555555
15.06.10,17:27
Zaujíma ma,ako majú byť platené,prípadne brané hodiny keď je trieda na určitý predmet delená(napr.jazyky).Učiteľ,ktorý učí druhú skupinu je napr.na školskom výlete 5 dní.Učiteľ,ktorý zostal v škole učí obidve skupiny.Je to vlastne zastupovanie? Patrí za ne náhradné voľno?
Vďaka za odpoveď.:eek:
ivka70
15.06.10,15:34
Uci nejaku hodinu naviac? Nemyslim si. Za co by mal mat nahradne volno?
pe.pe
15.06.10,15:48
Oficiálne nevykonáva prácu nadčas a spája skupiny počas svojej vyučovacej hodiny. Takže oficiálne ani zastupovanie, ani NV. U nás to riešime tak, keďže spojená hodina narušuje štandardný chod hodiny, že za 10 spájaných hodín má učiteľ 1 deň NV. So spájaním ale musí učiteľ súhlasiť, pokiaľ má k tomu výhrady, zabezpečí sa štandardné suplovanie.
zdenka131
15.06.10,16:06
V danom prípade sa nejedná o prácu nadčas, pretože učiteľ učí ďalšiu skupinu počas svojej vyučovacej hodiny. Súhlasím s Peťom, oficiálne nemá nárok na NV.
555555
15.06.10,17:08
Vďaka za odpoveď,ale nemyslím si,že je to spravodlivé.Pretože učíš vlastne za niekoho,kto učí celý rok a berie sa to ako normálna hodina v úväzku.Keďže ten človek chýba,nemala by sa teda dať tá hodina oficiálne zastupovať?Veď učiť 15 ľudí je o dosť iné ako učiť naraz 30 žiakov.
pe.pe
15.06.10,17:15
Vďaka za odpoveď,ale nemyslím si,že je to spravodlivé.Pretože učíš vlastne za niekoho,kto učí celý rok a berie sa to ako normálna hodina v úväzku.Keďže ten človek chýba,nemala by sa teda dať tá hodina oficiálne zastupovať?Veď učiť 15 ľudí je o dosť iné ako učiť naraz 30 žiakov.

My sme tento problém riešili v ped. rade a s vedením sme sa dohodli na tom, čo som uviedol v predchádzajúcom príspevku. Našťastie je naše vedenie "priateľské" k zamestnancom a porozumelo jazykárom, informatikom a ďalším, ktorých sa spájanie týka. Ja osobne nemám so spájaním problém, v delených skupinách učím to isté učivo, takže spojením len získam hodinu navyše. Ale ak mám pripravenú nejakú aktivitu len pre jednu skupinu, vedenie nemá problém zabezpečiť riadne zastupovanie. Samozrejme, je to vec peňazí na jednej strane (spájaním sa ušetrí), ale aj kvality hodiny. Treba nájsť optimálne riešenie, predebatiť ho s kolegami a prostredníctvom zástupcu odborov alebo dôverníka predostrieť vedeniu. My sme sa dohodli na tom 1 dni NV po 10-tich spojoch bez problému :rolleyes: aspoň nejaká kompenzácia...
555555
15.06.10,18:39
No dobre.Skúsim niečo poriešiť:)