renatka9
15.06.10,19:11
Dobrý deň,

chcem sa spýtať... som momentálne na PN z dôvodu rizikového tehotenstva. som však živnostníčka a s mojim mandantom som dohodnutá tak, že budem pracovať z domu - robím účtovníctvo. môžem si však fakturovať za túto službu aj v čase, keď som na PN? nebudem mať problémy so sociálkou, alebo daňovým úradom?

Ďakujem.
renatka9
17.06.10,07:45
mohol by mi prosím niekto poradiť???
veronikasad
17.06.10,07:49
mohol by mi prosím niekto poradiť???
môžem len osobnú skúsenosť - ako účtovníčka som bola pred 2 rokmi celý rok na PN-ke. Pýtala som sa v SP čo mám robiť, pretože o všetkých klientov som prísť nemohla. Pani na registri SZČO mi potichu povedala, že pokial u mna nezistia porušenie liečebného režimu, príjem "zatial" nekontrolujú. Pomáhala mi dcéra, ktorá je zamestnaná, takže som to vlastne aj týmto istila ...
Anja111
17.06.10,08:17
renatka9
17.06.10,10:55
ďakujem za info. a za porušenie liečebného režimu sa považuje čo? že nebudem doma, keď mi príde kontrola?

pre upresnenie mojej situácie, som prvý rok SZČO, takže pre sociálku som len dobrovoľne nemocenský poistená osoba a robím účtovníctvo. vychádzky mám dve hodiny denne. diagnóza - dozor nad rizikovou ťarchavosťou. príkaz lekára bol, často sa šetriť a oddychovať. skrátka mi neprospieva 8hodinové sedenie v kancelárii a denné cestovanie autom. preto som doma. ale myslím, že keď mám doma laptop na posteli a raz za čas niečo zaúčtujem, tak takýto príjem by nemal vadiť, či?