Lotrian
15.06.10,21:16
Dobrý deň, potrebovala by som zistiť ako to je ked precujem pre firmu, ktorá ma však nemohla zamestnať priamo ale cez agentúru, takže pracovnú zmluvu mám s agentúrou a ešte mám s nou dohodu o prepožičaní zamestnanca do firmy v ktorej pracujem. A teraz mám problém pretože mám firemné auto, firmy pre ktorú pracujem (ale nie je to agentúra s ktorou mám skutočne uzatvorenú zamestnanecku zmluvu) ale tá firma kde ma prepožičiavajú. A teraz neviem či ked mi konatel firmy kde som prepožičaná dal splnomocnenie na vedenie auta na firemné aj súkromné účely, či to vlastne môže právne spraviť a či nebudem mať pri nejakej nehode problemy. Totiž neviem či firemne auto sme viezt iba zamestnanec firmy alebo aj ja aj ked nie som skutočným zamestnancom. Taktiež v techničáku auta nie je firma ale spoločnosť od ktorej si firma auto prenajala (firma ma auto na lizing). Takže ak zapričinim v sobotu pri sukromnej ceste nehodu a mam splnomocnenie tak ma firma nebude pokutovat a policia ma nezavrie ze vlastne vediem auto firmy pre ktoru ani nepracujem? A môže mi konatel vobec zo zakona udelit splnomocnenie na vedenie firemneho auta na firemne a sukromne ucely? Bojim sa že sa niečo stane a dozviem sa, že konatel vlastne ani nema pravo povolit uživanie auta nezamestnancovi a daju mi pripadnu nehodu alebo kradez auta k nahrade, prosim pomozte mi ak viete. aspon kde by som sa mohla opytat, rozmyslala som ze zavolam na policiu ale ty asi nebudu vediet. Dakujem