monka sponka
15.06.10,13:04
Dobrý deň všetký,.
Ja by som sa chcela opýtať otazočku, chcem podnikat v oblasti dietneho stravovania, dia, bezgluten, bezlakt..... diety + predmety liečiveho charakteru , knihy o dietnom stravovani, živnosť si môžem vybrať ako rozličný tovar však? Budem totižto brať z UP príspevok na podnikanie a ten sa myslím nevzťahuje na potraviny?
Ďalším problémom je ako zohnať dodávateľov, ktorý by mi dodavali muku,cestoviny, cukrovinky, pečivo atd. Má niekto niake kontakty, prosím? Alebo to cez niakych dealerov treba alebo zo skladov? Objednava sa to aj z eshopov?
Možno sa smejete ,a el nemôžem vedieť všetko hneď. :-))
Ďakujem za rady .
Danielle369
15.06.10,15:55
Múka cestoviny pečivo..sú potraviny a nie rozličný tovar
monka sponka
16.06.10,18:33
to som tam ale zabudla napisať, že nie len potraviny. Ja len prosim o radu kde sa da lacnejšie nakupiť.
Danielle369
17.06.10,04:31
Monka sponka...ked si dáš do googla " potraviny "...tak ti to vyhodí tisíce velkoskladov kde môžeš napísať a požiadať o cenník,dokonca niektorí aj majú cenníky...ked chceš podnikať tak musíš aj sama po nete zisťovať a nečakať že my ti tu budeme vyhladávať sklady kde sa nakupuje.
A potom málo informácii si napísala.Chceš aj rozličný tovar aj potraviny...pozor na hygienu. Neviem či máš kamenný obchod alebo predaj cez internet...velmi málo info na odpoved
zagra1
18.06.10,11:13
pekný den vsetkym, chcela by som sa spytat na predmet podnikania JU "prenajom koňa". je taky predmet podnikania? co potrebujem na reg. takejto zivnosti...nic som na nete nenasla, za odpovede alebo odkazy na nete dakujem...
veronikasad
18.06.10,11:19
pekný den vsetkym, chcela by som sa spytat na predmet podnikania JU "prenajom koňa". je taky predmet podnikania? co potrebujem na reg. takejto zivnosti...nic som na nete nenasla, za odpovede alebo odkazy na nete dakujem...
doplň prosím bližšie - na aké účely
zagra1
18.06.10,11:32
jedna sa o prenajom kona, aby si mohli ludia zajazdit... kedze na jazdecku skolu potrebujem doklad o sposobilosti, tak to chcem riesit predmetom podnikania - prenajom kona
Jozef I
18.06.10,11:50
Pozor pri tom prenájme kto za čo zodpovedá. Ak sa pri prenájme stane úraz jazdcovi alebo sa stane niečo s koňom. Ako živnosť by som to ja asi neriešil ale...
zagra1
18.06.10,12:02
ako by sa to dalo este riesit...
dakujem za kazde info
Jozef I
18.06.10,12:25
Možno ako príležitostný príjem.
zagra1
18.06.10,12:40
a na priležitostny prijem by som nemusela mat živnostenské opravnenie?
zagra1
18.06.10,12:52
ok, dakujem za navrh, pozriem co patri pod prilezitostne prijmy
monka sponka
19.06.10,18:45
Dakujem za radu, hladala som už na google , to som urobila ako prve, len som chcela vedieť, či niekto tu má s takýmto obchodom skuseností, na čo pozor a tak.Bude to kamenny obchod. A hlavne , kde su najprijatelnejšie ceny pre mňa na nákup tovaru, našla som niekde aj tie cenniky, čo spomínaš, niekde sú na vyžiadanie, len zatial si robim taký prieskum, čo a ako a kde? chápeš?
Danielle369
20.06.10,05:00
Monka sponka chápem. Len Dia potraviny ťa neuživia.Musíš mať aj iné potraviny. Potom tu spomínaš dotácie a na potraviny nie sú dotácie. Ked chceš aj potraviny , Dia potraviny, rozličný tovar( neviem čo u teba rozličný tovar znamená, lebo to môže byť aj hnojivo na kvety)...tak nezháňaj cenníky ale šup na hygienu pre informácie...čo ti povolia v obchode predávať s potravinami. Lebo hygienici s potravinami hocičo nedovolia predávať. Ked budeš vedieť čo vlastne budeš predávať, tak si zháňaj prevádzkový poriadok, HACCP, sanitačný plán......toto všetko budeš potrebovať skorej ako cenníky velkoskladov. Na cenníky máš času dosť.
monka sponka
22.06.10,12:28
Maš pravdu, mam potravinarsku školu ako kvalitarka potravín ,toho s až tak nebojim,viem, čo s čim môže byt,ale je jasne , že si ešte pozisťujem, či sa niečo nezmenilo. to sa mi nezda až tak hrozne ako zohnat dodavatelov s dobrou cenou aj pre ľudí. Pre každého je niečo iné strašne, no nie? :-)
a ďakujem za radu, ste zlatý.
vtours
22.06.10,13:36
Prosim Vas poradte,co vsetko potrebujem n zalozenie agentury pre opatrovatelske sluzby-Rakusko
Danielle369
05.07.10,11:43