahlasit? montaz prebehla pred 5 rokmi.
a este jedna vec. je nejaka norma ze mreza ma byt zvisla a nie vodorovna? suseda sa mi stazuje, ze som urobil zlodejom rebrik do jej okna.

dakujem

Nahlásiť po 5 rokoch ??
Mreža MENÍ vzhľad fasády = asi už stavebné povolenie a nie ohlásenie.

PS
Daj nahusto ostnatý drôt :):).