Vameti
15.06.10,15:53
Spoločnosť s.r.o. s dvoma spoločníkmi (nepoberajú žiadnu odmenu ani nemajú pracovnú zmluvu vo vzťahu k s.r.o.) potom je v spoločnosti ešte konateľ ( nie je spoločník). Spoločnosť rozbiera obchod v novej oblasti a preto potrebovali školenia.Školenia sa zúčastnil konateľ - má aj pracovnú zmluvu a aj spoločníci.
Bude séria školení zaplatená spoločníkovi daňovo uznaný náklad spoločnosti alebo nie?
U konateľovi je to jasné, tam pôjde o daňovo uznaný náklad. Len neviem posúdiť to vo vzťahu k spoločníkovi.

ďakujem
martinez
15.06.10,14:49
daňovým výdavkom je výdavok (náklad) na dosiahnutie, zabezpečenie a udržanie príjmov preukázateľne vynaložený daňovníkom, zaúčtovaný v účtovníctve1) daňovníka alebo zaevidovaný v evidencii daňovníka podľa § 6 ods. 11 alebo 14, ak tento zákon neustanovuje inak,

môj názor : ak spoločník začne zabezpečovať a následne aj zabezpečí zdaniteľné príjmy pre s.r.o. a je preukázateľné, že na zabezpečenie týchto príjmov bolo potrebné toto školenie, považoval by som to za daňový výdavok... nie je relevantné, či je zamestnancom, konateľom alebo spoločníkom.
Vameti
15.06.10,15:08
ďakujem, potrebovala som sa len uistiť
zlatko7979
15.06.10,15:08
Zdravím, som spoločník ale zároveň aj zamestnanec na pracovnú zmluvu. Bol som na školení výškových prác na aký účet by som to mal zaúčtovať? díky moc
KEJKA
15.06.10,15:09
518
zlatko7979
15.06.10,15:10
Kejka, keby sme Ťa nemali no neviem neviem bolo nám ťažko