iveta.konstiakova
15.06.10,13:07
Prosim Vás, potrebovala by som sa,aby ste mi "prelozili" význam tejto vety:prac.voľno s nahradou mzdy sa poskytne na nevyhnutny cas,NAJVIAC NA 7 KALENDARNYCH DNI v roku.
Ja to chápem tak,ze 7x navsteva u lekára a je jedno ci som tam bola 1alebo 4 hodiny alebo cely den,pokial to mam napisane na papieri.
Kolegyna vraví,ze pokial bola v 1.den u lekara iba na 4 hod. a druhy den tiez na 4.hod, je to iba 1 paragraf a nie 2. co je správne?ratat to v hodinach? to sa mi totiz nezda.:confused:
VERONIKA6
15.06.10,11:13
Prosim Vás, potrebovala by som sa,aby ste mi "prelozili" význam tejto vety:prac.voľno s nahradou mzdy sa poskytne na nevyhnutny cas,NAJVIAC NA 7 KALENDARNYCH DNI v roku.
Ja to chápem tak,ze 7x navsteva u lekára a je jedno ci som tam bola 1alebo 4 hodiny alebo cely den,pokial to mam napisane na papieri.
Kolegyna vraví,ze pokial bola v 1.den u lekara iba na 4 hod. a druhy den tiez na 4.hod, je to iba 1 paragraf a nie 2. co je správne?ratat to v hodinach? to sa mi totiz nezda.:confused:
Počítajú sa celé dni. Ak bola pracovníčka na vyšetrení 4 hod. cez deň, tak sú to iba 4 hodiny. Hodiny sa nasčítajú a nárok je na 7 dní a nie 7 návštev u lekára.
katka50
15.06.10,11:15
Prosim Vás, potrebovala by som sa,aby ste mi "prelozili" význam tejto vety:prac.voľno s nahradou mzdy sa poskytne na nevyhnutny cas,NAJVIAC NA 7 KALENDARNYCH DNI v roku.
Ja to chápem tak,ze 7x navsteva u lekára a je jedno ci som tam bola 1alebo 4 hodiny alebo cely den,pokial to mam napisane na papieri.
Kolegyna vraví,ze pokial bola v 1.den u lekara iba na 4 hod. a druhy den tiez na 4.hod, je to iba 1 paragraf a nie 2. co je správne?ratat to v hodinach? to sa mi totiz nezda.:confused:
Kolegyňa má pravdu. Ak je to celodenné vyšetrenie-lekár to na priepustke vyznačí. V opačnom prípade platí, že mu preplatíš nevyhnutne potrebný čas a načítavaš hodiny. Čiže platí v roku buď 7dní, alebo pri 8 hod. prac. čase 56 hodín.
iveta.konstiakova
15.06.10,11:18
to ked mi donesie,tri dni za sebou paragraf na 3 hodky ,tak to dat dokopy?! sa mi to take nezmyselne zda. tym padom,mam potom zle vyplaty,bo ja som to davala ako cele dni:eek:
VERONIKA6
15.06.10,11:21
to ked mi donesie,tri dni za sebou paragraf na 3 hodky ,tak to dat dokopy?! sa mi to take nezmyselne zda. tym padom,mam potom zle vyplaty,bo ja som to davala ako cele dni:eek:
Áno, nasčítaš 3 x 3 hodiny. Keď bola pracovníčka na vyšetrení 3 hodiny tak ostatné odpracovala? Ak áno, tak si jej mala na 5 hodín dopočítať mzdu a 3 hod. by mala paragraf.
katka50
15.06.10,11:21
to ked mi donesie,tri dni za sebou paragraf na 3 hodky ,tak to dat dokopy?! sa mi to take nezmyselne zda. tym padom,mam potom zle vyplaty,bo ja som to davala ako cele dni:eek:
Tak mu zaplatíš 3 hod. náhradu denne a pri 8 hod. prac. čase mal 5 hodín denne odpracovať.
iveta.konstiakova
15.06.10,11:25
tak díky za radu a opravenie,idem pokukat,ci to dako poopravujem spatne a ci sa to vobec da s tym,nieco robit
katka50
15.06.10,11:32
tak díky za radu a opravenie,idem pokukat,ci to dako poopravujem spatne a ci sa to vobec da s tym,nieco robit
Netráp sa dozadu. V najbližšej výplate mu daj mínusom v hodinách aj v mzde v náhradách a plusom v odpr. hodinách aj v mzde. Ak by si to opravovala spätne napr. výplatu za mesiac apríl - narušíš si výpočet poistného, preddavku na daň.