maartin
16.06.10,07:03
Zdravim vsetkych poradakov,
som absovlent a momentalne mam ponuku pracovat pre istu firmu prostrednictvom zivnosti, no moje ciele su daleko vyssie a tak hladam nadalej pracu v renomovanych medzinarodnych spolocnostiach, problem je vsak vtom, ze tam sa nie je tak lahko dostat a zrejme to bude na dlhsie, verim vsak, ze len do par mesiacov.

do tej doby by som si rad aspon cosi zarobil a vyuzil cas, chcem sa teda spytat, oplati sa mi otvarat zivnost len koly par mesiacom? som na nu dost tlaceny.
Zita5
16.06.10,05:07
Máte možnosť si otvoriť živnosť a potom ju pozastaviť na najmenej 6 mesiacov a najviac 3 roky .
Alebo živnosť potom zrušiť .
Poznám prípady , keď si živnosť na určité obdobie otvoria a potom buď pozastavia resp.zrušia.
Laco-monter
16.06.10,05:09
Na profesia.sk sú inzerované miesta riaditeľov a aj generálnych riaditeľov.
milláčikk
16.06.10,06:17
Zdravim vsetkych poradakov,
som absovlent a momentalne mam ponuku pracovat pre istu firmu prostrednictvom zivnosti, no moje ciele su daleko vyssie a tak hladam nadalej pracu v renomovanych medzinarodnych spolocnostiach, problem je vsak vtom, ze tam sa nie je tak lahko dostat a zrejme to bude na dlhsie, verim vsak, ze len do par mesiacov.

do tej doby by som si rad aspon cosi zarobil a vyuzil cas, chcem sa teda spytat, oplati sa mi otvarat zivnost len koly par mesiacom? som na nu dost tlaceny.

Skús malú násobilku (a počítaj s reálnymi dátami).
milláčikk
16.06.10,06:18
Na profesia.sk sú inzerované miesta riaditeľov a aj generálnych riaditeľov.

Žeby už aj tam brali "šikovných" absolventov ????:D
maartin
16.06.10,06:50
pride mi to od vas trosku zvlastne, cakal som asi viac profesionalnejsi pristup.

malu nasobilku ovladam velmi dobre, tiez si myslim ze sikovny som, pretoze som to uz viackrat aj dokazal v ekonomickych sutaziach za studentskych cias doma aj v zahranici, na miesta riaditelov a generalnych riaditelov sa neuchadzam, pisal som renomovanych a medzinarodnych, pretoze chcem cestovat a vzdelavat sa aj nadalej, verim ze je tam viac moznosti.

Bal som sa toho ci by to nebolo podozrive uradom zakladat a hned pozastavovat, a pevne som dufam, ze mi poradite aj nejaku inu moznu alternativu ako to riesit, kedze ste z praxe a poznate to.

No vidim, ze pytat si radu od starsich kolegov, mnohokrat nestoji za nic, a najblyzsie si to uz poriadne premyslim koho a kde sa opytam.

Dakujem Zite5.
evuš
16.06.10,07:42
maartin, veď sa hneď nepaprč... neako sa začať musí : buď živnosť alebo HPP... a poradím Ti, aby sa ešte povenoval pravopisu. A trošku by som "ubrala" z toho: "som šikovný", áno, to je super, že si šikulka, ale nejde všetko tak, ako si želáme alebo zmyslíme.... a inak držím Ti päste !
Laco-monter
17.06.10,19:28
pride mi to od vas trosku zvlastne, cakal som asi viac profesionalnejsi pristup.

malu nasobilku ovladam velmi dobre, tiez si myslim ze sikovny som, pretoze som to uz viackrat aj dokazal v ekonomickych sutaziach za studentskych cias doma aj v zahranici, na miesta riaditelov a generalnych riaditelov sa neuchadzam, pisal som renomovanych a medzinarodnych, pretoze chcem cestovat a vzdelavat sa aj nadalej, verim ze je tam viac moznosti.

Bal som sa toho ci by to nebolo podozrive uradom zakladat a hned pozastavovat, a pevne som dufam, ze mi poradite aj nejaku inu moznu alternativu ako to riesit, kedze ste z praxe a poznate to.

No vidim, ze pytat si radu od starsich kolegov, mnohokrat nestoji za nic, a najblyzsie si to uz poriadne premyslim koho a kde sa opytam.

Dakujem Zite5.

Keď píšeš, že máš "vyššie ciele " ...:D

a tiež,že si ŠIKOVNÝ ....:o

Ako sa merá šikovnosť ???

Ja som dneska kdesi čital,že skutočná zručnosť , šikovnosť a profesionalita hraničiaca s virtuozitou sa prejaví až po odpracovaní

10 000 hodín v nejakej profesii.

A za príklad boli dávaní Bill Gates, BEATLES a mnohí iní ..:)

Takže niečo na tej profesionalite a šikovnosti predsa len bude.:cool:
ivka70
18.06.10,05:28
oplati sa mi otvarat zivnost len koly par mesiacom?

mimotemy

prosim, tie tvoje koly ... su tie, co su v plote, ked mas na mysli kvôli .... tak v slovencine aj s v aj s mäkkym i. :)